MEiN podaje harmonogram powrotu dzieci do szkół - zdjęcie
29.04.21, 20:25fot. pixabay.com

MEiN podaje harmonogram powrotu dzieci do szkół

15

- Od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III mają już zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się na razie uczyć jak dotychczas - zdalnie. W pozostałych pięciu województwach organizacja pracy szkół pozostaje bez zmian – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Nauki i Edukacji.

Od 4 maja do nauki stacjonarnej powrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju. Natomiast od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.

Od 31 natomiast maja wszyscy uczniowie i słuchacze mają się już uczyć stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Od 4 do 30 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych specjalnych oraz szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, a także szkół zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w szkole. O prowadzeniu zajęć w szkole, tak jak dotychczas, decyduje dyrektor szkoły.

Także od 4 maja uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych na terenie całego kraju wracają do stacjonarnej nauki w szkole, w której działa też świetlica szkolna. Z kolei w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, tak jak do tej pory, będzie możliwość realizacji zajęć w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka - czytamy na portalu TVP.Info.

Natomiast od 17 maja ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze będą pracowały w trybie stacjonarnym.

Jak informuje MEiN, „przez cały maj zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu będą odbywały się na dotychczasowych zasadach. Oznacza to, że dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego mogą zorganizować zajęcia praktyczne w miejscu ich prowadzenia, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 16 godzin tygodniowo”.

- „Praktyki zawodowe mogą być realizowane stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia. Zachowano jednocześnie możliwość zrealizowania praktyk zawodowych w innych formach wprowadzonych w okresie pandemii” – czytamy w oświadczeniu. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) mogą być także prowadzone stacjonarnie u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych, o ile w podmiotach tych nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu uczniów lub słuchaczy.

Jeśli chodzi o szkoły sportowe, MEiN poinformowało, że „w przypadku klas IV-VIII ze szkół: sportowych, mistrzostwa sportowego, z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego oraz szkół ponadpodstawowych sportowych, szkół ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego, oddziałów sportowych w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ponadpodstawowych ogólnodostępnych zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia realizuje się w miejscu ich prowadzenia lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik”.


mp/mein/portal tvp.info

Komentarze (15):

Skrzypek na dachu2021.04.30 21:10
Plandemia to sciema zadnej grypy nie ma i ZNP to bandyci .
AAAtomek2021.04.30 7:59
31 maja powrót dzieci do szkoły. Na dwa tygodnie??? Chyba po to żeby wariant indyjski zmutował i się rozpowszechnił na terenie Polski??????
Jawny2021.04.30 5:26
Brak "Jeden z dziesięciu" jest wynikiem tego że prezentowanie programów na poziomie i pokazywanie inteligentnych ludzi kłóci się założeniami półgłówków z tv-pis i ich partyjnych mocodawców z pis-uaru. Wyborca, mimo że jest lepszym sortem, czuje dyskomfort, bo nie zna odpowiedzi na ani jedno pytanie. A przecież ma się czuć komfortowo, bo jest suwerenem.
franek2021.04.29 21:50
pisowskie czerwone qrwy na 2 lata zamknęli szkoły i za 30 dni chcą je otworzyć na 20 dni wypier,,,,,,dalać czerwone qrwy pisowskie rozliczymy was ścierwa czerwone i czerwonego pokrakę z żoliborza żyjącego na nasz koszt
Skrzypek na dachu2021.04.29 20:49
Plandemia to sciema bo zadnej grypy nie ma , dosc klamstwa o wirusach i katarach bo to juz nudne .
GO FUCK YOURSELF KIKE!2021.04.29 21:19
GET LOST JEW MOTHERFUCKER!
Anonim2021.04.29 21:34
pozwolisz ze wyjasnie jak sie leczy te grype w szpitalu : tlen, prewencyjnie antybiotyki, heparyna na rozrzedzenie krwi i jakies rzekomo dzialajace srodki przeciwwirusowe typu remdesvir .. zamiast tlenu nalezy odizolowac sie od innych, czesto takze chorych domownikow i czesto wietrzyc pokoj, swietnym antybiotykiem jest np cebula a twoj rumianek i szalwia sa dobre do plukania gardla........ co do srodkow przeciwwirusowych i na rozrzedzenie krwi polecam chinskie ziola szczegolnie ekstrakty kudzu (psedoamantadyna)... nigdy nie bralem przy chorobie witaminy d ale podobno wspomaga organizm...........
GO FUCK YOURSELF KIKE!2021.04.29 22:39
GET LOST JEW MOTHERFUCKER!
Anonim2021.04.29 20:44
Fanatyk religijny na stanowiska Ministra Edukacji to gruby żart w wykonaniu Pisu.
Anonim2021.04.29 20:40
slow kilka o falszywej pandemii. Choroba grozna glownie, przewaznie dla ludzi co sa jedna noga w trumie lub w wyniku branych lekow lub przebiegu chorob maja zaburzone poziomy enzymow ACE2 , w Polsce patrzac na calosc (covid, niecovid) przybiera rozmiary hiszpanki.. Winna jest zla organizacja (teleporady, pol dnia czyszczone karetki itd) czyli rzad PIS. A takze polsat z tvp i tvnem bo oglupili kompletnie ludzi ktorym wmowiono ze brak tlenu od masek i siedzenie w domu da im zycie wieczne. W Szwecji co drugi zgon byl planowy co wyjasnia ten wykres. Ludzie umierali umieraja i beda umierac a nikt nie zyje tysiac lat. https://www.statista.com/statistics/1107913/number-of-coronavirus-deaths-in-sweden-by-age-groups/://www.statista.com/statistics/1107913/number-of-coronavirus-deaths-in-sweden-by-age-groups/ ... holandia nie jest duzo gorsza i tez nie mialo duzo wiekszych restrykcji , dopiero w tym roku.. szkoly z rzadka zamykane............. tu nie trzeba szczepionek czy kolejnych lockdownow tylko powinno sie zmienic ten rzad
GO FUCK YOURSELF KIKE!2021.04.29 20:43
You don't speak Swedish, never been into Sweden - GET LOST JEW MOTHERFUCKER!
Skrzypek na dachu2021.04.29 20:53
Kartofel .
GO FUCK YOURSELF KIKE!2021.04.29 21:19
GET LOST JEW MOTHERFUCKER!
Anonim2021.04.29 20:34
Otworzyć szkoły na miesiąc przed końcem roku szkolnego, w dobie pandemii, kiedy to jeszcze 2/3 Polaków nie zostało zaszczepionych to jakieś szaleństwo! A potem zamiast wakacji będzie kolejny lock down, bo dzieciaki znów rozniosą zarazę.
Rok szkolny jest UMOWNY!2021.04.29 20:41
Kto powiedział żeby gnojki nie siedziały w klasach w lecie? Mają wakacje od roku.