Miram Shaded dla Fronda.pl: Tolerancja dla islamu nie jest dobra. Mahomet jest Ojcem kłamstwa! - zdjęcie
15.11.15, 20:42

Miram Shaded dla Fronda.pl: Tolerancja dla islamu nie jest dobra. Mahomet jest Ojcem kłamstwa!

43

Tomasz Wandas: Tak się składa, że jakiś miesiąc temu poznałem muzułmanina pochodzenia francuskiego, który miał przy sobie Koran. Zapytałem go czy w tej księdze faktycznie jest napisane aby mordować chrześcijan, zapewnił, że nie...kłamał?

Miram Shaded: Mahomet jest Ojcem kłamstwa, dlatego Pana znajomy w tym przypadku naturalnie go naśladuje. W Koranie jest ponad 160 wersów nawołujących do dżihadu czyli do morderstw i do szerzenia islamu. Przykładowo fragment 5,33 mówi dokładnie, co należy robić z niewiernymi takimi jak my tzn. należy mordować, krzyżować, obcinać rękę i nogę naprzemiennie lub wypędzać. Naprawdę bardzo łatwo można to zweryfikować.

Dzisiaj na swoim profilu facebookowym napisała Pani, że jedynym sposobem na pokonanie fali tego zła jest zakazanie jakichkolwiek praktyk związanych z islamem. Czy nie obawia się Pani, że jeśli (chodź podejrzewam, że jest to mało prawdopodobne) udałoby się taki zakaz wprowadzić, nie byłoby to powodem do wybuchu wojny?

I tak taka wojna nastąpi. Pytanie czy już teraz się z nią zmierzymy i postaramy się jak najłagodniej przez to przejść czy obudzimy się za rok za dwa, kiedy będą mieli już wystarczająco dużo siły i dopiero wtedy zaczną naprawdę się "buntować", nawet nie tyle co będą się buntować, co po prostu podbijać te tereny.

Co zatem robić, aby przejść przez ten problem możliwie jak najdelikatniej?

Już teraz wprowadzić konstytucyjny zakaz propagowania totalitarnych metod i praktyk islamu. Można wykreślić też część Koranu, bo niestety to jest księga, która propaguje nienawiść, ludobójstwo, pedofilię, poniża kobiety. Europa powinna propagować swoje wartości, które leżą u jej korzeni czyli chrześcijańskie. Nie możemy pozwalać na kryminalne wartości, bo jeżeli tak będzie to takich zamachów będzie tylko więcej. Brak reakcji z naszej strony na takie zachowanie po prostu pozwala.

Dobrze, a tak w kontekście mniej globalnym a regionalnym, jak być sąsiadem muzułmanina? Bać się go? Nie da się z nim dogadać?

Nie chce oceniać bezpośrednio danego człowieka, bo każdy może mieć inne podejście. Pamiętać jednak powinniśmy, że muzułmanin nie może odstąpić od wiary bo grozi mu za to śmierć, nawet z rąk swojej własnej rodziny. Musimy pamiętać o tym, że każda osoba, która urodziła się w islamie jest zniewolona. Taki system. Nie koniecznie dany człowiek musi być zły, tego nie wiemy, ja oceniam system. Trzeba walczyć z systemem, jeśli nie, jeśli będzie on dalej propagowany, dalej będzie szerzenie nienawiści poprzez chociażby teksty Koranu, pokazywanie Mahometa jak wzór do naśladowania to grozi nam wielkie niebezpieczeństwo. My natomiast mamy zupełnie inny wzór do naśladowania a Jezusa Chrystusa, to była osoba bez grzechu. Jeżeli chcielibyśmy porównać Chrystusa do Mahometa to są totalnymi przeciwieństwami. Mahomet był mordercą, wziął sobie sześciolatkę za żonę, robił mnóstwo okrutnych rzeczy. Musimy się z tym zmierzyć i jasno określić, że wiele ich działań to po prostu działania kryminalne.

Był podobno taki epizod w życiu Mahometa, podczas, którego schronił się wśród chrześcijan. Od tamtej pory miał darzyć ich szacunkiem, czy to prawda?

Większość osób, która nie zgadzała się z Mahometem była mordowana. W Koranie są dokładne zapiski co należy robić z osobami niewiernymi, chrześcijanie dla muzułmanów są niewiernymi, więc te wszystkie zapiski tyczą się także ich. Jakbyśmy chcieli ocenić sytuację na Bliskim Wschodzie to najbardziej prześladowaną religią są chrześcijanie a określił to Parlament Europejski oraz Raport World Watch List, który też wskazuje na to, iż we wszystkich pięćdziesięciu krajach, w których dominuje islam to chrześcijanie są najbardziej prześladowaną religią. Te kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani łączy jedno.

Islam...

Tak.

Co z Polską? Pojawiają się opinie, że to wydarzenie może być argumentem za odwołaniem decyzji poprzedniej Premier w sprawie przyjęcia uchodźców.

Jak najbardziej, to jest tak jakby przyjmować rosyjskie wojska do Polski. Analogicznie proszę sobie wyobrazić, że Putin zechciałbym wysłać swoje wojsko do Polski, mamy ich przyjmować?

No, nie..

Tak samo nie powinniśmy przyjmować islamistów. Nie mamy procedur, przepisów, które chroniłyby społeczeństwo. Pewne praktyki, metody oficjalnie nie są zakazane. Musimy pamiętać o tym, że jest to system, że ci ludzie zostali wychowani tak, a nie inaczej. Tu nie chodzi o to, że niektóre jednostki się uchowały i są dobre, bardzo im gratuluję jeśli udało im się wytrwać będąc w czymś takim. Jeżeli ktoś przeżywa pranie mózgu od dzieciństwa, że ma tak a nie inaczej postępować ta osoba stanowi ogromne zagrożenie. Jak widać nie jest to kwestia tylko religijna, a całego otoczenia.

Dzisiaj Paryż a jutro? Warszawa?

My tzn. Polska jest bardzo hermetycznym krajem i myślę, że najlepiej jest teraz w Polsce pod tym względem. To zagrożenie jest najmniejsze w porównaniu do całej Europy Zachodniej. Francja poległa pod względem islamizacji, oni sobie z tym nie poradzą. Nawet jak miałam wywiad z Francuskim dziennikarzem dla gazety Francuskiej to był on zszokowany, że ktoś otwarcie wypowiada się negatywnie o islamie. Myślę że zrozumienie jak walczyć z islamem, będzie niezwykle dla nich trudne. Poprawność polityczna, demografia, liczba muzułmanów, strach też może im nie pozwolić na mówienie prawdy. Przede wszystkim propaganda i kłamstwa na temat islamu. Oni nie widzą głównego problemu i obawiam się, że Zachód Europy zupełnie sobie z tym nie poradzi. Może ta sytuacja, która miała miejsce sprowokuje pewne myślenie i zaczną w końcu przeciwdziałać a nie postępować po prostu głupio.

Rozumiem, że zbytnia tolerancja to zło?

Tolerancja dla islamu nie jest dobra. Tolerować islam to tak jakby tolerować mafię na swoim terenie lub obce wojska nazistowskie czy komunistyczne. Nie można tolerować kryminalnych działań, totalitarne praktyki powinny zostać zakazane. Przy takim zakazie chciałabym dodać, wymienić islam, tak żeby ludzie wiedzieli, że islam to system, i to bardzo zły system.

Czy zdecydowana krytyka i mocna postawa względem islamistów nie sprowokuje niechcianych, agresywnych zachowań względem muzułmanów, czy po prostu ludzi z ciemną skórą? Pamiętamy pobicie w Poznaniu.

To akurat był mój znajomy z kościoła. Problem tutaj zahacza o lewicowe media, które po prostu wrzucają wszystkich do jednego worka, ofiary i oprawców i mówią, że jest to w porządku. Ludzie przecież nie są ślepi na islam, widzą jak chrześcijanie są prześladowani na terenach Syrii, terenach Bliskiego Wschodu, widzą te świadectwa. To nie jest tak, że oglądają oni tylko telewizje, czytają, sprawdzają różne informacje w internecie, prasie i dlatego są bardziej świadomi. To, że są bardziej świadomi owocuje tym, że nie są ślepi na problem. W momencie kiedy, ktoś im mówi: tak przyjmijmy morderców i ludzi, którzy stanowią dla nas zagrożenie â wrzucając tym samym tych ludzi do jednego worka z ofiarami â wiadomo, że nie będą oni zadowoleni a swoją agresję jakoś uzewnętrznią. Gdyby natomiast Państwo było kompetentne i zaczęło nazywać rzeczy po imieniu to wielu niepożądanych samosądów społecznych można by było uniknąć.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Komentarze (43):

anonim2015.11.14 20:19
Shaded ostrożna bądź w sowich wypowiedziach, Kopacz wpuściła do Polski spore islamskie grupy które za takie stwierdzenie unicestwiają.
anonim2015.11.14 20:22
Ja to mahumet jest ojcem kłamstwa ? Przecież papa Franek modlił się ekumenicznie z islamistą o to by allah dał islamistom zwycięstwo nad niewiernymi ... A teraz gębę rozdziawił i mówi że jest zdziwiony
anonim2015.11.14 20:38
Teraz obłudnicy wywiady robicie z osobą, która startowała z listy KORWINy? Śmierdzi faryzejstwem na kilometr. Groby pobielane.
anonim2015.11.14 20:45
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także"Winston Churchill
anonim2015.11.14 20:50
Glupota lewactwa kluje woczy zachod pod wplywem lewackiej durnoty ginie i oto chodzi tej czerwonej bandzie
anonim2015.11.14 20:55
TomaszJ o to się nie modlił, czerska POkrako, na czerskiej takie modlitwy wznosicie razem z islamistami.
anonim2015.11.14 21:06
Zaiste neofici to najwierniejsi z wiernych.
anonim2015.11.14 21:08
@Majestic ty czerwony POpaprańcu ... zjeżdżaj na forum gównowartej tam gdzie twoi bracia za 70 gr posty piszą. a teraz kłamco Tuskowy - popatrz do tego filmu - nagrany w 2014. Wyznawca demona został do Watykanu zaproszony przez papę Franka, a swoją modlitwę zakończył słowami: niech allah da nam zwycięstwo nad niewiernymi, właśnie to nazywam pokojem; w konsekwencji tej modlitwy do demona, papa Franek zaprosił do Europy - do każdej parafii po dwie rodziny islamskie) https://www.youtube.com/watch?v=jUgvzj8RrGA nie łżyj peowski agencie
anonim2015.11.14 21:09
Święty Piotr, który oddał życie za wiarę oraz wielu innych świętych pomordowanych przez islamistów się w grobach przewraca
anonim2015.11.14 21:15
"Przykładowo fragment 5,33 mówi dokładnie, co należy robić z niewiernymi takimi jak my tzn. należy mordować, krzyżować, obcinać rękę i nogę naprzemiennie lub wypędzać. Naprawdę bardzo łatwo można to zweryfikować." Ciekawe dlaczego nikt nie zweryfikował o czym jest 5:33... Heh.
anonim2015.11.14 21:17
Mahomet nie jest ojcem kłamstwa co najwyżej pyszałkowatym jego sługą .. Mahomet to pedofil, rabuś morderca zapraszam do jego biografii dużo mówi o tym fałszywym proroku.
anonim2015.11.14 21:33
TomaszJ oszczerstwo POkrako z czerskiej w mym kierunku upubliczniłeś, natychmiast to odszczekają czerska POkrako. Jak każdy z pltformersów kłamiesz niczym z nut. Do Europy na zaproszenie Brukseli przybyli, Rosja tez ma w tym swoje zasługi. Twoje środowisko czerskie zachęcały do otwartości z wskazaniem na islam, nie zapominają co twój mentor Zakowski głosił.
anonim2015.11.14 22:44
@Majestic Oj szechterowa pacynko... żal mi Ciebie. Cóż napisać ... za darmo sluzysz POpaprańcom z gównowybiórczej? Walnąłeś gównem kłamstwa i czego się spodziewasz ? Cóż ... napisałem prawdę o tobie - a znakiem tego jest łajno które wylałeś z siebie na tym portalu. Komu sluzysz dziecko ?
anonim2015.11.14 22:51
-nie bardzo rozumiem wypowiedzi Miram, że można konstytucyjnie zakazać totalitarnych metod i : "można WYKREŚLIĆ też CZĘŚĆ KORANU"...... Zdumiewające są dla mnie takie pomysły w ustach córki protestanckiego pastora (TYLKO BIBLIA!) .....Koran dla muzułmanów to też święta księga! Czy z każdej świętej księgi można wykreślać dowolne teksty?! I niby kto ma o tym decydować?! Posłowie polscy?! Polska Konstytucja?! Nie rozumiem.....
anonim2015.11.14 22:56
@ Weronika Koran jest księgą demonów - z pewnością nie jest święta.
anonim2015.11.14 23:40
@ TomaszJ - DLA muzułmanów jest księgą świętą....co my o tej księdze myślimy, to już inna sprawa! Chciałbyś, żeby np. muzułmanie wykreślali fragmenty z Twojej świętej księgi,bo nie uznają jej za świętą?! Jesteś zwolennikiem "filozofii" Kalego?! :))
anonim2015.11.14 23:44
Mahomed to fałszywy prorok, szatan mu się objawiał :)
anonim2015.11.14 23:50
@Weronika, muzułmanie drą i palą Biblię, a chrześcijan zabijają. Palą ich wieszając nad ogniskami, lub topią w klatkach. W Arabii Saudyjskiej za posiadanie Biblii idzie się do więzienia. W Indiach i Pakistanie za Jezusa morduje się ludzi... wybacz ... ale każdy normalny i myślący chrześcijanin ma głęboko w pompie co terrorystyczne muslimy chcą lub myślą. Dla Chrześcijan - Islam jako religia pochodząca od demona allaha, a głoszona przez mordercę i pedofila mahometa, jest po prostu religią demonów.
anonim2015.11.15 0:01
@majestic Nie należy się muzułmanów obawiać, oni nie będą na swoim terenie tzn na tym który podlega Lucyferowi. Niemcy tak ponieważ jako Protestanci nie wzywają orędownictwa Niepokalanie Poczętej Matki Bożej która swą piętą miażdży głowę Węża /Rdz 3,1 nn) Dlatego dżihad pcha się do Niemiec i tych państw, które nie wzywają orędownictw NMP A ponadto należałoby im odtwarzać lament wycie ich proroka /przeglądarka Mahomet w piekle/ co po pewnym czasie odbierze chęć bycia w Polsce gdy dodamy do tego Egzorcyzmy z pokropieniem wodą Egzorcyzmowaną /nie poświęconą/ z groźbą chrztu św. - ich Imany wezwą ich do powrotu
anonim2015.11.15 0:18
@ TomaszJ - wiem o męczeństwie chrześcijan i też boleję.... ale wiem też, że ślepa nienawiść niczego nie uzdrowi..... i żal, że króla Sobieskiego możemy tylko wspominać...... a naszej bezsilności sami jesteśmy winni...... my - pyszni europejczycy.....
anonim2015.11.15 4:25
nie 5.33 a 5.34 i nie tych trzeba zabijać co są niewierni tylko tych, którzy wypowiadają wojnę Allahowi, a to mała różnica. W Polsce na razie za zdjęcie krzyża ze ściany kobietę zwolniono z pracy i nazwano złodziejką, co działo by się gdyby tak wypowiedziano wojnę Watykanowi? Czyż można nazwać bezkarnie Papieża kłamcą? W polskim kk jest kara więzienia za obrazę uczuć religijnych.
anonim2015.11.15 6:26
Czy ojcem kłamstwa jest Mahomet to nie wiem. Wiem za to, że na pewno jest nim Lucyfer - ostateczny patron czerwonych i wszelkiej maści lewactwa.
anonim2015.11.15 7:00
@nick zastępczy + Pierwszym Kłamcą jest oczywiście Lucyfer który jako Wąż oszukał Ewę w Raju i z pomocą już oszukanej Ewy wymusił na Adamie zerwanie Owocu Grzechu /Rdz 3,1 nn por J 8,44) Jak już z tego przykładu wynika Duch zła wykorzystuje zwiedzonych ludzi aby szerzyć swoje Kłamstwo tzn używa "słowa kłamstwa" jako podstawowego narzędzia w swojej pracy nad zgubą ludzkości. Sam nie może działać bezpośrednio "głosząc swoje kłamstwa błędy herezje ect" bo człowiek go nie widzi, Ale poprzez tzw swoich nauczycieli kłamstwa, proroków apostołów realizuje swoją diabelską demoniczną robotę. Prawda jest tylko Jedna i stale jaśnieje - natomiast kłamstwo po jakimś czasie przestaje błyszczeć. I tak np Komunizm w Polsce został rozpracowany przez wielu i dlatego zrealizowano rękami Iluminatów Medium zła nowy plan zniewolenia narodu zamiast ZSRR rękami UE. Czy muszę to udowadniać? Nie na własnej skórze doświadczasz skutków tzw transformacji. Tak samo jest z innymi kłamstwami jak np z wiarą - Darwinizmem tj "Ateizmem Przyrody" herezją K Darwina I nie inaczej jest z powstałą w VI wieku Sektą Mahometa. Zresztą sam Mahomet mówi że doświadczył wizji Anioła Dżibraila Tzn Gabriela który podobnie jemu się objawił jak Matce Bożej (Łk ) Oczywiście jest to kłamstwo bo objawił mu się nie jw. tylko sam Lucyfer dlatego mówi Koran "szukam schronienia u pana Jutrzenki Surra 113,1) Kłamcą jest przecież nie tylko Pierwszy Kłamca Ojciec Kłamstwa ale również tzw syn jego Prorok fałszywy /por Ap.) który głosi jego fałszywe nauki ludziom jak również obok Mahometa K Marks F Engels W Lenin J Stalin Mao ect, ect.
anonim2015.11.15 8:20
a skąd w raju lucyfer? czyżby lewactwo podrzuciło go bogu na złość ?
anonim2015.11.15 8:46
@Agnieszka Osmieszylas się ... bo o tym co działo się w raju uczą się dzieci w 3 klasie podstawówki. Wiem ze można mieć braki ... ale że aż takie?
anonim2015.11.15 8:50
@Weronika Tu nie chodzi o nienawiść bo nikt zdrowo rozsądkowy do tego nie wzywa - tu chodzi o prawdę i sprawiedliwość. I nie ma co "boleć" lecz trzeba po prostu działać. Apokalipsa mówi o trzech demonach które wyjdą przeciw Bogu na Har Mageddon - jednym z nich jest Islam
anonim2015.11.15 9:57
@TomaszJ jak dorosły człowiek siedzi ciągle mentalnie w trzeciej klasie podstawówki to trudno oczekiwać bo rozumiał co mam na myśli. A że się twoim zdaniem ośmieszyłam, cóż... wszystko dla ludzi.
anonim2015.11.15 10:42
@TomaszJ "niech allah da nam zwycięstwo nad niewiernymi, właśnie to nazywam pokojem; " A czy my katolicy nie modlimy się za grzesznych? Czy nie cieszymy się z jednej nawróconej owieczki. Ale może zauważ to nas katolików dotyczy ta modlitwa. A islam modli się by zwyciężyć na niewiernymi ,ale z islamu. Jesteś albo niewierzący albo słabo wierzacy.
anonim2015.11.16 9:16
@Agnieszka czyt Rdz, 3,1 nn Wąż synonim Kłamcy Mordercy por /J 8,44= A przecież wiesze że Bóg stworzył najpierw NIEBO a w nim duchy niebieskie które się zbuntowały pod wpływem Lucyfera /Iz 14,12-15) który chciał zająć miejsce Boga i nie zająła bo został strącony w otchłań piekła a że działa na ziemi /Ap 12,3 nn 13,1 nn ect ) I zacznij się martwić i dlatego nawróć się, aby ten Anioł czeluści do piekła cię nie wciągnął jak 25 miliardów ludzi
anonim2015.11.16 13:21
@Radzi jestem pełna podziwu dla siły Twojej wiary w te... przykro mi ale nie znajduję innego właściwego słowa, poza słowem bzdury. Nawet w tych krótkich fragmentach które przytaczasz brak sensu i logiki. No bo pomyśl , wierzący mówią o doskonałości boga jako stwórcy, a tymczasem stworzone przez niego duchy niebieskie zbuntowały mu się pod wpływem lucyfera, którego tez stworzył , bo mówi się że jest stwórcą wszystkiego, wynika więc że nie był takim doskonałym stwórcą. Idąc dalej zastanawia mnie jak dostał się na Ziemię z tych czeluści piekła w które pociągnął 25 miliardów ludzi( skąd tak dokładna liczba?), no albo mu bóg dopomógł albo piekło jest na Ziemi. To drugie nawet było by bliskie prawdzie przyjmując, że piekłem są wojny, zabójstwa, gwałty, zdrady itp. ale te poczynania są dziełem ludzi i to jak widać bardzo często wierzących ( w dodatku w tego samego boga), nawet jeśli przyjmiemy że robią to pod wpływem szatana, to jakiż słaby musi być bóg skoro wygnany z raju szatan ma większy wpływ na ludzi niż wysławiany przez nich bóg,w którego wierzą ( bo przecież nikt z nich nie deklaruje wiary w szatana). No i wychodzi na to że bóg stworzył ułomne anioły, grzesznego człowieka i... tylko szatan mu nieźle wyszedł skoro ma na ludzi większy wpływ niż ich stwórca.
anonim2015.11.16 15:34
Powiem coś co Ciebie może rozśmieszy, ale może kiedyś, kiedyś zrozumiesz to, że: Wolność jest kolejnym imieniem Miłości. Jak to zrozumiesz - wtedy układanka z Boga, Raju, Aniołów, Ludzi i upadłych aniołów Ci się ułoży. A nasz Bóg jest słaby, tak słaby - słaby swoją pokorą, słaby swoim oddaniem człowiekowi, słaby swoim uniżeniem. I w takiego Boga wierzę :-), bo można się na Nim oprzeć!
anonim2015.11.16 16:05
A ja powiem coś co być może Cię zdziwi. Problemem nie jest to czy wasz bóg jest słaby czy silny, ani to czy jest. Dla Ciebie tak jak i dla wielu innych, bóg jest, dla mnie i dla wielu go nie ma. Problemem jest to , że po tym czy w niego wierzę ocenia się moją postawę jako człowieka, odbiera mi się prawo do wiedzy, do bycia prawym człowiekiem mającym i przestrzegającym wartości. To co napisałam oceniłeś/łaś jako wyśmiewanie, a więc muszę być niedojrzałym, może głupiutkim stworzeniem, które nie dorosło do zrozumienia pewnych pojęć, czyż nie? Na czym polega wolność, miłość, empatia, współczucie, nienawiść, ból,złość, cierpienie ? Czy myślisz że te uczucia są bliskie tylko wierzącym? Czy to że cześć ludzi ma potrzebę zrozumienia, ułożenia układanki z rajem ,bogiem szatanem i aniołami ma oznaczać że Ci którym to nie potrzebne są gorsi, głupsi, nie powinni się wypowiadać bo się ośmieszają? Czy to co napisałam odbierasz jako pogardę? Bo napisałam, że to bzdury, bo krytyka wiary, boga może wyjść tylko z ust głupca, lewaka, ignoranta, a wiara równa się mądrość?
anonim2015.11.16 19:54
@agnieszka66 Człowiek zawsze będzie w coś wierzył. Nawet jeśli wydaje Ci się że jest inaczej to pomyśl o tym jak ludzie którzy porzucili wiarę w Boga znajdują sobie inne zastępcze bożki choćby dla przykładu mamonę. Jak Ci się wydaje, jak długo człowiek wytrzyma bez Boga? Miłość, wolność, empatia itd to wszystko pryśnie jak bańka mydlana gdy człowiek nie oprze swej wiary na Bogu. Jeśli teraz dobrze Ci się żyje, niczego Ci nie brakuje to może wydawać Ci się że Bóg nie jest Ci potrzebny. Ale gdy dojdzie do jakiegokolwiek większego kryzysu w twoim życiu, a taki wcześniej czy później nastąpi to nie mając oparcia w Bogu porzucisz swe światłe ideały bo cóż Ci one dadzą bez Boga. Pomyślisz że masz być dobra dla innych ludzi, a niby czemu skoro los mnie skrzywdził a po śmierci nie ma nic? Kto mnie rozsądzi z moich złych uczynków? Będę robić tak aby mieć dobrze i tylko to się będzie liczyć. Będę kłamać, oszukiwać, kraść itp byle tylko nie dać się złapać. Będę czynić pozory dobra ale tak na prawdę będę czynić zło. Żeby nie być gołosłownym, spójrz na wielu polityków, choćby Kopacz. Kłamie i idzie w zaparte, przypisuje swoje złe cechy innym, manipuluje i nie wiadomo co jeszcze. Podobnie Tusk i wielu innych. Nie bierz z nich przykładu bo źle skończysz. Pozdrawiam.
anonim2015.11.16 21:04
@alladyn, człowiek zawsze będzie w coś wierzył, możliwe z tym że niekoniecznie w boga. Czy samo przekonanie że krzywdzenie innych jest złe a pomoc, współczucie , empatia czymś dobrym nie wystarczy? Czy to musi być poparte strachem przed potępieniem albo nadzieją na nagrodę w postaci życia wiecznego. Gdyby ludzie deklarujący wiarę w boga naprawdę w niego wierzyli i mieli na uwadze choćby to co wcześniej napisałam nie byłoby tylu okropieństw. W Polsce mamy 90,a może nawet 95% katolików i co z tego wynika poza deklaracjami i klepaniem pacierzy najlepiej publicznie i na pokaz( sprzecznie z ewangelią ale dla poklasku). Nic , poza wzrastającą liczbą przestępstw różnego rodzaju , zdrad, rozwodów itp. Czyż te wszystkie uczynki są dziełem garstki innowierców i niewierzących? Właśnie dla tego, że po śmierci nie ma nic chcę być dobra dla innych tu i teraz. Nie muszę udawać ze strachu przed karą, ani tym bardziej dla nagrody, mogę być sobą, mogę robić rzeczy dobre albo złe, ale wybór należy do mnie. Mogę mieć wszystko nie mając nic ale mogę nie mieć niczego i mieć poczucie posiadania wszystkiego, trzeba tylko to widzieć, umieć czerpać z życia. To jest właśnie wolność, wolność myślenia. Ta wolność to możliwość poznawania świata, do bagaż doświadczeń życiowych z których wyciąga się wnioski, czerpie radość i poznaje smak łez bez odwoływania się w tym wszystkim do boga. To wszystko dostajemy od ludzi i ludziom oddajemy. Tylko od nas zależy czy na zło odpowiemy złem czy dobrem. Co do polityków to... cóż większość deklaruje się jako wierzący i większości w ich poczynaniach wspiera ich bóg ( w końcu sami się na niego powołują). Może lepiej żeby działali bez tego wsparcia?
anonim2015.11.17 18:02
@Agnieszka66 jak ktoś w nicku ma pierwsze dwie cyfry z liczby przeklętej 666 znamienia Bestii /Ap. 13,11 nn) - to masz problem. trudno ci Będzie zrozumieć Prawdę Bożą /por znak arabski tej liczby- którym znaczą sobie wojownicy dżihadu / wybierający się do piekła mordercy) Aby ci ułatwiś wpisz sobie w przeglądarkę np Mahomet w piekle lub piekło i posłuchaj świadectw tych co w nim byli. Ja wielokrotnie bardzo szeroko omawiałem ten problem w dyskusji na forum . I uświadom sobie że to nie Bóg jest słaby tylko człowiek głupi bo słucha Węża! Bóg dał pełną wolność człowiekowi w Raju i jej nie odebrał bo zarówno człowiek jest wolny w wyborze dobra i zła jak i szatan ma wolność kuszenia tego człowieka który ma zając jego utracone miejsce w NIEBIE W twoich rękach w twojej woli jest moc zdobyć NIEBO albo potępić się z powodu źle rozumianej wolności tzn prawa do grzechu. Wolnym Prawdziwie jest tylko ten kto nie grzeszy - bo nie jest zniewolonym przez grzech niewolnikiem Ojca kłamstwa (J. 8,44)
anonim2015.11.18 9:38
"Nawet w tych krótkich fragmentach które przytaczasz brak sensu i logiki. No bo pomyśl , wierzący mówią o doskonałości boga jako stwórcy, a tymczasem stworzone przez niego duchy niebieskie zbuntowały mu się pod wpływem lucyfera, którego tez stworzył , bo mówi się że jest stwórcą wszystkiego, wynika więc że nie był takim doskonałym stwórcą" .......................................................................... Nie, nie ma takiego wynikania! Bog stworzyl OSOBY. Nie ma zas osoby bez woli. Co jest bezwolne, to nie jest osoba (np. kamien). A wola na tym polega: na mozliwosci wyboru pomiedzy "tak" i "nie". Wola to "chce" (chce "tak" lub chce "nie"), to "chcenie". Bog wiec stworzyl Aniolow w sposob doskonaly, jako osoby (duchowe), ktore maja wole (nie ma osoby bez woli). Po to aby mogly wybrac Boga, powiedziec mu "tak" (patrz na czym polega wola) i byc szczesliwe, jak On JEST. To, ze niektore duchy wybraly "nie" (Bogu)- to ICH WYBOR, a NIE wybor lub dzialanie Boga. Ty sluzysz Lucyferowi (ukrywasz trzecia szostke). Lecz to Twoj pan nie jest logiczny, a tylko POZORNIE logiczny. Pamietaj! Twoj pan jest "ale"! Niby wszystko mu sie udaje, ALE tylko niby. W jego dzielach zawsze jest jakas skaza, jakies "ale", jakis brak, jakas wada, jakis blad. A islam jest to religia Antychrysta. Mahomet to prorok Antychrysta, sluga Lucyfera podobnie jak i Ty jestes.
anonim2015.11.18 17:23
@radzi i @mj przykro mi , ale to nie są dwie pierwsze, ale dwie ostatnie 29.08.1966r(nie ukrywam trzeciej szóstki tylko natura mi jej nie dała) niestety należycie do tej grupy osób którym "wszystko się kojarzy", byłabym więc ostrożna przed stwierdzeniami, że to ja mam problem. Kolejna rzecz to ta, że nie wierzę w boga, a skoro tak to nie mogę wierzyć w szatana, nie mogę więc służyć komuś w istnienie kogo nie wierzę. Moi rodzice zrobili mi jednak kuku z góry zakładając że pójdę w kierunku bajek i zniewolenia umysłowego. Mam jednak taką naturę, że jeśli czegoś nie chcę to potrafię wyjaśnić dla czego. Z Pisma Świętego można wywodzić i udowadniać najprzeróżniejsze rzeczy, zwłaszcza jak się wyrywa z kontekstu i świadomie manipuluje. Jeśli w to wierzycie i pomaga wam to w życiu to fajnie, mnie nie jest potrzebna wiara w boga żeby żyć w zgodzie z naturą i być człowiekiem który stara się żyć tak by nie krzywdzić innych. Religie przynajmniej trzy ( islam, chrześcijaństwo i judaizm) opierają się na wierze w tego samego boga, coś z tą wiarą jest nie tak skoro dochodzi do takich rozłamów, konfliktów itp. Wszystkie trzy powołują się na dekalog, ale nie potrafią żyć według niego. Religia nie służy niczemu innemu jak tylko utrzymaniu ludzi w strachu przed wyimaginowaną kara, łudząc posłusznych równie wyimaginowaną nagrodą. Manipuluje się ludźmi dla utrzymania nad nimi władzy i to cała filozofia. Jeżeli chcecie się łudzić, że religia pozwala na jakieś "chcenie" to widocznie nie znacie podstaw religii np.katolickiej (zakładając że to w tej wspólnocie jesteście).
anonim2015.11.18 22:49
@agnieszka66, ktos kto nigdy nie widzial Boga w dzialaniu, zawsze bedzie zaprzeczal Jego istnieniu albo negowal Jego milosc do nas... ale uwaga: extra Ecclesiam salus nulla...
anonim2015.11.19 3:05
@Kobieta_Z_Wydm ja nie przeczę istnieniu boga, tak jak i nie przeczę istnieniu krasnoludków. Nie da się przeczyć istnieniu czegoś czego nie ma. Niestety jeśli ktoś twierdzi że coś ma miejsce to na niego ze tak powiem spada ciężar dowodu. jeśli więc ktoś mówi że bóg istnieje to powinien tego dowieść, a jeśli tego nie potraf dowieść w sposób wiarygodny oparty na faktach czy naukowych dowodach to jego twierdzenie ma charakter wiary i życzenia by coś stało się faktem. To że Konopnicka pisała o krasnoludkach nie do wodzi że krasnoludki są. I druga część Twojego postu... extra Ecclesiam salus nulla...a kto tak powiedział? I bardzo ciekawe z czego to wywiódł?
anonim2015.11.19 3:07
oczywiście miało być "dowodzi", nie ma tu jednak możliwości edytowania postu, a szkoda.
anonim2015.11.19 23:35
Ja jestem lekarzem, mistykiem świeckim i powiem tak: nie ma Boga poza Deus Abba, Omnipotens Pater, który Objawił się, a Jego Imię brzmi: "Ja Jestem". Bóg dał Swojego Syna na bestialską śmierć, która otworzyła nam Niebo. Kto w to uwierzy będzie zbawiony. Masz wątpliwości: zawołaj do Ducha Świętego! R. Dawkins dał dobry podział duchowości człowieka: obojętni duchowo, agnostycy w dwie strony ("chyba Tam coś jest" oraz "chyba Tam nic nie ma"), ateiści aż do wiedzącego, że Boga nie ma (R. Dawkins od "Boga urojonego") oraz wierzący aż do wiedzącego, że Bóg Jest (moja osoba). Przywódcy państw mają kłopot, a ja powiem, że z Szatanem nie można wygrać lotniskowcami, bombardowaniami i tworzeniem sojuszy z tow. Putinem. Mogę przekazać politykom - poprzez Wasz Portal - moje proste rady, które nic nie kosztują... Życzę wszystkim zdrowia duchowego www.wola-boga-ojca.pl
anonim2015.12.1 17:24
Apeluję o zniesienie chrześcijańskiego przykazania miłości. Wtedy będziemy mogli zabijać niewiernych zgodnie z dużo przecież ważniejszą Księgą Powtórzonego Prawa: "eśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie - przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz ogniem - miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego." http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=227
anonim2015.12.31 12:07
ta pani ma na imię MIRIAM a nie MIRAM! jak macie być wiarygodni jak nawet imienia nie potraficie podać dokładnie? lol