Mazurek o Tusku: Konfabulacje populisty i nieudacznika - zdjęcie
27.02.20, 08:54Beata Mazurek/YT/Prawo i Sprawiedliwość

Mazurek o Tusku: Konfabulacje populisty i nieudacznika

66

Kilka dni temu Tusk rozpoczął odwiedzanie Polski, żeby wspomóc kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przy tej okazji ostro i nieelegancko atakuje zarówno PiS, jak i samego prezydenta Andrzeja Dudę, poczynając od jego wizyty w Białymstoku.

Wczoraj na Twitterze Tusk umieścił następujący wpis:

- PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia.

 

Nie musiał jednak długo czekać na celną ripostę. Dzisiaj odpowiedziała mu Beata Mazurek z PiS:

- Tuskowi nienawiść rozum odbiera. Możemy założyć ograniczoną percepcję. Dlatego nie potrafi zrozumieć, że można kompetentnie i uczciwie rządzić realizując dobre programy dla Polaków. Konfabulacje populisty i nieudacznika w czasie którego rządów mafie były w rozkwicie a paliwo po 6 zł

 

Czy Tusk się okaże damskim bokserem czy raczej schowa głowę w piasek? I jedno i drugie niedobre. Prawda, jak łatwo można się zaorać?

 

mp/twitter

Komentarze (66):

anonim2020.02.28 11:15
Nieudacznik to kiepski epitet. On nas Polaków nazwał zaściankiem który z nienawiścią patrzy na postęp Europy. Zdrajcom pozostaje tylko uzasadnić swoją nienawiść. ach jaki on europejczyk. Już nie katolsowietikus ale eurosowietskij kolo.
12020.02.28 9:52
Same epitety, świądczą o autorach.A Mazurek, jakaś babka z fizis Baby Jagi, dzięki kaczorowi w PE.Co ona soba prezentuje ?
antoni.s2020.02.27 18:28
Mazurek swoje wypowiedzi powinna konsultować ze specjalistą od public relations,wytłumaczyłby jej żeby bezwzględnie nie używała słowa nieudacznik,po jego usłyszeniu myśli słuchacza automatycznie skupiają się na kaczyńskim i nic na to nie można poradzić,tak już jest.
Zniszczą ci komputer!!!2020.02.27 18:04
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają strony pornograficzne zainfektowane wirusami. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
anonim2020.02.27 17:24
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl --------------- ------------------ Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz za DARMO!
Foster2020.02.27 17:15
Jak Wy Mazurek taką karierę zrobicie jak Prezydent UE Donald Tusk, to Polacy będą Was również szanowali, a narazie patrzymy na te bezsilne pomruki zazdrości z politowaniem.
wPISdu2020.02.27 16:39
Jesli Tusk jest nieudacznikiem to kim jest Kaczynski? Pier dolą tysiaclecia? O mazurek szkoda gadac...
Pet2020.02.27 13:17
Ale Tusk PiSiorstwo uwiera, aż na eurostołkach nie mogą usiedzieć.
Andy Semicki Rabin2020.02.27 12:16
Tusk to nieudacznik, czego się nie dotknie, to spieprzy.
ceramik2020.02.27 12:10
Jakie konfabulacje? Czy nie można PO prostu PO wiedzieć naciąganie lub kłamstwo?
Gość2020.02.27 12:17
A co, trudniejszych słów nie rozumiesz?
czyściciele mozgu2020.02.27 11:24
Dzieje się bardzo dużo ! Więcej jest przypadków zachorowań i więcej ludzi umiera. PiS jest gorszy niż coronovirus . Dlaczego? Bo w pierwszym miesiącu 2020r na coronovirus zmarło 213 osób na całym świecie, a w Polsce 9000 osób na raka Ale 2 mld na szczujnie są ważniejsze
Grizzly2020.02.27 11:55
Napisz s.... ilu zmarło na raka za PO!
Andy Semicki Rabin2020.02.27 12:19
Nie na pisze, bo nie o prawdę mu chodzi. Ale komentarz trafny. :D
Reytan2020.02.27 10:52
Cz.2. Tusk był wychowankiem SB. Był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne, szkolony przez funkcjonariusza Szylinga, zaufanego człowieka Kiszczaka. Był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do operacji przejmowania władzy po wyborach w 90 r. Donald Tusk pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, nie tylko z powodu politycznych przekonań. I to był moment, w którym był bardzo zaangażowany w to, by układ postkomunistyczny utrzymał się przy władzy. Poza tym był agentem służb niemieckich pod pseudonimem „Oskar”. Tusk to strusiowato nielotny fasoniarz, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny i szkodliwy premier i nieodpowiedzialny polityk, sprzedajny szkodnik i Judasz , a także skrajnie cyniczny lawi-rant. Jest też coś jeszcze , co przy okazji wyboru Tuska należy sobie jasno uzmysłowić, aby raz na zawsze pozbyć się absolutnie szkodliwych złudzeń. Otóż, tym właśnie wyborem, decydenci poza naszymi granicami, a dość łatwo w tym przypadku wskazać ich adres, ujawnili już zupełnie definitywnie, że ich zaborcze zamiary wobec Polski i Polaków są niezmienne i wieczne, a proces wynaradawiania Polaków i klasyfikowania ich do kategorii niewolników przeszedł właśnie na kolejny, wyższy etap realizacji. Tusk jest bowiem psychopatą (patrz: Encyklopedia Medycyny, dział poświęcony chorobom psychicznym. To człowiek, który został ewakuowany z kraju, w którym padają pod jego adresem coraz poważniejsze zarzuty, od finansów i gospodarki począwszy, na Smoleńsku skończywszy !!! Tuskowi ewidentnie zależało na stanowisku w Unii, bo wiedział, iż jego władza w Polsce się skończyła. W Radzie Europejskiej, nic mu tak dobrze nie wyszło jak Wielka Brytania z Unii Europejskiej ! Anglicy nazwali go brudnym szczurem unijnym. Niestety nie poradził sobie z falą emigracji muzuąmańskiej, a poza tym zamiast integrować, tylko skłócał państwa członkowskie UE. Wszyscy przestali się z nim liczyć i traktowali go jak jakiś śmieć ze śmietnika politycznego, bez znaczenia i bez żadnego wpływu. To pustak, który nawet nic nie robiąc, odpowiadał Merkel i innym z zachodniej Europy. Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS. Na koniec: Tusk wychyli czarę goryczy !
Urszula2020.02.27 15:06
Za co ty go tak nienawidzisz? Żonę ci zbrzuchacił? Czemu tak kłamiesz na jego temat? Czy nie wstyd ci? Przecież wiadomo, że to co piszesz to prymitywne chamskie łgarstwo. Miej szacunek przynajmniej do siebie jeśli go nie masz dla drugiego człowieka. Jesteś katolikiem, prawda?
Reytan2020.02.27 10:51
Cz.1. Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
Pracownik2020.02.27 11:13
Łżesz chamie już w drugim zdaniu. Za rozpowiadanie, że ktoś wcielony siłą do Wehrmachtu wstąpił do niego "ochotniczo", Tusk powinien napluć ci w ten głupi ryj. Można Tuska nie lubić, ale za cały ten stek kłamstw powinien być paragraf.
Urszula2020.02.27 12:15
"Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność.." Zgadza się. Żeby być patriotą i czuć się Polakiem kiedy rządzi PiS to trzeba być nieźle stukniętym. Trzeba być nienormalnym żeby kochać ten kraj pełen kłótliwych, nienawistników, złodziei i chamów.Trzeba być nienormalnym żeby wybierać do władzy ludzi, którzy sieją nienawiść, są mściwi i złośliwi. Tylko nienormalny okrada Polaków czerpiąc całą garścią ze wspólnej kasy. No i trzeba być idiotą zezwalając rządzącym na niewyobrażalne bezczelnie łamanie prawa w tym Konstytucji. To nie jest Polska dla ludzi normalnych.
Urszula2020.02.27 12:28
Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia. Nie można było odmówić wstąpienia do niemieckiego wojska kiedy otrzymało się wezwanie, a Hitler wzywał wszystkich, pod koniec wojny nawet dzieci. Inaczej była kula w łeb. Nie pisz jak nie wiesz. Mój wujek też był w Wehrmachcie, dostał prikaz na front wschodni i nie było odwołania. Zginął pod Stalingradem. Dziadek otrzymał wtedy wiadomość, że zginął za Niemcy i Hitlera. Strasznie wtedy Hitlera przeklinał, ale tylko tyle mógł zrobić. Takich przypadków na Śląsku jest dużo. Śląsk był wtedy w granicach Rzeszy Niemieckiej i wszyscy mieszkańcy tych terenów podlegali prawom niemieckim. Czy myślisz, że wszyscy tak ochoczo wstępowali do niemieckiego wojska i szli na front wschodni? Wiedzieli przecież co ich czeka i że nie wrócą. Znali możliwości Rosjan, którzy mieli rozkaz "ani kroku w tył bo kula w łeb". Stalin na ludziach nie oszczędzał.
Elektor2020.02.27 10:50
Tak właśnie postępuje tchórz !!! Tusk wyjechał za granicę i po 2 kadencjach króla Europy miał super okazję wrócić na białym koniu i wźiąć udział w wyborach prezydenckich, ale ?! S T C H ó R Z Y Ł !!!................. , bo wystraszył się Andrzeja Dudy – obecnego prezydenta ! A przy tym zdradził wszystkich PO-paprańców, zdradził całą kastę nadzwyczajną, zdradził Putina i Merkel, zdradził byłych funkcjonariuszy milicji i SB, byłych członków PZPR, celebrytów, aktorów, urządników w dużych miastach, itd, itp, itd. I co teraz ?! Teraz siedzi w EPL jak pies w budzie i co jakiś czas wychyla łeb i wyje, i nawołuje zdradzonych do protestów, do ulicy i zagranicy. Po prostu – z nienawiści pragnie zemsty !!!
Stalker2020.02.27 10:49
Konfabulacje i permanentne abduldacje rudego niemca ! Synek skur-wiel i tatuś tchórz wiedzieli dobrze, że Amber Gold to lipa ! Mimo to ryjów nie otworzyli, przez co nieświadomi ludzie stracili wszystkie oszczędności ! Tusk stchórzył i zwalił się potwornym smrodem ! Teraz wszyscy PO-je-by śmierdzą, aż dech zatyka – a sio, a sio, WON stąd ! WON !
Maria Blaszczyk2020.02.27 12:15
Już nie rób z ludzi kretynów. Jak nagle pojawia Ci się na rynku produkt finansowy ze stopą zysku 10 razy wyższą niż wszystkie inne - to naprawdę musisz być upośledzony, by nieświadomie wpłacić na to pieniądze. To jest po prostu niemożliwe, wystarczy być w stanie pomieścić w głowie dwie dane - wzrost cen złota i ten zysk, o którym trąbiono w reklamach. Wszyscy wiedzieli, że to lipa i głośno o tym mówiono. PO próbowała sytuację ratować, przeprowadzając ustawę o parabankach i próbując objąć to cholerstwo nadzorem bankowym. Pamiętasz może, czemu się nie udało?
antoni.s2020.02.27 10:34
Mazurkowej pomieszało się w głowie,nazwać szefa rady europy,męża ,ojca i dziadka,człowieka,najważniejszego człowieka w europie nieudacznikiem?,zwłaszcza na tle załupieżonego ,bezżennego,bezdzietnego, zapuszczonego kaczyńskiego?,to chyba oznaki paniki,nawet na podkarpaciu tego nie kupią.
ktoś tam2020.02.27 10:50
Nie ślochaj, nie ślochaj. I tak nie będzie UB-eckich emerytur...
F232020.02.28 10:53
Każdy emerytowany UBek otrzyma 13 emeryturę dzieki prezesowi.
wPISdu2020.02.27 16:34
Dokladnie o tym samym pomyslalem. Jesli Tusk jest nieudacznikiem to kim jest Kaczynski? Ciekawe czy konto juz posiada?
Berenika2020.02.27 21:26
Kaczyński jest jednym z wybitniejszych polityków w Europie i USA!!!Kazdy jego wywiad /a udziela ich rzadko /natychmiast pojawia sie w wielu opiniotwórczych dziennikach
antoni.s2020.02.27 22:39
Figlarz z ciebie, berenika.
wPISdu2020.02.28 7:27
Taaaki z niego wybitny polityk, ze od 5 lat boi sie udzielic wywiadu w innej gazecie niz "swoich" przy du pa sow. I zapomnialas dodac, ze za te wywiady zostaje "pier dolą rokczu" czy cos podobnego.
Pis to nędza2020.02.27 10:31
Gdzie ta celna riposta, to są raczej konwulsje konających pisdzielców
Lobo2020.02.27 10:26
Mazurek, czym ty nagrzeszyłaś, że Bóg cię naznaczył tak odrażającą twarzą?
Grizzly2020.02.27 11:57
POdziwiaj nieustannie twarz Końskiej, Kopary i tej co w nazwisku ma jakoś ... Hochsztapler!
Lennon2020.02.27 10:20
Mazurek: można kompetentnie i uczciwie rządzić realizując dobre programy dla Polaków. Nieźle, kawałek zdania i trzy "minięcia się z prawdą". Ostatni program, jaki PIS realizuje to inflacja 5%+ Potem to już będzie Morawieckiego program Miska Ryżu +
Albert2020.02.27 10:07
Pani Mazurek zarzuca Tuskowi nieudacznictwo. To jakby pani Krystyna Pawłowicz zarzucała profesorowi Bralczykowi kaleczenie języka polskiego.
Grzegorz2020.02.27 10:00
Do tego jeszcze donosiciela na swój własny(?) Kraj .
PO to samo zło !2020.02.27 9:43
Pani Mazurek mija się nieco z prawdą o tym typie . On jest jurgieltnikiem i cynicznym graczem .
Janusz2020.02.27 9:38
Widząc nerwowość pani Mazurek rosną szanse na powrót wolnej Polski. Może zdrajca nie zostanie znów prezydentem?
robaczek 2.02020.02.27 9:34
;] BOLI TUSK pisiurki???? to dobrze ;] koniec bliski! ;] i trzeba bedzie prepraszac sasiada za wyzwiska patusy!! ;[] bedize wesolo ;] hihihih KONIEC ;]
abc2020.02.27 11:06
...koniec to wiesz gdzie ty masz.
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.27 14:16
w jelicie grubym to pedał zbok i syn swej matki po prost skur,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,syn
hary2020.02.27 9:30
Co dobrego zrobił TW Balbina dla Polski przez ostatnie 5 lat, rozkradł Polski majątek, zniszczył gospodarkę i skutecznie podzielił Polaków.
RobotniczaKrew2020.02.27 9:21
Przyganiał kocioł garnkowi...
poPO=kurw..i złodzieje2020.02.27 9:13
rudy parszywiec wie że jest DNEM wszelkiego DNA i w Polsce i tam!!!
Maria Blaszczyk2020.02.27 9:10
Wiele mogę zrozumieć. Ale nazwanie człowieka na dachu świata, obecnie jednego z najbardziej wpływowych, popularnego, poważanego, słuchanego, którego każde słowo jest obracane na wszystkie strony "nieudacznikiem"... Ja go nie lubię. Dużo można mu zarzucić. Ale "nieudacznictwo"???
Piotr2020.02.27 9:24
On faktycznie nie jest nieudacznikiem, ale pracuje tylko pod siebie, i sprzeda wszystko, żeby sobie i swoim zrobic dobrze.
Urszula2020.02.27 12:03
Jak, nie przymierzając, Kaczyński. Musi być wszystko tak jak Kaczyński chce. Ludziom 500 swoim 50 000. I niech się motłoch cieszy, że otrzymuje te ochłapy.
rolmops2020.02.27 9:45
To zdrajca .
kadsz2020.02.27 9:53
Tusk na dachu swiata ???najbardziej wpływowy???popularny? powazany????Dużo mozna mu zarzucić???zbyt dużo!!! w tym smierć 96 osób złodziejstwo!! jest zdrajca Narodu Polskiego!!! za to powinien juz dostać stryczek !!!
Maria Blaszczyk2020.02.27 10:11
Jakich 96 osób? O co kononkretnie ukradł? I w jakiej sprawie zdradził? Ja raczej myślałam o lizaniu tyłka Kościołowi, dopuszczenia faszolków do mainstreamu, odpuszczenia edukacji, krzywdy kobiet i mniejszości, nieprzyjęcia uchodźców itd...
Polak2020.02.27 10:41
Nigdzie się nie sprawdził , ani jako premier nie zrobił nic ,ani będąc ,,dostojnikiem'' w Unii.To jest tylko sterowana wydmuszka z tym swoim fałszywym uśmieszkiem.Wszyscy wiemy jak rządził w Polsce i jakie były tego konsekwencje.Jego jedynym celem jest aby Polska stała się kolejnym landem niemieckim , społeczeństwo zaś w większości ma pracować za grosze w niemieckich firmach.Czyli przenoszenie produkcji do Polski ,podobnie jak do Chin.Ten człowiek nie potrafi nic.
Maria Blaszczyk2020.02.27 11:21
No cóż, można mieć taki pogląd. Można też mieć pogląd, że wirusy nie istnieją, a choroby są karą boską. Większość ma inny pogląd, co skądinąd o niczym nie świadczy. Ale są jeszcze fakty. Rozwój Polski za czasów PO, jeden z najszybszych w OECD, rosnąca pozycja Polski na arenie międzynarodowej w tym czasie itd. Sprawdź też, czy w tym Twoim landzie płaci się w złotówkach czy w euro. Albo czy prawo chroni mniejszości seksualne. Ja nie wiem, ile to jest "Polacy w większości". Konkretnie, w niemieckich firmach pracuje ok. 350 tys. osób, co oscyluje koło 1%. Zawsze myślałam, że 1% to nie jest większość. Aha, a co do groszy... Gdy Tusk odchodził, przeciętna polska płaca sprawiała, że człowiek zaliczał się do 7% najbogatszych ludzi na świecie. Praca minimalna w tym czasie sytuowała nas w 17% najbogatszych ludzi na świecie.
Berenika2020.02.27 21:22
Halo!!!tu Ziemia!!sprawdż moze cie juz koronawirus zaatakował!!!
Maria Blaszczyk2020.02.28 20:25
A co się nie zgadza?
antoni.s2020.02.27 10:38
Weż się lepiej za paciorki,zapewne lepiej ci to wychodzi niż analizowanie rzeczywistości.
Andrzej2020.02.27 10:02
Chyba żartujesz!! Merkel go wsadziła na stanowisko raczej na dachu psiej budy, niż na dachu świata, żeby realizował niemieckie polecenia. NIKT go nie szanował w UE, Juncker publicznie się wyśmiewał, Anglicy także wyśmiewali, ten człowiek z ambicjami lokaja to wstyd dla Polski i Polaków. Teraz wsadzono go na stanowisko przewodniczącego partii, które w Europie nie znaczy nic, ale dalej ma realizować cele wrogów Polski, czyli niszczyć naszą ojczyznę, skłócać Polaków i wprowadzać to, co najgorsze, dlatego przyjeżdża. Samo zło w polityce, jak powiedział o nim profesor Legutko. Nie wiem, kim trzeba być, żeby widzieć tuska jako poważanego człowieka "na dachu świata". Jedyne, co mu wyszło, to doprowadzenie Polski do takiego stanu, że musiał w końcu uciekać na stanowisko w Unii, przy czym skutecznie zniszczył własną partię. Jak niszczył POlskę - przykładem LOT. Byłby zniszczony i sprzedany Niemcom, a dziś odnosi wielkie sukcesy finansowe i kupił linie niemieckie. A za jego kadencji z Unii wyszła mu Wlk. Brytania. Żałosne zero, ale są niestety tacy naiwniacy, że dają sie nabierać łgarzom.
Maria Blaszczyk2020.02.27 10:17
Merkel? A przypomnij mi, z łaski swojej - ile było głosów przeciwko jego kandydaturze? Ja akurat czytuję prasę głównie holenderską i brytyjską - i naprawdę, nie sposób z tego wywnioskować, że "nie znaczy nic". A LOT akurat uratował. A LOT Kondora kupił dlatego, że taka była decyzja polityczna i bo nikt go nie chciał - a nie dlatego, że jest taki potęzny. Ja sama już LOTem nie latam, mimo że bardzo go lubiłam, na mojej trasie miał takie fajne małe samolociki, miałam tam zaprzyjaźnione stewardesy - ale tak się potwornie spóźnia, że nie mam do niego cierpliwości. Polski też nie zniszczył - trzeba mieć bardzo krótką pamięć, by zapomnieć, jak Polska rosła najszybciej z wszystkich krajów OECD. Do tego nie wiem, co pan Tusk miał do wyjścia UK z Unii. To było referendum, pan Tusk w nim nie głosował.
Polak2020.02.27 11:05
Daruj sobie kobieto te pochlebstwa .Uważasz ludzi za idiotów ? Kartki zabraknie aby Tuska wypunktować.Ten ,,pan Tusk'' nie głosował za wyjściem UK z Unii ale miał wpływ na aranżowanie rozmów.Fakt ,innych kompetencji nie miał.Wystarczyło posłuchać jego odpowiedzi na Komisji w sprawie Amber Gold.Te jego uniki i niemoc bo o niczym nie wiedział.Te przewlekłe wypowiedzi,unikanie odpowiedzi,itd.Zniszczył Polskę kompletnie.Unijne pieniądze szły na budowy dróg,banków,aptek,basenów ,stadionów ,orlików.Z tej kasy 80% wracało do zachodnich firm.Tak rządził ,że nasi podwykonawcy zostali oszukani.Nie dostali nic,wielu przepłaciło to życiem.Drogi potrzebne są Niemcom do przywożenia ich towarów do Polski.Nam potrzebne są zakłady produkcyjne,ale to trzeba od nowa budować.Niemcy nie sprzedadzą Polsce specjalistycznych maszyn,w obawie przed konkurencją.Wiem to z pierwszej ręki.Szkoda słów ,Tusk niech sobie siedzi na tych brukselskich posadkach.W razie powrotu zniszczy to co zostało uratowane.Nie będzie LOTu,przekopu Mierzei ,budowy lotniska itd.Sprzeda nawet powietrze,o ziemi nie wspomnę.
Maria Blaszczyk2020.02.27 12:09
??? Ale co mają rozmowy do rzeczy? Eurosceptycyzm w Anglii był rzeczą powszechnie wiadomą. Od wejścia UK do Wspólnego Rynku w 73 roku poparcie dla jej pozostania oscylowało na ogół koło połowy. Np. w sondażu Ipsos w 1980 roku aż 65 proc. obywateli wolało wspólnotę opuścić. https://www.ipsos.com/ipsos-mori/en-uk/european-union-membership-trends To też wina Tuska? A z tym wracaniem pieniędzy, to chyba czegoś nie zrozumiałeś. Otóż te autostrady, orliki i baseny zostały w Polsce. Budowy stadionów nie popieram, jestem głeboko przeciwna biznesowi piłkarskiemu, ale one również stoją. Fakt, pan budowniczy autostrady kupił sobie za pieniądze zarobione przy jej budowie passata, a żonie golfa, czyli te pieniądze wróciły do Niemiec - ale one też w Polsce pozostały - tzn. passat i golf. W efekcie mamy powszechny zysk - autstradę, oraz zysk partykularny, auta państwa budowniczowstwa. Przedtem mieli poloneza na spółkę. To już nie wina Niemców, że pan budowniczy wolał akurat takie auta, a nie polskiego poloneza.
Gamberro2020.02.27 9:05
Przecież on na gębie ma wypisane wszystko co reprezentuje. 7 grzechów głównych i dodatkowo niespotykane chamstwo i służalczość.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.27 10:16
Ona? "a", ci się zgubiło.
Chory Portier2020.02.27 9:02
Jak pamiętamy, ten [daruję sobie epitety, każdy niech dopisze własne] Tusk gada tak: "W Polsce dzieje się zło. Obawiam się, że starania opozycji nie wystarczą. To ludzie muszą mieć poczucie, że miara zła w jakimś sensie się wypełnia". Koniec cytatu. Upadł na głowę i bredzi - to bardzo delikatnie powiedziane. A powiedziane wprost: sługus szkopów, zdrajca Polski. Jego miejsce - śmietnik historii.
Grzegorz2020.02.27 10:04
Otóż to - śmietnik historii. W sensie dosłownym to jest takie miejsce w Radiowie pod Warszawą.
kadsz2020.02.27 9:00
Uwaga!!!nadciaga mściwy ryży faszysta nazista Polacy miejcie sie na baczności!!!
Grizzly2020.02.27 8:55
Otóż to! Nieudacznik, dlatego POtrzebny Niemcom!
w 7 lat podwoił zadłużenie PL i poucza2020.02.27 10:56
Zadłużył Polskę i Polaków, co mógł sprzedał a co nie mógł to pozamykał aby np. w RFN nie miały konkurencji cenowej. W zamian fucha w UE i 50 000 /mc. Taka strategia.