"Merkel zabarykadowała się w Urzędzie Kanclerskim"!!! - zdjęcie
24.01.16, 20:50

"Merkel zabarykadowała się w Urzędzie Kanclerskim"!!!

9

Sekretarz generalna partii SPD Katarina Barley w wywiadzie dla "Welt am Sonntag"  powiedziała: "Wciąż nowe i niedające się zastosować w praktyce propozycje" płynące z szeregów CDU i CSU w związku z kryzysem migracyjnym nie służą współpracy i wzmacnianiu zaufania w łonie berlińskiej koalicji rządowej. Potrzebujemy jasności i szybkiego wcielenia w życie powziętych już postanowień". I dalej: - Kanclerz Merkel "nie powinna dopuścić do tego, żeby wewnętrzny spór w unii CDU/CSU w sprawie polityki migracyjnej osłabił zdolność do działania rządu wielkiej koalicji" - podkreśliła sekretarz generalna SPD. Co ciekawe, wśród członków socjalistów demokratycznych krąży opinia, że  "Merkel zabarykadowała się w Urzędzie Kanclerskim".

Jak wiadomo od kilku miesięcy trwa dość intensywny spór w unii CDU/CSU. Jak przypomina dw.de "bawarska CSU nalega na jak najszybsze ograniczenie liczby migrantów napływających nieprzerwanie do Niemiec. W jej przekonaniu właściwym rozwiązaniem tego problemu byłoby ustanowienie górnego pułapu liczby przyjmowanych uchodźców tak, jak niedawno uczyniono to w Austrii. Tymczasem kanclerz Merkel upiera się przy wprowadzeniu rozwiązań obowiązujących w całej UE. Premier Bawarii i przewodniczący CSU w jednej osobie Horst Seehofer oświadczył niedawno, że "mamy do czynienia z naprawdę poważnym problemem". Miał przy tym na myśli zarówno sam kryzys migracyjny, jak i różnice zdań na jego temat w CDU/CSU.".

Federalny minister sprawiedliwości Heiko Maas z SPD określił spór rozdzierający od dłuższego czasu chadeków jako "program wspierania populistów wszelkiej maści i różnych partii protestu". Jego zdaniem "coraz bardziej kategoryczne żądania i pogróżki ze strony CSU są równie nieprzydatne w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego jak zbieranie podpisów za i przeciw polityce otwartych drzwi kanclerz Merkel w jej własnej frakcji".

Sekretarz generalny CDU Peter Tauber nie zgadza się z krytyką ze strony SPD: "Proponuję SPD, aby nie wydymała wciąż tak bardzo policzków, uchylając się zarazem od podjęcia jakiejś wiążącej decyzji", powiedział w wywiadzie dla "Welt am Sonntag".

mko/dw.de

<<< JAK WSPÓŁCZEŚNIE POŚCIĆ. DOWIEDZ SIĘ!!! >>>


Komentarze (9):

anonim2016.01.24 21:11
;-) a już się ucieszyłam że dosłownie, niestety durni - albo przebiegli ? Niemcy wciąż tego "hitlerka" popierają, eh http://dzienreferendalny.pl/ czyli NIE dla stosowania w Polsce mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców! Ja nie zgadzam się na kupczenie Polską i rozgrywanie Europy i naszej Ojczyzny przez Merkel przy pomocy tzw. "uchodźców" NIE dla MECZETÓW w Polsce!!!
anonim2016.01.24 22:53
Co za szczęśliwa symetria... Tak w Rosji jak i w Niemczech, problemy tych krajów powodują a zarazem potęgują silni przywódcy. Problemem Rosji jest Putin i kompromitacja całej jego polityki, którą musi teraz bronić i dalej brnąć w to co jest przyczyną kryzysu. Analogicznie w Niemczech; Merkel stała się zakładniczką swoich decyzji i nie może się cofnąć o krok, bo tym samym przyznała by się do podjęcia błędnych decyzji tak brzemiennych w skutkach. Angela doskonale wie, że dzień kiedy zmieni swoją decyzję co do imigrantów, będzie początkiem jej rychłego końca. Bo taka decyzja będzie równocześnie przyznaniem się do tego mega BŁĘDU. A skoro błąd zostanie nazwany, Angela stanie się naga i trza będzie ją usunąć, bo za błędy się płaci.... Tak więc, tak w Niemczech jak i w Rosji, silna pozycja ich liderów tamuje możliwość rozwiązania problemów degradujących te kraje... Z polskiej perspektywy, trudno wyobrazić sobie korzystniejszą konstelację.
anonim2016.01.24 23:35
Nawolujmy mieszkancow calej Europy: Merkelowa powinna stanac przed sadem, oskarzona poprzednia swoja polityka migracyjna o spowodowanie w Europie ryzyka i zagrozenia najwyzszego stopnia: musi ona odpowiedziec za podjecie decyzji bez zgody innych krajow czlonkowskich EU, za narazenie calej Europy na najwyzsze ryzyko terroryzmu, chorob zakaznych, przemocy, bezkarny I nieodpowiedzialny zalew przestepcami i elementem kryminalnym, za obciazenia finansowe. Merkel, Junker, Timmerman, Shultz, Velhorfstandt I kazdy inny polityk ktory byl I jest w to przestepstwo przeciw ludowi Europy, uwiklany.
anonim2016.01.25 2:11
kanclerz naruszyła przede wszystkim postanowienia traktu - jest jeszcze taki trop dla źródeł tej głupoty/przestępstwa - "Nowy wysoki komisarz narodów zjednoczonych ds. uchodźców Filippo Grandi zaapelował do UE, aby ta zrobiła więcej dla krajów, które są pierwszym przystankiem imigrantów. [to zrozumiałe i tak powinno być] Grandi wezwał Unię Europejską, aby zrobiła więcej dla syryjskich uchodźców. Włoski dyplomata spotkał się z uchodźcami w Libanie i Jordanii. - Europa mogłaby przyjąć więcej uchodźców, gdyby doszło do lepszej współpracy między poszczególnymi państwami członkowskimi - powiedział Grandi w rozmowie z BBC. - Jednak rozumiemy ten problem - to problem społeczny i polityczny, który jest bardzo poważny - zaznaczył. Grandi zaapelował do UE, aby ta zrobiła więcej dla krajów, które są pierwszym przystankiem imigrantów. Jego zdaniem spowoduje to, że uchodźcy zrezygnują z dalszych podróży." - cyt. za tvn24 Polska wiele robi zarówno w Jordanii jak i przy granicy z Turcją, a co inne kraje zrobiły żeby pomóc choćby w Libanie? I co to za stwierdzenie że mogłaby "przyjąć więcej" jakim prawem, chyba arogancji narzuca się UE emigracje!!? czy mam rozumieć że Merkel działa na zlecenie ONZ? co to jest własciwie obecnie za organizacja, która zamiast propozycji sensownej pomocy w porozumieniu z państwami których to ma dotyczyć, wydaje idiotyczne mające niesłychane konsekwencje polityczne i gospodarcze, polecenie!!! najwyraźniej bardzo ograniczonej i głupiej polityczce Merkel? "Nowy wysoki komisarz - włoski dyplomata objął niedawno stanowisko po piastującym ten urząd o 2005 r. Portugalczyku Antonio Guterresie. Grandi ma za sobą wieloletnią pracę w UNHCR. W latach 2010-14 stał na czele Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA). Wcześniej pracował w Misji Wsparcia Narodów Zjednoczonych w Afganistanie (UNAMA). Był też przedstawicielem UNHCR w Sudanie, Syrii, Turcji i Iraku. Kierował misjami humanitarnymi w Jemenie i Demokratycznej Republice Konga. Wybór Grandiego na Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców był postrzegany jako sygnał wysłany do Włoch, jednego z krajów, które znalazły się na pierwszej linii w kryzysie migracyjnym." UE to gra interesów państw posługujących się przerośniętą i poszerzającą stale zakres swoich wpływów administracją, to skorumpowany, przestępczy przemysł lobbingowy, podobnie jak ONZ...
anonim2016.01.25 11:00
blumkwist - pełna zgoda. Od siebie dodam ponownie tylko, że obawiam się, iż z tymi "imigrantami", to może nie był błąd, tylko zaplanowana wtopa. Wtopa, by na tyle rozwścieczyć społeczeństwo, by zaczęli rozglądać się za kimś silnym i za silnymi rozwiązaniami. Wolność i bezpieczeństwo są sobie przeciwstawne w wymiarze społeczeństw. Być może po takich akcjach zgodzą się ograniczyć wolność, na rzecz bezpieczeństwa. Imigranci zostaną wyrzuceni, jak na to zasługują, ale wolności ludziom nikt już nie odda.
anonim2016.01.25 11:52
@blumkwist i Hugo: ta gra idzie o podbicie państw unijnych przez Niemcy w tym Polski ze względu na przyszłe zyski i tanią siłę roboczą - PO pracowało dla Niemiec, tak teraz trzeba nazwać ten błąd i wybić zęby Niemcom - tak?
anonim2016.01.25 17:26
To może być zmiana w UE, szansa dla Europy Ojczyzn.
anonim2016.01.25 19:43
Już nie te czasy Merkel...skończyłaś swój urząd i musisz go złożyć. Czas lewackiej gangreny nadszedł...
anonim2016.01.26 8:20
"Królestwo wewnętrznie skłócone nie może się ostać". Oby jak najszybciej się rozsypało!