Minister Macierewicz w Paryżu: Na szczycie NATO w Warszawie zapadną kluczowe decyzje - zdjęcie
03.02.16, 13:59

Minister Macierewicz w Paryżu: Na szczycie NATO w Warszawie zapadną kluczowe decyzje

0

– Omawialiśmy bardzo dokładnie kwestie bezpieczeństwa flanki wschodniej oraz flanki południowej NATO. (…) Umówiliśmy się, że w tych sprawach, które dotyczą modernizacji  polskiej armii, będziemy kontynuowali rozmowy jeszcze przed spotkaniem ministrów obrony państw NATO w Brukseli – powiedział minister Antoni Macierewicz po spotkaniu z ministrem obrony Francji Jean-Yves Le Drianem.

We wtorek w Paryżu odbyło się spotkanie ministrów obrony Polski i Francji. 

Podczas spotkania ministrowie omówili m.in. kwestie dotyczące współpracy dwustronnej.  –Kalendarz ćwiczeń został zatwierdzony. Obie strony mają świadomość, jak bardzo jest to ważne i przydatne dla naszych krajów i dla naszych armii – powiedział szef MON.

Jednym z tematów był także zbliżający się szczyt NATO. Jak podkreślił minister Antoni Macierewicz, Polska i Francja mają świadomość, że na szczycie NATO w Warszawie zapadną kluczowe decyzje, w których NATO musi zrobić krok naprzód w stosunku do ustaleń walijskich. Szczegółowe rozwiązania będą jeszcze przedmiotem rozmów. 

Po zakończeniu spotkania z ministrem Jean-Yves Le Drianem minister Antoni Macierewicz spotkał się z Ambasadorem RP we Francji Andrzejem Byrtem.

kz/mon.gov.pl