Módlmy się za abp. Michalika, którego chcą uciszyć liberałowie! - zdjęcie
08.03.15, 19:25Abp Józef Michalik (fot. jmichalik.episkopat.pl)

Módlmy się za abp. Michalika, którego chcą uciszyć liberałowie!

15

Biskupi pomocniczy archidiecezji przemyskiej apelują do wszystkich wiernych o modlitwę za abp. Józefa Michalika. W najbliższy czwartek stanie on przed przemyskim sądem, pozwany przez środowiska liberałów, których dawni papieże nie wahali się nazywać wprost mianem heretyków.

***

Drodzy Diecezjanie!

Jako Biskupi pomocniczy naszej archidiecezji pragniemy zachęcić Was do modlitewnej solidarności z Pasterzem przemyskiego Kościoła w związku z mającą się odbyć w czwartek 12 marca br.rozprawą sądową przed przemyskim sądem.

Przypomnijmy, że w dniu świętowania we Wrocławiu rocznicy 90 urodzin księdza kardynała  Henryka  Gulbinowicza, nasz Pasterz wygłosił okolicznościową homilię, w której zwrócił m.in. uwagę na zagrożenia jakie niosą częste rozwody pozostawiając dzieci bez pełnej rodziny. Mówił m.in.: Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbar­dziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wier­ności małżeńskiej.

Konstatacja ta spowodowała pozwanie Księdza Metropolity do sądu we Wrocławiu, a po uchyleniu oskarżenia, osoba czująca się „poszkodowaną” słowami Metropolity odwołała się od tamtego orzeczenia sądu, a obecnie ponownie wniosła oskarżenie.

Prosimy o solidarność z Księdzem Arcybiskupem wyrażoną przez pamięć w modlitwie w najbliższą niedzielę, a także w czwartek, 12 marca.

W sytuacji przegłosowanej przez Sejm Konwencji o zapobieganiu i zwal­czaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, będącą ukrytym sposobem promowania ideologii gender, tamte słowa naszego Pasterza okazały się prorocze. Jak się dowiadujemy z czwartkowego wydarzenia chce się uczynić medialny zamęt, co tym bardziej potęguje dotkliwe ataki na osobę naszego Pasterza.

Wyrażamy słowa naszej solidarności i z serca zachęcamy do duchowej łączności z Pasterzem przez modlitwę.

bp Adam Szal
bp Stanisław Jamrozek

Komentarze (15):

anonim2015.03.8 20:17
Jak znam rozgrzane sądy, to abp. Michalik może zostać skazany... No to co. Szybciej ludzie zrozumieją, że trzeba rozp...ć ten syf.
anonim2015.03.8 20:17
skoro ateiści liberałowie czują się pokrzywdzeni taka wypowiedzią, to co mówić o tych co to w tak brutalny sposób atakują KK swoimi tu wypowiedziami, skora tak wypowiedź biskupa uraża to co dopiero mówić o wypowiedziach takich ludzi jak warsiaski ksysiu, hitch,nowakowska, exi anitafuj, warto zbierac te wypowiedzi przechować, przydadzą się w odpowiednim momencie...
anonim2015.03.8 21:20
tonica jakby co to od wieków zabijani są Chrześcijanie, a dziś to czynią muzułmanie, proszę o jakiś konkretny przykład że to Katolicy byli sprawcami mordów, daty, miejscowości, nazwiska, szariat w twoim mniemaniu to chcą wprowadzić ateiści, liberałowie i gendryści, narzucając swoją ideologię z którą ja nie mogę się zgodzić, a na stosach to właśnie palili heretycy, czy ty też jesteś heretykiem ?
anonim2015.03.9 0:44
Dzień bez podlizywania dniem straconym. Właściwie, to czemu ja się dziwię- to taki lokalny polsko- kościelny smrodek.
anonim2015.03.9 0:55
Kto za tym stoi? A kto to jest ta osoba ktora wniosla oskarzenie? Nie jest to pewnie osoba ktora idzie za Chrystusem. Jak nie za Chrystusem ta za kim? A Chrystus jasno wyrazil sie " Ja jestem Droga, Prawda i Zyciem, kto idzie za mna ten bedzie mial zycie wieczne".
anonim2015.03.9 8:42
O co macie pretensje "liberałowie" w tej konkretnej wypowiedzi Michalika, a może po prostu tylko za to że nosi sutannę i mówi prawdę, bo nierozumiem waszego fanatyzmu, i to wy zachowujecie się jak talibowie, teraz panienki z femenu tańczą nago w katedrze w Paryżu, w następnym pokoleniu być może wasze ideologiczne dzieci będą podpalać katedry - oczywiście w imię walki o tolerancję
anonim2015.03.9 9:24
Może dołączyć do tych modlitw intencję za dzieci-ofiary pedofilów księży ,których ukrywał latami Michalik? Doznały księżowskiej miłości w tak wynaturzonej formie i do tego stopnia że ze zwykłą nie potrafią dać sobie rady-spaczona psychika nie pozwala im funkcjonować w normalnych relacjach. Szczyt hipokryzji kościelnych zboczeńców.
anonim2015.03.9 10:45
@lilianna Twoj podpis wskazuje, ze jestes rodzaju zenskiego ale styl wskazuje, ze mam do czynienie z lewacko-liberalnym "siepaczem" ideologicznym. Wymysl cos nowego bo w Twoim stylu pisze sie juz od niepamietnych czasow. Widac ta "grupa" przechodzi szkolenie w tym samym "osrodku" .
anonim2015.03.9 14:00
Istnieje zawarowana konstytucyjnie swoboda wypowiedzi, art. 54. Art. ten bywa naruszany (bezkarnie) przez niezreformowane sądownictwo.
anonim2015.03.9 16:30
To oskarżenie to jakieś jaja?
anonim2015.03.9 19:23
"Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie" Ty @kawosz ... nie można tak źle życzyć osobie czującej się "poszkodowaną". Miej litość ja też nie przepadam za feministkami ,ale żeby modlić się nad ich grobem.Dziecko nie wypada.
anonim2015.03.9 19:24
Dołączam się do modlitwy za biskupa.
anonim2015.03.10 0:51
@ Tonia, Przeciez ja nie z Toba polemizuje.
anonim2015.03.10 20:29
Nie no nei wierze. Wydawalo mi sie ze to wyjatkowo cyniczna i nietykalna swieta krowa. Nie wierze ze "biskupu" wlos z glowy spanie ale moze to Panstwo nie jest tak zepsute i skorumpowane jak myslalem. Modlmy sie i dziekujmy ze sprawiedliwosc w tym ludzkim wymiarze dotyczy kazdego, nawet kanalii ktora mieni sie byc biskupem. Podbudowala mnie ta wiadomosc.
anonim2015.03.10 20:32
Smutne jest to ze biskupi prosza o solidarnosc z obronca pedofili. No nic spoko spoko, jak wierzycie w Boga (w co watpie) to w koncu sie z nim spotkacie. A wtedy zobaczymy.