MOCNE słowa Wildsteina o WOŚP: 'Owsiaka najbardziej skrzywdził sam Owsiak' - zdjęcie
15.01.18, 16:50Zdj. Ralf Lotys, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

MOCNE słowa Wildsteina o WOŚP: 'Owsiaka najbardziej skrzywdził sam Owsiak'

W minioną niedzielę odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcję podsumował w poniedziałek jej twórca, Jerzy Owsiak. W tym roku zebrano 81 423 542 zł

Przez całą niedzielę nie milkły spory wokół tej inicjatywy. Internauci zastanawiali się, czy lepiej dać na WOŚP, czy na Caritas, czy nie można wesprzeć i jednego, i drugiego, czy działalność Owsiaka jest na pewno transparentna... Sam Jerzy Owsiak zaatakował wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego, który w niedzielnym programie publicystycznym "Kawa na Ławę" zadeklarował, że woli wesprzeć Caritas.

Do sporów wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się również publicysta Dawid Wildstein. Dziennikarz stawia tezę, że Jerzego Owsiaka najbardziej skrzywdził... Sam Owsiak. 

"Pomaga dzieciom? Mega szacun! Więc po co wplątał w to politykę? To całe chamstwo?"-zastanawia się Wildstein. Jak dodał, najlepszym przykładem upolitycznienia akcji jest Twitter.

"Najlepszym przykładem jak traktują tę akcję fanatycy Owsiaka jest Twitter. Od razu widać, że dzieci mają gdzieś, chodzi by przywalić PiSowi. To chore"-napisał dziennikarz. 

 

 

 

 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl