Matka Kurka: Sympatycy ,,konfederatów'' i ,,narodowców'' głosowali na POKO, bo nienawidzą PiS - zdjęcie
18.10.19, 12:00(fot. screen)

Matka Kurka: Sympatycy ,,konfederatów'' i ,,narodowców'' głosowali na POKO, bo nienawidzą PiS

44

- Jeśli ktoś się roześmiał, to radośnie rozpoczął weekend, ale wszystkim rozbawionym niestety muszę popsuć humory. Nie ma w kandydacie Kosiniaku-Kamyszu nic śmiesznego, rzekłbym nawet, że ta kandydatura nie posiada wad, o ile opozycja dogadałaby się, co do wystawienia właśnie tego kandydata. Naturalnie wszystko zaraz poukładam i wykażę, że rzecz jest śmiertelnie poważna, ale wcześniej postawię pytanie naprowadzające. Kto znał Andrzeja Dudę na dzień przed ogłoszeniem, że to właśnie on będzie z ramienia PiS bił się o prezydenturę i kto się wówczas nie zaśmiał lub nie załamał? Odpowiedź brzmi: „Proszę z pokorą podchodzić do „Władka”, bo on ma lepszy start niż prawie anonimowy kandydat Andrzej Duda” - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Gdyby rzeczywiście opozycja była na tyle mądra, aby wystawić Kosinika-Kamysza jako jedynego kandydata, to w pierwszych reakcjach zauważalibyśmy trochę kręcenia nosem i powątpiewania, ale drugim odruchu wszystkie te rozterki i psioczenia zastąpiłaby jedna żelazna reguła. Elektorat opozycji zagłosuje na fotel bujany, dwa kilogramy mąki pszennej albo na świnkę morską, byle nie głosować na PiS. Z chwilą wyznaczenia jednego polityka do walki o prezydenturę, przestaje być ważne kto nim jest, wyborcy zaakceptują każdego. W przypadku Kosiniaka-Kamysza dodatkowo występuje duże ułatwienie, z nim się bardzo łatwo oswoić, bo to nie jest polityk, który kojarzyłby się z ostrą wojną, czy brutalnym językiem. Potocznie mówiąc lider PSL ma wizerunek „swojego chłopa”, młodego i przystojnego, a to jest drugi, jeśli nie pierwszy atut kantata na prezydenta.

Wybory prezydenckie zawsze były swego rodzaju „konkursem piękności”, prezydent ma reprezentować kraj, to musi być przystojny i ładnie mówić. Takie są kryteria, choć wiadomo, że życie brutalnie weryfikuje oczekiwania, patrz Wałęsa, czy Komorowski, jednak czasy się zmieniły i kandydat z antypatyczną twarzą, do tego agresywny politycznie, nie ma większych szans. Stąd też Tusk tylko i wyłącznie bełkocze o swoim ewentualnym kandydowaniu, ale doskonale wie, że ma więcej negatywnego elektoratu niż pozytywnego, co przekreśla szanse na wybór. Kosiniak-Kamysz jest „ładny”, umiarkowany i … z PSL-Kukiz, czyli zlepka politycznego, który odniósł spektakularny sukces, jak na formację walczącą o życie. Wystarczy odwołać się do niezawodnej w takich sytuacjach matematyki, aby zobaczyć, gdzie jest ukryte zwycięstwo przyszłego prezydenta i o zgrozo jest to wynik wyborczy PSL-Kukiz.

Tak się rozłożyły głosy w wyborach do sejmu: Prawo i Sprawiedliwość 8 051 935, KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni 5 060 355, Sojusz Lewicy Demokratycznej 2 319 946, Polskie Stronnictwo Ludowe 1 578 523, Konfederacja Wolność i Niepodległość 1 256 953. Nie potrzeba kalkulatora, gołym okiem widać, że układ POKO-PSL-SLD, ma blisko milion głosów więcej niż PiS, dokładnie ‭8 958 824‬. Trzeba sobie w związku z tym dopowiedzieć, kto jest faworytem starcia wspólny kandydat POKO-PSL-SLD Kosiniak-Kamysz kontra kandydat PiS Andrzej Duda? Wskazania mogą być różne, ale tym razem zasada, że głosy elektoratów się nie sumują, niekoniecznie zadziała, bo to są wybory prezydenckie i albo głosujesz za kandydatem PiS albo przeciw. Pozostaje 1 256 953 głosów Konfederacji, którymi można przebić wynik POKO-PSL-SLD, ale tylko ktoś niespełna rozumu uwierzy, że te głosy w całości przejdą na Andrzeja Dudę.

Zapraszam na fora internetowe, gdzie sympatycy „konfederatów” i „narodowców” głosowali na POKO, aby tylko PiS odebrać władzę. Elektorat „konfederacki” nienawidzi PiS najbardziej ze wszystkich partii, zresztą z wzajemnością. Poza tym Konfederacja wystawi jakiegoś JKM, czy innego Wilka, a w II turze połowa „antysetemowego” elektoratu zostanie w domu. Przykro to pisać, ale wszystkie atuty są po stronie Kosiniaka-Kamysza, z wyjątkiem jednego. Andrzej Duda, jak każdy prezydent ma poważny zapas w postaci pierwszej kadencji i w przeciwieństwie do Komorowskiego bardzo dobrze sobie radzi w wystąpieniach publicznych, poza tym jest tytanem pracy, szczególnie, gdy walczy o własny sukces. Jest jeszcze coś. Andrzej Duda zobaczył jak łatwo można się upić sukcesem i uznać, że większość konstytucyjna to formalność do wykonania przy urnach, a potem kombinować w jaki sposób odzyskać senat.

Ktokolwiek i cokolwiek myśli, to obecny prezydent nie występowałby w roli faworyta przy takim rywalu, co paradoksalnie może mu pomóc. Jednocześnie Kosiniak-Kamysz miałby problemy z polityczną „sodówką”, która po dobrym, ale przecież drugim od końca wyniku wyborczym też zaczęła lekko uderzać do głowy. Ostatnia rzecz godna zauważenia nie jest wadą Kosiniaka-Kamysza, ale całej opozycji i to jest najsłabszy punkt tego projektu. Wszystkim zależy, aby w wyborach prezydenckich przypomnieć o swoim istnieniu i ważności, trudno będzie ustalić jednego kandydata, a co dopiero kogoś z partii o 8% poparciu. Dlatego też bez większego stresu napisałem o tym, co dla opozycji byłoby optymalne.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (44):

czy matka kurk zgłupiał dlatego,że2019.10.18 16:45
kiedys był za Po a przeciwko PiS czy może dlatego,że przegral z owsikiem?Wiekszy autorytet i odważniejszy "powrót do Jedwabnego" W. Sumliński glosowal na Konfederację!https://wrealu24.tv/film/pilne-atak-hakerow-na-strone-sumlinskiego-kto-sie-boi-prawdy-o-jedwabnem-tylko-wrealu
===2019.10.18 13:53
КОРВИН МИККЕ = КОНФЕДЕРАЦИЯ = NASZ DOM ROSSIJA
esden2019.10.18 13:28
A dlaczego Wyborcza na swoim portalu tak bardzo chwaliła Konfederację w czasie kampanii do Europarlamentu? Zauważyłem przypadkiem, być może teraz również. Natomiast niemiecka Wirtualna Polska mocno chwaliła "faszystów" narodowców w ostatniej kampanii. Dlaczego, kto mi to wytłumaczy?
wrer2019.10.18 13:55
To proste: faszyści z GW nienawidzą polskiego PiS a kochają Rosję.
antek2019.10.18 13:16
Dalej obrażajcie 1 200 000 tys. wyborców PIS co zagłosowali na Konfederatów. Zacznijcie myśleć dlaczego i wyłączcie emocje bo następne wybory przegracie. A jak nie to zadzwonie do Banasia ;-)
Reytan2019.10.18 13:51
Te 200 000 bedzie wkrotce GORZKO zalowalo,bo z deszczu weszli pod rynne,i glosowali na Zdrajcow Polski. Prawdziwi Patrioci zostali po prostu w domu. Poniewaz nie ma w Polsce zadnej polskiej ani katolickiej partii,jak sie okazalo,to trzeba taka stworzyc.
XYZ2019.10.18 13:12
Każdy byleby nie Duda.
Reytan2019.10.18 13:46
Najlepszy bylby Andrzej Nowak.
yt2019.10.18 13:11
Rosyjska prasa o Konfederacji: Prorosyjska partia, która dostała się do Sejmu żąda unulowania wyborów Попавшая в Сейм Польши пророссийская партия требует аннулировать выборы Link: https://eadaily.com/ru/news/2019/10/15/popavshaya-v-seym-polshi-prorossiyskaya-partiya-trebuet-annulirovat-vybory
Olej2019.10.18 13:10
Ja to już dawno widzę ! Aż mnie oczy bolą, Że łącznie cały ten zlot menażerii, indywiduów spod ciemnej i czerwonej gwiazdy, szemranina wyłażąca ze wszystkich kątów i kantów ma wciąż nieustająco tyle ile wszystkie zakłady karne w kraju. I jest to szumoiwinowy kożuch, który przyobleka wszystko co tylko chce się wyswobodzić i zażyć świeżego powietrza. Już w 1926 r. marszałek biorąć pałkę wiedział co robi chcąć wytłuc zakute matołectwo sporej części społeczeństwa, które demokrację myliło z veto-demokratywą. Tak jest i obecnie. Dlatego obecny prezydent, przy całej swej urodzie ma swój bagaż w postaci zablokowania reformy sądownictwa, wstrzymania degradacji ,,gienierałów’’, ujawnienia bezpieki z WSI. I z takim ,,posagiem’’ narodowcy go wciąż widzą. Jeżeli mimo to poprą jakiegoś farbowańca wystawionego przez zjednoczoną demokradłcję to ostatecznie założą sobie pętlę na swóje własne łby. Zostaną sami ze swoim elektem jak Himilsbach z angielskim.
yt2019.10.18 13:07
"Polski polityk Korwin-Mikke: szczeniaki z Europy i USA nie powinny złościć eosyjskiego niedźwiedzia" Польский политик Корвин-Микке: "щенки" из Европы и США не должны злить "русского медведя" Link: https://www.rusdialog.ru/world/188094_1571132828
Reytan2019.10.18 13:43
Kurwin ,zgadzam sie z nim co do przywrocenia kary smierci,bo on powinien juz dawno dyndac za zdrade stanu. Co ma wisiec jednak,to nie utonie !
..2019.10.18 12:55
no proszę, już nie "KONFEDERACI" TYLKO "Sympatycy ,,konfederatów'' i ,,narodowców'' " - JAK TO ŁATWO ZMIENIĆ TYTUŁ.. no to dalej : czy Pan Matka Kurka dysponuje autoryzowanymi wywiadami z tymi osobami??? w tym momencie pan Wojciech Sumliński, głosujący na Konfederację został przez autora zredukowany do powodowanego nienawiścią do PiS, no gratulacje!!! Panie Kurka, nie za proste to??? ma Pan czytelników za kompletnych idiotów, serwując im takie wywody??
Reytan2019.10.18 13:41
Patrioci ,ktorzy glosowali na Konfederacje beda juz wkrotce GORZKO zalowac,bo trzeba bylo zostac w domu ,i nie glosowac na zadna antypolska partie. Sumlinski tez bedzie zalowal,bo zaglosowal,tak samo jak Cejrowski, na Konfederacje tylko dlatego,zeby nie zaglosowac na PIS. A trzeba bylo zostac w domu,JAK cala RESZTA patriotow.
Realista2019.10.18 12:55
Kosiniak okazał się lepszym politykiem niż budyń cha cha cha
www2019.10.18 12:54
K --- kreml O --- onuce N --- nasz-dom-rossija FEDERACJA ROSYJSKA
Realista2019.10.18 12:54
Dudzie jeszcze można wybaczyć sam fakt, że był notariuszem PISu. Trudniej wybaczyć to, że bardziej interesowała go jazda na nartach niż to co podpisuje. Natomiast absolutnie niewybaczalne względem Prezydenta jest naruszanie konstytucji. Pierwsza kadencja Dudy stanowi więc dla niego kamień, który go pociagnie na dno. W kampanii wyborczej wszystko będzie wyciagane i powtarzane do znudzenia. Betonowy elektorat PIS zagłosuje na Dudę, cała reszta zagłosuje na kandydata opozycji. Niezależnie od tego kim ten kandydat będzie, Duda przez swój brak kręgosłupa nie ma szans.
JS2019.10.18 12:53
NIE PRAWDA, ŻE ZWOLENNICY KONFEDERACJI NIENAWIDZĄ PIS I GŁOSUJĄ NA POKO !!! Gdyby nie było konfederacji głosowałbym na PiS ! Ale, że jest inna prawicowa partia a jeden z jej przedstawicieli na którego głosowałem (Braun) ma silne przekonania jako wierzący w Jezusa, więc poparłem tego człowieka. Głosuję na ludzi, których znam i wierzę, że zadbają o interesy moje i innych głosujących. Mamy wolny kraj więc możemy głosować zgodnie z sumieniem. Pozdr.
Reytan2019.10.18 13:35
Bez Brauna mason i wrog katolicyzmu nie dostalby sie do sejmu.\ Braun sprzedal sie za pieniadze.a do swojego Komitetu Wyborczego zaprosil,ten IDIOTA,przedstawicieli nazistowskiej partii antypolskiej i antykatolickiej Alternatywa dla Niemiec. Braun jest to wiec Alternatywa dla Niemiec. Patrioci zostali w domu,i nie glosowali na zadna partie antypolska. gratuluje wyboru.
T.2019.10.18 12:47
Bzdury Panie Kurka. Głosowałem na konfederację, bo w wyborach parlamentarnych było wiadomo że wygra PIS, a sympatykiem Korwina i Brauna jestem od dawna, więc oddałem na nich głos zwłaszcza że w wyborach do UE niewiele im brakowało. W wyborach prezydenckich konfederacja nie ma najmniejszych szans, a swój głos oddam niestety na Dudę, bo wolę już zagłosować na niego niż znowu oglądać Tuska chyżego ruja.
Lasso2019.10.18 12:53
A wiesz że jestes idiotą zmanipulowanym przez antypolska targowice ???
T.2019.10.18 13:07
Miło że się przedstawiłeś, Tomasz jestem. A swój głos oddałem na jedyna prawicowa partię w sejmie, bo PIS żadną prawicą nie jest. Tylko idioci wierzą że nią jest. PISPO jedno zło
Reytan2019.10.18 13:29
Kurwin mowi,ze 85% Polakow to idioci,chce zlikwidowac demokracje i panstwo,i popiera przesiebiiorcow z masonskich Klubow Rotary. Tylko silne panstwo w Rosji mu jakos NIe przeszksadza. Ten zdrajca Polski powinien juz dawno wisiec za zdrade Polski. Gratulacje !
LookSkyWalker2019.10.18 12:46
Po pierwsze Matka, błędne założenie, że sympatycy Narodowców i Konfederacji głosowali na PO-KO. Od zawsze byłem wyborcą PIS-u, zawsze na nich głosowałem, lecz po głosowaniu PIS w dniu 19.07.2019 roku nad projektem ustawy Rzymkowskiego w sprawie JUST ACT 447 wiem, że PIS dołączył do Targowicy. Po-Ko to obóz zdrady i zaprzaństwa, zawsze nazywany przez PIS Targowicą. Nie wiem o żadnym ze swoich znajomych zwolenników lewactwa aby ktokolwiek z nich głosował na Konfederację, natomiast wiem jak znaczna liczba prawych ludzi, którzy podobnie jak jak zawsze głosowali na PIS, ostatnio głos swój dali Konfederacji. Tyle w temacie Kurka! Włącz myślenie!
Reytan2019.10.18 13:26
Konfederacja to glodowanie polskich dzieci,zniszczenie katololicyzmu,i LGBT. Nie wolno glosowac na POPIS,ale Konfederacja to nie jest rozwiazanie. Prawdziwi PATRIOCI zostali w domu.
LookSkyWalker2019.10.20 14:39
Hej Reytan! Podobnie jak Matka-Kurka posiadasz błędne informacje. Jak wiesz w Konfederacji są różne środowiska Korwin - niezbyt lubiany i mający odmienne poglądy od moich, jest też Braun pro-lifer , ewangelista i katolik, są też narodowcy - prawdziwi patrioci, rolnicy, przedsiębiorcy i wiele innych. Nie wiem skąd ta twoja abstrakcyjna teza ale w Konfederacji nikt nie jest za LGBT czy też przeciw Kościołowi Katolickiemu. Jest dokładnie odwrotnie. Konfederacja to środowisko przeciwne jakiejkolwiek sodomii i wierzące w naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Maja2019.10.19 21:18
Pan Piotr Wielguski / Matka-Kurka / "zniósł wielkie jajo"! Zmanipulowany zupełnie przez pis, więc cóż my się dziwimy starszym słuchaczom i słuchaczkom Radia Maryja. My wiemy dlaczego głos w wyborach oddaliśmy na prawicową partię Konfederacja. Pis musi mieć konstruktywną opozycję w kwestiach dotyczących moralności - ustawa o obronie życia od poczęcia.... odwołanie Konwencji Stambulskiej oraz najważniejsze: ustawa 447 ! I udało się dzięki nie uleganiu propagandzie pisu 1200 000 tysięcy Polaków, którym lezy na sercu BÓG Honor OJCZYZNA.
Lasso2019.10.18 12:45
Na zdjęciu bagno rosyjskie w całej okazałości
Oskar2019.10.18 12:40
Nie rozumiem... Od blisko roku trwa pompowanie Kosiniaka ubranego w skórę baranka ze skrzydełkami gołąbka pokoju. Jego osobisty największy sukces to przerźnięcie wyborów w okręgu, który sam sobie wybrał, z nieznaną nikomu bliżej Panią Pieczarką z grubo ponad dwukrotną przewagą (P. Pieczarki). Dostał ponad 40 000 głosów mniej. Nawet nie połowę... Normalnie to się nazywa klęska i kompromitacja.
To ,, " nie jest cudzysłów2019.10.18 12:35
:O
retro2019.10.18 12:32
Kosiniak ma wielka WADĘ, najcięższą, on jest sterowalny przez Tuska, on ma do niego jakąs słabość. Wyklaskiwał Jażdżewskiego, Tuska, wziął na siebie kradziez z OFE 152 miliardów zł Polaków, wydłużył wiek emerytalny, zrobił wszystko co MU KAZAŁ TUSK ! i dlatego ten człowiek nie może absolutnie zostac prezydentem RP.
nikt2019.10.18 13:02
No i przede wszystkim nie jest Słowianinem .
Reytan2019.10.18 13:21
W Polsce Slowianie juz dawno zostali wymordowani.
pars pro toto2019.10.18 12:25
I dlatego marsz niepodległości organizowany przez ruskich agentów z K.-Mikke na czele trzeba zdecydowanie b o j k o t o w a ć i iść na marsz organizowany przez PiS. To paranoja, że marsz niepodległości formalnie związany przede wszystkim z Piłsudskim i objęciem przez niego władzy w Polsce, jest organizowany przez kremlowskich sługusów. KOMU JEST DROGA POLSKA NIEPODLEGŁOŚĆ, ten niestety POWINIEN BOJKOTOWAĆ MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, bo służy on jej wrogom. Taki paradoks ...
Reytan2019.10.18 13:19
Pulsudski jest Ojcem Niepodleglosc Polski.
obserwator 2019.10.18 12:25
Rzeczowa ocena Konfederacji. O wiele bardziej obiektywna niż pana Gadowskiego, który z braku czasu sam niestety dal im się zmanipulować. Gdyby pan Gadowski miał czas uważnie czytac, sluchac wypowiedzi ich liderow, to zobaczylby ich lewicową nieszczerość, oraz manipulacje w celu przypodobania się opinii publicznej (np. grupe p. Sykulskiego z Nowoczesnej, niby promują Konecznego ale hołubią liderow NOWEJ LEWICY-TW L. Moczulskiego, Fukuyame czy Dugina(!))
Reytan2019.10.18 13:18
Gadowski to od dawna Mossad,i dlatego prowokator.
www2019.10.18 12:19
K ------> kremlowska O ------> onuca R ------> ruskie W ------> walonki I --------> inaczej-mówiąc N ------> nasz-dom-rossija
zmiecz2019.10.18 12:13
Tak , tak. Wybierajmy ladnych i przystojnych, to w pierwszym rzedzie uwala ustawy najbardziej istotne dla Polski. Chcecie powtorki? Dobra, sady jakie byly takie sa, uwalona ustawa o IPN, a do tego dojdzie 330 miliardow zydowskich bezprawnych roszczen, reszte, to juz sami sobie wyliczajcie.
anonim2019.10.20 14:05
Kto Ci takich bzdur nawciskał? Przeczytaj ustawę o IPN, sprawdż jak PiS odpowiedział na wyimaginowane roszczenia, słuchanie tylko tych którzy walczą o ciepły stołek w Sejmie to nie wystarcza żeby mieć wiedzę. A można wiele stracić tak jak w 1992 roku.
..2019.10.18 12:08
CO ZA TYTUŁ, CO ZA ARTYKUŁ, CO ZA MANIPULACJA!!!!!!!!!!!!!! TA FRONDA TO ZWYKŁY SZMATŁAWIEC, BRUKOWIEC !!!!!!!!
Olo2019.10.18 12:46
czego nie zrozumiałeś, problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Może przeczytaj spokojnie w domu, a nie na zlecenie z Inowrocławia
..2019.10.18 12:59
w momencie pisania mojego komentarza tytuł był : " "Konfederaci" głosowali na POKO, bo nienawidzą PiS" -- widzisz róznicę ??
nikt2019.10.18 12:06
Nie dziwię się . Konfederację też zdominują Żydzi . A mają siłę przebicia jakiej nie mają Słowianie a więc zwyciężą . Na zdjęciu już widzę jednego czystej krwi i dwu mieszańców .