Moda na polakożerstwo - zdjęcie
04.11.14, 14:04

Moda na polakożerstwo

17

Dopiero w niepodległej Polsce doczekaliśmy się czasów, gdy szkalowanie i opluwanie polskości przez polskojęzyczne media - których zadaniem powinno być budowanie narodowej dumy - znajduje poklask, a nie potępienie.

Ostatnio głośno było o przypadku brutalnego pobicia 26 - letniej Polki na stacji Goldhawk Road  w Londynie. Kobieta została pobita tylko za to, że pochodzi z Polski. Niedawno media donosiły także o dyskryminacji Polaków w Szkocji, gdzie w jednym ze sklepów zabroniono pracującym tam Polakom porozumiewania się z polskimi klientami w języku polskim. Jak twierdziła zaś parę dni temu kustosz Muzeum Polskiego w Rapperswilu w Szwajcarii, Anna Buchmann, po 140 latach z powodu ksenofobii i antypolonizmu, muzeum musi szukać nowej siedziby.

Podobnych przypadków dyskryminacji, pobić, żartów o "głupich polaczkach", a także używania przez zagraniczne media sformułowania "polskie obozy śmierci", każdego roku są setki, jak nie tysiące. Oczywiście poza granicami naszego kraju przebywają dziś miliony Polaków i niesie to ze sobą pewne napięcia i konflikty. Wyraźnie jednak widać, że w państwach zachodnich panuje dziś przyzwolenie na dyskryminację Polaków, na którą w żadnym razie nie pozwolono by sobie, w stosunku do Żydów, Niemców, Francuzów, jednym słowem narodów, które skutecznie chronią swoich ziomków.  Polacy postrzegani są bowiem, jako ofiary, które nie tylko nie będą walczyły o swoje prawa, ale także jako osoby, które nie otrzymają wsparcia ze strony polskich instytucji, których zadaniem jest im właśnie pomagać. Polskie służby działają bowiem sprawnie zazwyczaj wtedy, gdy za granicą trzeba złapać pijanych rowerzystów albo pochwalić się Polakami, którzy odnieśli sukces bez udziału polskiego państwa. Gdy zaś przychodzi do pomocy w potrzebie i walki o prawa Polaków na obczyźnie, to nagle okazuje się, że zostają oni sami bez żadnego wsparcia, ale za to z dobrą radą: Jak wam źle, to wracajcie do Polski.

Trudno zresztą, aby państwo polskie miało walczyć z antypolonizmem za granicą, skoro w samej Polsce panuje dziś moda na polakożerstwo. Jeżeli przecież na własnym  podwórku nie reagujemy na ataki na polskość i robienie przez niektóre środowiska z Polaków antysemitów, to trudno oczekiwać, że polska prokuratura będzie ścigać zagraniczne media za używanie sformułowania "polskie obozy śmierci".

W państwie, które dba o swoje dobre imię i godność obywateli, ludzie, którzy nie okazują szacunku zamieszkującemu owe państwo narodowi, od razu spotkaliby się z ostracyzmem i byliby wyłączeni z uczestnictwa w życiu publicznym, stając się pariasami salonu. Niestety w przypadku Polski jest wręcz odwrotnie. Dziś na szkalowanie Polaków w Polsce, a tym bardziej za granicą nikt nie reaguje. Osoby, które plują na Polskę są wręcz promowane i zapraszane do telewizji, aby opowiedzieć w niej, jak bardzo nienawidzą Polski, Polaków i polskości. Im bardziej zaś zioną nienawiścią do swojej narodowej tożsamości, tym większymi stają się bohaterami i tym głośniejszy towarzyszy im aplauz ze strony zblazowanej i zakompleksionej pseudoelity.

Warto w tej kwestii przypomnieć słowa św. Jana Pawła II z 2 czerwca 1980 roku, gdy przemawiał w siedzibie UNESCO, w Paryżu: - Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego wielokrotnie sąsiedzi skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród – nie biorąc za podstawę przetrwania jakichkolwiek innych środków fizycznej potęgi jak tylko własna kultura, która okazała się w tym przypadku potęgą większą od tamtych potęg.

Gabriel Kayzer

Komentarze (17):

anonim2014.11.4 14:19
Odezwali się frondowi polakożercy. A jak z trawieniem?
anonim2014.11.4 14:26
Jak za granicą opowiadają żarty o Polakach - to źle. Jak w Polsce opowiadają żarty o głupich i grubych Amerykanach, tchórzliwych Francuzach i zapijaczonych Rosjanach - to dobrze.
anonim2014.11.4 14:48
Ciekawe..Dyżurnym kpiarzom i zadowolonym z siebie "antypolaczkom" polecam:1. zapoznać się z historia Polski i ceną, jaką ich( ?) przodkowie zapłacili za te Polskość. 2. Znaleźć naród, który pozwala sobie na bezczeszczenie, poniewieranie, wyszydzanie swojej własnej nacji. 3. Podumać nad znane powiedzeniem: "Plują mu w twarz a on myśli,że deszcz pada..I jeszcze jedno: Ojczyzna głąbie, ojczyzna...!
anonim2014.11.4 15:12
"zły to ptak,co własne gniazdo kala" kto to powiedział?
anonim2014.11.4 15:14
@elffi Frondowi lewacy, jeśli nawet mają przodków narodowości polskiej, to z całą pewnością ci przodkowie nie "zapłacili za te Polskość". Wręcz przeciwnie - byli szmalcownikami, folksdojczami i "utrwalaczami władzy ludowej", a teraz ich bękarty opluwają naród, na którym żerowali i który bezwstydnie okradali.
anonim2014.11.4 15:14
@Konradus Ty naprawdę z tym ośmieszonym i zbankrutowanym w XIXw panslawizmem tu wyjeżdżasz? To jeszcze zapomniałeś dodać że jedyna nasza nadzieja w carze Putinie.
anonim2014.11.4 15:31
http://www.fronda.pl/forum/antypolonizm,58271.html
anonim2014.11.4 15:51
@poszukujacy1970 Z tym cierpiącym Michnikiem i Kuroniem w pudle w latach 60-tych to ty się troszkę powstrzymaj aż przeczytasz za co ich tam zamknięto. Bo ich bzdurne manifesty chciały zorganizować w Polsce jeszcze lepszą komunę niż gomułkowska. A zamknięty w pudle w latach 80-tych Michnik to chyba nie czuje żalu do "człowieków honoru" za uwięzienie, no chyba że jest schizofrenikiem :)
anonim2014.11.4 15:54
@AirWolf Jak to mówią "uderz w stół, a nożyce się odezwą" - odezwałeś się :) To dobrze, że przyznajesz się do przodków, którzy walczyli z polskością - jesteś, jak widać nieodrodnym ich synem.
anonim2014.11.4 16:35
@poszukujacy1970 Po pierwsze, dyskusja ze zdrajcami nie ma sensu. Wynika to z elementarnej logiki. Po drugie, zapytaj swojego nowego kolegę Szechtera jakim cudem zdołał dostać paszport i co robił we Francji w latach 70-tych, co wyniuchał w esbeckich archiwach, w których buszował dwa tygodnie i jak to się stało, że z paki bez przeszkód pisał listy i artykuły... Ps. I koniecznie chciałbym wiedzieć od którego momentu sowiecki generał Kiszczak stał się człowiekiem honoru. Jedno jest pewne. Jak pisał Kisiel "W III RP jedyną wyrocznią, czym jest demokracja, tolerancja i faszyzm jest Adam Michnik"
anonim2014.11.4 16:52
Te,poszukujacy 1970,szukasz Twojej jarmulki? Sorry,pomyliles adresy,tutaj nie Gazeta Wymiotna...
anonim2014.11.4 17:04
@poszukujacy1970 Na to musisz sobie odpowiedzieć sam. Ja odniosłem się do któregoś z Twoich wcześniejszych postów. Brak uczciwej lustracji, deubekizacji, palenie całych ciężarówek peerelowskich kwitów spowodowało, że niejednokrotnie tylko po owocach można rozpoznać zdradę. No i coś tam, coś tam św. pamięci Jaruzelski wspominał o aureolach, które jakby co, to mogą pospadać.
anonim2014.11.4 17:17
@poszukujacy1970 Nie sądzę, ze jesteś na tym portalu od kilku godzin zaledwie... Nowa lista jest tworzona i w odpowiednim czasie, będzie opublikowana. Są różne podpisy, ale trzeba też umieć zmienić styl a z tym już gorzej...
anonim2014.11.4 17:19
@poszukujący1970 czy potrafisz powiedzieć coś pozytywnego o Polakach i Polsce, czy raczej skłaniasz się do antypolskiego psioczenia na naszą historię, moralność, religię, zwyczaje ?
anonim2014.11.4 18:02
@AirWolf Jasne. Rozumiem, że to bracia Kaczyńscy odwołali ekspresowo rząd Olszewskiego... Na marginesie dodam, że polityka wschodnia nawet Millera to dla PO niedościgniony wzór.
anonim2014.11.4 18:07
@AirWolf Wszystko to jest bardzo interesujące, co prawisz i nie odbiega w niczym od przeciętnych przekonań wszystkich lemingów, wytresowanych przez media głównego ścieku. Za Gierka również Polakom żyło się znacznie lepiej, niż przed jego rządami, więc jest to właściwa analogia do tego, co twierdzisz, że "żyje nam się zdecydowanie lepiej" ...... do czasu, aż wierzyciele zażądają spłaty rachunków (może wiesz na jaką już opiewają kwotę ?).
anonim2014.11.4 18:22
@AirWolf Przypomniał mi się cytat z prof. Andrzeja Nowaka. "Na Łubiance archiwa nie płoną"