Międzynarodowe śledztwo ws. porwanego samolotu. Min. Ziobro: Prowadzimy usilne działania  - zdjęcie
26.05.21, 19:30Fot. via: Pixabay - DirkDanielMann/screenshot - YouTube (Onet News)

Międzynarodowe śledztwo ws. porwanego samolotu. Min. Ziobro: Prowadzimy usilne działania

5

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekazał dziś, że strona polska „prowadzi usilne działanie w wymiarze międzynarodowym, zmierzając do nadania śledztwu w sprawie zmuszenia do lądowania samolotu linii Ryanair w Mińsku rangi międzypaństwowej”.

W niedzielę zarejestrowany w Polsce samolot linii Ryanair, wykonujący lot na trasie Ateny – Wilno, pod pretekstem zagrożenia bombowego został przez białoruskie władze zmuszony do awaryjnego lądowania na lotnisku w Mińsku. Po sprawdzeniu samolotu nie potwierdzono informacji o podłożonym ładunku. Białoruskie władze zatrzymały za to opozycjonistę Romana Protasiewicza. Następnie samolot został zwolniony.

O sprawę był pytany na dzisiejszej konferencji prasowej minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Przypomniał, że w poniedziałek zlecił wszcząć śledztwo w tej sprawie, które jest obecnie prowadzone. Dodał, że strona polska prowadzi też „usilne działanie w wymiarze międzynarodowym, zmierzając do nadania temu śledztwu rangi międzypaństwowej”.

- „Są też takie możliwości. Daje je kodeks postępowania karnego”

- wskazał.

Wszczęte w Polsce postępowanie prowadzone jest w kierunku „użycia podstępu i groźby w celu przejęcia kontroli nad statkiem powietrznym oraz pozbawienia wolności jego pasażerów”.

Minister Ziobro zaznaczył, że w przypadku ścigania przedstawicieli reżimu właściwe są organy międzynarodowe. Państwa powinny natomiast współdziałać, tworząc mechanizm powalający wyegzekwować odpowiedzialność.

kak/PAP

Komentarze (5):

spiskowiec2021.05.27 5:54
ale człowieka, który był posądzony o przyjecie 50 tys zł łapówki (coś srebrzy w tle) do dzisiaj nie przesłuchano i nigdy go nikt nie przesłucha dopóki rządzi podła dojna zmiana, widać jakie minister Zero ma priorytety
Po11... PATO-HEJTER2021.05.26 21:40
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER już w swojej "karierze" wystąpił w następujących odsłonach: "Polak z RPA" jako vandermerwe a obecnie Marian W.O - - - - "Niemiec" jako ThomaszNiemiec a obecnie tylko Thomas (Z zadziwiającą dobrą polszczyzną! Gorzej z "niemieckim") - - - - - jest też "Polakiem z USA" w GW jako cmok_wawelski, był "kotem Mordechajem" z Anglii a jużci, "literatą" jako Teodor Parnicki, ale najbardziej prawdziwą postać blogowa i szczerość prezentuje się jako "radzilowJedwabne - lelek3333". HEJT z najwyższej półki! To tylko kilka przykładów! - - - - - - - - - - - - "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński PATO-HEJTER - - - - Pathetic old fuck!
Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.05.27 5:56
dziękuje za darmową reklamę
Po 11 ...2021.05.26 21:16
Ranga międzypaństwowa w przypadku międzylądowania połączonego z odciążeniem samolotu o ok 75kg? A co z międzynarodowym śledztwem w sprawie Smoleńska??? Tam zginęli ludzie. Ważni ludzie. Dlaczego, wy kooorwy pisowskie, nie potraficie opublikować raportu, zorganizować międzynarodowego dochodzenia??? Tylko tańczycie na grobach. No dlaczego? To wy zamordowaliście 96 osób, aby wygrać wybory? Przyznajcie się kanalie!
oficer LWP2021.05.27 6:02
przecież im w ogóle nie zależy na wyjaśnieniu czegokolwiek, na trupach smoleńskich można zarobić milionową kasę a i zysk polityczny jest niesamowity dopóki obłąkani wyznawcy Jarosława wierzą w te jego i Antoniego brednie, jak Kaczyński KŁAMAŁ, że odzyska wrak bo jego największy wróg Tusk tego nie chciał i nie potrafił, katastrofa była w 2010 roku i platforma rządziła jeszcze 5 lat, PIS rządzi już 6 lat i wraku nie ma czyli są już ci pisowscy KŁAMCY w stosunku do Tuska rok w "plecy" a końca tej hecy nie widać