Michnik o Jaruzelskim: Jaruzelski zrobił więcej dla Polski niż Kukliński - zdjęcie
30.05.14, 22:16fot. Wikimedia Commons

Michnik o Jaruzelskim: Jaruzelski zrobił więcej dla Polski niż Kukliński

22

Dziś mamy do czynienia ze zwykłą schozofrenią. Dotyczy ona osób które publicznie wystawiają laurkę zbrodniarzowi Wojciechowi Jaruzelskiemu. Dobrze że uszanowano mszę żaołobną w intencji Jaruzelskiego, ale już to co działo się na cmentarzu, zwłaszcza wypowiedź byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o tym, że Jaruzelski był patriotą polskim, zakrawa na kpinę i domaga się publicznego protestu.

Do ludzi honorujących Jaruzelskiego dołączył Adam Michnik, postać która uwielbia mówić o sobie, że był w opozycji za czasów PRL. Dziś coraz wyraźniej widać, że ten Pan to postać komiczna i tragiczna w swojej impotencji intelektualnej. W rozmowie z TVN24 Michnik powiedział, że "Nie można jednostronnie przedstawiać biografii człowieka, który zdecydował się zerwać z tradycjami dyktatury. Jeden zdecydował się na bardzo daleko idące kompromisy z antykomunistyczną opozycją, a drugi zdecydował się na współpracę z amerykańskim wywiadem. Polacy długo jeszcze będą dyskutowali, który z tych wyborów był lepszy. Moim zdaniem gen. Jaruzelski zrobił dla Polski nieporównywalnie więcej niż płk Kukliński". Faktycznie, Jaruzelski wybierał mniejsze zło, by Polakom żyło się lepiej.

A co najbardziej kuriozalne, Michnik powiedział, że Jaruzelski ostatecznie zwątpił w ideologię komunistyczną. Redaktor podkreślił, że "był to wyjątkowo lojalny współpracownik rządu Tadeusza Mazowieckiego".

No cóż, zamiast prawdy historycznej o Jaruzelskim znowu czeka nas taka bezpłciowa i bezdenna manipulacja jego zaufanych przyjaciół jak Michnik, Miller, czy Kwaśniewski. Szkoda, że nie udało się przeprowadzić dekomunizacji!

mod/TVN24.pl

Komentarze (22):

anonim2014.05.30 22:24
Aron słodzi Jaruzelskiemu bo ma ku temu powody, przecież to dzięki sowieckiemu przydupasowi Jaruzelowi zdobył swój majątek Aron który przy okrągłym stole radował się pijąc na umór że rządził będzie bolek a kreatura Jaruzelski ministrem zostanie.
anonim2014.05.30 22:32
michnik to komuch i wtyka dla pozorow siedzial w wiezieniu aby sie pokazac w opozycji.
anonim2014.05.30 22:35
Pan Michnik nie był członkiem antykomunistycznej opozycji tylko ideowym komunistą, którego drogi rozeszły się z władzą po wydarzeniach z 1968 roku. Od tego czasu był w opozycji, nigdy jednak nie zrezygnował z lewicowych poglądów. Kiedy PZPR musiało komuś oddać władzę to oddało ją swoim ideowym braciom reprezentowanym m.in. przez pana Michnika. Ot i cała tajemnica przyjaźni p.Michnika z generałem czy z p.Urbanem.
anonim2014.05.30 22:39
no i fajnie znaczy że Adam M zaczyna cierpieć na demencję starczą
anonim2014.05.30 23:18
po drugiej stronie zrozumie, oby nie było za późno....
anonim2014.05.30 23:19
Mea Maxima Culpa! Polacy potrzebują oczyszczenia w ogniu! Ogniu Bożej Miłości! Obecnie kraj nad Wisłą jest cuchnącym teatrem cieni odgrywanym przez mafię byłej WSI i niemiecko-radziecką agenturę. IIIRP to radziecka matrioszka, którą znakomicie puentuje nadworny niemota Unii Europejskiej mówiąc: polskość to nienormalność, ściskając jednocześnie pięści w radosnym okrzyku milczenia: UDAŁO SIĘ! A gdzie jest ta prawdziwa, niepodległa i dumna POLSKA??!! Ona cały czas klęczy w smoleńskim błocie i się modli, pogardzana, wyszydzana, opluwana i wyśmiewana. Wznosi do Boga swe ręce oblane krwią swoich niewinnych dzieci. Polska to folwark zwierzęcy w najczystszej postaci, gdzie stado czerwonych, komunistycznych WIEPRZÓW żeruje na zdrowej tkance społecznej faszerując ją cały czas pavulonem za pomocą piarowskich trików! POLACY OBUDŹCIE SIĘ, BO NIEDŁUGO BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO NA ODZYSKANIE NASZEJ POLSKI! BHO!!!
anonim2014.05.30 23:19
i mamy jednego ideowego komucha: gola czy gol jak kto woli; szkoda że internet sam nie eliminuje idiotów....
anonim2014.05.30 23:20
KEFAS1277 dzięki za najmądrzejszy głos na tym forum
anonim2014.05.30 23:43
Existenz ... ale dokładnie za co? Wiesz, czy nie?
anonim2014.05.31 0:07
@LadyAnn Rozmowa z trollami jest bezcelowa. Nie chodzi im o wymianę poglądów czy dyskusję lecz o nieskrępowane i bezkarne naubliżanie rozmówcy. Nie wiem czy robią to za pieniądze, czy dla rozrywki, ale to w sumie nie ma większego znaczenia. Myśl, że tego rodzaju ludzie mogą stanowić znaczący odsetek naszego społeczeństwa jest bardzo przygnębiająca. Sądzę, że skutecznym sposobem eliminowania takich "dyskutantów" może być ignorowanie w dyskusji ich wypocin.
anonim2014.05.31 0:09
Czy Michnik mógłby wyjaśnić dlaczego Jaruzelski nie został ogłoszony antysemitą skoro prześladował i degradował zołnierzy pochodzenia żydowskiego tylko za to że byli Żydami?
anonim2014.05.31 0:23
@LadyAnn Podziwiam Twój optymizm!
anonim2014.05.31 1:48
Żyd się dzielą na syjonistów i diasporystów - Żyd Michnik jest diasporystą; ale z komuchami zawsze trzymali - to jest ich wspólny wyróżnik!
anonim2014.05.31 7:49
Jak jest w przysłowiu "stara miłość nie rdzewieje" Tak jest i w tym przypadku stary już miłośnik komunizmu, aktywista ZMP nie może nie miłować starego swojego byłego Towarzysza z partii bolszewików i PPR i PZPR. Dlatego nie należy się dziwić jego starym resemtymentom!
anonim2014.05.31 8:09
Michnik kłamie. PRL oddał samowolnie władzę? Nie. Oddali bo nie mieli wsparcia w Gorbaczowie a PRL zbankrutował i nie umieli zarządzać państwem. Na dowód ze tak było Gorbaczow pozwolił na rozpad Układu Warszawskiego oraz pozwolił na zjednoczenie Niemiec.
anonim2014.05.31 10:47
Existenz: masz rację w jednym: nie był w PZPR - tylko w ZMS - mój błąd. Cała reszta naszej zaginionej korespondencji - bez zmian. Pozdrawiam.
anonim2014.05.31 14:32
Jedno zdanie mnie w tym tekście położyło na łopatki: "Dziś coraz wyraźniej widać, że ten Pan to postać komiczna i tragiczna w swojej impotencji intelektualnej." - pisze nasz anonimowy mod portalu Fronda.pl. Moralność, uczciwość i wierność narodowi - to jedno, a intelekt - to drugie. Akurat jeśli chodzi o ten drugi aspekt, to nasi redaktorzy-analfabeci z Frondy mają się do redaktora naczelnego GazWybu jak Góry Świętokrzyskie do Himalajów. Michnik nie dość, że w pełni opanował sztukę pisania po polsku, to ma rozległą wiedzę, a jego manipulacje są naprawdę sprytne i inteligentne - nie to, co prymitywne, walące po oczach kłamstwa frondowe. Nie mówię, że to czyni Michnika lepszym, ale frondowa krytyka michnikowej inteligencji to doprawdy zuchwałe posunięcie :)
anonim2014.05.31 16:04
@konkwistador No cóż nie jeden podziwia zręcznego kuglarza, manipulującego tłumami.- tylko ten kuglarz zawsze po jakim czasie się zbłaźni.
anonim2014.05.31 16:31
Michnik dalej chce kontynuacji PRL tylko z nim u władzy, jak jest teraz, ten polityk zmienił parlament na gazetę i dalej wychwala funkcjonariusza podległego NKWD, jakim był generał Jaruzelski. Jaruzelski jest odpowiedziałny za śmierć ok 200 Polaków, w czasie czystek NKWD w Polsce, na wybrzeżu '70 i ofiar stanu wojenne, a Kukliński nie - więc Michnik kłamie.
anonim2014.05.31 22:02
Ależ oczywistą jest racja Michnika. Nie zamierzam z nim polemizować,bo z ukąszonymi "innym światem" się nie da. Gienierał jest prawdziwym bohatyrem narodowym ... narodu wyklętego - mierzwy proletariatu. I niech tak zostanie.Miedzynarodówka to "lud wybrany "diabła,który chciał "stworzyć" nowego człowieka na swoją miarę. I udało mu się zaczadzić kłamstwem rzesze.Papież Leon XIII mówił w XIX w.:"marksizm to wcielone kłamstwo". I "michniko-idalni' fukcjonują tylko na tym poziomie. Oni takim muszą umrzeć,więc nie denerwujmy się, wszystkich musimy wyprowadzić,jak mówł "słoneczko"Wałęsa: nogami do przodu, jak sztandar PZPR (przepraszam za to wyrażenie).
anonim2014.06.2 18:37
@ Kuciborski Mógłbyś podać chociaż 1 pozytywne "osiągnięcie" Jaruzelskiego? Pomijając oczywiście mityczne ocalenie narodu przed wkraczającą armia radziecką - nie ma żadnych podstaw, aby uważać, że Rosjanie by do Polski wkroczyli. Największe osiągnięcie Jaruzelskiego to wprowadzenie stanu wojennego, bezprawne aresztowanie tysięcy niewinny Polaków i masakra kilkudziesięciu Polaków. Jaruzelski był krwawym tyranem co przyczynił się do śmierci własnych rodaków a wielu innym zniszczył życie. I się mylisz, że prześladowani wówczas ludzie nie protestowali przed pogrzebem. Swój sprzeciw przeciwko haniebnemu pochówkowi wyrazili m.in. emerytowani górnicy z kopalni Wujek - ci co mieli szczęście przeżyć pacyfikację. Moja sąsiadka, mimo podeszłego wieku specjalnie pojechała do Warszawy zaprotestować przeciwko pochowaniu zdrajcy z wojskowymi honorami. Kobieta straciła w stanie wojennym męża i syna, a sama była przez długi czas internowana. Ona jak i inne ofiary stanu wojennego nie mają wątpliwości, że uroczysty pogrzeb zbrodniarza jest hańbą dla Polski.
anonim2014.06.5 7:05
Odpowiesz przed Narodem, zdrajco! Jesteś tyle wart ile morderca i sowiecki sługus Jaruzelski oraz bandyta Kiszczak.