Matka Kurka: Ksiądz uczył się palenia książek u Nergala czy Owsiaka? - zdjęcie
03.04.19, 18:00

Matka Kurka: Ksiądz uczył się palenia książek u Nergala czy Owsiaka?

49

"Sztuki palenia książek nauczył się ksiądz Kucharski na festiwalu Owsiaka, czy na koncercie Nergala? Halo! Autorytety mnie słyszą?!"-pyta Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net.

"Czekałem z ugryzieniem tego tematu do czasu, gdy opadnie kurz i wybrzmią wszystkie idiotyzmy porównujące wygłup księdza z Gdańska do akcji NSDAP z 1933 roku. Jak się można było spodziewać pierwsze do uderzania się w cudze piersi, zwłaszcza, że to były piersi „pedofila w sukience”, zgłosiły się dyżurne autorytety. Nie będę przytaczał nazwisk, redakcji, szyldów partyjnych i ostatnich ról w komediach romantycznych, ale kto ten rytualny obłęd choćby pobieżnie obserwował, ten bez trudu rozpozna groteskowe postaci. Smutną tradycją stało się też, że część prawicowych gwiazd powtarza bezrefleksyjnie te same bzdety, posługując się tymi samymi odruchami bezwarunkowymi"- pisze bloger. 

"Naturalnie w takiej atmosferze nikomu specjalnie się nie chce sprawdzać najbardziej podstawowych faktów i okoliczności. Jest okazja, żeby zabłysnąć płomienną głupotą, no to się rozświetlają wszystkie monitory komputerów, w miastach, miasteczkach i wsiach. Niezmiernie frapujące w stadnych odruchach jest to, że stada potępiały spalenie „Harry Pottera”, część pamiętała o „Zmierzchu”, ale o reszcie się milczy. Ksiądz prócz książek spalił: parasolkę z napisem „My Little Pony”, etniczną maskę afrykańską, figurkę słonia, sowy i hinduskiego bóstwa. O tym można się dowiedzieć wyłącznie z ostatnich stron Internetu, na które nikt nie zagląda"-zauważa Wielgucki. 

Publicysta zastanawia się, dlaczego właściwie palenie książek jest dziś postrzegane jako ogromna zbrodnia. Zapewne ma to związek ze skojarzeniami z Hitlerem. 

"Za wszystko odpowiada Hitler, gdyby wódz „nieśmiertelnej” IV Rzeszy kazał spalić figurkę słonia, sowy, hinduskiego bóstwa lub Pinokia, to dziś autorytety mówiłby o „holokauście Pinokia”. Ponieważ Hitler palił książki, to zbrodnią jest palenie książek, a palenie symboli popkultury w postaci „My Little Pony”, czy dziedzictwa kulturowego Czarnego Lądu, już zbrodnią nie jest"- czytamy na blogu Matki Kurki. Jak zauważa bloger, oburzeni paleniem książek przez księdza stosują podwójne standardy. 

"Tak oto pojawiała się idealna okazja, aby szerzej przyjrzeć się zbrodni na książce, bo okazuje się, że i palenie książek nie zawsze jest zbrodnicze, niekiedy bywa sztuką. Pewien, pożal się Boże, artysta Nergal, swego czasu w małej sali koncertowej spalił „Biblię”, z pogardą dla przepisów przeciwpożarowych. Co bardziej rozgarnięte autorytety przyznają na pewno, że bez względu na wyznanie lub brak wiary, księgi opisującej historię tysiącleci z literatury wymazać się nie da. Byłaby to zbrodnia, no ale… Po pierwsze Hitler nie palił „Biblii” i co za tym idzie, o zbrodni możemy zapomnieć. Po drugie Nergal przed sądami wszystkich instancji udowodnił, że to była sztuka, nie zbrodnia, która się zresztą się przedawniła. Po trzecie książki i tak się składa, że również „Biblię”, palono na „najpiękniejszym festiwalu świata”, który to spęd organizuje pogańskie bóstwo Jerzy Owsiak"- pisze Piotr Wielgucki. Zdaniem blogera, to właśnie Jerzy Owsiak oraz jego "festiwalowe dzieci" są "Klamrą spinającą historię księdza Jana Kucharskiego z Gdańska z historią gorliwych oburzeń autorytetów na palenie książek".

"Ksiądz Jan Kucharski jest niemal stałym gościem „Przystanku Jezus”, imprezy cyklicznej odbywającej się w ramach festynu Owsiaka. W tytule dodałem znak zapytania, ponieważ nie wiem, czy akurat w 2017 roku ksiądz Kucharski był na spędzie Owsiaka, a jest to o tyle istotne, że właśnie w tym roku „Przystanek Woodstock” zasłynął profanacją i paleniem „Biblii”. Grupa anarchosatanistów, cokolwiek to znaczy, spaliła „Biblię” pod samym nosem Owsiaka. Sprawa trafiła do prokuratury, jednak nigdzie nie można się doszukać informacji, co ostatecznie ustalono, czy to była sztuka, czy Hitler"-ironizuje Wielgucki. 

"Wiadomo za to, ponad wszelką wątpliwość, że „artyści” z teatru anarchosatanistycznego pochwalili się swoim wyczynem na Facebooku i sprawa trafiła do statystyk łamania prawa na imprezie podwyższonego ryzyka. Statystyki z popełnionych przestępstw i wykroczeń zawsze są dostarczane organizatorowi w różnej formie i różnymi kanałami. Mimo wszystko Owsiak nie zauważył dymu na własnym podwórku, nie skojarzył też księdza z „Przystankiem Jezus”, ale w swoim stylu odbierając jakąś „konewkię”, jak nazwał nagrodę TOK FM, wygłosił płomienne przemówienie z użyciem wszelkich wyrazów"-wskazuje Matka Kurka. 

"Dowiedzieliśmy się, że na Czerniakowie za palenie książek ksiądz dostałby w ryja, poza tym jakiś sukinsyn wyrzucił pluszowego misia na śmietnik i proszę mnie nie pytać, o co chodzi, przypuszczam, że Owsiak też nie wie, co chciał przez to powiedzieć. Nie dowiedzieliśmy się natomiast dlaczego Owsiak w Kostrzynie nie dał w ryja anarchoanarchistom i ze sceny nie wygłosił żarliwej mowy z wyrazami, chociaż potrafi jedno i drugie, co potwierdzają liczne postępowania sądowe, prokuratorskie i policyjne. Pozostaje mi na koniec ponowić pytanie. Sztuki palenia książek nauczył się ksiądz Kucharski na festiwalu Owsiaka, czy na koncercie Nergala? Halo! Autorytety mnie słyszą?!"-pyta bloger.

Kontrowersje.net

Komentarze (49):

1235813...2019.04.4 8:44
Potomkom i spadkobiercom komunizmu (vide: czołgiści z 1944, koncesjonowana opozycja i beneficjenci 3 RP) nie podoba się palenie książek z okultystycznymi podtekstami. Szkoda że nie pamiętają jak ich ideowi przodkowie - bolszewicy, palili Biblie, brewiarze, żywoty świętych o drogocennych ikonach czy dziełach sztuki nie wspominając.To nie było już tylko świętokradztwo, to było zdziczeniem, skretynienie, bo to było ich dziedzictwo. Rwanie zaś szat z powodów spalenia harego potera w porównaniu z tamtym, to jak porównywanie śnieżnego bałwana z kolosem rodyjskim. Nie wydurniajcie się, bo zadali wam temat, a wy go wałkujecie (wg starej sztuczki - heurystyki dostępności) wklejając tu "merytoryczne komentarze" z innych forów, że niby to takie straszne. PS Ja widzę renesans kościoła, a nie jego koniec, bo w kościele jest może kilka procent mniej ludzi, ale za to prawie wszyscy chodzą do komunii św., spowiedzi, słuchają słowa Bożego a nie patrzą w jakiej kiecce chodzi sąsiadka. Tu nie o ilość chodzi, tylko jakość i odsianie ziarna od plew
nie dla marksizmu2019.04.4 8:00
Zło dobrem zwyciężąć ale nie szatańskie Zło: https://wrealu24.pl/antykultura-satanistyczna-aborcyjna-barbie/
Hanys2019.04.4 7:38
Brawo - jak zwykle trafnie - w samo sedno. Potwierdza to też ilość lewackiego hejtu w komentarzach na tym forum.
Szendzielarz2019.04.4 7:34
tym bardziej, ze Hitler zabijał dzieci i niepełnosprawnych, ale aborcja i eutanazja jest dzisiaj o,k HIPOKRYCI
nie dla marksizmu2019.04.4 7:24
A od mkiedy to Biblię porównujemy z satanistycznym gadulstwem Rowling?Plewy nalezy oddzielić a potem wypalić; zapytajcie pierwszego z brzegu rolnika.
Tomek2019.04.4 7:04
Jestem między innymi rzeźbiarzem amatorem. W czasach kiedy byłem młody i głupi więc daleko od Kościoła - tworzyłem rozmaite straszydła, takie jak widzicie na okładkach zespołów metalowych. Również takie rzeźby. Po nawróceniu uznałem, że muszę wszystko co wówczas wykonałem SPALIĆ. I spaliłem! Po to aby te moje dzieła nie zaszkodziły komuś, komu by się dostały w przyszłości. Tak więc dziwi mnie, że ktoś się dziwi, że spalono Chromego Pottera. To oczywiste dla mnie. Cejrowski kiedyś wrzucał różne takie "dzieła" do kosza w swoim programie TV.
Dwupawlan janianu2019.04.4 6:00
Jedno jest pewne. Głupoty na pewno mógł się nauczyć od Matki Kurki.
BroneK2019.04.4 4:45
Kilka światłych komentarzy świadczy, ze MatkaKurka znowu trafił w 10. Nieprawda panie amoroso czy jakoś tak? pieczenie kiełbasek przy ognisku też skojarzą sie ze świętą inkwizycją?
małowyklęty2019.04.4 4:05
w latach 30-tych to były ogniska
Tom Bombadil2019.04.4 3:09
Uwaga księdza o słabej gorliwości w sprawie walki o nienarodzonych - w porównaniu z akcją potępiającą jego spalenie książek i masek afrykańskich - jak najbardziej słuszna. Nergal spalił Biblię. Księdzu Bonieckiemu to nie przeszkadzało, by ciepło się o Nergalu wyrazić. Wszak, żyjemy w wolnym kraju. Kościół, wiara, Jezus są codziennie obrażani i niszczeni tysiącami hejtów. Czy komuś to przeszkadza? Cóż, żyjemy w wolnym kraju. Ciekawe, że najsilniejsze reakcje medialne zawsze budzi sytuacja, gdy atakowany jest... szatan. Gdy ktoś broni się przed jego wpływem (zwłaszcza ba młodzież). Zwykli ludzie, gnani modą i swoją ignorancją, bronią go nieświadomie, sami nie wiedząc, kogo bronią. Myślą, że bronią np. wolności albo demokracji, albo jakiejś Kitty Cat... A wszak palenie książek (jak te w Gdańsku) to był bezpośredni atak na satanizm (ukryty pod różnymi powabnymi postaciami). Może atak naiwny, może i głupi, dziecinny, nieprzemyślany, może niektórzy powiedzą: "histeryczny", ale... odważny.
1235813...2019.04.4 8:13
Pełna zgoda, ale tak to już jest że słudzy złego, stają w jego obronie, a w niego (przynajmniej we większości) nie wierzą. I to jest jego największa wygrana. Głupcy, nie wiedzą, że Matka Boska już z nim wygrała, a oni lżąc, drwiąc i wysługując się masoneri, skazują się na potępienie, o co rzeczonemu złemu właśnie chodzi
Prawa nie czkaj2019.04.3 21:42
Nergal też palił książki ? A to hitlerowiec!!!
andrzejhahn32019.04.3 20:57
nie ma nic gorszego od poganskiej sekty katolickiej
Hak Ci w smark2019.04.3 20:56
Matka Kurka znowu o Owsiaku. Ciekawe czy jak pan Piotr ma biegunkę/ duży rachunek za gaz/wolny internet/za słoną zupę to również myśli o Jurku Owsiaku. Ktoś kiedyś chyba zaloty odrzucił pewnie stąd ta złość Wielguckiego.
No-mad2019.04.3 19:27
Kim byłby dziś ten pan gdyby nie wypromował się na plecach Owsiaka?? Przyczepiło się g...wno do statku i krzyczy "płyniemy"!!! Co do zawartości merytorycznej - jak zwykle szkoda komentować
Janina2019.04.3 19:48
Owsiak to dno totalne. Pan Wielgucki to święty człowiek
Hak Ci w smark2019.04.3 20:53
A w czym ta jego świętość się objawia? Facet kłamie i mąci.
1235813...2019.04.4 8:08
Co do Owsiaka to pełna zgoda, a z Wielguckim czy jest święty to tego nie wiemy, ale jak każdy katolik jest zobowiązany dążyć do świętości
lolek kremowka2019.04.3 19:14
Podczas gdy na świecie planuje się lot na Marsa czy budowę stacji na Księżycu - w Polsce palone są książki o małym czarodzieju w okularach... A czy Akademię Pana Kleksa też spalono - to nasza - polska książka natchnęła autorkę do napisania Pottera - wie o tym frendzel ???
michu2019.04.3 19:02
Podwójne standardy (czyli dzielenie ludzi) są w Polsce w różnych dziedzinach coraz bardziej widoczne ;). Tzw. "moralność Kalego" coraz wyraźniej widoczna jest w różnych potępieniach lewaków ;).
Stanislaw znad Dunajca2019.04.3 19:00
Nie o to chodzi, że ktoś niszczył śmieciowe książki. Ale o to, że sprawca urządzał sobie z tego show, nie pomny na bardzo złe skojarzenia!
anonim2019.04.3 18:42
ja też palę gówno książki
Piotr Nowak2019.04.3 18:54
Palisz książki bo jesteś niedokuurwiony umysłowo. Zdajesz sobie z tego sprawę?
Stachu2019.04.3 19:44
Nowak ale to już do lekarza najlepiej psychiatry a może do spowiedzi? nie możecie się dupku oderwać od tej frondy, a już był ponoć titanikkkurde żegnali cię tu wszyscy i łzy leciały, miej odrobinę odwagi tchórzu i wracaj na onet albo do Lisa do swoich ale jaja chyba zwichrowałeś na umyśle! ZL:21
Piotr Nowak2019.04.4 7:55
wiesz co to prima aprilis ziemniaczku?
Wojciech2019.04.3 19:08
Polipid3 , spal żonę bo ci rogi przyprawia rogaczu!
małowyklęty2019.04.4 4:06
boś gupi polip
anonim2019.04.3 18:26
Księżulkowi przypomniały się czasy świętej inkwizycji...
anonim2019.04.3 18:43
teraz lewactwo robi większe gówno
1235813...2019.04.4 8:05
https://historyczni2013.blogspot.com/2014/03/nikt-sie-nie-spodziewa-czyli-ile-osob.html
Topek2019.04.3 18:24
Myśle że to dobry interes wydać książke o czarach czarnej magi następnie pare milionów tych książek sprzedać kościołowi by je spalił
Andrzej Malik2019.04.3 18:21
Oczywiście p. Wielgucki pi$%zy jak poparzony. W sumie to sam napisał, że to nie Owsiak palił, ale ktoś u niego na imprezie. Zatem stosując logikę Wielguckiego, za spalenie książek odpowiedzialny jest przynajmniej Sławoj Leszek Głódź. Idiotyzm? tak, ale zgodny z logiką Wielguckiego.
uidfoux2019.04.4 6:15
ty weź się lepiej zamknij intelektualisto
Andrzej Malik2019.04.4 6:45
No widzę że i Mistrz Ciętej Riposty tu się jakiś pojawił, brawo!
Agnieszka2019.04.3 18:17
Palenie książek to największa głupota, palenie symboli innych kultur, czy religii świadczy o kompletnym braku kultury i braku szacunku dla innych(palenie Biblii również).Spalenie dziecięcej parasolki, bez komentarza. Wypociny Wielguckiego-festiwal pogardy, jak zwykle. Biedny człowiek.
michu2019.04.3 19:04
No ale to wszystko działo się wg relacji Matki Kurki na Woodstocku ;). Tyle że akcesoria były inne...;)
Agnieszka2019.04.3 19:09
Palenie czegokolwiek w ramach jakiś akcji jest głupie. Nie ważne gdzie i kto pali. Ale dopatrywanie się niebezpieczeństwa w parasolce dziecięcej to już kosmos.
kosa2019.04.3 19:35
Oceniłaś i skazałaś Wielguckiego... Czyli rozumiem, że to ty jesteś tu autorytetem?? Pycha jak u Bolka.... za kogo ty się dziecko uważasz ??
Agnieszka2019.04.3 19:41
Dziecko? Miło mi że wyglądam młodo, ale pełnoletnia już jestem długo, powiem Ci w tajemnicy, że mój starszy syn już prawie nie jest dzieckiem. Ja na pewno nie jestem tu autorytetem, ale sorry, do Wielguckiego mnie nie porównuj bo niedobrze mi się robi. Oceniłam go już dawno i od dawna mi go żal. A skazałam na co? Bo nie rozumiem.
Janina2019.04.3 19:46
Panie Boże wszechmogacy, ty jsteś sprawiedliwy i srogi i karający, spraw żeby bękarty AgnieszkiD cierpiały tak jak te biedne dzieci owładnięte czarna magia a ona zeby nie mogła impomóc. tak mi dopomóż Bóg
ZERR02019.04.4 7:47
O Matko Nieustającej Pomocy, Najszczęśliwsza Matko Boskiego Dzieciątka Prosimy Cię przez miłość Twego Boskiego Syna, przez boleści i troski, jakieś dla Niego ponosiła, bądź i dla tych dzieci dobrą i czułą Matką. Weź je pod Swoją obronę i otocz opieką w tych licznych niebezpieczeństwach, jakie im w życiu doczesnym zagrażają. Amen
anonim2019.04.3 19:44
Jesteś najzwyklejszą wywłoką. Kiedyś zapłoną stos a takie jak ty na nich
ZERR02019.04.4 7:53
Nie podniecaj się, bo się zjarasz.
JaKi2019.04.3 18:16
Słaba wiara i słabi katolicy skoro plastikowy słonik i wymysły Rowling są zagrożeniem dla wiary w Boga. Nawiedzeni myślą że miliony katolików zapewne z tych powodów przeszło na ateizm. Hhehehehh A prawda jest taka,że zapewne NIKT nie stracił wiary z tak absurdalnych powodów,wiec głupota nawiedzonych nie ma granic.
Prawaczka2019.04.3 18:15
Głupotę szkoda komentować.
Janina2019.04.3 19:47
Chyba twoją głupotę szmato
Prawaczka2019.04.3 19:58
Skomentowałaś(łeś),więc jednak głupota jest nie moja.
Stara Reperecka 2019.04.4 9:13
Ojej , jaki miły komentarz. Jaki mądry i w katolickim duchu.
Prawa nie czkaj2019.04.3 21:37
?