Matka Kurka: PO bez TVN i Wyborczej byłaby politycznym trupem  - zdjęcie
21.11.19, 18:30(fot. flickr/PO)

Matka Kurka: PO bez TVN i Wyborczej byłaby politycznym trupem

39

- Wczoraj na jednym z portali opublikowałem krótkie i oczywiste zdanie, że PO bez TVN i „Gazety Wyborczej” byłaby politycznym trupem i to od dawna. Tylko wyżej wymienione polskojęzyczne „media”, wspierane przez pomniejsze ośrodki propagandowe, utrzymują tę polityczną kompromitację przy życiu. Postawionej tezy w zasadzie nie trzeba argumentować, wystarczy mieć oczy, uszy i kawałek mózgu, a wszystko samo się wykłada na tacy, jednak dla porządku przywołam chociaż dwa argumenty, przede wszystkim dlatego, że są wyjątkowo zabawne - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Zacznę od politycznego trolla Tuska, który właśnie odniósł spektakularne zwycięstwo nad demokracją, z 93% poparciem i jako jedyny kandydat, został szefem EPL. Tak się wybiera szefa największej partii w parlamencie Unii Europejskiej hołdującej „liberalnej demokracji” i „wartościom europejskim”, ale to nie koniec komedii. Polityczny troll Tusk jeszcze miesiąc temu galopował na archiwalnej okładce „Newsweeka” na białym koniu i miał w wyborach prezydenckich „rozjechać” nie tylko Andrzeja Dudę, ale zmieść cały PiS z polskiej sceny politycznej. I w tym miejscu znów trzeba wrócić do mediów, bo Tusk jest jak PO, gdyby nie TVN i „Wyborcza” byłby politycznym trupem albo politycznym trollem nazywanym tak oficjalnie we wszystkich głównych serwisach informacyjnych.

Kolejne kompromitacje Tuska, podkreślające jak marny i tchórzliwy jest to polityk, podawana są w „mediach” jako sukcesy i „światowa klasa”. Farsa zastępuje rzeczywistość i w tych gęstych oparach absurdalnej propagandy z byle osła robi się rycerza. Przy okazji wypada wspomnieć, że takie same wybory na szefa PiS, co akurat w partyjnych wyborach nie jest niczym nadzwyczajnym, zostały podsumowane Białorusią i dyktaturą, co więcej, podkreślono, że w „standardzie europejskim” jest to nie do pomyślenia. Jak widać Tusk dostał nową fuchę i odegrał teatrzyk niczym Łukaszenka, ale w eter poszły te same puste frazesy o „mężu stanu” i „zwycięstwie demokracji”. Wszelkie zarzuty stawiane Kurskiem z TVP, słuszne zresztą, wyglądają blado, przy propagandzie Kurskiego z „Wyborczej” i reszty towarzyszy z TVN.

 

W drugim przypadku, czyli przesłaniu w kopercie tajnego kandydata PO na Prezydenta RP, trudno dobrać jakiekolwiek słowa oddające poziom tragifarsy. O skali kompromitacji świadczy to, że nawet „Wyborcza” nie dała rady zrobić z tego sukcesu i odważyła się na krytyczny komentarz. W samej PO też się spora cześć, głównie przeciwników Schetyny, obraziła się na demokrację i krzyczą, że zachowanie „tajnego” Jacka Jaśkowiaka jest nieodpowiedzialne i hamuje kampanię Kidawy-Błońskiej. Stare powiedzenie, że nie ma takiej zbrodni, której „liberałowie” nie popełniliby dla pieniędzy, znajdują w tych dwóch komediowych odcinkach, pełne odzwierciedlenie. Co charakterystyczne, przeciętny, a nawet nieco bezczelny polityk zapadłby się pod ziemię po takich występach, ale Tusk i PO nadal wychodzą przed kamery, by bez mrugnięcia oka mówić o wielkich sukcesach demokracji, krytykując przy tym populistów.

Jaka siła sprawia, że poziom politycznego dna, w mediach wygląda jak najnowsze sukcesy Związku Radzieckiego w walce o lepsze jutro? Nic nowego się tu nie da wymyślić i nie wolno wymyślać, to zwykłe kłamstwo, które przybiera różne formy, od tandetnej propagandy, aż po zastraszanie, gdy się durnia nazwie durniem i złodzieja złodziejem. Z jednej strony jest to bardzo pocieszające, że taka marność i tacy mierni liderzy budują „najgłupszą na świecie opozycję”, z drugiej strony przestrzegam przed nadmiernym optymizmem. Podobnych kompromitacji zobaczymy jeszcze 100 i ani Tusk, ani PO trupem politycznym się nie staną, dopóki TVN i „Wyborcza” nie ogłoszą zgonu, jednocześnie wskazując na nową „demokratyczną siłę”. I śmieszno i straszno.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (39):

Adv2019.11.22 11:27
Dobrze, że mamy prawdziwie polskie TVPis, RM czy szmatławce pokroju Gazety polskiej... jedyne źródło propagandowej informacji dla błaznów pokroju MK.
anonim2019.11.22 11:22
Typowy bełkot osoby prymitywnej, wielbiciela TVP, GPC czy RM.
gnom2019.11.22 7:26
Matka Kurka: PIS bez TVP i TV Republika byłaby politycznym trupem.
janosikzmiasta2019.11.22 7:02
Powoli sieremiezna propaganda w TVpis i "publiczne" radio zaczyna dzialac na niekorzysc jedynej slusznej prartii.
nn2019.11.22 0:10
Mam na co dzień do czynienia z ludem TVN-u, i mogę przyznać autorowi racje. Ci ludzie mają stupor poznawczy, a poglądy mają takie, jak powie Justyna Pochanke , Hołdys i inni eksperci TVN od wszystkiego. TVN i GW to nie jest część władzy 3 RP, to władza sama w sobie, i parafrazując klasyka można by powiedzieć - PO to TVN, TVN to PO
...2019.11.22 7:04
Czym dzis w takim razie jest TVP itp?
Ciekawy2019.11.21 23:26
13. EMERYTURA Z FUNDUSZU KOŚCIELNEGO? PROPOZYCJA BIEDRONIA
nn2019.11.22 0:15
wsparcie na sodomitów lgbt ze środków biedronia
nikt2019.11.21 23:18
A ja napisałam kulturalnie same złe rzeczy o GW i TVN a Fronda mi tego komentarza nie puściła . A fe..........nieładnie .
jan2019.11.21 23:14
Tak, należy się z tym zgodzić, i co istotne, TVN należący do Amerykanów, naszych strategicznych sojuszników obozu władzy - PIS, i takie nieustające poparcie PO i i lewactwa. Widać, kto działa na podsycanie wojny Polsko Polskiej, a nieświadomi "wojownicy" wypruwają sobie żyły z nienawiści.
jan2019.11.21 23:13
Tak, należy się z tym zgodzić, i co istotne, TVN należący do Amerykanów, naszych strategicznych sojuszników obozu władzy - PIS, i takie nieustające poparcie PO i kodziarstwa i lewactwa. Widać, kto działa na podsycanie wojny Polsko Polskiej, a nieświadomi "wojownicy" wypruwają sobie żyły z nienawiści.
Janek2019.11.21 22:10
PIS bez kurwizji i jej szczujni też niewiele by osiągnął
Konfederata2019.11.21 21:49
Panie Wielgucki piszesz pan prawdę! Ale również prawda jest że bez naszych podatników pieniędzy PiS bez TVP też byłaby trupem. Dobrze pan o tym wiesz. Razem z TVN, razem z PO okłamujecie Polaków, okradacie. I Kościołem sobie d... wycieracie. Taka prawda. Jesteś pan śmieciem.
Konfederata2019.11.21 21:48
Panie Wielgucki piszesz pan prawdę! Ale również prawda jest że bez naszych podatników pieniędzy PiS bez TVP też byłaby trupem. Dobrze pan o tym wiesz. Razem z TVN, razem z PO okłamujecie Polaków, okradacie. I Kościołem sobie d... wycieracie. Taka prawda. Jesteś pan śmieciem a PiS oszustami.
nn2019.11.22 0:14
w 2015 r. PiS wygrał wybory bez TVP, obsmarowywany przez TVN, polsat itd. więc sie naiwny KoLiberku najpierw zastanów
nikt2019.11.21 21:46
Cały paradoks polega na tym , że Matka Kurka też jest polskojęzyczny .PiS nie musi się aż tak przejmować TVN . Jest coraz mniej oglądalny od kiedy część Polaków się dowiedziała kto zacz . Programy informacyjne są denne , samo wodolejstwo zamiast konkretów . Brak profesjonalizmu wśród reporterów , jazgot , reporterskie popisy zamiast wywiadów . GW też ma coraz mniej czytelników i tych papierowych i tych monitorowych . Wszystko szybko się zmienia . Jak w kalejdoskopie .
grzegorz2019.11.21 21:39
pis z tvp jest trupem
Zygfryd2019.11.21 20:34
Chyba konczy sie kaska dla PO i TVN albo przymykamy kurek szczujnia TVN zlaicyzowana kłamliwa antypolska stacja już jedzie z faktami na beszczelnego z kłamstwami wpadka za wpadką , komentarze jak z misia uszatka tylko te same maski dalej mają pozakładane "szanowni" panowie redaktorzy wstyd dla Polski .
ceramik2019.11.21 19:57
Więc zamknąć TVN, zlikwidować szmat wyborczą i PO zamiatane. Można? Można.
celnik2019.11.21 19:06
Czy GieWu czyli koszerna dla lewactwa to nie jest antypolska żydowska szczujnia propagandowa, gdzie jej pismaki wyssali z mlekiem matek swoją nienawiść do Polski i Polaków i umiłowanie kłamstwa i manipulacji?
MirekT2019.11.21 19:11
Prawdę mówisz o KK !!! Brawo chłopie !!!
A kiedy Marian ze schodów spadł2019.11.21 19:02
A tam, austryjackie gadnie Kur(v)ki. Kupuję tylko piątkowe wydanie „Wyborczej”, a na TVN oglądam tylko „Big Bother Polska”, a w życiu nie zagłosowałbym na PiS.
Anna2019.11.23 0:04
Bo jeszcze musisz nauczyć się samodzielnie mysleć
anonim2019.11.21 19:02
Widzę że żal d.pę ściska że pan Tusk został szefem EPL pomimo że był jedynym kandydatem! Przypomnę zatem brochę która startowała na szefową komisji do spraw zatrudnienia i jako jedyna kandydatka podczas dwóch głosowań i tak została o s r a n a przez europarlamentarzystów! buhaha...
MirekT2019.11.21 19:09
Daj spokój chłopie, brocha ma teraz inne zmartwienie. Tymoteuszek przecież ojcem ma zostać.
AAAtomek2019.11.21 22:04
To powinna być szczęśliwa? Zostanie babcią!
MirekT2019.11.21 18:55
Piotr Nowak przestań łykać tabletki antykoncepcyjne, bo to przeciw Naukom Kościoła !!! Proboszcz z wikarym tylko cię straszą, że jak ci kichę przeczyszczą to zajdziesz w ciążę !!!
JONASIK2019.11.21 18:48
Racja, PO bez TVN, Onet, WP, Polsatu itd byłaby trupem. Już tak kiedyś było, Polska bez wolnych mediów. Wystarczyło tylko od czasu do czasu skopać d. jakiemuś Popiełuszce, albo innemu Pyjasowi i wszystko grało. W TVP same sukcesy. PiS to spadkobierca PZPR - te same metody, ta sama mentalność, ta sama propaganda. Precz z KOMUNĄ !!!!
ktoś tam 2019.11.21 20:05
No UB-eku. To że nie lubisz PiS, TVP to powiedzmy "kwestia gustu". Ale to, że pomiatasz pamięcią ks. Popiełuszki czy Stanisława Pyjasa to pokazuje jaką gnidą jesteś.
AAAtomek2019.11.21 22:02
To, że jesteś prawicowym idiotą, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to jedno, ale że tacy idioci mają prawa wyborcze, uważam za rzecz naganną!
Anna NS2019.11.21 18:40
Sketyna znowu zaczął się uśmiechać do kamer ! Widmo obciachu minęło po tym jak Tusk zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. Schetyna mówi o zwolennikach PO: Okradliśmy ich z miliardów, podnieśliśmy im podatki i wiek emerytalny, doprowadziliśmy wiele polskich rodzin na skraj ubóstwa, zdradzaliśmy ich kraj w UE, doprowadziliśmy do bezrobocia ponad 10% i „wyeksportowaliśmy” za granicę ok. 3 mn Polaków, wiele afer korupcyjnych hulało po kraju systematycznie – a oni i tak na nas głosują !!! To niebywałe ! To zdumiewające ! Powszechnie mówi się, że głupszymi od członków PO są ich wyborcy ! I to prawda. Tak głosują przybysze ze wschodu (ZSRR i Rosja), i z zachodu (Niemcy) !
anonim2019.11.22 11:25
Bełkot bez pokrycia... to sondaże mówią, że typowy wyborca pis to człowiek prymitywny i niewykształcony, co dobitnie widać na twoim przykładzie.S KOK, mafia paliwowa, vat, ofe, nepotyzm... a głupcy wszystko kupią.
2019.11.21 18:40
Matka bez gołdy byłby zimny.
Michał Jan2019.11.21 18:39
PiS bez PO byłoby trupem.
Mirek T2019.11.21 18:41
Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Michał Jan2019.11.22 8:54
A jednak skomentuję - swoimi innymi wpisami czynisz tę uwagę oczywistą, jeszcze przed jej napisaniem.
mordechaj2019.11.21 18:39
Sketyna wskrzesił Zlew na własną zgubę ! Teraz będziemy obserwować wtrost poparcia lewackich debili dla Zlew-u, kosztem poparcia dla PO, która to partia została założona po to, aby załatwić SLD i to się im udało. SLD nie weszła nawet do sejmu, a prymat polityczny na lewej stronie przejęła PO. Dzisiaj, to już widać wyraźnie, że SLD wraz ze Zlew-em zrewanżuje się PO-je-bom !!! Będzie się działo !
Bizon2019.11.21 18:38
Panie Wilgucki, my wiemy to już od dawna ! Mimo to ich dni są policzone. I TVN i GW obróci się od nich na rzecz Lewicy Szczarzastego ! Dlaczego ?! Bo te PO-je-by są już do tego stopnia durnowaci, a czególnie żałosny Schetyna, że oni już niczego nie osiągną. Nawet Tusku ich os-ra-ł. Oni będą schodzić w dół i to dość szybko. Sketyna zostanie wycięty w styczniu 2020, potem Kadawa przegra sromotnie z A. Dudą - i to będzie ich koniec.
YES2019.11.21 18:33
Największą totalną opozycją jest TVN, reszta to pionki na szachownicy lub pajace odgrywający show