Matka Kurka: Opozycja leci do wirusa jak ćma do świecy - zdjęcie
28.02.20, 16:00fot. PO RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Matka Kurka: Opozycja leci do wirusa jak ćma do świecy

85

Uspokajam, można spokojnie czytać dalej, tytuł nie jest niebezpieczny, nie będę pisał o wirusie, którego nazwy nie jestem w stanie bez odruchu mdłości wypowiedzieć i nawet napisać. Będzie o polityce o zarządzaniu kryzysowym w połączeniu z kryzysowym zarządzaniem polityką. Bliskie sobie terminy, ale tylko fonetycznie, bo znaczeniowo to dwa przeciwieństwa. Zarządzanie kryzysem to reakcja na autentyczne sytuacje i tutaj wszystko jest na tyle jasne, że nie ma sensu się katować definicjami. Wiadomo, mamy powódź, trzęsienie ziemi, ale też kochankę premiera lub łapówki w ministerstwie, to politycy biorą się za rozbrojenie miny.

 Zupełnie inaczej sprawy się mają przy kryzysowym zarządzaniu polityką, w takim przypadku to sami politycy wywołują kryzysy, aby realizować swoje polityczne cele, przykrywać autentyczne kryzysy i tak dalej. Daleko nie szukając „rządy” Tusk to klasyczny przykład takiej strategii. Było tego mnóstwo, ale przypomnę tylko jeden z ostatnich wygłupów politycznego trolla. Tuż przed ucieczką do Brukseli Tusk mówił o tym, że we wrześniu polskie dzieci być może w ogóle nie pójdą do szkoły. Brednie te zostały wypowiedziane w kontekście konfliktu zbrojnego na Krymie. Wywołanie strachu w Polakach i odwrócenie uwagi od wszystkich afer PO, to był cel główny Tuska, realizowany zresztą przy każdej możliwej okazji. Tak to wyglądało i zanim przejdę do bieżących wydarzeń zwrócę uwagę na bardzo ważną okoliczności. Otóż zarządzanie kryzysem z natury rzeczy jest domeną władzy nie opozycji, z kolei kryzysowe zarządzanie polityką to bardziej uniwersalna metoda walki politycznej, ale i tutaj władza ma znacznie szersze możliwości.

Z jaką sytuacją mamy do czynienia z w tej chwili? Patrząc na wszystko spokojnym okiem człowieka inteligentnego i znającego życie, można stwierdzić jednoznacznie, że jesteśmy świadkami komedii. Podobnych „kryzysów” mieliśmy na pęczki, zawsze zaczynały się i kończyły tak samo. Krótko mówiąc nie ma żadnego kryzysu, ale jest medialne zapotrzebowanie na sensację i polityczna nadzieja na zbicie kapitału. Opozycja chce na sztucznym wywołaniu kryzysu podnieść swoje notowania i posłużyć się tym tematem jako paliwem dla kampanii prezydenckiej. Problem opozycji polega na tym, że pakuje się w na pole walki zarezerwowane niemal w całości dla władzy. Ludzie w sytuacjach kryzysowych idą do tych, którzy mają odpowiednie narzędzia i możliwości, aby kryzysowi zaradzić. Dodatkowo, przy tym „kryzysie” rząd i Prezydent RP tanim kosztem są w stanie pokazać jak władza się o naród troszczy.

Kilka decyzji pod publiczkę, jakieś darmowe badania, pogadanki w szkołach i zakładach pracy, refundacja leku na kichanie lub tym podobne i władza jawi się jako zbawca narodu. Ponieważ de facto nie istnieje żadne realne zagrożenie w postaci masowych zgonów, to przy odnotowaniu jednego albo kilku przypadków zachorowania da się urządzić kolejną pokazówkę. Pokazać sprawność w wykryciu samego wirusa, potem profesjonalną opiekę i daj Boże wyleczenie. Jednocześnie przedstawiciele władzy w dowolny sposób mogą kierować kryzysem albo podkręcać atmosferą i nawoływać do rezygnacji z imprez masowych, w tym wieców politycznych albo uspokajać i zapewniać, że wszystko jest pod kontrolą. Opozycja w tej grze ma do dyspozycji tylko jeden argument – rozpętać histerie, co właśnie starają się robić, tyle tylko, że ludzie w kryzysie szukają pocieszenia, uspokojenia, bezpieczeństwa. Wszystkie te poszukiwane wartości są wyłącznie w posiadaniu władzy.

Takim to sposobem najdurniejsza na świecie opozycja wybiera się na polityczną wojnę z leszczynową dzidą wystruganą naprędce i ma nadzieję wygrać z armią wyposażoną w najcięższy sprzęt. Jedynie w takim przypadku opozycja mogłaby coś ugrać na kryzysie, gdyby w Polsce doszło do pomoru, totalnej paniki i chaosu na takim poziomie, że miliony wyszyłby na ulice, aby rozbijać witryny aptek i atakować szpitale. Oczywiście nic takiego się nie stanie, co więcej zdecydowana większość społeczeństwa śmieje się „wirusa”, bo po pierwsze parę takich akcji już przeżyła, po drugie poza telewizorem pandemii nie ma. Na pytanie, czy wirus będzie tematem kampanii odpowiem warunkowo. Oby był! Lepszego tematu Andrzej Duda nie może sobie wymarzyć. Obawiam się jednak, że za tydzień będzie po wszystkim.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (85):

Walter2020.02.29 18:27
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował promowanie przez Unię Europejską żarówek energooszczędnych. Być może woli lampy naftowe? Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Woli 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Publicznie krytykuje sędziów, którzy sprzeciwiają się łamaniu konstytucji przez rządzących. Komu podoba się taka prezydentura?
krakus2020.02.29 17:00
Jaki portal tacy autorzy... kolejny popis prymitywa kurki.
skarb2020.02.29 13:31
TYLKO WIRUS MOZE OPOZYCJE WYLACZYC Z NIENAWISCI GLUPOTY BRAKU ODPOWIEDZIALNOSCI ITD........ NIECH LICZA SIE ZE SLOWAMI BO WIRUS NA ZLYCH PRZEDEWSZYSTKIM CZEKA!!!!!!!!
Lena2020.02.29 12:27
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz teraz!
jack2020.02.29 12:10
Na tego koronaświrusa najlepsza jest na lewą nogę bania na prawą nogę bania i do spania [bania bania i do spania]. Znacznie pomaga też lewatywa Komorowskiego bo ta ponoć dobra na wszystko.
adam2020.02.29 11:03
Nie daj Panie Boże aby ta "matka" dostąpiła posiadania jakiś dzieci..
PePe2020.02.29 10:55
Nic na tym świecie nie dzieje się bez przyczyny. Ja tylko czekam, kiedy i który koncern farmaceutyczny wyskoczy ze szczepionką na koronawirusa. No i jak silna będzie histeria i presja na jej zakup.
anonim2020.02.29 8:11
Wydaje mi się, że najszerszy elektorat: czerwony, różowy, tęczowy, może mieć Kosiniak-Kamysz, może te prowokacje Tuska mają utopić Kidawę? W tych środowiskach wszystko jest możliwe.
Tom Bombadil.2020.02.29 7:05
Słuszna diagnoza! Opozycja (nadal) totalna jest w sytuacji żaby, która podnosi nogę, kiedy kują konia. Ma minimalny (albo zerowy) wpływ na kwestię koronawirusa (i na wszystkie inne sprawy państwowe). Część z nich w naturalny sposób nie leży w jej kompetencji (tylko rządu). Z reszty możliwości wpływania na rzeczywistość sama abdykowała poprzez swój totalniacki zapał.i fanatyzm. To wszystko jest przeciw-skuteczne. Brawo Matka Kurka!
anonim2020.02.29 5:01
Pustaki dążące do podważenia zaufania do władz państwa, każdej władzy, każdego państwa. Zastanawiam się, co zrobią gdy znajdą się na taczkach anarchii, którą wywołują?! Płacz i zgrzytanie zębów będzie?!
BNV2020.02.29 0:19
CIEKAWE DONIESIENIE RUTKOWSKIEGO NA TEMAT KIDAWY I JEJ MĘŻA I PRODUKCJI PRZEZ NICH FILMU NA STRONIE PATROL24. NET Hm..................
Posiadaczu "della"2020.02.28 22:54
A choćby i tutaj: https://www.fronda.pl/a/obrzydliwe-mieszkowski-wizerunek-maryi-mozna-przyklejac-na-toalecie-tam-chodza-ludzie-z-problemami,127661.html#comment-1723896 Btw. it is "arsewipe" not "asswipe" my dear old canary from Florida :) Lepsze jednak było tu, kiedy podpiąłeś się pod mój trolling udając eksperta, byle tylko nie zbłażnić się przed "Albertem": https://www.fronda.pl/a/miasto-slupsk-przekazalo-ponad-42-tys-zl-na-seksedukacje-dzieci-i-mlodziezy,140676.html#comment-2057658 (post z 25.2.20 14:52 był mojego autorstwa)
LegitimateCybersecurityCompany2020.02.28 21:58
Why do you care?
"filmy online" - NIELEGALNE!!!2020.02.28 21:56
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE! O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
J23 Nadaje2020.02.28 21:39
Mówię szczerze: opozycyjne ścierwo sprowadzi koronawirusa do Polski na własny koszt:):) Byleby być przy żłobie! Poświęcą nawet niektórych członków swoich rodzin:) Np. Brejza albo Neumann gotowi są to zrobić:):) Ścierwo to ścierwo....
Film2020.02.28 21:33
Oglądaj Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
arsewipe w zastępstwie słowiczka2020.02.28 21:32
> whatever that is Someone who considers himself to be an IT security expert ought to know a thing or two regarding Linux.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 22:00
Where and when did I unequivocally claim to be an IT security expert? "Linuks" - what do you do with it? Fuck it, eat it ... what? Practice your "ynglysz with your boyfriend.
otto2020.02.28 21:22
Felieton wart przeczytania choćby dla "leszczynowej dzidy" i dawki ciętego humoru, na który niewielu poza Matką K. stać w tych strasznie poważnych czasach. Dzięki serdeczne..
arsewipe w zastępstwie słowiczka2020.02.28 21:12
I'm not talking 'bout browsers, you old nut.
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 21:19
What the fuck do you want? Piece of faggot's ass for the weekend? I'm not your kind You can use "Linuks" (whatever that is) or you can use a fucking bicycle ... Like I've said, I don't give a rat's dick. Got that dick?
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 21:11
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde Learn to read English and then read to learn. Right now, you don't speak a fucking word of English! As far as I'm concern, you can use any browser you want. I don't give a rat's dick.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 20:59
> www.pcworld.com/article/ Artykuł z 2018 roku na temat przeglądarek. W "międzyczasie" firma Microsoft porzuciła swój autorski rendering engine przeglądarki na korzyść rozwiązania open source i zapowiedziała wydanie jeszcze w tym roku (2020) wersji MS Edge dla systemu Linuks. Czas na update, Leszku.
wolne czerwone usta2020.02.28 20:52
Komitet Centralny PO podjął decyzję, że na Konferencji PO każdy członek przed wejściem, będzie myty środkiem przeciwbakteryjnym w automatycznej myjni, potym w celu zabezpieczenia naciągnię się na niego wielgachną prezerwatywę; usta zaklei się taśmą i założy maskę gazową
katolik2020.02.28 21:57
a wszystko zatwierdzili senatorowie dna po
Wicio Rzopa2020.02.28 20:33
Kidawa-Błońska i Grodzki po rozpoczęciu w sobotę Konferencji POplatfy mają ogłosić "Coming Out za burtę przestrzeni publicznej" i w związku z podejrzeniem wirusa Nienawiści i Hucpy zawiesić się bez możliwości Resetu
katolik2020.02.28 22:01
to najlepsza wiadomośc tego dnia. Tak bedzie
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 20:32
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde Learn to read English and then read to learn. https://www.pcworld.com/article/3213031/best-web-browsers.html "Linux" - wishful thinking, better yet, shove it up to your ass.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 20:30
Nie zniszczą. Przejdź na Linuksa i będziesz mógł pornosy przeglądać do woli. Do trolowania "na blogach" nie potrzebujesz MS Office i Adobe CS. https://www.pclinuxos.com/?page_id=184
JS2020.02.28 20:08
Kampania pani Kasi dwojga nazwisk- to kampania chamstwa i nienawiści ! Mówi się, że świat Kidawy jest śmierdzący i zatęchły ! Bezideowy i bezpoglądowy o niewielkim IQ wytwór natury i ciężkiej pracy stomatologa, fryzjera i stylistek. Kidawa sięgnęła po samobójczą broń w Pucku i Wejcherowie. Gdyby natura chciała to by mierzeję przekopała, i gdyby natura chciała to by Kidawie rozumu dodała ! Ile fauszu trzeba mieć w sobie, aby na mszy świętej podać Prezydentowi rękę na znak pokoju, i ile zbydlęcenia trzeba mieć w sobie, aby po mszy świętej podawać tą samą rękę bojówkarzom, antypolakom i pzestępcom ?!!!
Jaki2020.02.28 20:48
Tyś, Jaśku, na bakier z logiką i ortografią.
katolik2020.02.28 22:05
ona nie ma ani rozumowania ani zahamowania, ona chodzi bez hamulców, wypadły
wyPAD20202020.02.28 20:05
Nawet koronawirus ma w dudzie Polskę i omija tą pis-katolską wiochę szerokim łukiem!
JS2020.02.28 20:09
Spoko, to wirus który atakuje tylko komuchów !
KochamBoga2020.02.28 20:04
Matka Kurka - oj pier..lisz... Masz chlopie takie same pogolady jak Biedron w tej kwestii. Tylko, ze ty jestes fleja - nie myjesz zbyt czesto rak - masakra, widze te twoje zdjecie z twittera i czuje jak Ci ta niemyta zbyt czesto reka zalatuje niemytym smrodkiem. fuuuuu.
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!!2020.02.28 20:01
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 19:57
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde Learn to read English and then read to learn. https://www.pcworld.com/article/3213031/best-web-browsers.html "Linux" - wishful thinking, better yet, shove it to your ass.
Alumn2020.02.28 19:52
Brawo Kurka. Czy piłeś już płyn z kropielnicy do której sikał Wałęsa ?
Anto\\305\\233.2020.02.28 19:50
Widzę ze rząd ma nowego komentatora rzeczywistości. Nowego idola. Nazwy się Piotr Wielgucki - bezrobotny Polak który jak musi zapłacić karę pieniężną to dopisuje w przelewie - masz i spier.....aj. T
anonim2020.02.28 19:45
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz za DARMO!
KOSTEK2020.02.28 19:39
Brak koronawirusa w Polsce to najdobitniejszy dowód na marginalizację Polski w Unii Europejskiej i oczywiście na zbliżający sie polexit.
JS2020.02.28 20:07
Ooooo, to jest typowy komentarz przyglupa !
katolik2020.02.28 20:41
tak, po prostu już dłużej nas nie chcą
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.28 19:39
Kurka wytrzyj ryj bo masz ubabrany w czymś brązowym od ciągłego wchodzenia łbem w doopsko PiSiorom!
Oloo2020.02.28 19:29
Matka Kurka nienawidzi opozycji,jak prawdziwy katolik.My katolicy musimy mieć wroga tak jak Jezus miał wrogów.Bez wroga nasza wiara traci sens.Walka,wojna i modlitwa to cel każdego katolika.Z Bogiem.
Marek2020.02.28 20:06
ty tak na serio, musisz mieć kogo palić na stosie?
Oloo2020.02.28 20:34
Jaja sobie robie XD
Tom.2020.02.28 19:05
Pierwsza osoba z objawami koronawirusa zostanie Człowiekiem Roku Gazety Wyborczej i TVN.
gumowa kaczka2020.02.28 18:50
podnóżek władzy zawsze trzyma puls na ręce
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 18:27
Przejdź na Linuksa, to ci nie zniszczą i będziesz mógł pornosy przeglądać do woli. Do uprawiania trollingu "na blogach" nie potrzebujesz MS Office i Adobe CS. https://ubuntu.com/download
Tam2020.02.28 18:41
Te frondowe blogi to o kant du­py potłuc.
Palindrom2020.02.28 18:23
Ciekawe, po co tzw. opozycji Kidawa-Błońska, skoro wybory ma wygrać koronawirus? Biedroń chociaż praktycznie podszedł do wyborów prezydenckich: niech fani robią marsze i kleją plakaty, a on tymczasem jedzie sobie ze swoim wibratorem do Chin, bo tanio. Rozumiem, że wróci z początkiem maja, jak "Wiosna" się rozkręci.
fdf2020.02.28 18:15
Z ostatniej chwili; ceny paliw spadają, Halina spod Zawiercia za emeryturę może kupić więcej niż zwykle, Duda da kolorowy śoł pod Krotoszynem to wszystko i więcej w reźimowej tvp.
Lennon2020.02.28 18:14
Najlepiej, jak któryś wierzący poczuje się źle i chory, to żeby na sumę w niedzielę do kościoła koniecznie poszedł pomodlić się o zdrowie. W ten sposób Natura dość szybko wyruguje tych, co co niedziela jak ćma do świecy gdzieś lecą. Tylko nie do szpitala. Medycyna to wiedza, a wiedza to wymysł szatana. Amen.
sylw2020.02.28 18:09
cyt. " Obawiam się jednak, że za tydzień będzie po wszystkim." obawia się, że to tak szybko się nie skończy
Daniel K2020.02.28 17:32
Rząd nie powinien nic robić. Ten wirus wyhodowany w laboratoriach wojskowych komunistycznych Chin atakuje, jak widać w Chinach tylko komuchów !
ladychapel2020.02.28 17:29
- Pierwszy wykryty przypadek zakażenia koronawirusem to będzie zapewne pacjent z ciężkim zapaleniem płuc, który trafi na OIOM i nie będzie reagować na żadną terapię. Wtedy ktoś wpadnie na pomysł, by zrobić tej osobie test na koronawirusa. Wątpię, żeby pierwszy przypadek znalazł się wśród turystów wracających z Włoch, którzy masowo na lotniskach są teraz objęci badaniami przesiewowymi – mówi dr med. Paweł Grzesiowski, założyciel i prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i ekspert zagadnień epidemiologii.
moderator2020.02.28 17:29
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Marek2020.02.28 22:00
ty jesteś taki moderator jak z kaczej...........
Walter2020.02.29 18:34
@moderator. Zmień nick, bo jesteś za mało inteligentny na prawdziwego moderatora. Twoje wpisy są wyjątkowo głupie, pełne nienawiści. Brak tobie inteligencji, żeby odnieść się merytorycznie do adwersarzy. Lepiej jest milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż się wypowiadać potwierdzając te podejrzenia.
Piotr Nowak2020.02.28 17:28
No właśnie, to jest jakiś uporczywy brak koronawirusa w Polsce ! To tak jakby wirus nie pojawiał się w Polsce w proteście przeciw łamaniu Konstytucji, albo jego pojawienie byłoby niezgodne z Konstytucją. Tak czy tak, opozycja trzęsie porami, bo ponoć ten wirus, wyhodowany przez komunistów z Chin, atakuje tylko komunistów ?!
Pisbusters2020.02.28 17:22
Mniej więcej 40% Polaków jest zarażonych strasznym wirusem bliźniaczym który objawia się szalonymi poglądami i głupim gadaniem a źródłem jego rozprzestrzenienia były kaczki
Brutus442020.02.28 19:55
kretynem jesteś
Marek2020.02.28 19:58
no i wykazałeś się inteligencją, no szacun
katolik2020.02.28 17:20
dno mor-społ-polit -intel popslsldwiosnanowoczesnahołow wybrało przekleństwo swoje społeczne i osobistego zycia, bo obciążeni sa grzechem Polaków. Oni już nie istnieja, tylko jeszcze tego nie wiedzą, a Kard Wyszynski w roku swego wyniesienia nie pozwoli ,aby dno zniszczyło Polaków, Polacy bądźcie pewni!
Topek2020.02.28 17:15
Przecież władza nie jest zdolna nic zrobić z korono wirusem by się nie rozprzestrzeniał ponieważ na to nie ma pieniędzy, są ważniejsze inwestycje jak np. w TVPis DWA MILIARDY złotych
Brutus442020.02.28 19:54
zamieniłeś się z penem na łby durniu
Marek2020.02.28 20:01
przez skromność nie powiem z kim ty się zamieniłeś
matis892020.02.28 16:22
Opozycja ma religijne i duchowe wsparcie od Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. To oczywiste że Bergoglio woli PO, SLD, Biedronia od PISu. Tak jak lewakoateiści najniżej padają na kolana przed swoim panem Głową Watykanu, niżej od wszystkich religii.
Klerbusters2020.02.28 17:11
Wy katole to ale macie na-sra ne w tych łbach nawzajem oskarżacie się o herezje i nazywacie fałszywymi prorokami
Brutus442020.02.28 19:52
sam masz nasrane w tym głupim łbie plugawa szumowino lewacka
Marek2020.02.28 19:56
ty za to jesteś uosobieniem miłości, tfu
Jaki2020.02.28 20:45
E tu, Brute, contra me?
Marek2020.02.28 22:07
ty do mnie, czy tylko strzelasz w nas , powiedz, kto przeciwko tobie, i jeszcze powiedz, jakie masz zdanie na ten temat
ladychapel2020.02.28 17:16
To dzisuaj politycy z ambon przemawiaja tak jak za PRLu z trybun
ergo2020.02.28 18:36
Człowieku, masz nieźle zje­baną dyńkę.
lorneta2020.02.28 16:12
a co będzie jak "najdurniejsza opozycja na świecie" wygra wybory - to co będzie można powiedzieć o przegranych?
abc2020.02.28 16:18
To nie sądzę aby prezydent opozycji straszył Polaków.
Matka Polka2020.02.28 16:50
Wygrana najdurniejszej na świecie opozycji, to jest skompromitowanych na wszystkie możliwe sposoby "polityków" - to najgorsze co obecnie może Polaków spotkać.
lorneta2020.02.28 17:08
w końcu czyją wygraną masz na myśli - opozycji czy skompromitowanych na wszystkie możliwe sposoby "polityków" ? gubię się ;-)
emerytka2020.02.28 18:33
naprawde ???wygra wybory???MOZE I WYGRA NAJDURNIEJSZEJ OPOZYCJI NA SWIECIE!!
Marek2020.02.28 19:55
widać że ty emerytka, jak ci się kończą argumenty, to mordę drzesz
Olek2020.02.28 21:43
A co można by POwiedziećo wyborcach którzy by taką najdurniejszą oPOzycję wybrali ?
Marek2020.02.28 21:58
to samo o tych co zmusili polaków, żeby płacili na tych żeby płacili, na tych co im się robić nie chce, kumasz , bo obawiam się , że z twoim poziomem inteligencji nie
POKOjeb2020.02.28 23:01
Wygramy, bo jestesmy wami.