Merkel wzywa do ograniczenia aktywności społecznych - zdjęcie
13.03.20, 10:36Fot. yt. Guardian News

Merkel wzywa do ograniczenia aktywności społecznych

8

Epidemia koronawirusa zbiera w Europie coraz większe żniwo. W Niemczech liczba zarażonych wzrosła do ponad 2300. Szpitale wstrzymują planowe operacje i tworzone są dodatkowe miejsca intensywnej terapii.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa wszystkich mieszkańców do ograniczenia aktywności społecznych. Po wczorajszym spotkaniu z premierami niemieckich landów powiedziała, że powinno się zrezygnować z udziału we wszystkich wydarzeniach, które nie są niezbędne, nawet jeżeli są to zgromadzenia poniżej tysiąca uczestników.

Od przyszłego poniedziałku niemieckie szpitale będą przesuwać na późniejsze terminy wszystkie operacje i zabiegi, które nie wymagają natychmiastowej pomocy. Chodzi o to, aby w szpitalach było jak najwięcej łóżek gotowych służyć pacjentom zakażonym koronawirusem.

Cały czas w Niemczech nie podjęto decyzji o zamknięciu szkół i przedszkoli w całym kraju. Zamykają je natomiast odpowiedzialne za edukacje w swoich rejonach poszczególne landy.

Angela Merkel podkreśliła, że epidemia ta odciśnie poważne piętno na gospodarce. Premier Bawarii Markus Soeder zapewnił, że władze landowe i federalne robią wszystko, aby nie dopuścić do kryzysu gospodarczego.  

kak/ dw.com

Komentarze (8):

Luciano 2020.03.19 9:45
życzę szwabom zeby ich ten koronawirus pochłąnał w milionach tak jak zabijali Polaków w czasie II WS wojny !!!
anonim2020.03.14 1:10
A niech sobie wzywa swoich ukochanych emigrantów. Powinna ona i Niemcy ponieść wszelkie koszty strat dla Europy i Europejczyków za podjęcie osobistej decyzji bez konsultacji z UE o przyjazd emigrantów do Europy i to bez kontroli.
taro2020.03.13 13:51
zadnych spotkan partyjnych,agitacji,czy przesiadywan w reichstagu makrela, tylko kontakt elektroniczny.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.13 12:49
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS! "Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze. A ty nic tylko, że Żydzi to, a Żydzi to tamto .... Zachodzi poważne podejrzenie, że jesteś sam Żydem i prowokujesz antysemickie wypowiedzi. Nie martw się o Polszu grażdanin.
anonim2020.03.13 12:38
Agenda ID2020: Oto, do czego potrzebna jest Żydom «pandemia» «Chodzi o to, by ludzie zaczeli wołać "pomóżcie nam, dajcie nam szczepionki, rozlokujcie policję i wojsko dla naszego bezpieczeństwa!"...» źródło: ram.neon24.pl/post/153656,agenda-id2020-oto-do-czego-potrzebna-jest-zydom-pandemia Przypomnijmy jeszcze, że nie tylko amerykański Żyd Michael Bloomerg nawoływał o nieleczenie starców; także żydowski szaleniec Jacques Attali postuluje od dawna o tzw. «obowiązkową eutanazję państwową» dla osób starych, twierdząc, że koszt trzymania ich przy życiu jest dla państw zbyt wysoki. Co więcej, w swej wypowiedzi z roku 2009, Attali utrzymuje, że tam gdzie dotychczas zawiódł krach finansowy – «skuteczna, niewielka pandemia mogłaby zmusić przywódców państw do zaakceptowania stworzenia rządu światowego i policji światowej». VIDEO: Jacques Attali – wywiad z roku 2009: «Pandemia umożliwi powołanie do życia rządu światowego» «Une pandémie permettra d’instaurer un gouvernement mondial» https://youtu.be/ffPPCN5NpkI O żydowskim herszcie Attali pod linkiem: http://ram.neon24.pl/post/138867,potworna-przyszlosc-ktora-obiecuje-nam-handeles-attali
B522020.03.13 11:01
komuniści zawsze się uczą na własnych błędach
T2020.03.13 10:43
Kto wie czy masonie nie wykorzystają sytuacji (a może sami ją wywołali?), aby ze względu na higienę zakazać w ogóle na przykład udzielania Komunii Świętej. Trzeba być czujnym, bo na pewno diabłu zależy na tym abyśmy do Kościoła nie poszli. Trzeba być czujnym.
zxzx2020.03.14 14:44
To nam Polakom nie grozi ,to wszystko zależy od społeczeństwa.Masoni niczego nam nie mogą narzucić,nawet jak by bardzo chcieli.