Matka Kurka: Wojna psychologiczna na Lewicy. Biedroń to bardzo dobry kandydat - zdjęcie
05.01.20, 19:00(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Matka Kurka: Wojna psychologiczna na Lewicy. Biedroń to bardzo dobry kandydat

35

Zimna kalkulacja, nie emocje! Znamy wszyscy jedną z tych głośnych i absurdalnych półprawd na pamięć. Cała prawda wygląda tak, że w polityce liczy się zimna kalkulacja, która pozwala grać emocjami i jeśli się przyswoi tę oczywistą oczywistość, to między innymi start Biedronia w wyborach prezydenckich okaże się dużym prezentem dla Andrzeja Dudy. Za chwilę rozwinę tę myśl, ale wcześniej muszę przyznać, że publicyści mają skłonność, wręcz odruch bezwarunkowy, do pisania tekstów pokrywających się z ich preferencjami politycznymi, co niemal zawsze ma opłakane skutki. Tak się składa, że nie tylko będę głosował, ale zamierzam ze wszystkich sił wspierać kampanię Andrzeja Dudy, chociaż był taki moment, że ten polityk przestał dla mnie istnieć, no i to mnie naraża na tendencyjną ocenę rzeczywistości. - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

 

Cóż… zimna kalkulacja i uspokojenie emocji nie pozwala na dokonanie innego wyboru, od czasów niesławnych wet Andrzeja Dudy wiele się wydarzyło, no i nie ma mowy, aby jakakolwiek inna kandydatura został wsparta przez PiS. Obie strony i obecny prezydent i PiS są na siebie skazane, a na zerwaniu współpracy straciłaby Polska, jak to mają w zwyczaju mawiać politycy. Oddzielam swoje preferencje od samej batalii o prezydenturę i staram się analizować rzeczywistość krytycznie, zakładając rożne scenariusze, z udziałem różnych postaci politycznych. „Bohaterem” dzisiejszej bajki jest Robert Biedroń, który ustami czerwonoarmisty Czarzastego został namaszczony lub wygoniony do wyborów prezydenckich. Dlaczego to jest taka fantastyczna informacja dla prawicowego polityka Andrzeja Dudy, przecież głupi wie, że ci dwaj kandydaci będą mieli całkowicie przeciwne elektoraty. Owszem, ci dwaj tak, ale już dwoje innych będzie się bić o ten sam elektorat, mowa o Kidawie-Błońskiej i Szymonie Hołowni.

Istnieje szansa i wyceniam tę szansę na 35%, że wybory prezydenckie rozstrzygną się w pierwszej turze, co oznacza zwycięstwo Andrzeja Dudy. Jednak w tym scenariuszu wszystko musiałby się potoczyć idealnie po stronie sztabu prezydenta i całkowicie fatalnie po stronie pozostałych sztabów. Po drodze potrzeba jeszcze jakiegoś „gejmczendżera”, czyli nieprzewidywalnej sytuacji, która zagra na korzyść Andrzeja Dudy. Bardzo dużo tego wszystkiego i tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wymienione warunki w całości zostaną wypełnione. Ergo, że się posłużę szpanerskim słówkiem, na 65% czeka nas druga tura wyborów i pewnie nie większa niż 10% różnica pomiędzy urzędującym prezydentem i kontrkandydatem. W drugiej turze przewagę psychologiczną uzyska ten kandydat, który będzie miał najlepszy wynik w pierwszej turze. Najmocniej przepraszam za wypisywanie takich banałów, ale po pierwsze to fakt, po drugie chciałbym doprecyzować, co mam na myśli i w końcu napisać, jaki udział ma tu Biedroń.

 

Przewaga przewadze nierówna, inną mamy sytuację, jeśli kandydaci idą łeb w łeb, jak to miało miejsce w przypadku Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, inną gdy różnica jest duża, bardzo duża albo ogromna. Biedroń jest w stanie sprawić, że różnica pomiędzy Andrzejem Dudą i Kidawą-Błońską będzie bardzo duża i na ogromną różnicę też jest szansa. Troje kandydatów: Biedroń, Kidawa-Błóńska i Hołownia będą walczyć o ten sam elektorat, ale trzeba to rozumieć szeroko. Jasne, że skrajni „dżenderowcy” będą głosować na Biedronia, poszukujący ptasiego mleczka i brzydzący się polityką na Hołownię, a zatwardziałe „lemingi” na Kidawę-Błońską. Niemniej jest jeszcze taki elektorat, który nienawidzi PiS i nie bardzo lubi PO i ta labilna grupa do ostatniej chwili będzie się wahać przy jakim nazwisku postawić krzyżyk.

Przy takim śmiesznym kandydacie „Lewicy” jak Śmieszek największy kawałek tortu odkroiłaby Kidawa-Błońska i Hołownia miałby też szansę na uzyskanie sensacyjnego wyniku. Biedroń, co by o nim nie mówić, z pewnością odbierze po parę punktów swoim bezpośrednim konkurentom. W praktyce wyborczej oznacza to tyle, że Kidawa-Błońska wprawdzie uzyska najlepszy wynik wśród konkurentów Andrzeja Dudy, ale będzie to góra 23-25%, co przy niemal pewnych 43-48% prezydenta daje…. ogromną przewagę psychologiczną w drugiej turze. Takie wyniki demobilizują wszystkie elektoraty, ale najmniej elektorat zwycięzcy, który ma o co walczyć. Z tej perspektywy im silniejszy kandydat „Lewicy” tym wyniki kontrkandydatów Andrzeja Dudy bardziej spłaszczone, czytaj marne. Biedroń wydaje się najmocniejszym kandydatem, no może jeszcze Zandberg byłby na podobnym poziomie, ale to już są detale wojny psychologicznej.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (35):

Teofil2020.01.6 9:17
Matka Kurka na prezydenta!!! Kononowicz na doradcę.
Tylko prawda sie liczy.2020.01.6 6:40
Czaczasty ,Biedron,Zendeberg czy jak mu tam , sa lewakami przesiaknietymi komunistycznymi idejami i dla tego powinni byc wysmiani i do nowej lewackiej parti zapisani.Albo powinni lazic i demonstrowac po ulicach a nie wymyslac, ze do prezydenckich wyborow sie nadaja.Oni wstyd krajowi przynosza , ze maja smialosc myslec o politycznej pozycji, ktora pasuje do nich jak gowno do tortu wielosmakowego.
Tomek2020.01.6 0:57
Zapomniał Pan o Kosiniaku-Kamyszu
Mirek2020.01.5 22:18
Ta cała czerwona opozycja to stado idiotów nie mających zielonego pojęcia o polityce . Po prostu przychlasty i tyle......
Berenika2020.01.6 17:25
Oni do szkoły nie chodzili historii biologii geografii tez się nie uczyli stad takie im becyle
Nimrodel2020.01.5 21:27
Czyli najgroźniejszym rywalem prezydenta jest pan(?) Biedroń. No nie wiem.
Piotr Nowak2020.01.5 20:52
Biedroń to dobry kandydat a żyd Zandberg to nie ?! A z drugiej strony patrzę tak na tego Zandberga i myślę sobie, co ta natura chciała ? Jak taki łeb przecisnął się przez szyjkę macicy ? Jakiś fenomen !
Teofil2020.01.6 9:19
Brawo katoliku
Abel2020.01.6 11:31
Przez macice przepchnął go sam Marks
Judasz2020.01.5 20:38
No, a szczażasty woli zbo-czeńca zamiast żyda ! Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Pfft2020.01.5 22:45
Gratuluję, pierwsze zdanie i od razu trzy obelgi (tak, wiem, że "żyd" w ustach indywiduuów twojego pokroju to obelga). I jeszcze masz czelność pisać o Polsce jako strefie wolnej od nienawiści... Tfu.
Abel2020.01.6 11:33
Polska bedzie wolna od nienawiści jak sie was wywali raz na zawsze
149.202.5.192020.01.5 20:08
Co ten Kurka gdacze?
To dlaczego nie masz dzieci?2020.01.5 20:06
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.5 19:33
To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damę, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu!
Pfft2020.01.5 22:44
Wow, cóż za merytoryczny argument przeciwko Biedroniowi/Śmiszkowi. Nie zapomnij się potem oburzyć, jak to Polacy wcale nie są homofobami, ani trochę.
Abel2020.01.6 11:29
Nie znosze pedałów NIE!!! i co mi zrobisz? dumna/ny jestem z tego
anonim2020.01.5 19:22
NATYCHMIASTOWA BENICJA DLA TYCH OSOBNIKOW CZEKA NA NICH BACA W GORACH KALKAZU
JANOSIK2020.01.5 20:19
Tak na luzie [od bacy w gorach ] sie odwal.Milego wieczoru
Majestic2020.01.5 19:17
Burza "mózgów" na lewicy kogo wytypować na prezydenta, czego by nie zrobili to marne szansę. Lewica w takiej postaci to błazny którym lgbt jest wazniejsze od normalnej Rodziny, lewica to kpina z ludzkiego rozumu.
man.of.Stagira2020.01.5 20:08
czemu wy katolicy jesteście takimi c h u j a m i ? no powiedz c h u j u czemu?
Majestic2020.01.5 22:23
lewicowa kultura z ust ci wypadła, posporzataj po sobie, skasuj to lub przepros jesli z domu cokolwiek poza wulgarnym slowem wyniosles.
Pfft2020.01.5 22:43
Kpiną z ludzkiego rozumu jest w tym przypadku wyłącznie twoja wieloletnia "działalność" we frondowych komentarzach.
Majestic2020.01.5 23:37
Mam prawo komentować, a ty masz prawo pisać głupoty w odpowiedzi.
Abel2020.01.5 19:13
Ale mordy zakazane
Urszula2020.01.5 19:51
Ale Terleckiego nie prześcigną. :D
Sariel2020.01.5 20:39
Urzula co ty pieprzis ?! A spierdalej stąd do Katowic !
man.of.Stagira2020.01.5 19:03
Społeczna emancypacja Żydów jest emancypacją społeczeństwa od żydostwa. Karol Marks 'W kwestii żydowskiej'
syjoniści vs semici 2020.01.5 21:48
ale ten Marks to antysemita był straszny, choć sam wyznania handlowego
100% racji2020.01.5 19:02
Najlepszy członek partii ? a który to ?
Kim jest "Matka Kurka" vel Piotr Wielgucki???2020.01.5 19:01
Wiejski chamek mieszkający w zakutej wsi Biskupin pod Chojnowem na Dolnym Śląsku. Niewierzący(!) i jak sam przyznał: syn pijaka i sekretarza PZPR, posiadacz żony i dzieci. W młodości punkował i jeździł do Jarocina stolicy ćpania, chlania i "miłości" homoseksualnej. W internecie zaczął funkcjonować pod koniec lat 90 podpisywał się jako "Wielbłąd" i "Ketman", później przechrzcił się na "Matka Kurka" postanowił, takim nickiem, "przyłożyć" Ojcowi Rydzykowi! Stworzył portal Kontrowersje.net, który redaguje i którego jest niekwestionowaną "gwiazdą"! Poniżej kilka jego złotych myśli które zamieszczał: "Nikt o Kaczyńskich tak naprawdę nie słyszał, każdy Polak znał Kuronia, Wałęsę, Lisa, Gwiazdę, Modzelewskiego, Frasyniuka, Bujaka, ale nie Kaczyńskich, nie znał, bo się niczym szczególnym nie wyróżniali, siedzieli cichutko przyklejeni do Wałęsy, który ich później wylansował, a którego oni opluli i odsądzili od czci i wiary" "Nie lubię Kaczyńskich, ponieważ są chodzącym symbolem polskiego stereotypu, wszystko, co można najgorszego powiedzieć o Polakach, jest zawarte w organizmach i działaniach tych dwóch Panów. () Jednym z flagowych zawołań Kaczyńskich jest wiara ojców, ale za symbol wiary ojców wybrali Kaczyńscy katolicką mutację, katolicką patologię i antypapieża Tadeusza Rydzyka" W październiku 2008 r., gdy Palikot zarzucał prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadużywanie alkoholu, "Matka Kurka" notował na swoim blogu: "Powiedział dwie prawdziwe rzeczy (Palikot), co do których nie mam już najmniejszych wątpliwości: prezydent jest chamem, prezydent ma problem alkoholowy, (...) jest pijakiem". "Matka Kurka" albo Piotr Wielgucki, jak kto woli, jest książkowym przykładem słabego intelektualnie internetowego trolla i politycznej chorągiewy, który napisze wszystko i opluje każdego, byle zaistnieć i zainteresować tym ludzi... GRATULACJE dla portalu 'Fronda' za "autorytet" moralny jakim karmi swoich czytelników!
ABC2020.01.5 21:13
Daruj sobie te wypociny,nie masz do czynienia z debilami .Dziś każdy ma internet i duże wiadomości.Kogo tu lubisz nikogo to nie obchodzi.Palikot został wyautowany już dawno.Tyle były warte jego wygłupy.Ludzie umieją patrzeć ,słuchać i wybierać .A Wałęsa został wybrany na prezydenta dzięki Kaczyńskim,czy ci się podoba czy nie.Lech Kaczyński był doradcą z zakresu prawa pracy i o tym wszyscy wiedzieli.Więc nie jest to tak ,że nikt o nich nie słyszał.Ja pamiętam stan wojenny i wiem jak było.Zostaw katolików w spokoju.Zajmij się rebusami jak nie masz co robić i nie wysilaj się na robienie z siebie inteligenta bo za cienki jesteś.
man.of.Stagira 2020.01.5 21:28
czemu wy katolicy jesteście takimi c h u j a m i ? no powiedz c h u j u czemu?
JANOSIK2020.01.5 22:45
Popatrz w lustro
Abel2020.01.6 11:27
Merytorycznie prosze a nie inwektywy ABC trafnie was zdiagnozował