"W świetle prawa i przestrzegania norm społecznych, TVP nie tylko nie zrobiła nic nagannego, ale postąpiła zgodnie z prawem i normami. W każdym cywilizowanym społeczeństwie palcem się pokazuje zadymiarzy, szczególnie osoby i funkcjonariuszy publicznych"-Pisze Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net

"Nie wiem, który to już raz jesteśmy świadkami skrajnie obrzydliwego relatywizmu połączonego z pełna ignorancja, tego chyba nikt nie policzył i nie policzy. Wiadomo natomiast, że za każdym razem widzimy praktycznie ten sam zestaw uczestników obrzydliwego spektaklu. Na szpicy obrońcy praw wszelakich, którym dzielnie towarzyszą „obiektywni”, czytaj rozkraczeni celebryci „prawicy”."- pisze bloger. Matka Kurka w swoim wpisie na blogu komentuje fakt ujawnienia w "Wiadomościach" TVP wizerunków osób, które napadły na dziennikarkę tej stacji, Magdalenę Ogórek.

"Co się takiego wydarzyło we wczorajszych „Wiadomościach”? Nic, w sensie prawnym i społecznym, zupełnie nic. Prawdą jest jedynie to, że opublikowanie wizerunków, imion i nazwisk ulicznych zadymiarzy, rzeczywiście wymaga odpowiednich decyzji ze strony właściwych organów. O tym nawet dziennikarze wiedzą, że umieszczenie w Internecie lub w miejscu publicznym twarzy i danych osobowych bandziora, jest naruszeniem prawa. Natomiast w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z dwoma faktami. Na pierwszym miejscu widzimy zadymiarzy, ale zapominamy albo nie wiemy, że to zadymiarze szczególnego rodzaju. Wszyscy pokazani w TVP mają status osoby publicznej! Ba! Niektórzy mają status funkcjonariusz publicznego, co wiąże się z całkowitą jawnością danych"- podkreślił publicysta. W swoim wpisie Wielgucki powołuje się na art. 81 Prawa autorskiego:

Art. 81. Prawo autorskie

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

Bloger zauważa również, że osoby, które zaatakowały Magdalenę Ogórek to osoby publiczne, a swoje działania upubliczniały w sieci "setki razy". 

"Wszyscy stercząc przed TVP pełnią funkcje publiczne, w dodatku te wyróżnione przez ustawodawcę: polityczne, społeczne. TVP nie potrzebowała żadnego „pozwolenia” od sądu, czy innego organu, aby „upublicznić” osoby publiczne w związku z ich działalnością społeczno-polityczną. Czy TVN i Gazeta Wyborcza dopuściły się złamania prawa pisząc o Piotrze Rybaku i pokazując jego wizerunek? Oczywiście nie! A profesor Chazan, zlinczowany przez media, ze wskazaniem miejsca pracy? Też nie było tu żadnego złamania prawa, analogicznie do funkcjonariusza publicznego, czyli pani, która z wyraźnym kuku na muniu, jest terapeutką w publicznym szpitalu"- napisał Matka Kurka. 

"Status niejakiej Magdaleny „Rudej” Klim jest dokładnie taki sam, jak status Barbary Pieli, pomówionej przez Owsiaka i TVN z imienia, nazwiska i wizerunku, gnojonej przez wiele dni, ze wskazaniem na miejsce pracy. Jak zwykle rwetes podniósł się dlatego, że ruszono swoich, a nie dlatego, że ktokolwiek złamał prawo. I tak się będzie działo cały czas, dopóki rozsądna cześć społeczeństwa nie przestanie słuchać prawnych ignorantów, lewackich aktywistów i prawicowych celebrytów. W świetle prawa i przestrzegania norm społecznych, TVP nie tylko nie zrobiła nic nagannego, ale postąpiła zgodnie z prawem i normami. W każdym cywilizowanym społeczeństwie palcem się pokazuje zadymiarzy, szczególnie osoby i funkcjonariuszy publicznych"- podsumował bloger.