MEN: Szkoły zamknięte do 3 stycznia - zdjęcie
25.11.20, 11:55Fot. via Pixabay - Alexandra_Koch

MEN: Szkoły zamknięte do 3 stycznia

13

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

Przywracamy zajęcia sportowe wynikające z programu szkolenia

Od 30 listopada 2020 r. zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia mogą być prowadzone w szkole z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych.

Dotyczy to zajęć prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Wraca kształcenie praktyczne

Od 30 listopada 2020 r. mogą być prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Rozwiązania te przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Komentarze (13):

gdzie jest barbara?2020.11.25 15:24
gdy umierało długo i tylko w teorii niedowiedzione statystykami ogólnymi 12 osób dziennie dochodziło do totalnego mrożenia służby zdrowia, wywolywanie paniki u ludzi czego efekty sa teraz, nie tylko z covidem.. tak bardzo przeszkadzało ludziom prawdopodobieństwo śmierci jak wygrana w lotto- moje stare porównanie.. ludzie i władza w Polsce są gotowi podpalić bory tucholskie byle tylko uratować kwiatki, najwazniejsze że kwiatki poszły na wybory .............. półtorej osoby na 38 milionów, to tak jakby wygrać w lotto ale w drugą stronę Ba-ba 2020.09.10 19:27 Jeśli ci umrze na koronawirusa ojciec lub matka, powiem, że nie ma czym się przejmować, bo właśnie wygrali w totolotka. Czy nie rozumiesz, ze gdyby nie działania rządu ta proporcja byłaby zupełnie inna? We Włoszech zmarło kilkudziesięciu księży, którzy opiekowali się chorymi. Tu proporcja jest zupełnie inna. Anonim 2020.09.10 19:33 Ale ile w tym czasie umrze od nieleczenia nowotworow i innych chorob. Ile umrze bo wyrzucono w błoto 200 mld? Mam szczescie ze u mnie w rodzinie nie jedna osoba zdążyła wyleczyć nowotwory bo ideologia covid zabiła by ich jak tatę który nie znał słowa koronawirus i umarł na płuca. Siedz sobie w czerwonej strefie twoja wola a ode mnie i innych 3 ch.. w bok...... zdaniem takiej barbary wszyscy mamy zdechnac z glodu bo najwazniejsze ze uchronimy jednego koronalottowicza a ze umrze przez to 1000 innych ludzi to juz nie wazne 30% mniej pobieranych lekow, 30% mniej przeprowadzanych waznych zabiegow i nagminne teleporady o ile ktos w ogole odbierze sluchawke - lekarze tez nie chca wygranej w koronalotto
procent spowiedzi kata2020.11.25 15:28
https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Dr-Michal-Sutkowski-dlaczego-tak-wiele-osob-umiera-na-COVID-19-w-Polsce
..2020.11.25 15:30
https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/dr-sutkowski-wysoka-liczba-zgonow-na-covid-19-wynika-takze-z-tego-ze-ludzie-za-pozno-prosza-o-pomoc,109314.html
obrońca życia2020.11.25 15:14
Epidemia jest przez Polactwo bo chodzili do pracy, szkół, robili zakupy w galeriach handlowych i sklepach budowlanych w weekendy, spali po hotelach wyjeżdzali na urlopy, chodzili do lasu, wychodzili na spacer z psem i dziećmi na plac zabaw, korzystali z rowerów miejskich, odwiedzali kina, teatry, chodzili na koncerty, posiłkowali się w restauracjach, siedzieli w barach, kąpali się na basenach, tańczyli w dyskotekach, brali śluby, kupowali meble, przycinali włosy u fryzjera, mieli zabiegi u fizjoterapeutów, robili operacje u chirurgów, wyjezdzali na stoki narciarskie, oglądali mecze na stadionach, korzystali z basenów, siłowni, kosmetyczek a nawet chodzili na cmentarz czy do kościoła. Normalnie SKANDAL. Prawdziwy Polak siedzi w domu i modli się by nie dorwał go wirus...... Nalezy ponadto jak najszybciej zamknac sektor uslug budowlanych, branze miesna, garbarska a takze sklepy zoologiczne, pasmanterie, zabawkowe, jubilerskie, salony i komisy samochodowe, kwiaciarnie, kioski, hobbystyczne, lombardy, cukiernie, perfumerie, monopolowe, punkty dorabiania kluczy, kolektury lotto, ogrodnicze, rowerowe, motoryzacyjne, obuwnicze a pozniej sie pomysli co dalej. Jak nic nie zahamuje epidemii to trzeba Polactwo bedzie wysłać na kwarantanne do Oświęcimia.
Maria Błaszczyk2020.11.25 13:55
Najśmieszniejsze, co dziś przeczytałam: pan minister Czarnek usunął ze spisu lektur "Syzyfowe prace". Książkę o tym, jak nie udaje się przerobić dzieciaków na posłuszne i karne roboty niezdolne do buntów wobec "autorytetów". Wiadomo, taki lewak jak Żeromski - czy nie szukając długo Piłsudski czy Daszyński - działający na rzecz polskiej niepodległości, nie trafia w gusta pana Czarnka, który woli narodowców, takich jak ci, co w 1905 ramię w w ramię z carską policją strzelali do robotników w Łodzi...
Maryśka towarzyszko,2020.11.25 14:00
jest setki jeśli nie tysiące wielkiej literatury dostępnej niż te nudne, pesymistyczne "Syzyfowe Prace". Były dobre w twoim PRL-u, pasowały.
Maria Błaszczyk2020.11.25 16:27
O, z całą pewnością istnieje dużo lepszej literatury. Maniera Żeromskiego jest dość niestrawna. Ale powiedzmy sobie szczerze - nie dlatego go usunęli. Tylko za pomysł, że szkoła nie ma służyć formatowaniu faszoli. Bo co by nie mówić o pretensjonalności Żeromskiego - gusta dobrej zmiany promujące grafomanów typu Wencel w ramach szkolnych lektur. przy jednoczesnym wyrzucaniu z nich Conrada czy Bułhakowa pokazują, że nie w tym rzecz...
Adelphe2021.01.3 21:54
@Mario, co się dzieje w Holandii? https://youtu.be/Hti_Jq0DLho
Anonim2020.11.25 12:59
Strategia rządu "zamknąć wszystko i wszystkich" która doprowadziła już do śmierci 35 tys osób, co nie jest normą w krajach słowiańskich, przypomina program Kononowicza "nie będzie niczego". Oczywiście niczego poza wirusem - Chiny po raz kolejny testują całe graniczące z Rosją miasta bo wirus przechodzi drogą powietrzną.
A co jest normą "w krajach słowiańskich"?2020.11.25 13:56
" co nie jest normą w krajach słowiańskich" - - - - A konfiedierata" to Paljak czy jewrej?
pisowcy oprawcy piszą historię2020.11.25 14:20
Pomimo tego, że na Ukrainie każdego dnia rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa, śmiertelność w 2020 roku pozostaje niższa niż w roku ubiegłym. Państwowa służba statystyczna Ukrainy opublikowała dane, z których wynika, że ​​pandemia koronawirusa nie wpłynęła jeszcze na statystyki. Od początku roku w naszym kraju zginęło 378315 Ukraińców. To o 16304 osoby mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - w 2019 roku w okresie styczeń-wrzesień zginęło 394 619 osób.............W Hiroszimie zginęło bezpośrednio po zrzuceniu bomby ponad 70 tysięcy ludzi, ale do końca 1945 roku liczba ofiar śmiertelnych w tym mieście wzrosła do 140 tysięcy. - Wkrotce wuunterwaffe PISu "zostań w domu" przynieść może podobne liczby ofiar co zrzucenie bomby atomowej na Hiroshime. Kiedyś postawimy pomnik ludziom zabitym przez PIS
fakty, nie kity2020.11.25 14:22
Pół bombki atomowej już za nami - ZOSTAŃ W DOMU!
Jan Radziszewski2020.11.25 14:26
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!