Matka Kurka o Magdalenie Ogórek i seksizmie! - zdjęcie
24.01.15, 19:25Magdanena Ogórek (TVP INFO, YouTube)

Matka Kurka o Magdalenie Ogórek i seksizmie!

8

Bloger pisze, że cieszy się z faktu, że Magdalena Ogórek będzie kandydowała w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem, może ona zabrać część głosów Bronisławowi Komorowskiemu. W opinii Matki Kurki bardzo ważne jest, aby doszło do drugiej tury wyborów prezydenckich, gdyż zwycięstwo kandydata Platformy Obywatelskiej już w I turze byłoby fatalną wiadomością dla Prawa i Sprawiedliwości.

Piotr Wielegucki uważa, że Magdalena Ogórek będzie trudnym rywalem dla Bronisława Komorowskiego, ponieważ atakując kandydatkę SLD może zostać posądzony o seksizm.

Matka Kurka wyjaśnia również dlaczego Leszek Miller zdecydował się wysunąć kandydaturę Magdaleny Ogórek - po prostu bał się wystawić bardziej rozpoznowalnego kandydata z obawy, że ten mógłby zagrozić jego pozycji w SLD. I właśnie dlatego Grzegorz Napieralski został zawieszony w strukturach partii - pisze bloger.

All/Se.pl

Komentarze (8):

anonim2015.01.24 20:02
Piotr Wielgucki jest debilem. Pani Ogórek ma takie same szanse na urząd prezydenta jak ja na urząd papieża
anonim2015.01.24 20:19
wydaje mi się (ale nie na pewno - takie mam wrażenie) że dr Ogórek zabierze 5-6 % Komorowskiemu i jej start to dobra wiadomość dla naszego dr Dudy
anonim2015.01.24 21:25
Jak wygra blondynka, pojedzie do Koniakowa po koniak.
anonim2015.01.24 21:57
Jest rzeczą zrozumiałą że dla tych którzy maja wyraziste poglądy pani Ogórek nie jest kandydatką. Chodzi jednak o tych którzy do wyborów chodzą a nie mają przekonania do określonego kandydata. Normalnie mając wybór między Dudą a Komorowskim głosowaliby na aktualnego prezydenta lub polegaliby na przekaziorach które będą mu tradycyjnie robić klakę. Pojawienie się atrakcyjnej wizerunkowo kandydatki wzbogaconej o lepsze niż do tej pory hasła programowe, może pociągną tych niezdecydowanych i odebrać kawalerowi wielkich rogów trochę głosów, co może pozbawić go zwycięstwa w pierwszej turze. Najlepiej jak zawsze ma obrotowe PSL, bo już pewnie targują z Bronkiem koncesje za niewystawianie znanego lub żadnego kandydata.
anonim2015.01.25 8:35
Część głosów pewnie Bredzisławowi odbierze.
anonim2015.01.25 10:11
Jeśli do 2 tury wejdzie Bredzisław i Ogórek, Ogórek ma mój głos!
anonim2015.01.25 11:41
AnitkoF Na twoim przykładzie widać, że część kobiet jest masochistkami, albo ma bardzo słabą pamięć. Przypomnij sobie określenie "kaszaloty" kochanego Pana Prezydenta. Zresztą seksizm prezydenta i jego nieciekawą osobowość naszego strzelca wyborowego do bezbronnych zwierząt dobrze opisała Kinga Dunin w czerwcowym lub lipcowym numerze Rzeczypospolitej z 2010 roku. Bez odbioru pisz na Berdyczów.
anonim2015.01.26 12:39
"Matka Kurka wyjaśnia również dlaczego Leszek Miller zdecydował się wysunąć kandydaturę Magdaleny Ogórek - po prostu bał się wystawić bardziej rozpoznawalnego kandydata z obawy, że ten mógłby zagrozić jego pozycji w SLD." Przenikliwość najwyraźniej opuściła pana Kurkę. Czegokolwiek SLD by nie zrobiło, ich kandydat dostałby mało głosów - a przez to nie stanowiłby zagrożenia dla Millera. Magdalena Ogórek jest takim diabolicznym posunięciem mającym odwrócić tę tendencję. Mało to wspólnego ma z demokracją, ale skoro z demokracji uczyniliśmy wybory celebrytów, to posunięcie było nad wyraz trafne. Będzie zabawnie jeśli p. Ogórek przejdzie do drugiej tury.