Pod koniec stycznia Młodzieżowa Rada Miasta Sulejówek podczas swojej sesji przegłosowała stanowisko w sprawie „sprzeciwu wobec zagrażającej rozwojowi młodego pokolenia ideologii gender”. O tym bezprecedensowym wystąpieniu poinformował tygodnik „Nasza Polska”.

Młodzieżowa Rada Miasta Sulejówek zdecydowanie wypowiedziała się przeciwko promowaniu gender w Polsce. Młodzi ludzie uznali, że ideologia ta „uderza w godność człowieka, zaś tylko dzieci wychowywane w tradycyjnej rodzinie, kochane przez ojca i matkę, mogą się prawidłowo rozwijać, a w przyszłości stanowić zdrowe i silne społeczeństwo, gotowe podołać wszelkim obowiązkom”.

Młodzież z Sulejówka już wcześniej występowała z godnymi zauważenia inicjatywami. Domagała się np. zmiany nazwy ulicy Marcelego Nowotki, pierwszego sekretarza Polskiej Partii Robotniczej. W miejsce komunisty zaproponowali imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uchwała młodzieży została jednak zlekceważona przez radnych miasta. Czy tym razem będzie inaczej?

Julia Krawczyk, radna z Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek  w rozmowie z „Naszą Polską” przyznała, że działalność młodzieży nie podoba się radnym. Z największą krytyką spotkali się, kiedy zaproponowali zmianę nazwy ulicy. „Liczymy, że dorośli radni, którzy w większości są przecież rodzicami, znajdą w sobie odwagę, by wesprzeć nas w powiedzeniu „nie” ideologii gender” – podkreśla Krawczyk.

Młodzież z Sulejówka może liczyć na wsparcie części nauczycieli. Czy tym razem spotka się ze zrozumieniem ze strony radnych?

m/naszapolska.pl

Czytaj wypowiedzi młodych z Sulejówka: Młodzież przeciw gender dla Fronda.pl: Usłyszałem, że się panoszymy i trzeba ukrócić naszą działalność