Polska zameldowała się wczoraj w półfinale Mistrzostw Europy w siatkówce. Nasza reprezentacja pokonała Niemców 3:0 i od początku turnieju jest niepokonana. Straciliśmy do tej pory zaledwie jednego seta. Zaskoczeniem jest jednak nasz rywal, z którym Polacy stoczą bój już 26 września.

Byliśmy niemal pewni, że w półfinale spotkamy się z Rosją, gdy tymczasem ta została sensacyjnie pokonana przez Słowenię 3:1!

W półfinale polscy siatkarze zagrają wobec tego właśnie ze Słoweńcami. Rosjanie swoje zmagania kończą na etapie ćwierćfinału. To zaskakujące tym bardziej, że podopieczni Tuomasa Sammelvuo bronią tytułu mistrza Europy, ponadto w fazie grupowej bez większych problemów Słowenię pokonali. Wczoraj jednak poszło im znacznie gorzej.

Pierwsze dwa sety wygrali siatkarze ze Słowenii. Rosjanom udało się wygrać tylko trzeciego seta, jednak w kolejnym znów ulegli i w związku z tym odpadli z turnieju.

Niezwykle ważny dla polskiej reprezentacji mecz półfinałowy zobaczymy już 26 września. Spotkanie z reprezentacją Słowenii rozpocznie się o godzinie 20:30. To z pewnością nie będzie łatwe zadanie dla naszych sportowców – Słoweńcy grać będą w końcu u siebie. Liczymy jednak na to, że nadal Polacy okażą się niepokonani!