Mimo pandemii, nie spada poparcie dla rządu Morawieckiego - zdjęcie
22.06.20, 18:56Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Mimo pandemii, nie spada poparcie dla rządu Morawieckiego

11

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię CBOS na przełomie maja i czerwca, rząd premiera Mateusza Morawieckiego popiera 44 proc. Polaków. Sprzeciw wobec rządu wyraziło natomiast 32 proc. Pracownia zwraca uwagę, że pomimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, nie spadło poparcie dla partii rządzącej.

Z nowego sondażu CBOS wynika, że zdecydowana reakcja rządu na pojawienie się w Polsce koronawirusa poprawiła jego notowania. Notowania pogorszyły się natomiast w kolejnych tygodniach, kiedy poza kryzysem zdrowotnym, rząd musiał mierzyć się też ze skutkami gospodarczymi wywołanymi lockdownem oraz ze wzmożoną krytyką ze strony opozycji.

Obecnie, jak zaznacza pracownia, „stosunek do rządu jest bardziej wykrystalizowany - od marca przybyło przede wszystkim jego przeciwników, ale także zwolenników”.

Gabinet Mateusza Morawieckiego popiera 44 proc. badanych (wzrost o 2 punkty procentowe w stosunku do marca). Sprzeciw wobec rządu deklaruje 32 proc. respondentów (wzrost o 5 punktów). Obojętność wobec urzędującego gabinetu wyraża 20 proc. badanych (spadek o 8 punktów procentowych).

Nieznacznie pogorszyły się oceny wyników działalności rządu. Dobrze ocenia je 52 proc. badanych (spadek o 3 punkty procentowe), źle 37 proc. respondentów (wzrost o 5 punktów). Natomiast szanse poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań rządu dostrzega 46 proc. respondentów (spadek o 3 punkty procentowe). Sceptycznie odnosi się do tego 42 proc. ankietowanych.

Zadowolenie z samego premiera Mateusza Morawieckiego wyraziło 50 proc. ankietowanych (spadek o 2 punkty procentowe). Niezadowolonych jest 37 proc. (wzrost o 3 punkty procentowe).

-„W sumie jednak, jeśli zestawić obecne notowania rządu z tymi sprzed epidemii (a więc z lutego tego roku), można stwierdzić, że – jak na razie – epidemia niewiele zmieniła w jego postrzeganiu. Rząd i jego działania są oceniane w głównej mierze przez pryzmat orientacji politycznej i sympatii partyjnych” – podsumowuje sondaż pracownia.

kak/PAP

Komentarze (11):

Heidi Heido Hajdasz2020.06.22 20:16
Jaki rząd, taki "skarb" hamburczyku!
skarb2020.06.22 19:49
BOGU NIECH BEDA DZIEKI ZA TEN RZAD ,PREZYDENTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA TE CZASY TAK CIEZKIE DLA SWIATA,a szczegolnie dla TYTANOW PRACY TEGO RZADU,KTORY NIE TYLKO WALCZY Z EPIDEMIA GOSPODARKA,KLESKAMI ALE PRZEDE WSZYSTKIM Z TOTALNYMI LEWACKIMI ZJEDNOCZONYMI DRANIAMI,KLAMCAMI,WROGAMI NATURY ,POLSKI I POLAKOW,CHCA POdpalic POLSKE A POLAKOW PUSCIC Z TORBAMI ,NIECH SOBIE RADZA JAK DO TEJ POry,wazne ,ze dorobili sie stolkow ,apanazy,tytulow,naleza do roznych spolek miejskich i rzadowych,czerpia ze wszystkiego ilesie da i gdzie sie da . niech DOBRY BOG STRZEZE RZAD,PREMIERA ,PREZYDENTA I WIELKIEGO UMYSLEM I SERCEM CZLOWIEKA PANA PREMIERA KACZYNSKIEGO,DZIEKI KTOREMU MAMY TO WSZYSTKO,A KTOREGO PROBUJE SIE POrownywac do najgorszych drani ,ale to komunistyczne sztuczki w ktore wierzy tylu nic nie wiedzacych Polakow zapracowanych czesto mieniacych sie katolikami ,ogladajacych tvleny POlskojezyczne tuby sluzace niszczeniu wszystkiego co sluzy POLSCE!!!!!!!!!!!!!
Leszek2020.06.22 19:30
Organizacja B’nai B’rith jest żydowską, nacjonalistyczną, syjonistyczną i masońską, a ze swej natury i celów całkowicie antychrześcijańską organizacją, której źródło stanowi mieszanina masońskiego rytu York i Odd Fellows. Założona została w 1848 roku w Nowym Jorku i przyjęła wzór wolnomularski, symbole masońskie, rytuały, stopnie oraz sposób prowadzenia działalności. Jak wskazuje na to wiele autorów, w tym ks. prof. Michał Poradowski, celem organizacji jest jednoczenie środowiska żydowskiego i tworzenie warunków do politycznej, gospodarczej i religijnej dominacji nad światem w ramach budowania tzw. Nowego Światowego Porządku (New World Order). Tak jak wiele oficjalnie działających organizacji masońskich, tak i B’nai B’rith uczestniczy w spektakularnych akcjach charytatywnych mających stanowić rodzaj medialnej zasłony dymnej. Loża B’nai B’rith w niepodległej Polsce uregulowała swoją oficjalną działalność w 1923 roku, lecz wszystkie 11 lóż masońskich zostało zdelegalizowanych przez Prezydenta Rzeczyposplitej, Ignacego Mościckiego, dekretem z dnia 22 listopada 1938 roku. W Polsce organizacja o nazwie “Niezależny Zakon Synów Przymierza” – Independent Order of B’nai B’rith reaktywowała swoją działalność 9 września 2007 po prawie 70 latach oficjalnej nieobecności. W uroczystości reaktywacyjnej w Warszawie wziął udział m.in. prezydent B’nai B’rith International Moishe Smith. Po uroczystości nastąpiło spotkanie ambasadora USA w Warszawie, Victora Ashe z szefami organizacji. W krótkim komunikacie Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zamieszczonym na stronie internetowej Ambasady, stwierdzono, iż: “9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rithoznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności.” Specjalny list wyrażający radość z reaktywacji organizacji i z gorącymi życzeniami przesłała kancelaria Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, której sekretarzem była pani Ewa Juńczyk-Ziomecka, obecny konsul w Nowym Jorku, znana z wielu filosemickich poczynań. Jest ona członkiem walczącej z patriotyzmem polskim i ideami narodowymi państwa polskiego organizacji “Otwarta Rzeczpospolita” oraz członkiem stowarzyszenia “Żydowski Instytut Historyczny”. Przez wielu obserwatorów określana była jako “zły duch kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego”.
Leszek2020.06.22 19:28
B’nai B’rith – Loża Polin - Mościcki zdelegalizował, a KACZYŃSKI PRZYWRÓCIŁ !!!! 22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin Dekret który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. Składał się on z sześciu artykułów, które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami oraz przekazaniu majątku zlikwidowanych stowarzyszeń na cele dobroczynne. Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce. W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin. Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce. 22 listopada 1938 roku Prezydent Ignacy Mościcki wydał dekret o rozwiązaniu zrzeszeń wolnomularskich.
Leszek2020.06.22 19:19
Jeden z najbliższych wieloletnich współpracowników politycznych Jarosława Kaczyńskiego, Adam Lipiński ujawnił, że jednym z głównych celów PiS było przez lata niedopuszczenie do powstanie w Polsce prawicy narodowej. Lipiński będący bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego od lat 90, gdy tworzył wraz z nim Porozumienie Centrum, obecnie jest posłem PiS. We wtorek Lipiński wystąpił w programie telewizji Polsat „Gość Wydarzeń”. Poseł odpowiadał dziennikarce na pytania dotyczące sytuacji na scenie politycznej. Rozmowa zeszła między innymi na temat nowej siły na scenie parlamentarnej, Konfederacji Wolności i Niepodległość tworzonej przez narodowców i konserwatywnych liberałów. REKLAMA Ads by Teads NIE ISTNIEJE DARMOWE DZIENNIKARSTWO. DARMOWA JEST JEDYNIE PROPAGANDA.PRZEKAŻ 50 ZŁ Zwalczaj propagandę. „Nasz zamysł, który powstał przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy, żeby po prawej stronie nie powstał żaden podmiot, nie udał się” – przyznał Lipiński. Ocenił jednak, że Konfederacja Wolność i Niepodległość, która wyrosła na prawej flance PiS, „to słaba formacja”. Po chwili Lipiński jeszcze raz zaznaczył – „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, żeby nie powstała narodowa, nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość taka prawica nie powstała. Ku zadowoleniu wszystkich oceniających scenę polityczną”. Komentując przyczyny niepowodzenia PiS w realizacji tego celu w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych, Lipiński uznał, że przekroczenie przez Konfederację progu wyborczego jest zasługą wysokiej frekwencji. „W Polsce jakiś procent wyborców kontestuje scenę polityczną i głosuje tak, żeby popierać ludzi, którzy łamią pewne schematy tej sceny politycznej” – powiedział polityk współpracownik Jarosława Kaczyńskiego  oceniając, że „Konfederacja to są głównie wyborcy antysystemowi”. „W takich rzadkich chwilach szczerości wyborcy PiS mogą się dowiedzieć, gdzie szefostwo tej partii ma tak naprawdę ideę narodową” w ten sposób skomentował na Twitterze wypowiedź Lipińskiego Jacek Wilk, jeden z polityków Konfederacji
anonim2020.06.22 19:47
To raczej Konfa zlikwidowała całą prawicę. Po czym wyznała miłość PeŁowiakom.
katolicka kretynizacja polski2020.06.22 19:07
Rządowe dane nie mówią wszystkiego, tylko łżą jak cały pisowski rząd kłamców, z kłamcą-recydywistą szMateuszkiem na czele.
anonim2020.06.22 19:11
No już, już... ulżyło? A teraz idź do swego pokoiku i wypłacz się w podusię.
Oskar2020.06.23 9:38
Oj głupiś ty głupi...
Heidi Heido Hajdasz2020.06.22 19:04
"Zapowiedział, że wraz z drugą falą powrócą obowiązkowe maseczki." https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-22/minister-zdrowia-ostrzega-przed-druga-fala-pandemii-koronawirusa-staramy-sie-na-nia-przygotowac/
anonim2020.06.22 19:15
No i co w związku z tym? Prezydent Francji Macron, bodajże w kwietniu mówił. że Francja osiągnie do końca roku samowystarczalność w produkcji maseczek. Jak widzisz umiłowane przez Ciebie tzw. wartości europejskie, są w bojowym natarciu.