Minister sprawiedliwości mówi ,,sprawdzam’’ tym, którzy krytykują wypowiedzenie konwencji stambulskiej  - zdjęcie
05.08.20, 15:59Fot. screenshot - YouTube (Prawicowyinternet)

Minister sprawiedliwości mówi ,,sprawdzam’’ tym, którzy krytykują wypowiedzenie konwencji stambulskiej

7

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział dziś złożenie projektu zaostrzającego kary za przestępstwa seksualne wobec kobiet. Jak podkreślał na konferencji prasowej, w ten sposób ministerstwo mówi też „sprawdzam” tym wszystkim, którzy atakują prace nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej. Ich postawa pokaże, czy rzeczywistym motywem tych ataków jest ochrona kobiet.

- „Postanowiłem jako minister sprawiedliwości jeszcze raz złożyć projekt zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa z użyciem przemocy skierowane wobec kobiet. Chodzi o przestępstwa natury seksualnej” – zapowiedział minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro, zapowiadając złożenie projektu, podkreślił, że w ten sposób daje też okazję do potwierdzenia swoich intencji tym wszystkim, którzy wobec planów wypowiedzenie konwencji stambulskiej atakują Zjednoczoną Prawicę, zarzucając rzekome działania mające uderzyć w bezpieczeństwo kobiet.

Projekt ma przewidywać m.in. zobowiązanie sądu do nałożenia na sprawcę zakazu zbliżania się do ofiary, jeżeli tylko osoba pokrzywdzona o to poprosi. Innym nowym rozwiązaniem, które znajdzie się w projekcie, będzie podniesienie kar dla recydywistów.

Znajdzie się tam również możliwość orzekania bezwzględnego dożywocia dla przestępcy, który dopuścić się morderstwa związanego z gwałtem.

Minister sprawiedliwości zaapelował do opozycji o poparcie tego projektu:

- „To nie są ideologiczne rozważania, zalecenia. To, co proponujemy to realna odpowiedź na najokrutniejsze formy przestępstw z użyciem przemocy wobec kobiet” – mówił.

- „Rzekomi obrońcy kobiet (…) będą wreszcie mieli okazję pokazać, że zależy im na tym żeby skutecznie przeciwdziałać przemocy wobec kobiet” – dodawał.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (7):

Glaudiusman2020.08.6 2:56
Jak najszybciej należy wyrzucać wszystko to co tęczowe, plugawe i lewackie.
Loki2020.08.6 6:20
Wyrzucimy PiS bolszewików i to już niedługo.
mała2020.08.5 23:03
to ja Wam powiem co jest również przemocą wobec kobiet....zmuszanie do zmiany nazwiska na męża i utraty tożsamości....tradycja poniżająca kobiety, senior zamiast seniorki przy Wigilijnym stole i ze święconym jajkiem...handlowanie dziewictwem przez królów Polski i przymusowe małżeństwa....dyskryminacja w stanowiskach pracy i zarobkach...oraz przemoc dogmatyczna w kościele katolickim negująca kobiecą naturę Ducha Świętego...a w sądy nie ma co wierzyć
Szybka Randka2020.08.5 17:59
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Jan Paweł II2020.08.5 16:54
Dalej będą wspierać pedofili mających powiązania z PiS?
rszt2020.08.5 17:06
twoja matka ma raka
Eustachy2020.08.5 18:18
Trzeba być szmatą żeby przyjąć nick Jan Paweł II