Matka Kurka: Największa pułapka lewackiej narracji to... - zdjęcie
21.06.19, 16:35(fot. wikipedia/CC BY-SA 2.0/yputube)

Matka Kurka: Największa pułapka lewackiej narracji to...

41

Pamiętam jak dziś, był rok… no roku akurat nie pamiętam, ale była to czwarta klasa liceum. Nasz nowy polonista, obecnie „kaowiec” w lokalnym MDK, wprowadzał nowoczesne metody nauczania i puszczał na różne filmy na kasetach VHS. Młodsi muszą sobie sprawdzić w Google, cóż to była za techniczna rewolucja, starsi na pewno znają kultowy wynalazek, dzięki któremu pierwszy raz w życiu widzieli „Rambo” i niemieckie filmy „erotyczne”. W repertuarze polonisty znalazła się „Ściana” Pink Floyd. Film zrobił na nas piorunujące wrażenie, to był autentyczny szok intelektualny i ideologiczny, co zrozumiałem po latach - pisze Matka Kurka na łamach bloga Kontrowersje.net.

Pink Floyd uwielbiam do dziś, chociaż kretynizmy w wykonaniu Rogera Watersa przekraczają wszelkie granice, lewactwa również. Ciekawostką jest to, że film „The Wall” sam Waters uznał za „szit” i ponoć był to początek konfliktu z Davidem Gilmourem, co ostatecznie doprowadziło rozpadu zespołu na Watersa i resztę. Główną rolę zagrał Bob Geldof znany z akcji Live aid, potem w autobiograficznej książce opisał tę filantropijną hucpę jako… „szit”. Tak, czy inaczej film „The Wall” wyreżyserowany, przez niemniej znanego Alana Parkera, to było coś, co solidnie przewartościowało młodego człowieka, a skutki tej metamorfozy nie były za ciekawe i odrobinę podobne do losów głównego bohatera.

W „Ścianie” precyzyjnie poprowadzono narrację i z perspektywy lat można tam znaleźć wszystkie nagłówki z Gazety Wyborczej, czy TVN. Szkoła to zło, rodzina przemoc i wszędzie czai się faszyzm. Film był do tego stopnia naszpikowany toporną ideologią, że nawet Watres uznał losy głównego bohatera, nafaszerowane kolejnymi traumami, za nieznośny przesyt, który nie daje widzowi szansy na wytchnienie i zrozumienie przesłania filmu. Wyjątkowo się z Watersem zgodzę, ale to dziś, wówczas chłonąłem tę opowieść zupełnie bezkrytycznie, wręcz uznawałem, że tak właśnie wygląda świat i los jednostki w tym chorym świecie, szczególnie wrażliwej indywidualności.

Wspomniałem pobieżnie o nieciekawych skutkach wywołanych w umyśle osiemnastoletniego chłopka, w detale wchodził nie będę, ale generalnie polegało to na tym, aby jeb*ć wszystko i wszystkich, bo wszystko i wszyscy są gówno warci. Śmiem twierdzić, że tym tropem poszło wielu i jednym ruchem miliony młodych ludzi, oczadzonych profesjonalnie przygotowaną trutką, pozbywa się ciężaru odpowiedzialności za swoje życie. Skoro szkoła i rodzina są złe, to siłą rzeczy trzeba się od tego zła odsunąć. Skoro za każdym rogiem czai się faszyzm i przemoc, to jedynym wyjściem jest zamknięcie się w ciemnym pokoju i rozdrapywanie własnych ran, dokładnie tak, jak to robił Pink grany przez Bob Geldofa.

Największą pułapką lewackiego przekazu jest łatwość i wygoda, co składa się na prymitywizm wyborów życiowych, ale to jeszcze nie koniec. Cały ten prymitywizm dostaje odpowiednią oprawę i wymiar, dzięki czemu nieudacznicy stają się artystami, głupcy filozofami, a masowe produkty popkultury indywidualnościami. Nikomu rozsądnemu nie trzeba tłumaczyć, że młodzi ludzie w okresie burz i naporów są praktycznie bezbronni wobec takich zabiegów socjotechnicznych, napakowanych emocjami i co bardzo ważne podanymi profesjonalnie. Sama muzyka Pink Floyd to jest kosmos, pozostali twórcy i artyści też się na robocie znają.

Dobrze, ale co z tych wspomnień i trochę chaotycznych myśli ma wynikać? Nic nowego, nic wielkiego, to jest mój metaforyczny komentarz do dwóch patologii, które przyniósł wczorajszy dzień. Najsztub został uniewinniony, bo wolno przejechał staruszkę na pasach, a staruszka gwałtownie na pasy wtargnęła. Szkodliwy idiota Bodnar, wystąpił w obronie psychopaty, przed którym kilka wsi ze strachu chowało dzieci, po tym jak psychopata zadał nożem kilkadziesiąt ciosów dziesięcioletniej dziewczynce. Jeśli się komuś wydaje, że mi kompletnie odbiło, to proszę się cofnąć o parę zdań i jeszcze raz przeczytać fragment o prymitywizmie życiowych wyborów. Jaki przekaz został wysłany do młodych ludzi i „artystów”?

Nie przejmuj się, przejechanie staruszki na pasach, to nie twoja wina, zresztą w ogóle nie możesz być winny, skoro jesteś liberalny i zmagasz się z faszyzmem. Zabiłeś dziecko? Trudno, ale nikt nie ma prawa oceniać twoich czynów, należy ci się szacunek, bo jesteś wrażliwą indywidualnością, w przeciwieństwie do tej tłuszczy, która chce cię linczować. Przypadek Bodnara i Najsztuba tylko pozornie jest idiotyczny, w istocie to jest śmiertelnie niebezpieczne sączenie trucizny do ucha, serca, mózgu i podświadomości. Zapisz się do nas, a wtedy będziesz wielki, mądry, piękny, wrażliwy, twórczy i… bezkarny.

Marka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (41):

polak2019.06.23 13:23
nie ma prawo jazdy ,nie ma OC nie ma przeglądu pojazdu potrąca człowieka na pasach i --winna jest staruszka 76 letnia, bo za szybko szla na tych pasach --po co przepisy ,-kasta wie ,,każdy żydokomunista i złodziejski czopek nie musi się obawiać sądu ,-prawo jest tylko dla zwykłych ludzie --ci z ""ELYTY"' wiedzą że prawo powinni mieć w zUPIE ( cimoszewicz) każdy kto im udowadnia przestępstwo --jest PRZESTĘPCĄ
tango2019.06.23 11:18
Głupiec ma potencjalnie największe szanse, by zostać filozofem. Mówi rzeczy nowe i niepopularne.
obserwatorka2019.06.22 15:56
Lewacki kretynizm Rogera Watersa jest m.in. spowodowany lewackimi, hipisowskimi tekstami piosenek zespołu Pink Floyd. P. Wielgucki pisze, że wciąż lubi ich muzyke, ja na szczęście dawno temu się z niej wyleczyłam. Piosenka Another Brick in the Wall na przykład- to piosenka z hasłem Róbta co chceta - bunt na maksa przeciw wszystkiemu - wszyscy nauczyciele to psychole itd. , powstala ponad 40 lat temu, kiedy większość nauczycieli była jeszcze normalna. Dzisiejsi nauczyciele - wychowani w duchu tego buntu - to własnie infantylni (pseudo)nauczyciele, których widzieliśmy w czasie strajków śpiewajacy 'rubbish' o świnkach i krowkach. Inna piosenka Pink Floyd- Comfortably Numb - to piosenka zachwalajaca zażywanie narkotyków, podobna do Lucy in the Sky with Diamonds (LSD) Beatelsów. Ale dobrze, że P. Wielgucki pisze o lewicowym kretynizmie - ma on jednak zródło również w tekstach tegoż zespołu.
Maxx772019.06.22 10:34
Te śmiertelne patologie lansowane min. przez lewactwo, liberałów i ślepo posłusznych pachołków czyli "rodzime przypadki" to są owoce CYWILIZACJI ŚMIERCI
polin w budowie2019.06.22 10:31
A pseudo prawica czyli socjaliści i lewica żoliborska zostaje okrzyknięta prawicą:http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-red-s-michalkiewicz-konstytuujaca-iii-rp-zasada-my-nie-ruszamy-waszych-wy-nie-ruszacie-naszych-nadal-obowiazuje/?fbclid=IwAR0l13xHZV4BK22lC6UcfZdyYi-LPyJTYTJILXZfrqujF3lvBuYIknMg15E
some man2019.06.22 8:18
Bardzo trafne sformułowanie: "Cały ten prymitywizm dostaje odpowiednią oprawę i wymiar, dzięki czemu nieudacznicy stają się artystami, głupcy filozofami, a masowe produkty popkultury indywidualnościami." Szczególna mnogość filozofów i artystów nam nastała. Słowa bez wartości, hipotezy bez zastanowienia, tezy bez potwierdzenia... Bo jakie to znaczenie ma, skoro liczę się tylko ja...
argina2019.06.22 7:18
Tak Sowieci w czasie rewolucji wzmacnia i szeregi czekistów
Zygmunt III Waza2019.06.22 1:04
Towarzyszu Bodnar ! Podajcie się do dymisji ! Nie jesteści moim przedstawicielem, ani moich bliskich. Tak jak całe PO jesteście nieuczciwi i niemoralni, a wasza działalność szkodzi państwu polskiemu.
1234567892019.06.22 0:43
Bodnar przytula przestępców, a synuś rozrabia. Gorąco polecamy :-) https://youtu.be/t9CugX5x3L4
Alojzy Cedzidło2019.06.21 23:37
No dobra ,,Matulu ". Wszystko co piszesz jest do bólu prawdziwe . A dla mnie , zwykłego Polaka nawet zbyt mądre . Ale proszę mną nie gardzić. I tak oprócz jednego głosu przy wyborach nic innego nie posiadam. W tym i wpływu na władzę , opozycję itd itd. ,,Sprawa pana Bodnara " , jest cudownym przykładem ,na to ,że ta walcząca opozycja , walcząca podobno o nasze prawa obywatelskie , ma nas za skończonych idiotów i ma nas tez w jednym symbolicznym miejscu. Ktoś powie ( a ktosiów jest dużo ), przecież macie swój Rząd , swój Sejm to co? To nic nie znaczy ? A nic , kompletnie nic . Rządowi brakuje praw jakie ma np. Erdogan. Czy możliwe było potraktowanie zgodne z rozumem ta hołotę z Częstochowy? Możliwe , możliwe ... Tyle tylko ,że oni na to czekali . Kapusie stali w dołkach do startu do Brukseli . Tak więc ,,Matuchno " kochana . to nie do nas ta wiedza . Chociaż...... Może ? Zobaczymy na jesieni. .
Zenon2019.06.21 23:28
Kurka! A Matka jak zwykle bingo!
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.21 21:20
Jeb.ać cię prawaku, Wielgucki!
kostur2019.06.21 21:28
I nawzajem, lewaku!
Leon Napoleon2019.06.21 23:59
Nie stać cię na ARGUMENTY? Wszyscy debile potrafią obrażać tak jak ty.
diki2019.06.21 20:23
bardzo dobry tekst... czyli jak jesteś lewakiem to możesz : - jeździć bez prawa jazdy - jeździć nie sprawnym samochodem - jeździć bez OC - na pasach może przejechać kogokolwiek ? ostatni policjanci z Wrocławia ledwie dostali 2,5 roku a powinni ze 15 lat za zabicie człowieka paralizatorem... Policjanci na służbie w mundurze RP ...to nie była spontaniczna bójka małolatów... takie mamy "cudowne" sądy... ? PO-lewo-skrętne
zyd broni zyda a polakow zydowka wyrzuca na bruk2019.06.21 18:39
dzielnicowy zdejmij ta opone zelba bo ci mozg uciska i nie mozesz logicznie myslec
anonim2019.06.21 18:33
Kurek, ty możesz Watersowi rodzyny powyjadać.
Dominik2019.06.21 20:16
Ty Matce Kurka możesz buty wyczyścić.
NA TO BEZPRAWIE W POLSCE JUZ POLACY NIE MOGA PATRZ2019.06.21 18:33
SADY ZYDOWSKIE BARDZO SPRAWNIE DZIALAJA PO DWOCH LATACH ZYD KTORY POLAMAL KOSCI POLSKIEJ STARUSZCZE NA PRZEJSCIU NIEWINNY.SEDZIA KTORY NA STACJI KRADNIE STARUSCE 5O ZL TEZ NIEWINNY.NATOMIAST WINNI SA POLACY BO CHCA REFORMOWAC UBECKOZYDOWSKIE SADY.A ZYDZI W UNII STOJA MUREM ZA BEZPRAWIEM SEDZIOWSKIM W POLSCE. GDZIE TEN BONDAR ZA CO BIERZE PIENIADZE CHYBA ZA WSPIERANIE TARGOWICY
anonim2019.06.21 18:49
srasz bułami z metką, jołopie
Marek2019.06.21 18:30
Cieszy mnie że polskie niezależne sądy wydają tekie wyroki..... Mentalnośc tej łajzy niedoszłego zabójcy drogowego jest taka .....on będzie pierwszy oskarzał tych niby sędziów za ich nie uczciwośc. Daje na to duży zakład. Co do niby rzecznika ..chyle pokłon przed analizą Wilstaina . Tak o to chodzi Polska jest krajem bandyckim i Policja Polska jest bandycka . Nie ważna jest sprawa ..tak myślą bolszewicy i jeżeli maja trochę władzy to czynią. Rzecznik bez dwuch zdań dymisja..
Arturo2019.06.21 18:26
RPO lewacki pomysl czy WHO i inne organizacje z hasłami obrony lub należy sie
KOSZERNA GNIDA2019.06.21 18:23
DZIELNICOWY ICEK TROCHE KULTURY BURAKU CZERWONOBRUNATNY.
Sprytny ninja 2019.06.21 17:57
Chyba już mnie nic nie zdziwi. Draństwo do sześcianu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szcze na PiS i rydzyka2019.06.21 17:35
Zdumieni!!! Czym? Prostactwem i prymitywizmem PiSdzielców!?
polak2019.06.21 17:47
nie ma większego JUHA od ciebie PełOwski debili i człowieko -podobna istoto
Valentynka2019.06.21 18:15
Oooo i tu obsrana głowa się produkuje.
Dominik2019.06.21 20:13
Myśląc ch*jem, to ty nigdy nic mądrego nie napiszesz.
ala2019.06.21 23:01
Ty zarzucasz innym prostactwo i prymitywizm? Jesteś uosobieniem chamstwa, prostactwa, prymitywizmu i durnoty. Pasujesz mi do takiego zapijaczonego bolszewickiego „inteligenta” po szkole partyjnej z ukończonymi czterema klasami podstawówki.
Zygmunt III Waza2019.06.22 0:56
Spadaj synu peta i dulawy tam, gdzie twoje zawszone miejsce - do zapchlonej, czerwonej budy !!!
man.of.Stagira2019.06.21 17:21
. . biorąc pod uwagę, że poszkodowana staruszka z obrażeniami pęknięcia podstawy czaszki wylądowała w szpitalu to jak należy w świetle t e g o CZYNU niejakiego p.Najsztuba ocenić FAKT, że poszkodowana z m a r ł a po kilku miesiącach? Jako rezultat POPRAWY stanu zdrowia po wypadku czy przeciwnie? . CZY sąd nie dostrzegł oczywistego związku między przejechaniem kogoś z prędkością 20 km na godzinę a ZABICIEM go poprzez doprowadzenie do utraty zdrowia i pogorszenia jego ogólnej kondycji w stopniu zagrażającym życiu? . Czyli p.Najsztub DOCHOWAŁ najwyższej staranności pozbawiając poszkodowaną nadziei na spokojną starość, Proszę "SĄDU"? . mafia i banda rzezimieszków a NIE SĄD. . Ot, co!
Max Fiend2019.06.21 19:01
Mieli mu wymyślić zarzuty, żeby zadowolić gawiedź? Jeżeli się nie zgadzasz z wyrokiem, to go zaskarż. Proste.
aaaa2019.06.21 21:24
Rozumiem, że ty się zgadzasz. Uważaj na przejściach dla pieszych, Najsztub jest na wolności!
Stara Reperecka 2019.06.21 17:15
"szkodliwy idiota Bodnar" - Panie jak Panu wolno to i mi też, a zatem: trzeba być kompletnym debilem żeby nie rozumieć roli RPO w strukturze państwa. To nie Bodnar, a tacy jak Ty panie Kurka są szkodliwymi idiotami. RPO nie broni zbrodniarza, RPO broni zasad, przez co broni też takich kretynów jak Ty. Przed władzą, a konkretnie nadużywaniem władzy przez rządzących broni. Co do The Wall Takie, po prostu twój ciasny umysł nie jest wstanie pojąć przekazu stąd brednie o "lewackiej narracji".
Dominik2019.06.21 20:09
Stara Reperecka, masz rację. Wszystkich skazanych na wolność. W ramach zadość uczynienia wypłacić wysokie odszkodowania. Zatroszczyć się o przyszłość biedaczków zapewniając dozgonną rentę. Dbać o amoralny rozwój oprychów i nagradzać za kolejne przestępstwa. Tobie idioto przyznać nagrodę Nobla. Mam nadzieję, że jesteś teraz usatysfakcjonowany.
anonim2019.06.21 21:49
Stara przestań te głupoty sadzić, z jakiego Ty świata jesteś? Broni zasad? dobre dla naiwnych. Za chwilę pojawią się artykuły w niemieckiej prasie jak rzecznik walczy z reżimem w Polsce
Leon Napoleon2019.06.21 23:56
Gdyby bronił zasad można by zrozumieć. Ale on broni WYBIÓRCZO. Wypowiada się TYLKO w sprawach, z którymi po drodze opozycji. Poza tym zajmuje się jedną kwestią: Jak tu dowalić ekipie rządzącej. Jest stronniczy i zbyt bardzo kontrowersyjny. Jego wypowiedzi są często skandaliczne.
Czytacz2019.06.23 12:55
Twój stary dawał twojej starej kasę na zabieg ale ona wszystko przechlewała na melinach i dlatego musimy wytrzymywać twoje debilne wpisy, niedoabortowany degeneracie.
j**bać marksizm 2019.06.21 17:04
wszystko to pokłosie neomarksizmu - antykultury, teorii krytycznej, tolerancji represywnej i innych patologicznych wymysłów psychologów- psycholi ze szkoły frankfurckiej
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.21 21:20
Chu.ja wiesz o szkole frankfurckiej, ty katolicki nieuku!
Rozbawiona2019.06.22 8:54
Takie bezmózgie wypociny pośniegowe niedouka