Merkel: Będziemy rozmawiać z USA o Nord Stream 2 - zdjęcie
25.05.21, 19:33Fot. screenshot - YouTube (AFP Português, CNBC Television)

Merkel: Będziemy rozmawiać z USA o Nord Stream 2

4

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przekazała dziś w Brukseli, że spodziewa się kolejnych rozmów ze Stanami Zjednoczonymi na temat budowy gazociągu Nord Stream 2. Po tym, jak administracja Bidena zrezygnowała z sankcji wobec spółki Nord Stream 2 AG wielu komentatorów wskazuje, że Stany Zjednoczone pozwolą na dokończenie budowy gazociągu.

Sekretarz Stanu USA oświadczył w ub. tygodniu, że administracja Joe Bidena odstąpiła od sankcji wobec spółki Nord Stream 2 AG i jej niemieckiego szefa, Matthiasa Warniga. Odstąpienie od sankcji Amerykanie tłumaczą „względami interesu narodowego”, w tym m.in. dbałością o dobre relacje z Niemcami. Decyzję tę odebrano jako zielone światło Stanów Zjednoczonych dla budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przekazała dziś reporterom w Brukseli, że spodziewa się kolejnych rozmów z Amerykanami na ten temat.

- „Na pewno będą dalsze dyskusje i rozmowy z Amerykanami o Nord Stream 2”

- stwierdziła.

Stany Zjednoczone wciąż utrzymują sankcje wobec rosyjskich firm zaangażowanych w budowę gazociągu. W sobotę Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych poinformował o nowych sankcjach nałożonych na rosyjską Służbę Ratownictwa Morskiego, trzy przedsiębiorstwa i 13 statków uczestniczących w budowie.

kak/PAP

Komentarze (4):

YORK2021.05.26 8:23
Uksztaltowal sie uklad miedzynarodowy, ktory otwiera bramy piekiel, a skonczy sie wielkim upadkiem ludzkosci na naszej planecie. A dlaczego? poniewaz mozni tego ludzkiego swiatawybrali swawole zamiast wolnosci . Czy warto niech pomysla przeruzni dziwacy, lewacy, teczowi i jeszcze bog wie co. WIELKI PANIE BOZE ZMILUJ SIE NAD NAMI.
robaczek2021.05.26 8:15
NO TO ZOBACZYMY SILE POLITYKI ZAGRANICZNEJ PISdzielców................................ to dopiero bedize kabaret .................. ciekawe jak teraz przedstawią swoj wątpliwy sukces albo w razie porazki,...... zrobia z siebie ofiare 2 wojny swiatowej ;] ................................... stara plyta PIsdzielcow dla zidiocialego elektoratu ;]................... ślicznie jest ;]
ranonim2021.05.25 19:45
Rozmawiac z USA? A tak z partnerami t.zw.Unii to nie trzeba?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.25 19:39
brawo! a PiSdziaki niech kwiczą z bezsilności!