Zakończyła się narada liderów Prawa i Sprawiedliwości dot. przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Rzeczniczka partii Anita Czerwińska poinformowała po spotkaniu, że teraz wszystko zależy od odpowiedzi Solidarnej Polski. Tymczasem portal Onet informuje, że jeszcze dziś odbędzie się kolejne spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro.

Jak donosi portal Onet, jeszcze dziś wieczorem dojdzie do kolejnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro. Pierwszy raz po konflikcie związanym m.in. z głosowaniem nad „Piątką dla zwierząt” politycy spotkali się w nocy z poniedziałku na wtorek. Dzisiejsze spotkania natomiast, zdaniem dziennikarzy Onetu, ma wynikać z braku potwierdzenia przez lidera Solidarnej Polski poparcia w Sejmie poprawek do nowej ustawy o ochronie zwierząt.

- „Nieoficjalnie spotkanie ma mieć znacznie ostrzejszy przebieg niż ostatnia poniedziałkowa wieczorna rozmowa” – donosi portal.

Dziś w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej miała miejsce kolejna narada najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości dot. m.in. przyszłości koalicji z Solidarną Polską. Po spotkaniu rzeczniczka partii Anita Czerwińska poinformowała, że wciąż możliwe są wszystkie scenariusze, a obecnie wszystko zależy od odpowiedzi Solidarnej Polski i jej chęci do konstruktywnej współpracy. O 15:00 na podobnym spotkaniu zgromadzili się liderzy Solidarnej Polski.

kak/Onet.pl