Monika Olejnik chce przeprosin od tygodnika „W Sieci” - zdjęcie
08.11.13, 16:16Monika Olejnik (fot.prezydent.pl)

Monika Olejnik chce przeprosin od tygodnika „W Sieci”

4

Monika Olejnik oświadczyła, że naruszono jej dobra osobiste i że jej zdjęcie czyli wizerunek został bezprawnie wykorzystany. Chodzi o artykuł tygodnika „w Sieci”, który traktował o dziennikarzach poruszających temat pedofilii w Kościele. O Monice Olejnik nie było mowy w tekście, ale pojawiło się jej zdjęcie.

Monika Olejnik z pomocą prawnika żąda publicznych przeprosin. - Zdjęcie jest znaczących rozmiarów, zajmuje około 1/3 strony. Poprzez bezprawne zamieszczenie wizerunku dokonano bezpośredniej asocjacji osoby pani Moniki Olejnik z zarzutami goebbelsowskiej propagandy i innymi działaniami dziennikarskimi opisanymi w negatywny sposób w artykule. Równocześnie zaś z uwagi na brak jakichkolwiek merytorycznych treści w samym artykule związanych z osobą pani Olejnik dokonano nieuprawnionej manipulacji jej wizerunkiem - pisze reprezentująca ją kancelaria Brudkowski & Wspólnicy. 

Co na to tygodnik „w Sieci”? Jacek Karnowski mówi, że nie będzie żadnych przeprosin, gdyż zezwolenie na publikację wizerunku nie jest wymagane, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych i zawodowych. I dodaje: „Pani redaktor Olejnik pomimo, iż autorka artykułu nie wymienia jej osoby, w swoich programach i felietonach atakuje zapalczywie Kościół".

sm/gazeta.pl

Komentarze (4):

anonim2013.11.8 16:26
To stokrotka wstydzi się już siebie???
anonim2013.11.8 17:05
Olejnik winna STOKROTNIE wielu ludzi prawicy przeprosić!.
anonim2013.11.8 20:25
@icar80 Akurat to czy jej wypowiedzi są przytoczone w artykule czy nie, nie ma tu nic do rzeczy. Ważne jest to czy odpowiada temu zjawisku, które zarysowano w artykule. Ani ty, ani prawnik Olejnik nie odnosi się do tego.
anonim2013.11.8 23:47
Niektóre chwasty są ziółkami, a M. Olejnik to prawdziwe ziółko.