Media w USA: Prewencyjny atak USA na Koreę Północną w fazie przygotowań - zdjęcie
14.04.17, 13:03Fot. Michael Vadon, lic. CC BY-SA 2.0; Fot. Zennie Abraham, lic. CC BY-ND 2.0 via Flickr

Media w USA: Prewencyjny atak USA na Koreę Północną w fazie przygotowań

Coraz bardziej zaostrza się sytuacja wokół Półwyspu Koreańskiego. Według informacji amerykańskiej telewizji NBC, Stany Zjednoczone przygotowują się do prewencyjnego ataku na Koreę Północną.

Donald Trump uzyskał wsparcia Japonii i Korei Południowej w kwestii ostatecznego rozwiązania problemu Korei Północnej. USA wysłały w ten rejon swoje krążowniki. Teraz NBC informuje, że zbliża się prewencyjny atak na państwo Kim Dzong Una.

Pentagon jak na razie zachowuje powściągliwość w komentowaniu informacji NBC.

"Dowództwo zawsze bierze pod uwagę cały wachlarz opcji, aby uniknąć przypadkowości" - powiedziała rzeczniczka Pentagonu Dana White, mówiąc o sytuacji koreańskiej. Odmówiła przy tym komentarza do informacji NBC, choć jednocześnie dodała, że Stany Zjednoczone pozostają wierne swoim zobowiązaniom wobec Japonii i Korei Południowej.

White podkreśliła, że byłoby sprzeczne z interesem państwa, gdyby planowane operacje wojskowe były przedmiotem medialnych dyskusji.

Donald Trump niedawno stwierdził jednoznacznie, że należy się zająć problemem Korei Północnej. Rozmawiał też z przywódcą Chin i prosił go o wywarcie presji na Kim Dzong Unie.

emde/rmf24.pl