Matka Kurka: Nie ma lepszego ministra MON od Macierewicza, ale decyzję na szczęście podejmie Kaczor! - zdjęcie
03.11.15, 18:29

Matka Kurka: Nie ma lepszego ministra MON od Macierewicza, ale decyzję na szczęście podejmie Kaczor!

26

W pierwszym zdaniu napiszę, że z powołania Macierewicza na ministra MON nie czynię żadnej kwestii i niczego od tej decyzji nie uzależniam. Będzie to będzie, nie będzie to też są powody. Zająłem się tym sztucznie pompowanym tematem z powodu jazgotu pseudo moralnego, pozbawionego cienia kompetencji. Zacznijmy od początku, czyli nie wystąpienia Beaty Szydło na konferencji prasowej w towarzystwie Jarosława Gowina, ale od szczucia Sobieniowskiego, Gazety Wyborczej, TVP i pozostałych Lisów. 

W trakcie kampanii, PO brudnym ruchem, przy wsparciu mediów, próbowała zagłuszać wszystkie afery, złodziejstwa i całą patologię ostatni 8 lat, wciskając na czołówki obłędny wzrok Macierewicza. Wówczas gra toczyła się o wszystko, a dziś wiemy, że dosłownie o każdy punkt procentowy. Reakcja PiS mogła być tylko jedna, wytrącenie cepa broniącej się degrengoladzie i tak też się stało. Kandydatka na premiera Beata Szydło użyła starej jak świat formuły politycznej, którą szczególnie PO stosowało milion razy – oto Jarosław Gowin NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNY kandydat na ministra MON. No i teraz wszelkiej maści ciotki bigotki obojga płci zanim otworzą buzię muszą sobie zadać podstawowe pytanie. Czy po ataku politycznym cepem zza węgła, dopuszczalne jest sprzedanie kopa w krocze bandziorowi, czy może należałoby mu odczytać jego prawa, zanim się zaatakowany ośmieli ratować własne życie? Przedstawiony poziom abstrakcji dorównuje lamentom płynącym po Internecie. Całkowicie dopuszczalny i to życiowo, nie politycznie, był ruch obronny skierowany przeciw bandyckiej agresji i gnojeniu człowieka, któremu większość nie jest godna butów rękawem czyścić.

Tyle w kwestiach moralnych, czas na ocenę rzeczową i coś, co w postępowaniach sądowych nazywa się stanem faktycznym. Trochę mi wstyd, bo sam na to nie wpadłem, podpowiedział mi Adrian Wachowiak, człowiek, któremu udało się w sądzie wygrać z trollami smoleńskimi, w tym z szefem trolli, Maciejem Laskiem. Kaczyński od lat posyła Macierewicza tam, gdzie innym nogi uginają się przed startem. Co to ma wspólnego z MON? Ano właśnie Adrian Wachowiak wyjaśnia – w MON znajdują się wszystkie jawne i tajne dokumenty związane ze „śledztwem” w sprawie katastrofy smoleńskiej. Oddawanie tego resortu Gawinowi byłoby najłagodniej mówiąc sporym ryzykiem politycznym, jeśli nie nonszalancją, ale piszę to nie mając pełnych danych. Człowiek, który blisko 7 lat zajmował jasne stanowisko i bronił rzeczy nie do obrony, miałby teraz uzyskać dostęp i stać się zarządcą sejfów, których PO broniła jak niepodległości? Słabo to widzę. Gowina można włożyć do resortu typu MEN lub inna Ochrona Środowiska, żeby nie wywoływać napięć wewnętrznych. Posyłanie do MON świeżo nawróconych i to jeszcze niewiadomo w jakim stopniu, jedynie w oczach zmanierowanych „doradców” wydaje się genialnym pomysłem, dla Kaczyńskiego raczej będzie zgryzem. Dlaczego w takim razie PiS nie rozbroił miny kampanijnej w inny sposób, ale użył Gowina? Bardzo dobre pytanie, na które nie mam odpowiedzi, jedynie spekulację. Otóż uważam, że to był powód, dla którego między Kaczyńskim i Szydło zaczęło zgrzytać. W napięciu wyborczym łatwo sobie wyobrazić emocjonalną i poniekąd uzasadnioną reakcję.

Po serii nagonek Sobieniowskiego i reszty, to na Beatę Szydło spadły wszystkie kłopotliwe pytania i rozbijały jej zaplanowane działania. W odpowiedzi powstał pomysł z przedstawieniem medialnego ministra MON i podejrzewam, że ta decyzja nie była do końca konsultowana z Kaczyńskim. Podobnie postąpił Macierewicz, zadziałał na własną rękę i ryzyko, co później musiała trawić Beata Szydło. Poukładanie wszystkiego na nowo, uspokojenie emocji i podjęcie rozsądnych decyzji politycznych wymaga czasu, tym też tłumaczę wszystkie wrzutki medialne i gry zakulisowe. Trzeba powiedź wprost, że w obliczu ciągu zdarzeń nie ma idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o wskazanie ministra MON. Natomiast bez najmniejszego problemu można ocenić jaka decyzja była zła. Gowin jako minister MON to decyzja fatalna, pod względem kompetencyjnym, politycznym i społecznym, jedynie medialnie się broni. Z Macierewiczem jest odwrotnie, medialnie i wizerunkowo będzie to PiS sporo kosztować, politycznie i społecznie nie ma lepszego od Macierewicza na to stanowisko.

Dopiero po takim poukładaniu podstawowych klocków widać, że Kaczyński ma nad czym myśleć i podjęcia decyzji mu nie zazdroszczę, bo za każdą dostanie po głowie. Równie istotne jak Smoleńsk jest cały syf WSI, czytaj GRU, przeniesiony do MON. Bodaj dwa dni temu nie Radio Maryja, ale Onet i GW pisali o tysiącach telefonów z Rosji Radzieckiej do polskich oficerów i pracowników służby cywilnej. Putin robi sobie jaja w żywe oczy. No to kogo szanowni doradcy chcielibyście posłać do MON, żeby zaprowadził tam porządek, co wymaga posiadania jaj z tytanu, a nie medialnego pitu pitu? Sama nominacja Macierewicza na szefa MON wyczyściłaby kadrę w 50%, bo pierwsze sprzedawczyki pękną gdy zobaczą Antoniego z tekę pod pachą. Koszt tej decyzji to jakieś dwa tygodnie jęków Sobieniowskiego i „centrowych niepokornych”, czyli żaden koszt. Na koniec raz jeszcze powtórzę, że nie mam 1/10 wiedzy Kaczyńskiego i nie zamierzam się wymądrzać na podstawie własnych spekulacji. Obojętnie jaką podejmie decyzję Kaczor z całą pewnością będzie to decyzja optymalna, ponieważ Kaczyński z takich talentów słynie, ja tylko i aż proponuję stadu bieda-analityków przejść się z kurami na spacer.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (26):

anonim2015.11.3 18:49
No właśnie to jest problem, czy Macierewicz będzie lepszy na czele MON, MSW czy MSZ. W każdym razie, cola i popcorn gotowe.
anonim2015.11.3 19:01
pan Macierewicz bardziej pasuje do MSW, chociaż i MON wymaga osoby posiadającej kompetencję i wiedzę, niestety pan Antoni Macierewicz jest jeden.
anonim2015.11.3 19:03
Igor zbyt dużo coli i POpcornu, tracisz rozum.
anonim2015.11.3 19:54
Joenam POszczekujesz czerska wywłoko. Stek bzdur raczyła wydobyć z swej kłamliwej japy. WSI nie było służbami Polskimi, WSI wykonywało dla Moskwy zlecenia, zniszczenie tego sowieckiego czyraka ograniczyło możliwości działania Rosjan w Polsce. W wojsku należy pewne czynności wykonać, czerwona gwardia szkolona w Związku Sowieckim jest nie do zaakceptowania. Zastanów się trochę POczwaro, jak może być sowieckim szpiegiem jednocześnie występować naprzeciw interesowi Rosyjskiej Federacji. Szpiega rosyjskiego to wasz Komorowski odznaczył, kolejnego szpiega antyklerykał z wibratorem do sejmu wpuścił.
anonim2015.11.3 19:57
kors w tym kraju POlszewicy pragną drugiej KRLD, giloty POszukujecie na pana Antoniego Macierewicza.
anonim2015.11.3 19:59
e-migrant POprańcu jeszcze nie jest przesądzone kto kim zostanie, jedno jest pewne czasy zbójeckiego rządu Kopacz przemijają, nastaje PIS przed którym w porty z strachu narobiłeś.
anonim2015.11.3 20:00
Nokturn POpiłeś za dużo ognistej wody, rozum straciłeś.
anonim2015.11.3 20:09
Joenam w POtyczne tęczowa armia POmoże
anonim2015.11.3 20:11
Windows w czym kłamie, POpaprancu
anonim2015.11.3 20:39
Joenam masz omamy, czerska POkrako.
anonim2015.11.3 20:41
kors na tobie zostanie przetestowana, POlszewiku.
anonim2015.11.3 20:46
To najlepszy pomysł . Pan Macierewicz to bardzo inteligentny polityk.Skuteczny w wymiataniu zdrajców Polski! Sam kandydat mrozi krew w żyłach oprawców! Jezeli stanie na czele ministra MON to zgraja ucieknie sama do Rosji , Usraela. I to jest powód by nim był. A tłumoki nie potrafią nic mu zarzucić, tylko inwektywy!! Ha , ha w stylu niesioła.
anonim2015.11.3 20:59
temida otóż to, wszystkie zarzuty kierowane w stronę pana Antoniego to rozpaczliwa próba zdyskredytowania jego osoby. W tych wygłaszanych kalumniach POlszewicy mają czelność twierdzić że WSI to Polskie Służby. Oni nie są na umyśle zdrowi, pana Antoniego nazywają wariatem ale sami wykazuję objawy psychicznej niedyspozycji.
anonim2015.11.3 21:04
@Joenam A może wziął podwójną?
anonim2015.11.3 21:12
@Majestic Nie mam przyjemności na dyskusję . Bo jak się ma taka sztukę to trudno o kulturę. Pana Macierewicza cenię .
anonim2015.11.3 21:14
Igor a może masz POmroczność jasną. Coli i POpcornu POjedz.
anonim2015.11.3 21:38
@Krzysiek123 Przeczytaj ten raport i nie pisz dyrdymałów, za tymi co gaciami trzęsą.
anonim2015.11.3 21:39
@Krzysiek123 Wojnę o Niepodległość USA wywołali masoni. 'nuff said.
anonim2015.11.3 22:11
@Krzysiek E nie, nic takiego nie było. Akurat raport był dobrą rzeczą, rozpieprzenie WSI takoż; owszem, kawałki były pisane na kolanie a inne być może oddawały bardziej fobie Macierewicza niż rzeczywistość, ale ogólnie to duży plus. Co nie znaczy, że nadaje się na ministra. Nie nadaje się i jego charakter gwarantuje, że będę miał dużo okazji do popijania colą popcornu.
anonim2015.11.3 22:18
Krzysiek123 jaki generał POlszewiku, tęczowa armia nawet swej tęczy nie była wstanie ochronić.
anonim2015.11.3 22:21
Igor przedstaw te kawałki sporządzone na kolanie, i wskaż gdzie są zawarte fobie o których POszczekujesz. POpijanie coli i POżeranie POpcornu sprawnie że POmieszania zmysłow dostajesz.
anonim2015.11.4 0:38
Antoni Macierewicz oszołomem? http://www.fronda.pl/blogi/bog-jest-miloscia/antoni-macierewicz-oszolomem,37550.html
anonim2015.11.4 7:13
Kiedyś lubiłem matkę kurkę, ale to było przed coming outem.
anonim2015.11.4 8:10
Powiem króciutko. Jeżeli komukolwiek w PiS i przekąskach marzy się choćby cień grubej kreski, to następne wybory odbędą się z frekwencją referendum Ćwoka... Naród czeka na realne rozliczenie krzywd. Świadomie użyłem pojęcia "Naród", jako przeciwwagi dla "społeczeństwa obywatelskiego", czyli jakiegoś niedookreślonego kontraktu między obywatelem a państwem... To my jesteśmy Narodem, i to my rządzimy w Polsce! Najwyższy czas uświadomić to Polakom! I to jest właściwa kolejność i fundament wszystkich zmian.
anonim2015.11.5 17:48
Joenam.To jest kwestia pani wiary w przekazy oficjalnej propagandy a nie fakty. Powinna pani zmienić nick na papuga.
anonim2015.11.5 17:53
Majestic.Kors w jednym z komentarzy do mnie napisał, że był prześladowanym utratą pracy opozycjonistą.Ha!,Ha!,Ha!