Matka Kurka: Zemsta i pokaz siły sędziowskiej kasty - zdjęcie
05.03.20, 18:15fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Matka Kurka: Zemsta i pokaz siły sędziowskiej kasty

58

Zazwyczaj w takich przypadkach sięgam do przepisów prawa i cierpliwie wyjaśniam o co chodzi w konkretnym orzeczeniu i jakie artykuły stały się podstawą wyroku. W przypadku umorzenia postępowania wobec Frasyniuka, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy Policji, a szczególnie w przypadkach lżenia Nitek-Płażyńskiej i Krystyny Pawłowicz, które de facto zostały „skazane” w procesie cywilnym, nie ma to większego sensu. W tych sprawach wyroki nie zapadły w oparciu o przepisy prawa, ale wbrew prawu lub poza nim - pisze Matka Kurka na łamach Kontrowersje.net.Z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że to co zrobiły sędzie: SO Warszawa Urszula Myśliwska, SA Gdańsk Małgorzata Zwierzyńska i SA Warszawa Marzanna Góral, to jest zwyczajny gwałt, nie tylko na prawie, stanie faktycznym, logice i doświadczeniu życiowym, czyli na wszystkim, czym się powinien kierować sędzia przy orzekaniu, ale po prostu na człowieku. Policjanci interweniujący przy chuligańskich wybrykach prymitywa Frasyniuka, zostali zgwałceni przez sędzię Urszulę Myśliwską, sędzia Małgorzata Zwierzyńska zgwałciła „wyrokiem” Nitek-Płażyńską, a sędzia Marzanna Góral Krystynę Pawłowicz. Użycie tak dosadnego określenia nie bierze się z ciągotek grafomańskich, ale jest odzwierciedleniem intencji sędziów stanowiących trzon patologii wymiaru sprawiedliwości, jak również modelu postępowania, który został zdefiniowany przez autorkę słynnego związku frazeologicznego „nadzwyczajna kasta”, sędzię NSA, Irenę Kamińską.

Nie kto inny, tylko ta sama Kamińska powiedziała też, że „chce zemsty” i cała seria wyroków koleżanek Kamińskiej to nic innego, jak właśnie zemsta. Sędziowie wydający wyroki z taką motywacją, która stoi w całkowitej sprzeczności z wszelkimi normami prawnymi i moralnymi, stoją na szpicy patologii wymiaru sprawiedliwości. Wszelkie próby analizowania artykułów z kodeksów nie mają żadnego znaczenia, ponieważ tutaj chodzi o pokaz siły i upokorzenie śmiertelnego wroga. Sędzia „orzekła”, że Jerzy Owsiak promocją internetowego ścieku „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w kosmos” wyraził opinię o polityku i wręcz został „pokrzywdzony emocjonalnie” przez Krystynę Pawłowicz. A zatem „hejt” i „mowa nienawiści” stały się wyrażaniem opinii, podobnie jak bicie policjantów obroną konstytucji, natomiast nagranie bandziora nazisty, rzucającego rasistowskie hasła i pogróżki, to nadużycie zaufania koniecznego do budowania wspólnoty.

Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie trzy „wykładnie” wywracają do góry nogami odwieczny prządek, na którym budowano cywilizację, wartości i społeczności. Podobne uzasadnienia mogliby wygłosić szefowie mafii, bossowie grup przestępczych, ewentualnie grypsujący recydywiści, ale to są słowa i „idee” wyznawane przez składy orzekające. Co jeszcze łączy te sprawy? Strony postępowania. We wszystkich przypadkach w postępowaniu brały udział osoby, które są ostrymi krytykami „wymiaru sprawiedliwości” albo jego żarliwymi obrońcami. I we wszystkich trzech wyrokach mamy jasno przekazany komunikat. Proszę wstać, sąd się zemści! Krystyna Pawłowicz i Nitek-Płażyńska zostały poniżone przez swoich prześladowców, ale obie krytykowały sądy i sędziów, dlatego nie zostały objęte ochroną i jeszcze dodatkowo muszą swoim oprawcom wypłacić zadośćuczynienie. Z kolei Frasyniuk i Owsiak zostali przez sąd uznani za nietykalnych bandziorów i z takim statusem mogą bić, lżyć, „hejtować”, posługiwać się „mową nienawiści”, za co dostaną zwrot kosztów.

Tutaj nie ma żadnego przypadku, tutaj mamy jasno i konsekwentnie realizowany plan zemsty, a tym samym pokaz patologicznej siły. Zamiana ról na najbardziej podstawowym poziomie: ofiara kontra napastnik, dobro przeciw złu, podkreśla skalę patologii i determinację w dążeniu do zemsty. Inaczej się nie da i co więcej nie wolno czytać tych „wyroków”. Trzeba zrozumieć w czym bierzemy udział, a to jest wojna, jedni nazywają ją wojną cywilizacji z barbarzyństwem, inni wojną ideologiczną. Obojętnie jak zdefiniujemy tę degrengoladę jedno jest pewne, żaden przyzwoity człowiek nie może się na to godzić i jest zobowiązany nazywać mściwą patologię po imieniu: SO Warszawa Urszula Myśliwska, SA Gdańsk Małgorzata Zwierzyńska i SA Warszawa Marzanna Góral.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (58):

Kufi Siusisu Starszy2020.03.21 6:08
Pijanice wszystki h krajów ,łączcie się !
Wiktor Frankenstein2020.03.18 14:44
Мать Френкенштейна.
KOSTEK2020.03.6 17:10
Pan redaktor Adam Michnik nagrał przed laty swoją rozmowę z panem Lwem Rywinem, nie informując o tym swego rozmówcy. Po pewnym czasie nagranie to upublicznił. W ten sposób nadużył zaufania pana Rywina, nie mówiąc już o tym, że budowanie wspólnoty między obu panami stało się niemożliwe. W wyniku niegodziwych działań pana Michnika pan Rywin został postawiony przed sądem, skazany. Pan Rywin odsiedział już swoje, kolej więc teraz na pana Michnika.
Powód xy2020.03.6 14:44
Na własnej skórze przekonałem się , że sędzia potrafi być cierpliwy , kompetentny z atencją odnoszący się do strony bez wsparcia prawnego , radcy . A nad to wszystko umie w sposób przejrzysty , krótki i zrozumiały wyłuszczyć logicznie zawiłości procedur sądowych i możliwych konsekwencji i to wszystko bez krzty wywyższania się, zarozumialstwa i tzw buty . I niech tak pozostanie, jest nadzieja bo był to sędzia młody . Sądzę że jaki by wyrok ten człowiek nie wydał przez Obie strony zostanie przyjęty z szacunkiem .
krzysztof2020.03.6 8:33
frońda to lewacki portal
stach2020.03.6 9:40
Lewacki to by jeszcze było do przyjęcia ale ten portal jest czysto komunistyczny.
anonim2020.03.6 15:46
taa, a TVN jest telewizją o profilu chadeckim, PO jest partią pro-Obywatelską, zaś SLD prosocjalną...
diki2020.03.6 7:46
jakie świadectwo wystawiają sobie sędziowie to widać można sobie na forach "pohukiwać" i co z tego ? na razie ledwie izba dyscyplinarna coś nie coś może zdziałać... w zasadzie jakieś ostre porządki to można zrobić jak będzie większość konstytucyjna... ale jak tyle osób głosuje na PO-ciamajdan ? no to jest jak jest...
czekista2020.03.6 6:54
Dlaczego wlasnie teraz, przed wyborami " zmagaja " sie z kasta, Zeby lapac punkty?
czekista2020.03.6 6:50
Wyglada jak Chimera, az strach sie bac.
lucjanhenryk2020.03.6 6:13
. Nadzwyczajna Akcja Pacyfikacyjna (niem. Außerordentliche Befriedungsaktion – AB); to są skutki takich POstaw Yelit..........
Ela2020.03.6 5:59
Popieram !!!!! Musimy wytrwac !!!!
Peter2020.03.6 0:10
gdybym był w policji chyba bym nie wytrzymał, skułbym tego Frasyniuka , spałował, gdyby się rzucał. Potem byłbym pewnie wyrzucony z policji.Bo pewnie z góry poszły rozkazy , aby z tymi kodowcami jak z jajkiem. A kto wie potem moze zemsta sądowa. Taka jest sytuacja.
bezimienny jam2020.03.5 22:53
Dziwię się, że Fronda - mimo wszystko portal o jako takiej reputacji (jeszcze) udostępnia łamy dla hejtera, frustrata i żółciowca, Matki Kurka. Przecież ten człowiek chyba dostał dość boleśnie w pysk od Owsiaka,jest skompromitowany, karę za męża nieroba musiała płacić żona i jeszcze ktoś taki publikuje u was? A teraz wyobraźcie sobie świat złożony wyłącznie z takich indywidóów jak ta cała matka kurka. Czy w takim świecie dałoby się żyć? Normalnie funkcjonować? Przecież byśmy się potruli nawzajem własnym jadem. Wynoszenie sfrustrowanego i skompromitowanego nieudacznika do roli publicysty na pewno Frondzie nie służy. Ten zapewne nieszczęśliwy człowiek, niepotrafiący nic innego niż plucie jadem i chowający się w krytycznych chwilach za żoną to zwyczajny obciach dla Frondy. Zaraz obok Targalskiego i Czarneckiego.
Japa2020.03.6 0:12
A to się nam trafił obrońca Frondy . . Na czym ta ,,jaka taka reputacja " Frondy wg ,,bezimiennego ... polega ? Przecież nie dlatego ,że tu wszelakiej maści ,,Dumni .." i te inne ,,muchy plujki " mogą bezkarnie lać pomyje na wszystko co pisowskie ,,Matka Kurka pomyjami nie leje . Podchodzi krytycznie wg swoich poglądów , do wszystkiego, Do PiS-u też. Coś mi się widzi ,że za tym ,,bezimiennym ,..." kryje się ktoś inny . Np Farma albo ,,Sok z karpiela "
Poznaj tajniki jak Zarabiaj\\\\304\\\\205 gwiazdy2020.03.5 22:37
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 5.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl Zgarnij bonus powitalny 300zł
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.5 20:42
Wielgucki, to prawda, że ruchasz własną matkę?
PePe2020.03.5 23:29
Ciebie zapewne starzy zrobili szczotą do szorowania kibli w ruskim zamtuzie.
Mario2020.03.6 8:06
Jak nie ma się rzeczowych argumentów to pozostaje tylko wrzask i bluzgi - dno. A swoją drogą - wnioskujesz z własnego doświadczenia?
Marek2020.03.5 20:32
Kobieta cud. Nieprawdaż?
Ogladaj hity online2020.03.5 20:20
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Reytan2020.03.5 20:15
Nareszcie zwykli ludzie, pokrzywdzeni przez sądy, biorą swój los w swoje ręce i zaczynają orzekać i wydawać wyroki natychmiast na sali rozpraw – jak w Rybniku. Sędzina jeszcze nie skończyła czytać treści wyroku, a pokrzywdzony przeskoczył barierkę i w łeb i kopa. Dopiero protokolant go obezwładnił, z czego wynika, że był to starszy mężczyzna, gnębiony przez sąd wiele lat ! Teraz sędzina będzie leczyć siniaki na długim chorobowym, a poszkodowani przez sądy będą mieli nadzieję, że inny – normalny sędzia przejmie ich sprawy. Wnioski: 1. Prezesi sądów powinni wszystkich protokolantów wysłać na kursy Kung Fu lub innych metod walk obronnych. 2. Wykonanie kary natychmiast na sali sądowej jest tańsze i najskuteczniejsze z dotychczas stosowanych procedur .
Stefa2020.03.5 20:14
Nie rozumię, po co sędziom immunitet, skoro właśnie ci ludzie powinni być czyści jak łza ! Zlikwidujmy im te immunitety !!!
Piotr Nowak2020.03.5 20:13
Po obejrzeniu kikunastu programów „Kasta”, wielu przykładów podawanych w „Studiu Otwartym”, oraz przypadków podawanych w mediach, można pokusuić się o pierwszą analizę sądownictwa w Polsce ! Gdybym osobiście zetknął się z niektórymi sędziami, a raczej sędzinami, to już na sam ich widok uciekłbym z sali sądowej ! Większość z kobiet sędzin nie potrafi analitycznie myśleć, stąd pytanie jak te sędzine przeprowadzają analizy dokumentów, faktów, dowodów i zeznań ?! Wynika z tego, że w wielu przypadkach orzekają one bez zapoznania się z dokumentami i dowodami , wydajc często tzw. wyroki stronnicze lub zaoczne! Jeśli normalny człowiek słucha uzasadnienia wydanego wyroku, to flaki skręcają się w brzuchu, nie wspominając cierpienia komórek mózgowych, które są zmuszone to przyjmować ! Znaczna większość sędzin, zwłaszcza z sądów apelacyjnych, nie powinna nigdy pracować w tym zawodzie. One się do tego nie nadają !!! Sędziowie zaś, wręcz deklarują preferencje politycznie, są bardziej krnąbrni i nieposłuszni. Wielu z nich robi wrażenie jakby chcieli koniecznie kogoś skrzywdzić, ba – oni pokazują jakby byli szczęśliwsi, że mogli kogoś „udu-pić” , lub zrujnować komuś życie. Odrębną sprawą są wyroki, z których jasno wynika, że są wydane za coś, za łapówkę, w wyniku znajomości, w związku z udziałem w mafiach lokalnych, itd. Kilka przykładów poznaliśmy na poziomie niemal debi-lizmu , przykładowo, kiedy sędzia twierdzi, że zna czyny bardziej wstrząsające niż torturowanie, gw-ałt i mor-derstwo dziecka. Wielu sędziów takich jak: Juszczyszyn, Tuleja, Kowalska, Gersdorf, Kubczak, Łączewski, Skwara, Pirogowich, Krakowiak i inni, których dobrze znamy z mediów – nigdy nie powinni być sędziami. Wniosek: Należy wprowadzić obowiązkowy przydział prawników dla stron w procesie sądowym. Każdy prawnik po ukończeniu studiów wyżczych powinien przejść test weryfikacyjny dotyczący przydatności do poszczegónych zawodów prawniczych, ale szczególnie dla sędziów !!!
Japa2020.03.5 23:55
Fajne propozycje i bardzo mądre ( poważnie) . Tylko jak je zrealizować bez Erdogana . Całą ta sitwę zwana Kastą , trzeba zlikwidować .Tylko chyba razem z Brukselą .
Prawnik2020.03.23 11:50
Tak się składa, że każdy po studiach prawniczych, żeby być dopuszczonym do wykonywania zawodu musi przejść testy kwalifikacyjne w trakcie aplikacji i tak jest od dawna.
Oglądaj hity online2020.03.5 20:07
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Olej2020.03.5 20:01
Gorzej będzie jak ludzie zrobią pokaz siły i poleje się krew. Jak zwykle w takich wypadkach jak w/w - ne może nastąpić przekroczenie pewnego progu wytrzymałości i sprawy się wymkną spod kontroli władzy. Wszystko jest do czasu.
katolik2020.03.5 19:45
współczucie dla policjantów
turkuć podjadek2020.03.5 19:44
stado ladacznic w togach
and1232020.03.5 19:41
A ja tam się cieszę. Tak wku..wią ludzi, że na pewno pójdą na wybory, bo wstyd na cały świat, że wyhodowaliśmy sobie taką kastę.
Polexit2020.03.5 19:39
Jak zwykle, Szanowny Panie Wielgucki, w samo sedno sprawy!!! Wielkie dzięki za tekst, a w nim nazywanie rzeczy po imieniu! Do Naszego Rządu: NO PASARAN!!!
ktoś tam2020.03.5 19:35
Czyli co... Jak powiem "Żydzi do gazu" i do policjanta: "ty ch..." i jeszcze go skopię to jest OK?
PO kolei2020.03.5 20:46
Wg KASTY TAK, tylko przed tym musisz zwyzywać J. Kaczyńskiego, naubliżać Prezydentowi Dudzie i opluć wszystkich pisowców, dostaniesz nawet odszkodowanie za cierpienia.
czerny2020.03.5 19:35
Były dwie możliwości zmiany sytuacji: kontrrewolucja która wymiotłaby błyskawicznie śmiecie z naszego domu, lub wariant ewolucji który realizujemy a który oznacza pracę przez pokolenia. Dlatego tak ważne są reformy: edukacji,oświaty a w pierwszym rzędzie i natychmiast reforma sądownictwa, które jest "zbrojnym ramieniem" starych układów.
anonim2020.03.5 19:34
A kiedy pokaz sprawiedliwości i siły wspólnoty, której wyrazem jest rząd?!
JS2020.03.5 19:21
Dopóki w Polsce obowiązuje Polskie prawo, mają obowiązek je STOSOWAĆ ! Nie mogą sobie wybierać jakichś unijnych przepisów, żeby podeprzeć swoje wymyślone dla celów walki politycznej i prywatnych interesów (za małe zarobki i muszą brać łapówki, kraść w sklepach) racje. Jak chcą sobie wydawać swoje wyroki, według swoich norm, widzimisię i brać za te wyroki mega-łapówki, niech sobie jadą do innego kraju i tam oferują takie usługi. my chcący tego co prawe, nie lewe, krzywe, czy skośne, MY TEGO W POLSCE NIE CHCEMY ! Prawo i sprawiedliwość RÓWNE DLA WSZYSTKICH ! Pozdrawiam i życzę sprawiedliwych wyroków, bez stronnictwa na rzecz ubogiego i bez względów dla bogatego, jak przykazał Bóg
Adam S2020.03.5 19:19
Takich "sędziów" to kastrować bez znieczulenia!
Dell2020.03.23 14:59
Tylko, że ci "sędziowie" to kobiety...
anonim2020.03.5 19:09
To staronowa ciemnota sędziowska, stara bo komunistyczna, kiedyś też była nowa więc ciemnota nowomowy do niej przylgnęła. Teraz nowa gdyż nie ma już radzieckiej, ale jest europejska. Po co trwać przy prawdzie, skoro bezpieczniej jest trwać przy systemie... politycznym
Pat2020.03.5 18:48
To klientela niemieckiej klamki,ohyda i zgnilizna moralna.Nie zmienią się nigdy ,trzeba zdecydowanych reform ....no ale skoro zdradza sam prezydent??
Jagoda2020.03.5 21:26
Nie kpij Pet! Powiedział, co wiedział! hahaha ! A co ci Prezydent zrobił złego???
Michnik ze Szwecji2020.03.6 6:33
Też jesteś z kasty nadzwyczajnej,czy pomiotem po czerwonej zarazie.
J.2020.03.5 18:34
Amen.
ladychapel2020.03.5 18:32
Wszyscy wewnątrz i z zewnątrz przeciwko Polsce.. W medycynie ta choroba ma swoją nazwę...
tadek2020.03.5 18:29
nic dodać nic ując
Trutka2020.03.5 18:23
Polacy wstydzą się , że mają taką kastę nadzwyczajną .
czekista2020.03.5 21:49
Co to znaczy, ze maja kaste nadzwyczajna? a czy w ogole powinna byc jakakolwiek kasta? ludzie zastanowcie sie przed pisaniem czegokolwiek. Ja nie chce zadnej kasty. Wszyscy ludzie powinni byc rowni a szczegolnie wobec prawa, a tu az, w tej chwili az 74 polubienia. Rozpacz, az tylu niewolnikow.
Japa2020.03.5 23:48
Na Boga , tego prawosławnego , niech towarzysz z wierzy na cerkwi z rozpaczy nie skacze.
Japa2020.03.5 23:43
Nie wszyscy pani/n ,,Trutka " ,nie wszyscy . Sa tacy co nawet w Brukseli walczą o to aby było jak było.A skąd oni tam się wzięli . No skąd ? Z łapanki ?
danuta2020.03.6 17:36
i co to da ze wstydza sie ? nic !!! a bandyci w togach robia swoje bezkarnie
System zła2020.03.5 18:21
https://www.cda.pl/video/474908387
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.6 10:44
popatrzcie na jej zdięcie i zdięci kandydatki PełO-na zdjęciu obok--widać stare brzydkie i zmarszczone babska ,które bez szpachli mogłyby straszyć w ruinach zamków
MT2020.03.5 18:20
Rząd nie może się ugiąć przed głęboką reformą "nadzwyczajnej kasty". Należy ją przeprowadzić bez drgnienia powieki. A potem, kto chce zostać sędzią, musi się poddać procedurze przynajmniej takiej, jaka obowiązuje podczas ubiegania się o pracę w najbardziej elitarnych służbach specjalnych. Dodatkowo: badanie IQ, testy predyspozycji do zawodu, testy na określenie osobowości. I całość powtarzana przez cały okres noszenia togi i orła raz w roku. No i analizowana nieustannie nieskazitelna opinia i postawa bez zarzutu.
Emilia \305\232lawska2020.03.5 23:05
jedna głupia wypowiedż świadczy o jej autorze a nie o 10000 osób tak jak nie wszyscy księża to..........
Japa2020.03.5 23:37
A pani ,,Emilia ..." to o czym pisze ? Ginę z ciekawości
Alojzy Cedzidło2020.03.5 23:34
Ej marzycielu , marzycielu .Rząd by się ugiął gdyby wszyscy myśleli tak jak ,,MT " A nie myślą No i sędziowie .Jest ich podobno 11 tysięcy . Słyszał Pan ,panie MT choć jeden głos sprzeciwu przeciw walce pani Gelsdorf .Bo ja nie . Jest paru ,,wyklętych " popierających reformy . Ale kapusiów do Brukseli więcej.Reasumując . Gruba krecha jeszcze w trzeciej władzy zbiera żniwo.
Dam2020.03.6 8:27
Ale najpierw takie same testy dla polityków zasiadających w sejmie i senacie. Ja tam chcę wiedzieć, jacy ludzie tam zasiadają.