Minister na tle swastyk... Będzie kara dla TVN? - zdjęcie
26.01.18, 17:32Zdj. screen TVN

Minister na tle swastyk... Będzie kara dla TVN?

W głównym wydaniu "Faktów" wyemitowanym wczoraj w TVN pojawił się materiał o wystąpieniu szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego. Zilustrowano go skandaliczną grafiką, która szybko obiegła media społecznościowe i spotkała się z falą krytyki. 

Minister został bowiem przedstawiony na tle... swastyk! Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Niezależna.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmie się tą sprawą. 

Wystąpienie szefa MSWiA było związane z reportażem wyemitowanym w zeszłą sobotę w "Superwizjerze" na antenie TVN. Nie trzeba chyba nikomu przypominać o tematyce i "bohaterach" wspomnianego materiału. Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu posłowie wysłuchali informacji ministra Joachima Brudzińskiego na temat propagowania ustrojów totalitarnych, a także nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych lub wyznaniowych. 

Od dnia, kiedy został wyemitowany reportaż, opozycja totalna, środowiska lewicowo-liberalne i część mediów starają się wykorzystać neonazistów do uderzenia w rząd. 

 

yenn/niezależna.pl, Fronda.pl