Matka Kurka: Przestrzegam prezydenta Dudę przed nadmiernym optymizmem i gigantomanią - zdjęcie
07.11.19, 19:30Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Matka Kurka: Przestrzegam prezydenta Dudę przed nadmiernym optymizmem i gigantomanią

49

"Dobrze jest się pośmiać, a z opozycji zawsze można, to zdrowe i pożyteczne, ale z własnej strony warto zachować powagę. Do samego końca nikt nie wiedział, jaką decyzję podejmie Tusk, żaden wpływowy dziennikarz, ekspert i przede wszystkim władze PO, którym Tusk wiązał ręce"-zauważa Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net.

"Komedii dzień drugi, wokół oczywistego faktu, że Tusk ugotował własną partię i jeszcze między wierszami poparł konkurenta z PSL, zaczęły krążyć przezabawne interpretacje. W „Wyborczej” jakiś nieborak powiązał tchórzostwo Tuska z kompletnie nieistotnymi i co więcej niezwiązanymi z Tuskiem wydarzeniami, na przykład śmiercią Adamowicza i kazaniem ojca Wiśniewskiego, co miało być źle zrozumiane i obciążać „prezydenta Europy”. Równie groteskowe są wszystkie wywody z cyklu: „to lepiej, gdy Tusk nie startuje, bo otwierają się nowe możliwości dla PO”. Z reguły piszą te bajki autorzy legendy o „rycerzu na białym koniu”- zauważa bloger. 

Wielgucki ocenia, że choć zachowania opozycji prowokują do śmiechu, to należy jednak zachować powagę. 

"Do samego końca nikt nie wiedział, jaką decyzję podejmie Tusk, żaden wpływowy dziennikarz, ekspert i przede wszystkim władze PO, którym Tusk wiązał ręce. Schetyna specjalnie poleciał do Tuska, aby wyżebrać od niego decyzję i wrócił z kwitkiem. Co ciekawe i bardzo prawdopodobne, to Kosiniak-Kamysz pewnie pierwszy wiedział o rejteradzie Tuska i dlatego wykorzystał moment, aby ruszyć do gry jako pierwszy. Takie są fakty i jakby faktów nie zakłamywać, to siłą rzeczy PO jest w ciemnej… dziurze. Powtarza się sytuacja z wyborów europejskich i parlamentarnych, gdzie w chaosie rodziła się i rozbijała koalicja"-przekonuje publicysta. 

"Obecnie w POKO wszyscy zajęci są sobą, Schetyna walczy o życie z „młodymi wilkami” i chociaż krążą plotki, że obiecał rezygnację ze startu na szefa PO, to akurat w tę rezygnacje średnio wierzę. Pozycja Schetyny po wyczynach Tuska na pewno nie osłabła, ale się wzmocniła, w końcu to Schetyna brał wszystko na swoje barki, co jest całkowitym przeciwieństwem politycznego trolla Tuska, wybierającego ciepłe posadki. Wewnętrzne konflikty i tarcia powodują, że racjonalne wyłonienie wspólnego kandydata w ramach PO jest wyzwaniem ponad siły tej rozkładającej się partii. Z drugiej strony i to nie jest żadna intelektualna prowokacja, tylko polityczne realia, jestem przekonany, że wyłonienie kandydata to sprawa drugorzędna dla PO, bo na pierwszym miejscu jest realna władza w partii"-pisze "Matka Kurka". Jak ocenia bloger, Platforma obecnie nie przejawia entuzjazmu czy wiary w wygraną z obecnie urzędującą głową państwa, Andrzejem Dudą, który, co zostało niedawno potwierdzone przez Prawo i Sprawiedliwość, będzie z ramienia tej partii ubiegał się o reelekcję. Stąd, zdaniem Wielguckiego, chaos wokół wyboru kandydata PO na prezydenta- wszystko wiąże się z walką o władzę w Platformie. 

"Jeśli po raz któryś z rzędu, pojawia się chaotyczny pomysł, aby wystawić „społecznego” kontrkandydata Andrzeja Dudy, to o czym to świadczy? O kompletnym chaosie, ale też płynie konkretny komunikat do elektoratu. Największa opozycyjna partia nie ma kandydata na miarę Prezydenta RP i jest zmuszona szukać na zewnątrz"-wskazuje publicysta.

"Nikt mnie nie przekona, że w takich warunkach można poważnie myśleć o politycznej walce w wyborach, których waga jest olbrzymia. Utrata prezydenta przez PiS byłaby prawdziwą katastrofą i pełnym paraliżem dla obecnej ekipy rządzącej i naturalnie opozycja to wie, tyle tylko, że nic lub bardzo niewiele potrafi zrobić"-pisze Piotr Wielgucki. Bloger z jednej strony podkreśla, że sytuacja jest "wybitnie korzystna" dla obecnego prezydenta, z drugiej przestrzega głowę państwa "przed nadmiernym optymizmem i popadaniem w kolejną gigantomanię".

"Do tej pory tylko raz udało się wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze i dokonał tego Kwaśniewski, pokonując całkowicie skompromitowanego Krzaklewskiego. Inne czasy, inni kandydaci, inny elektorat, co razem wzięte daje mniej niż 10% na powtórkę z wyjątkowej historii. W mojej ocenie pomimo rozkładu PO, nie wyłączając pozostałych partii opozycyjnych, wybory będą bardzo zacięte i mogą się rozbić o 2-7% głosów różnicy. Skąd ten paradoks?"-pyta "Matka Kurka".

"Stara zasada, ciągle obowiązująca, elektorat anty-PiS zagłosuje na złodzieja, babę z brodą albo na skrzynię biegów do VW Golfa, byle PiS przegrało. Dowolny kandydat opozycji w II turze z definicji dostanie ponad 40% i to wynika wprost z dotychczasowej arytmetyki wyborczej. Chaos i degrengolada po stronie opozycji nie podlegają dyskusji, niestety wyborcom tej strony nigdy to specjalnie nie przeszkadzało, co we wszystkich analizach poważny analityk zawsze będzie miał na uwadze"-podkreśla bloger. 

Kontrowersje.net

Komentarze (49):

Dr Nobody2019.11.8 19:14
Neumanna niech wystawią na kontrkandydata :):) To przecież wizerunek PełO :):) Konkludując: wystarczy być złodziejem i jest się w PełO.....
vivi2019.11.7 23:01
No i Brunkowe 80% poparcia wisi jak memento nad każdym kandydatem.
AB2019.11.7 22:18
W jakim języku chcą za granicą porozumiewać się Kidawa, Kamasz lub Biedroń? Na migi? Już niedawno przeżywaliśmy wielki wstyd przy okazji gajowego Bronka, który nawet przy stole zachować się nie umiał, a jego żony kamery unikały jak mogły. Polska nie zasługuje na ponowne poniżanie. Prezydent Duda z żoną gwarantują wysoką klasę.
vivi2019.11.7 23:02
Zandberg i Bosak super angielski.
Jagoda2019.11.8 2:03
Angielski Duda ma kielski
Agnieszka2019.11.7 21:29
Za późno te ostrzeżenia. Facetowi woda sodowa odbiła już jak został kandydatem na prezydenta a potem było tylko coraz gorzej....
JANOSIK2019.11.7 21:51
Chyba z toba
Agnieszka2019.11.7 22:29
A pan jest kodziarz, co się cieszy, że wodzi prezydenta za nos, bo ten dla poklasku wam nadskakuje zamiast być lojalny wobec swojego elektoratu, Boga i Polski?
Ryszard Olejniczak2019.11.7 21:11
Po co tyle słów o "casus Tusk". Przecież cała sprawa musiała być banalnie prosta. Któregoś dnia powiedziano mu po prostu. "Na nas już nie licz.". Można to nazwa ćsondazem tyle tylko, że był on jednoosobowy.
Ryszard Olejniczak2019.11.7 21:33
Mała literówka: powinno być "Można to nazwać sondażem" (dalej jak w tekście). Przepraszam.
Piotr Nowak2019.11.7 21:11
Gdy go widzę zwieracz mi popuszcza
rim2019.11.8 0:19
Przyzwyczajaj się, bo będziesz chodził taki obsrany kolejne kilka lat.
Olej2019.11.7 20:46
Skrzynia biegów to jeszcze pół biedy. Gdy się skojarzy ów instrument z niejakim ,,wyrokowanym'' senatorem G. Czasem jawi się pytanie czy ten wyrokowany senator nie jest skrzynią biegów dla platformy. Zaiste takich skrzyń biegów platforma ma więcej, i są one wszędzie, rzęzi w trybach, maszyneria państwa co i raz wywali jakąś zębatkę, tudzież coś gwizdną na porządny przewał, że mechanizm dostaje kopa lub raptownie hamuje blokadą systemu. To jest jazda. Jakiś inny nitrasowaniec łapie za kierownicę, wrzuca wsteczny przy setce i po setce. Jak długo będzie taka jazda ?
Mirek T2019.11.7 20:52
Olej znowu się napaliłeś zioła i bredzisz! Prześpij się odpocznij, a jak nie możesz spać to weż ten żel odbytniczy co go ostatnio kupiłeś i biegiem do proboszcza, na pewno Ci nie odmówi.
ak2019.11.7 20:36
święta racja wynika z tego zdania ///"Stara zasada, ciągle obowiązująca, elektorat anty-PiS zagłosuje na złodzieja, babę z brodą albo na skrzynię biegów do VW Golfa, byle PiS przegrało.
Mirek T2019.11.7 20:46
Masz takie błyskotliwe złote myśli, że kariera w TVP INFO stoi przed Tobą otworem!!!
olaboga2019.11.7 20:34
Bodnar bedzie najlepszym kandydatem opozyji na prezydenta RP.
Piotr Nowak2019.11.7 20:47
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Jack Em2019.11.7 20:31
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
A.2019.11.7 22:54
Elektorat PO - lemingi mają syndrom sztokholmski i wtłoczony mechanizm odrzucenia prawdy. Oni mają w sobie taką pychę, że nigdy nie przyznają się do błędu i idąc w zaparte, do upadłego bronią tego kto ich okpił. Witaj Ziomal wśród swoich, oby więcej takich jak Ty PO czerwonej stronie mocy. Pozdro
kira2019.11.7 20:30
Wreszcie mamy Prezydenta z Którego możemy i jesteśmy dumni. Na to czekała Polska i normalni obywatele. To piękna chwila i dzięki Opatrznosci za wynik wyborów. Niech Żyje Nasz Prezydent dr Andrzej Duda !! Panie Prezydencie Rzeczypospolitej! Niech Bóg Pana prowadzi a Królowa Polski ma w swojej opiece.
Mirek T2019.11.7 20:43
Kira zmień lekarza bo ten to Cię oszukuje, że jesteś normalna, a na dodatek strasznie od Ciebie kasę wyciąga.Zamiast pisać na forach działaj dalej w Kółku- Różańcowym, tam błyszczysz i Cię te dewoty szanują.
Dominika2019.11.7 20:29
Jak patrzę na te zdjęcia z Panem Prezydentem RP to aż się serce raduje i napawa nadzieją że jeszcze dożyję Polski w dobrobycie. Wszystkiego najlepszego Panie Prezydencie RP, Andrzeju Dudo ! Szczęść Boże, Panu i Pańskiej Rodzinie!
Mirek T2019.11.7 20:35
Dominika poproś wnuczka, żeby Ci internet odłączył, bo strasznie bredzisz i obciach dla całej rodziny jest nie do zniesienia.
JANOSIK2019.11.7 21:50
Chyba twojej [oczywiscie rodziny]pozdro.
Dr Nobody2019.11.8 19:10
Ty lepiej poproś swoja starą, żeby ci TVN czasami wyłączyła:):):)
KKK2019.11.7 20:27
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Napisaliśmy apel do administratora portalu !!! - o indentyfikację komentatora „Piotr Nowak”, indentyfikację jego e-mail adresu, IP numeru, odnalezienie danych personalnych i zablokowanie lub ewentualne ukaranie tego użytkownika. To niezwykle złośliwy i agresywny szkodnik portalu. Prosimy nie komentować !
JS2019.11.7 20:27
Polacy, czy chcielibyście, aby ten Kamyk z PSL-u, który podniósł wam wiek emerytalny do 67 lat, i ten, który ukradł wam 156 MLD zł z OFE (Otwartych Funduszy Emerytalnych), a tym samym obniżył wam emerytury z powodu braku pieniędzy – był waszym prezydentem ?! Czy będziecie na takiego głosować, wiedząc, że jeśli sejm przegłosuje idiotyczne ustawy – to ten prezydent podpisze je wszystkie bez zająknięcia ?! Jeśli tego chcecie to głosujcie na Kamyka !!!
Topek2019.11.7 20:25
Podobne zdjęcia widziałem z lat czterdziestych w Niemczech, ale żeby tak teraz do Prezesa?
Jerzy2019.11.7 20:03
Witam Emerytury stażowe pamiętamy Pozdrawiam
wiesia2019.11.7 23:59
a te od Tuska tez pamietasz????
Olej2019.11.7 19:54
Grześ Strechnina i Doland Pluskw Duet jakich mało. Wzajemnie się uzupełniający – łajza z łajdakiem. Gdyby z dwóch mord można było spreparować jeden pysk byłby mógł startować. W mamrach 100 % POparcie ! A na poważnie pan prezydą Duda miał był złoty róg, w który pozwolił nakitować kaście trybunalnej i to nakitować z tzw. wierzchem. Wielu to pamięta i ów wierzch doskonale widzi. Skutki tego pozwolenia odczuwalne są na każdym sądowniczym kroku i wyroku. Słowem padł wyrok na rzeczywistą a nie udawaną przebudowę systemową państwa i jego solidną naprawę od fundamentów. Dopóki pan prezydent nie podejmie odpowiednich decyzji w w/w sprawie mojego głosu nie ma.
Topek2019.11.7 20:06
W jakim języku piszesz ?
Mirek T2019.11.7 20:23
Olej kobiety nie masz boś paskudny i głupi! Napalisz się jakiegoś zioła i bredzisz na Frondzi .Rozumiem, że jako stały bywalec Ośrodka Pomocy dla bezrobotnych i upośledzonych umysłowo jesteś z frustrowany. Poszukaj sobie jakiegoś zajęcia np.zbieranie puszek po piwie, czas Ci szybciej zleci!
anonim2019.11.7 19:49
To jest uśmieszek wiejskiego przygłupa, których spotykałem 60 lat temu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AB2019.11.7 22:21
Obyś miał choć połowę tej inteligencji, którą ma Prezydent Duda! Ale niestety, Bozia rozumu nie dała.
bogdanus bis2019.11.7 19:43
Ostatnie wybory pokazały, ale będzie gdy duduś kłamczuszek odpadnie. Ciekaw jestem jakie łgarstwo będzie miał dla frankowiczów. Wówczas go poparli i pamiętają, że się wypiął na nich. Obietnice z 5 lat: "W pierwszym roku prezydentury przygotuję i prześlę do Sejmu dwie ustawy, które są kluczowe dla godnego życia i bezpieczeństwa Polaków. Pierwsza to ustawa obniżająca wiek emerytalny, podwyższony przez Bronisława Komorowskiego. Druga to ustawa podwyższająca kwotę wolną od podatku po to, aby w budżetach polskich rodzin było więcej pieniędzy. Jeżeli bym tego nie zrobił, podam się do dymisji." Gdzie ta druga ustawa duduś? Gdzie pomoc dla frankowiczów. Jak ty się nie zatniesz przy goleniu duduś. Jesteś przesiąknięty kłamstwem.
Marlena2019.11.7 21:42
Bogdanus bis ! Czy mówił Prezydent Duda o konkretnej kwocie podwyższenia kwoty wolnej od podatku? Nie ! Ale ty nie pracujesz, bo inaczej wiedziałbyś co masz " na rękę". Otóż od tego 1.X.br. kwota już jest realnie podwyższona co miesiąc w poborach. A poza tym, też od 1.X.br. zmiejszonono nam podatek dochod. z 18% na 17% ! Nie wiedziałeś o tym? Ale gadać głupstwa , to jesteś pierwszy!
bogdanus bis2019.11.8 11:08
@ Marlena podniesienie kwoty wolnej od opodatkowania z 3 091 zł do 8 002 zł. Nawet duduś złożył taki projekt ustawy, ale Kaczor to olał. To są fakty Marlenko. Może Tobie ten kłamca pasuje - ale wielu nie. Może fronda pompować, ale wybory parlamentarne pokazały. Prezydenckie też pokażą.
anonim2019.11.7 19:41
na szczęście wszyscy wiedzą jaką decyzję "podejmie" Duda gdy mu PiS coś da do podPiSania! wystarczy popatrzeć na zdjęcie i na ten durny uśmieszek żeby wiedzieć że to przygłup!
2019.11.7 19:51
Uważaj, bo żyjemy w kraju podobnym do Korei. Jak jeden gość, który mieszkał z Adrianem w jednym bloku na moim dawnym osiedlu - Prądniku Białym Wschód w Krakowie. Napisał że chętnie by mu... w piaskownicy, to mu ABW do domu wjechała... Takie czasy. :|
Topek2019.11.7 20:12
Chcę widzieć tę rozprawę sądową jak Duda udowadnia że nie jest przygłupem i ostateczny wyrok
Mirek T2019.11.7 20:12
Piotrze Nowak przestań palić tyle żioła dla twojego własnego zdrowia, a jak już musisz to orginał z Holandii, a nie podróby z Białorusi. Napalisz się chłopie, a potem masz zwidy, że niby kiedyś mieszkałeś w Krakowie jako sąsiad DUDY. Zejdż na ziemię, przecież zawsze mieszkałeś na wsi w chałupie u ojców i tam umrzesz.
2019.11.7 20:20
Chyba twoja stara :) A to że Duda mieszkał na PBW przy Mackiewicza, to jest fakt. Jego starzy dalej tam mieszkają. A stary robi drogi krzyżowe po M3 co rano. :) Jak psychol.
Mirek T2019.11.7 20:30
To gdzie mieszkał Duda wie każdy matoł zdolny odpalić internet.Moja nie jest stara, a Ty nie masz żadnej, no nie licząc RENI GRABOSKIEJ! Jak tam nadgarstki bardzo bolą?
Topek2019.11.7 20:25
Popatrzcie, jeden debil komentuje drugiego debila - ale jaja !
Topek2019.11.7 21:00
Uwaga fałszywy Topek
A.2019.11.7 22:46
to pewnie jeden i ten sam troll, dyskutuje sam ze sobą. szkoda karmić trolla
AB2019.11.7 22:06
Dyskutowały sobie dwa przygłupy.... Do Prezydenta Dudy jest wam mniej więcej tak, jak małpie do człowieka.