Matka Kurka: Kompendium "Wielkiej Ściemy"! - zdjęcie
09.01.16, 18:20

Matka Kurka: Kompendium "Wielkiej Ściemy"!

41

Zbliża się 24 Finał WOŚP i czas na przedstawienie wszystkim Polakom, a szczególnie potencjalnym ofiarodawcom, kompendium wiedzy na temat biznesowej organizacji. W zeszłym roku napisałem tekst Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę" i to zestawienie nadal jest aktualne, wymagało jedynie uzupełnienia o nowe informacje, które prostują nowe kłamstwa. W rzeczywistości medialnej wizerunek Jerzego O. i Fundacji WOŚP jeszcze się jako tako trzyma, ponieważ stara technika propagandowa z jednej strony rozpowszechnia fałszywe obrazy krytyków, z drugiej milczy na temat prawdziwej twarzy firmy i jej szefa. 

Zupełnie się tym nie zrażam i z pełną konsekwencją przypominam jak jest naprawdę i co się kryje za parawanem „charytatywności” zbudowanym z radosnych twarzy dzieci. Zebrałem ponownie wszystkie najważniejsze pytania w jedną całość i przedstawiam obszerną „ściągę” z odpowiedziami, które składają się wyłącznie z faktów i dokumentów. Kto będzie chciał dokonać rzeczowej analizy zamiast ekscytować się zwyczajowym „to rzuć na tacę czarnym”, ten z całą pewnością nie będzie miał zmarnowanych 15 minut życia. Główny problem z Jerzym O. polega na tym, że on nie pomaga, ale szkodzi i to w wielu obszarach życia publicznego. Przeciw matematyce, logice i etyce bezlitośnie obnażających WOŚP i Jerzego O. wytacza się „moralny” slogan: „niechby nawet kradł, ale przecież dzieci ratuje”. Takie same argumenty są powielane w najbardziej patologicznych rodzinach, gdzie mąż i ojciec bije żonę, dręczy dzieci, przepija połowę wypłaty, ale jednak drugą połowę przeznacza na chleb z pasztetem i dzięki temu wszyscy żyją. Odruch serca to bezinteresowność, nie marketing, szantaż emocjonalny i setki kłamstw usprawiedliwiających cyniczne wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości. 13 groszy na 24 Finał WOŚP.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png

Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozciągnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

4. „Zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

 
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, należy do WOŚP i rok rocznie wyciąga z „puszek” miliony złotych.

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


 
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

zaroblid.png

Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”

Fragment raportu KRS "Złotego Melona", który każdy może sobie zamówić i potwierdzić dane.

krsmelon.png

Zgadnijcie, kto te usługi wykonuje? O zgadywaniu piszę całkiem poważnie, bo Jerzy O. i na torturach nie chce tej najsłodszej tajemnicy wyjawić. Na szczęście część danych jest dostępnych. Przesuwanie kosztów na WOŚP i powiększanie zysków „Złotego Melona” pozwala Jerzemu O. zlecać usługi na dziesiątki milionów złotych,prywatnym firmom należącym do samego Jerzego O. lub najbliższej rodziny pana "Jurka". Kiedyś naczelnym podwykonawcą była "Mrówka Cała" należąca do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która z firmy "Złoty Melon" i Fundacji WOŚP otrzymała przelewy co najmniej na 1 300 000 złotych

 

 
 

W tej chwili to firma Tabasco Jacka Stachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak (córki Jerzego O.), jest numerem jeden.

stachera.png

Pan Jacek jest ojcem najmłodszej wnuczki Jerzego O., jednocześnie pracownikiem „Złotego Melona”, fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak. W rodzinie nic nie zginie.

olaowsiak.png

W rezerwie „Złoty Melon” ma firmę „Jasna Sprawa” należącą do Jerzego O.

sprawa.png

oraz Feel Mint Production, której właścicielką jest młodsza córka Ewa Owsiak.

ewaowsiak.png

5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować, leczyć się na sprzęcie WOŚP i musisz podpisać deklarację?

sekta.png

Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego, każdy podatnik łoży na biznesy Jerzego O. Finansowanie WOŚP przekraczające wartość zbiórki:

a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i maisteczek.

gdansk.png

b. Budżetowa kieszeń podatnika.

Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" - godzina lotu F16, 20 000 złotych.

c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h,  łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.
 
6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?
 
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5-letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, sznataż emocjonany, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8-letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP.
 
7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jerzego O.”? Nie dajesz nie krytykuj, WOŚP rozlicza się co do grosza i bez charyzmy „Jurka” nic by się nie udało ?. 
 
Na pewno zrobiłeś więcej. Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły miliony złotych i przelały do swoich rodzinnych firm (patrz punkt 4.), są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.
Fundacja WOŚP nie zbiera pieniędzy do puszek, na jej rzecz działają tzw. „sztaby”, czyli po prostu szkoły, domy kultury, hufce harcerskie.

sztaby.png

Te podmioty nie biorą ani złotówki za organizację zbiórki i nie dostają od WOŚP suchego chleba z wodą źródlaną, chociaż ustawa nakazuje zapewnie wolontariuszom ciepłych napojów i posiłków. Samorządy i czasami sponsorzy ponoszą wszelkie koszty. Rozliczenia ze sztabami to jeden wielki skandal. Pieniądze liczą sztaby, przekazują do banków, ale na końcu to WOŚP wystawia potwierdzenie, które ma się nijak do sprawozdania. Prócz różnic w kwotach, co jest niedopuszczalne, „Jurek” w ogóle nie rozlicza walut obcych i kosztowności (obrączki itp.)

  

Nigdy Jerzy O., ani 30 biurokratów WOŚP nie wyszło na ulice i nie zbierali pieniędzy. Jedynym sztabem, który bierze pieniądze z puszek za organizację Finału w Warszawie i do tego wypłaty jest sama WOŚP i Jerzy O. z rodziną. Koszt organizacji Finału to średnio 2,5 miliona, wypłaty dla pracowników 200 tys.

kosztyzbior.png

Ponad to koszty administracyjne WOŚP sięgają 7 milionów złotych, 30 pracowników ma do dyspozycji 4 nieruchomości i flotę kilkunastu samochodów. Dzieci zbierające do puszek nie dostały od Jerzego O. słonego paluszka. WOŚP nie zbiera żadnej kasy, WOŚP pasożytuje na „sztabach” i samorządach, następnie przejmuje okrągłą sumę, odcina od niej swoje koszty, resztę przez półtora roku trzyma na koncie, by skasować kolejne 2 miliony z odsetek i dopiero na końcu Jurek łaskawie kupuje sprzęt medyczny. Zakupy odbywają się w skandalicznych warunkach, w tej chwili jest złożonych kilka zawiadomień do prokuratury i sądów administracyjnych z podejrzeniami o korupcję i ustawione konkursy. O tym wszystkim media milczą!

Magia WOŚP i charyzma Jerzego O. została podsumowana samodzielną zbiórką fundacji, bez telewizji, organizacji pozarządowych i samorządów biurokraci i showman przez pół roku zebrali do puszek 278,82 zł

zbiorka.png

8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połaczona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.

ziel.png
 
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa?.
 
Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na "Przystanek Woodstock" przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem na konserwach Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem "zioła" unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na "Przystanku Woodstock"jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka "Przystanek Woodstock" to największe żniwa, "Złoty Melon" ma wyłączność na obsługę, a przez lata "Mrówka Cała" posiadała prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Te profity teraz przejęła firma Tabasco Jacka Sztachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak.

Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że "Przystanek Woodstock" przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, skąd wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie "wariat ze Złotoryi", ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z "Woodstocku" zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających "metalowców.

Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są "ortalionowi sataniści" z grupy "Hunter", to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. "Przystanek Woodstock" jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o "najwyższych standardach bezpieczeństwa", ale to też się kończy. W tej chwili prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie naruszeń ustawy o zbiórkach publicznych i innych art. Kodeksu Karnego.

10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
 
W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.

siedziba.png
 
W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.

wodstoc1prc.png

11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki i walczysz o rekord w kolejnym Finale WOŚP?
 
Allegro nigdy nie należało do zbiórki publicznej i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki.Treść uchwały WOŚP rozliczającej XXI Finał:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

Inny przykład. W czasie XXII Finału pieniądze jedynie z trzech aukcji Allegro zostały rozliczone w ramach zakupu sprzętu dla szpitali:

- 21 sztuk ikonografii Edwarda Dwurnika pt. ..Gdańsk 2011” otrzymanych od Desa Modern S.A. w łącznej wysokości 19.589,50 zł.
- roczne użyczenie loży biznesowej otrzymanego od firmy PL.2012+: 74.200,00 zł,
- licytacja dwóch biletów lotniczych w klasie Elite Club na przelot samolotem Boening 787 Dreamliner otrzymanego od Złoty Melon SP. z o.o.: 32.500,00 zł.

Wartość licytacji z całego Allegro to 3 524 968,16 zł.

"Rekord" to jedna wielka kreacja księgowa, te same kwoty są wielokrotnie zapisywane i dublowane.

Dane ze strony WOŚP, dotyczące "rekordu", czyli łącznej kwoty zebranej w ramach XXII Finału:
Zebraliśmy:52.448.765,49 PLN >

Na koncie finałowym uzbieraliśmy: 48.923.797,33 PLN
Na aukcje.wosp.org.pl zebraliśmy: 3.524.968,16 PLN

Proszę spojrzeć na pozycję nr 1 i pozycję nr 2. Co widać? Nic nadzwyczajnego? No to przypomnę rozliczenie zbiórki:

(...) środki ze sprzedaży podczas licytacji dwóch biletów lotniczych w klasie Elite Club na przelot samolotem Boening 787 Dreamliner otrzymanego od Złoty Melon SP. z o.o.: 32.500,00 zł.

To teraz zobaczmy co się stało z kwotą Allegro, czy się pomniejszyła o przeniesione do "puszki" bilety LOT?

allegro.png

Widać, że nic się nie stało? 32 500 zł Jerzy O. "zaksięgował" zarówno w zbiórce publicznej czyli w "puszce", jak i w rozliczeniu Allegro. Tym sposobem do rekordu poszło 65 000 zł, ale to jeszcze nie koniec, do zbiórki publicznej weszła też wartość „darowizny”, tych samych biletów na 29 000,01 zł.

Z realnej sumy uzyskanej na rzecz WOŚP poprzez sprzedaż biletów za 32 500 zł na Allegro, pan Jerzy O., tworząc księgowe cuda na kiju, trzy razy sprzedał zmarzniętym dzieciom te same bilety i zamiast 32.500 zł wrzucił do "rekordu" 94 000,01 zł. Takie operacje były powtarzane wielokrotnie na dużo większe sumy!

12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
 
"Mieszkanie w bloku" to połaczone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gtówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.

apartament.jpg   apartament2.jpg

Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.

landek.jpg

Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.

dominikanska.jpg warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg
szadowo_0.jpg szadowo2.jpg

Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

BMW X1, samochód ratowniczy.jpg

13. WOŚP krytykują „hejterzy” i skazany za oszczerstwa Matka Kurka, a Jerzy O. jest wiarygodny, uczciwy, niekarany, gra ponad podziałami politycznymi i ma merytorycznych obrońców?

Serduszka WOŚP, cytat z zeznań Jerzego O. w sądzie, wypowiedzi publiczne i akacje "orkiestrowe".

               owsiaksad.pngpierdolsie.pngserce_wosp_krysia.png

Wyrok Matki Kurki dotyczy słów „król żebraków” i „hiena cmentarna na dorobku”, czyli znieważenia Jerzego O., wszystkie zarzuty dotyczące nieprawdziwych informacji na temat finansowania WOŚP, „Złotego Melona” i firm rodzinnych Jerzego O., które rzekomo miał podawać Matka Kurka, Sąd w CAŁOŚCI ODRZUCIŁ.

wyrokkurka.png

Co więcej to zeznania pracowników i szefa WOŚP Sąd uznał za NIEWIARYGODNE

(...)sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku
istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie
wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że
czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę
wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu. Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał.

Świadek Dorota Pilarska, pełniąca funkcję głównej księgowej w fundacji WOŚP od 15 lat, potwierdziła, iż środki, uzyskane z lokat kapitału, zebranego w czasie zbiórki publicznej, były przeznaczane na zakup nieruchomości. Do zeznań tego świadka sąd podszedł jednak ostrożnie, gdyż świadek był osobą, która sporządzała wykazy operacji finansowych, o które zwracał się sąd, a które wzbudziły szereg wątpliwości. Ponadto, co jest dla sądu zadziwiające, świadek nie potrafiła wytłumaczyć wielu kwestii związanych z działaniem programu księgowego, na którym na co dzień pracuje. (…) Z zeznań samej Doroty Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie była w stanie się jednoznacznie odnieść

Świadek Krzysztof Dobies wskazał w swoich zeznaniach, iż korespondencja kierowana do fundacji ze strony oskarżonego pojawiła się dopiero po rozpoczęciu procesu, co jest nieprawdą i w tym zakresie niewątpliwie zeznania tego świadka nie są wiarygodne.

Pełne uzasadnienie wyroku, format PDF

Ten sam Sąd w Złotoryi (inny sędzia) umorzył postępowanie wobec Jerzego O. z art. 212 kk i uznał sformułowania „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi” wraz z porównaniami do zbrodni Auschwitz i w Katyniu za dopuszczalną krytykę w debacie publicznej.

owsiakumorzenie.png

Media słowem się nie zająknęły, że to Jerzy O. w tej chwili jest oskarżonym o pomówienia i znieważenie Piotra Wielguckiego, co więcej "Jurek" kolejny raz zlekceważył Sąd, nie stawiając się na posiedzeniu pojednawczym. Na 13 stycznia 2016 roku sąd wyznaczył rozprawę główną.

akt1.jpg

"Merytoryczny" obrońca i autor wpisu na wykop.pl "Zestawienie zarzutów wobec WOŚP i ich konfrontacja z faktami, to niejaki „rineo”, były członek sztabu WOŚP Bolesławiec. Od kilku lat sztab jest zamknięty za przekręty finansowe. Wpis zawiera oczywiste kłamstwa, wielokrotnie prostowane. Jedno kłamstwo dla przykładu.

Ze sprawozdania z 2009r. na stronie 60 możemy dowiedzieć się ile kosztuje Woodstock: 2.661.877,57zł w 2009 roku. Nawet jeśli dzisiaj kosztuje dwukrotnie więcej (a nie kosztuje), to kwota darowizn od sponsorów wystarcza w zupełności.

Radosława I. prostuje zarząd Fundacji WOŚP

koszt woodstock.png

Obecnie "rineo", któremu WOŚP sponsoruje kancelarię prawną, jest oskarżonym z art. 212 kk, za pomówienie Piotra Wielguckiego i właścicielki firmy PHU Autodomena. 22 grudnia Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna zwrócił się do operatorów o ustalenie adresów IP, z których Radosław I. vel „rineo” podawał nieprawdziwe informacje na temat tekstów i działalności publicznej Matki Kurki.

aktradek.png

CAŁOŚĆ ZE ZDJĘCIAMI I DOKUMENTAMI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Źródło: kontrowersje.net

Komentarze (41):

anonim2016.01.9 18:25
I kurek mnie zmotywował, aby jutro dać wośpowi jeszcze więcej.
anonim2016.01.9 18:29
@krzys To wyłacznie problem twój i twojego lekarza. Normalni od dawna nie dają na to złamanego grosza.
anonim2016.01.9 18:39
Al
anonim2016.01.9 18:40
Aleś matoł
anonim2016.01.9 18:41
Krzyś - ale z ciebie matoł, a dawaj ile chcesz, tylko potem nie narzekaj, ze masz za mało
anonim2016.01.9 18:43
der- nie kłam
anonim2016.01.9 18:44
@ewa89 Dzięki za troskę, dbam o to, aby nie mieć za mało, na przykład nie daje żadnej kasy instytucjom kościelnym.
anonim2016.01.9 18:45
Matka, moze czas znaleźć sobie jakieś hobby? Wyobrażam sobie twoje mieszkanie, ściany obklejone zdjęciami Owsiaka, artykułami z gazet i pomazane w szale.. Człowieku żyj i dac żyć innym bo z tych twoich wypocin wynika tylko tyle ze nienawidzisz człowieka.
anonim2016.01.9 18:54
To jest za długie, żeby mi się chciało to przeglądać. Ale spokojnie, i tak uważam, że Owsiak to menda. I to już jutro, gdy wracać będę z kościoła z 7,30, te biedne dziatki zamiast uczyć się, jak się zarabia swoje pierwsze 100 złotych, będą uczyć się żebrania. W sumie to nawet dobrze, biorąc pod uwagę te wszystkie kierunki "europejskie" na "studiach", gdzie uczy się... a czego? Jak "wykorzystywać środki unijne"... no dobra. Składka unijna poszła na życie tych pedofilów jak ten żydowski Cohn-Bendit, no i reszty innych mniej jaskrawych zboczeńców wśród zboczeńców wydarte pieniądze od Polaków, które przeszły na zmarnowanie. Pytanie: Po co? No i po co Owsik tresuje 120 tysięcy młodych ludzi nie do szacunku wobec pracy, ale dla żebrania?
anonim2016.01.9 18:58
@der Masz czarno na białym i jeszcze nie widzisz. Mają oczy, a nie widzą... jakież to aktualne!
anonim2016.01.9 19:01
Jutro Dzień Żebraka !
anonim2016.01.9 19:04
@Romek_Atomek Czyli mówisz, że Prezydent Duda nie jest normalny? Spoko, od dawna to podejrzewałem, cieszę się że to potwierdzasz.
anonim2016.01.9 19:29
Jack_Holborn kwestowanie to nie zebractwo. Niech mi Pan wytlumaczy jedna rzecz. Nie daje pan wospowi i w tym nie ma absolutnie nic zlego ( dobrego tez nie) , ale po co w takim razie wyzywac od zebrakow tych ktorzy maja innyny stosunek do tej akcji niz Pan. Kazdy ma prawo dysponowac swoim czasem i zasobami tak jak mu sie podoba.
anonim2016.01.9 19:57
Jeżeli "normalni" nie dają złamanego grosza WOŚP, to dziw, że imć pan kaczYyyński chce objąć fizyczną i mentalną władzę nad narodem psycholi. Może dlatego, że łatwiej im coś wmówić i manipulować? Ale do rzeczy. Po pierwsze - krytyka Woodstocku jest wyrażeniem prywatnej opinii autora, bazującej na niechęci do pana Owsiaka. I tyle. W przeciwieństwie do autora, ja na Woodstocku byłam i bawiłam się znakomicie. Było to, co prawda, 9,5 roku temu, ale z relacji znajomych wynika, że niewiele się zmieniło. Tylko i wyłącznie nienawiść, zgrzytanie zębami i ból d**y mogły podsunąć autorowi paralele festiwalowe, kiepską ocenę gwiazd na Woodstocku, ujadanie na "ortalionowych satanistów" (że co???) z Huntera, który to jest jednym z najważniejszych polskich zespołów metalowych. Autor nie wie, poniewaz jest nastawionym na ślepą krytykę ignorantem, typowym pieniaczem, ktory wykąpałby się w szambie, byleby zdobyć choć cień argumentu przeciwko WOSP. A wychwalanie Jarocina przy jednoczesnym objeżdżaniu Woodstocku świadczy o wyjątkowej krótkowzroczności. Propagandowa bzdura stworzona przez laika, jakich pełno w "niezależnych mediach", serwujacych "prawdę" przez wyjątkowo mizerne p. Pełno. I laikow, i bzdur. No i kwestia WOSP. Tu bolą was tyłki nie z powodu samych finansów, a z racji różnic światopoglądowych. Gdyby Orkiestra grała pos hasłem "Jezus kocha dzieci", popuszczalibyscie w majtki z radości i apelowali o wpłaty. Gdyby tylko WOSP bylo imprezą koscielna, byłoby cudownie, prawda? Gdyby taki rydzyk zechciał zaangażować się społecznie i zawalczyc o dzieci i szpitale, ha, może wówczas zasłużyłby sobie u wielu na wielką literę. Ale rydzyk ma ważniejsze (taaaa....) sprawy i wydatki. Nikogo z Was nie interesuje na co idą dobrowolnie darowane babcine renty i w jaki sposób ten analfabeta zdobył tak gigantyczny majątek., a interesuje Was, na co ida dobrowolnie ofiarowane datki na organizacje pozakoscielne... Hipokryzja, schizofrenia, paranoja. Nawet jeżeli Jurek Owsiak odnosi korzyści materialne z WOSP, i tak popieram tę akcję. Bo suma sumarum wynika z tego wiele dobra, w przeciwienstwie do działalności w.w. poznańskiego biznesmena. Tego jak i wielu innych, jeżdżących drogimi autami "ubogich" przedstawicieli instytucji, która z nikim się nie rozlicza i nie płaci podatków. Wasza nagonka na WOSP jest absurdalna. I bezcelowa. Ludzie mają swój rozum. A Wy możecie ujadać na zdrowie, choć wątpię, by na zdrowie Wam to wyszło. Zbyt duża ilość jadu bywa ciezkostrawna. Brawo Owsiak, brawo wszystkim, którzy poświęcają swój czas, by cokolwiek zmienić na lepsze. Nawet, jeżeli koniec końców mają z tego jakieś profity!
anonim2016.01.9 19:59
To wszystko jest bezprzedmiotowe .Koszty utrzymania fundacji to okolo 9% budzetu , a to stawia te organizacje w jednym szeregu z najlepszymi na swiecie. Wielgucki istnieje tylko dzieki kontrowersjom , ktore sam wytwarza wg starej zasady , ze dobra wiadomosc to medialne zla wiadomosc bo nie ma o czym mowic/pisac.
anonim2016.01.9 20:30
Za dużo kłamstw, aby chciało mi się przeglądać i odpowiadać na wszystkie. Zacznę od pierwszego, które i tak jest najczęściej powtarzane, czyli jakoby Owsiak zarabiał grube kokosy na złotym melonie. Z dokumentów wrzuconych przez samego Wielguckiego wynika, że Owsiak w ciągu 10 lat otrzymał od Melona 54 tysiące złotych co daje Owsiakowi pensję miesięczną 450 złotych, co za monstrualne pieniądze. Poza tym 2,4 miliona wypłat dla 33 osób to 6 tysięcy złotych miesięcznie dla jednej. W prawie Polskim zapisane jest, że pracownik organizacji charytatywnej ma prawo do miesięcznej pensji nieprzekraczającej 3-krotności średniej krajowej czyli trochę ponad 11 tysięcy złotych. ergo Wszystko zgodnie z prawem. A co do oburzonych, że samorządy miast wspierają finansowo WOŚP to zapytajcie się któryś z nich ile ich kosztuje miejski koncert w ramach WOŚP a ile normalnie. A traktowanie relacji WOŚP jako reklamy to stara jak świat manipulacja. Relacja WOŚP jest programem takim samym jak serial, mecz czy talk-show. Te mają za zadanie zwabiać telewidzów, im ich jest więcej tym reklamy w tym czasie są droższe. Oglądalność relacji z WOŚP jest bardzo wysoka i bloki reklamowe podczas ich trwania są bardzo kosztowne. Summa sumarum TVP zarabia na Owsiaku, a nie traci. Ech wy biedne nieszczęśliwe pelikany
anonim2016.01.9 20:39
"Jak ja uwielbiam takie pomówienia. Pierwszy z rzędu przykład: W tej chwili to firma Tabasco Jacka Stachery, partnera życiowego Aleksandry Owsiak (córki Jerzego O.), jest numerem jeden. Pan Jacek jest ojcem najmłodszej wnuczki Jerzego O., jednocześnie pracownikiem „Złotego Melona”, fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak. W rodzinie nic nie zginie." Jacek numerem jeden był dużo wcześniej zanim spotykał się z Olą Owsiak. A był numerem jeden bo to jeden z najlepszych managerów z jakimi pracowałem. Ole poznał poprzez prace w fundacji, a nie że dostał pracę z racji bycia z nią. Klasyczne mieszanie - ale typowe dla gówniarza o pseudonimie Matka Kurka, który gdyby miał normalną prace i życie może by o tym wiedział że ludzie mają tendencje do tworzenia rodzin i partnerów wybierają z osób sobie znanych a nie z książki telefonicznej. Fronda sama sobie wystawia laurkę publikując takie wypociny.
anonim2016.01.9 20:42
"Zakupy odbywają się w skandalicznych warunkach, w tej chwili jest złożonych kilka zawiadomień do prokuratury i sądów administracyjnych z podejrzeniami o korupcję i ustawione konkursy. O tym wszystkim media milczą!" Skomentuję to tylko tak - dowody głupcze - ale nasz żałosny autor wie że musi omijać fakty bo te można by podważyć w sądzie. Bo teraz może się tłumaczyć, że za skandaliczne warunki uważa że nie była podana kawa świeżo mielona podczas przetargu. Podaj fakty gnido! Konkrety!
anonim2016.01.9 20:58
@GajewskiDominiqe Faktów nie podadzą. Z zasady i z przekonania. Zaserwują za to stek domysłów i naciągane teorie. Nie spodziewam się tutaj faktów. Po prostu fascynuje mnie hipokryzja tych ludzi i słabe, bardzo złe i bardzo stronnicze dziennikarstwo. I to w wydaniu tych, którzy mianują się głosicielami prawdy. Niezależność mocno zależna. Farsa.
anonim2016.01.9 21:52
A, i jeszcze coś. Ignorancja wobec zespołu Hunter to raz, ale gloryfikowanie Jarocina wycisnęło z mych oczu łezkę rozbawienia :D Lata osiemdziesiąte, na Jarocinie dwukrotnie triumfuje i błyszczy zespół KAT. A co to za zespół - cóż, nawet tacy dyletanci jak autor "kompendium" raczej zdają sobie sprawę? Chociaż po tych rewelacjach o Hunterze... Brawo!!!
anonim2016.01.9 22:00
W III RP Owsiak jest strażnikiem tego, by młodzież nie zbuntowała się niewłaściwie. Zawsze kanalizuje jej bunt w kierunku dla establishmentu wygodnym – przeciwko „ciemnemu” Kościołowi, „nietolerancji”, podważaniu dorobku III RP. Ale mimo to nie brzydzi się pieniędzmi katolików. Wysyłanie dzieci z puszkami pod kościoły to nie przypadek, ale cały system. Proszę zaobserwować to pod dowolnym polskim kościołem. Jeśli z parafialnego dziedzińca wyjść można przez trzy bramy, pod każdą z nich ustawiają się dzieci z puszkami, w ilości proporcjonalnej do liczby wychodzących. Owsiak wie, że statystycznie biorąc ludzie wychodzący z kościołów są nieco bardziej skłonni przejmować się losem potrzebujących niż reszta. Cynicznie gra tym, że babci, której nie znosi, zmięknie serce, kiedy dowie się, że to dla chorych dzieci. całość: http://niezalezna.pl/74775-wielka-orkiestra-hipokryzji-ani-grosza-jak-owsiak-przywiazuje-dzieci-do-machin-oblezniczych
anonim2016.01.9 22:07
Widać cały sztab WOŚP zabrał się za komentowanie na Frondzie. Albo tylko pół sztabu, bo sądząc po stylu pisania i popełnianych błędach (interpunkcja) jedna osoba jest aktywna pod kilkoma "imionami". Jak się chce tak działać, to trzeba umieć zmienić styl pisania.
anonim2016.01.9 22:15
A to ciekawe :) A najbardziej cieszy wygarnianie błędów swoim oponentom, za to pełna akceptacja byków swoich prawomyślnych wirtualnych znajomków. Błędy gramatyczne, interpunkcyjne, ortograficzne, logiczne (multum :)) i kulawa fleksja. Ale dobrze mówią, bo w myśl propagandowych bzdur.
anonim2016.01.9 22:16
Wysyłanie dzieci na kwestę (żebractwo) powinno być prawnie zabronione. Miejmy nadzieję, że nowy rząd zajmie się tą sprawą.
anonim2016.01.9 22:22
@ Jakie to smutne, że nie rozumiesz. Nie chodzi o wygarnianie błędów, tylko o to, że m.in. dzięki nim można zdemaskować osobę. Dlatego wysuwam wniosek, że jedna z osób jest aktywna pod kilkoma postaciami i dotyczy to akurat oponentów. Widać nie oponenci są uczciwsi i nie trollują tak zawzięcie !
anonim2016.01.9 22:33
akia kwestowanie to nie jest zebractwo ( sprawdz w slowniku), skad u Was tyle niecheci do wospu, przeciez nikt nie zmusza ,pod sciana nie stawia . Nie chcecie Owsiakowi dac to dajcie caritasowi szlachetnej paczce albo np Pliszkowicom ale zostawcie chlopa w spokoju bo to chyba jednak moralnie dwuznaczne jest krytykowanie faceta ktory juz pewnie uratowal co najmniej jednego dzieciaka dzieki dzialalnosci jaka prowadzi
anonim2016.01.9 22:50
@akia Zrozumiałam, ale ów zarzut był nieprawdziwy i nie chciało mi się do niego odnosić. Zwłaszcza, że nie wiem, kogo konkretnie masz na myśli. Zresztą nie ma się z czego tłumaczyć :) Zwróciłam po prostu uwagę na pewną tendencję. I dziwi, doprawdy, że w obroncach WOSP dopatrujesz się jednej osoby. Akcja cieszy się gigantycznym poparciem.
anonim2016.01.9 23:12
Rodzinny interes Niech się dają doić lemingi
anonim2016.01.9 23:18
Powtórzę - WOSP jest be, ponieważ jest inicjatywą świecką.
anonim2016.01.10 1:59
Matka Kurka - popieram !!! twoje działania. Naprawdę dobrze, że podjąłeś się "pod prąd" wbrew ogłupiającej propagandzie sprawdzenia tego tematu. Popieram i myślę że b. wiele osób chciałoby wyrazić swoje poparcie dla Ciebie. Pomyśl o stworzeniu takiej możliwości albo podaj taką możliwość do wiadomości aby wyrazić poparcie dla zmuszenia j.o. do przejrzystości finansowej i zaprzestania tej obłędnej obrzydliwej manipulacji politycznej walki z udziałem dzieci. To powinno się zmienić. Serdecznie pozdrawiam
anonim2016.01.10 9:36
"akia kwestowanie to nie jest zebractwo ( sprawdz w slowniku), skad u Was tyle niecheci do wospu, przeciez nikt nie zmusza ,pod sciana nie stawia " Oczywiście że to nie jest żebractwo. Zbieranie pieniędzy na sprzęt dla państwowej firmy zajmującej się leczeniem ludzi ( w zasadzie to obojętne czym ta firma się zajmuje ) to raczej komunistyczny czyn społeczny. Nie jest prawdą ze nikt nie zmusza. Jeżeli w akcje włączają się instytucje finansowane z pieniędzy zabranych podatnikowi pod przymusem to w istocie podatnik jest zmuszony do finansowego udziału w tej akcji.
anonim2016.01.10 10:02
To ludzie dają bezinteresownie pieniądze a Owsiak je zabiera dla siebie. "5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować, leczyć się na sprzęcie WOŚP i musisz podpisać deklarację?" Panie Owsiak pytam, na jakim sprzęcie WOŚP?, jest to sprzęt należący do narodu, bo za pieniądze narodu został kupiony. Proszę nie przywłaszczać sobie tego sprzętu, bo nie udziela pan się charytatywnie, tylko bierze pan pieniądze za swoją działalność w WOŚP, jaka w tym chwała.
anonim2016.01.10 10:07
dzięki Kurkowi mam motywację do większego datku.
anonim2016.01.10 10:35
@Laraya Czemu nie odniesiesz się do przedstawionych tu dokumentów, tylko uparcie lansujesz tezę, że WOŚP jest negatywnie postrzegana, bo jest inicjatywą świecką? Brak argumentów na poparcie tej tezy, nawt jeśli powtórzysz swoje teorie jeszcze kilka razy.
anonim2016.01.10 10:39
@wolak Podobno ogromny procent ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Wydawało mi się nieprawdopodobne, a jednak. Piszę, że wysyłanie dzieci na kwestę powinno mbyć prawnie zabronione. Odpowiadasz: "Niezły pomysł z tym zakazem kwesty (żebractwa)! Czy będzie także dotyczył coniedzielnej kwesty (żebractwa) w Kościele?" Doradzam- przeczytaj kilka razy, może kilkanaście, aż zrozumiesz!
anonim2016.01.10 11:03
@der MatkaKurka w rozprawach sadowych z Owsiakiem miał rację. Dlatego nie pisz że MatkaKurka ma jakiś obłęd. http://m.niezalezna.pl/61139-uzasadnienie-wyroku-miazdzy-owsiaka-sad-potwierdza-fakty-podane-przez-blogera "Twój nowy ukochany rząd powinien zapewnić ten sprzęt bez WOŚP-u..." i tu się zgadzam.
anonim2016.01.10 11:58
Zazdrość Zazdrość to potężna broń. Owsiak pociągnął za sobą tłumy osób. I z przykrością to powiem, owa zazdrość bije od księży. Cóż, ksiądz też człowiek. Część społeczeństwa odrzuciła KK jako autorytet. Nie ma co się kłócić ile to procent, ale to spora grupa. Owe ponad 90% katolików to mit, o którym dość często w życiu codziennym przekonuje się każde z nas . I tak w skrócie Jerzy Owsiak, chcąc nie chcąc, urósł do symbolu owego porzucenia autorytetu KK. I poszło. Filmy TV Trwam na temat przystanku Woodstock. Topór wojenny wykopany, a na wojnie nie ma przebacz. Kolejna odsłona dzielenia narodu. Boli mnie, gdy przy okazji WOŚP pomija się wątek społeczeństwa obywatelskiego. Kilka lat temu przeprowadzono badania. Wniosek przykry. Na tle innych europejskich narodów Polacy są na szarym końcu jeśli chodzi i zrzeszanie się itp. Dobrze to widać też w wyborach, gdzie połowa narodu nie czuje chęci oraz potrzeby uczestniczenia we wspólnym dobru jakim jest demokracja. Tymczasem WOŚP przez swoją medialność pokazuje: popatrzcie, razem możemy zrobić coś pozytywnego. I to jest wartość dodana, niepoliczalna. I te finanse... Jestem spokojny, że teraz WOŚP zostanie prześwietlony na wszelkie możliwe sposoby - zakładając, że do tej pory tak nie było. Im dłużej czytam Matkę Kurkę, tym silniej odnoszę wrażenie, że jest to człowiek opętany nienawiścią. Nienawiść nie do samej WOŚP ale do symbolu ogólnie rozumianego lewactwa, symbolu jakim stał się Jerzy Owsiak. I tak na koniec. Hasło "Róbta co chceta" w tym swoim pozytywnym założeniu, od zawsze kojarzyło mi się ze słowami "Kochaj i rób co chcesz".
anonim2016.01.10 12:38
@Kotkameleon To nie zazdrość lecz potrzeba ludzkiego serca aby pomóc słabszym. Są też tacy, którzy na dobroci ludzkiej zarabiają, czy Owsiak jest taką osoba sam sobie odpowiedz mając powyższe materiały.
anonim2016.01.10 12:49
@Kot... Czemuż zatem Owsiak nie wytrąci tej broni z rąk przeciwników. Czemu nie ujawnia rozliczeń, pomimo że sąd mu nakazał. Wniosek prosty z takiego zachowania - ma coś do ukrycia. TRANSPARETNOŚĆ mówi Ci coś ten termin?. Gdyby Owsiak był czysty zastosował by się do wyroku sądu, czemuż tego nie robi? Nawet gdyby nie było wyroku sądowego, w jego interseie jest ujawnienie przychodów, rozchodów itp.. Patrzcie ludzie wszystko jest ok, na dowód możecie się zapoznać z dokumentacją. Broni dostępu do tej dokumentacji jak lwica swoich młodych ! Czyż to nie jest zastanawiające? A tak łatwo wytrącić broń przeciwnikom!
anonim2016.01.10 13:50
Przyznaję, mam problem ze zrozumieniem niektórych ludzi, którzy czytając dowody nadal brną w zaparte. Jedyne co mi przychodzi do głowy jako wyjaśnienie takiego zachowania, to teza, że ci ludzie są tacy sami jak ten "Jerzy róbta co chceta". Zakładam się, że to zwolennicy byłego układu politycznego co nie mogą pogodzić się, że naród odstawił ich od koryta wystawiając im podsumowanie i ocenę z ich ośmioletniej działalności. Rozumiem żal i złość tych "ludzi" ale żeby nie mieć za grosz honoru i godności to już sprawia mi kłopot. Jeżeli FRONDA tak wam przeszkadza to zmieńcie portal i idźcie sobie na wasz onet i tam wylewajcie swoje żale, że naród miał dość was i waszej działalności zarówno politycznej jak i gospodarczej. Wiem, że niektórym gdy plują w twarz to ci twierdzą, że deszcz pada, ale ja tego nie akceptuję! Nie mam za grosz szacunku dla takich ludzi, wręcz gardzę nimi! Wam to i tak nie przeszkadza, to wiem doskonale, bo nie macie za grosz szacunku dla siebie samego, liczy się dla was tylko kasa, mamona... Głupcy sami sobie szykują los, nie mają szacunku dla siebie i oczywiście innego człowieka, nawet jednego ze swoich. Dla kasy zniszczą swoich... Ależ diabeł się cieszy.
anonim2016.01.10 15:21
@Mareck76 Przyznajesz, że masz problem ze zrozumieniem niektórych ludzi. Cóż, nie można rozumieć wszystkich, zwłaszcza tych, którzy kierują się w życiu zupełnie odmiennymi wartościami, nawet jeśli tak wiele mają ze sobą wspólnego. Ty, zdaje się, jesteś gotów emanowac pogardą na samo wspomnienie pojęć typu "brak wiary w Boga" czy "nieudolne i agresywne rządy pis". Szkoda. Na Frondzie to norma. Jestes g***o, bo nie jesteś z nami. Właśnie taka postawa przyciągnęła do Frondy mnie i zapewne wielu innych, którzy, posiadając bardzo różne poglądy polityczne, chcą poznać wasze zdanie, a poziom abstrakcji/okrucieństwa/szaleństwa niektórych wypowiedzi i samych artykułów sprawia, że decydują się zarejestrować i napisać coś od siebie. Nie chcę mówić za innych, ale ja osobiście nie jestem wielbicielką duetu po/psl i fanatyczką dawnych porządków. I mimo swojego szacunku dla indywidualizmu i wolności nie sympatyzuję zbytnio z lewicą, ponieważ widzę, do czego prowadzi fanatyczny socjalizm i jednostronna tolerancja, widzę jak idee rozbijają się o rzeczywistość. Nie znoszę nacjonalizmu. Wszelki fanatyzm i wszelkie skrajności prowadzą do zbrodni, a tego nigdy popierać nie będę. W chwili obecnej nie widzę nikogo, kto mógłby zmienić cokolwiek na lepsze. Z pewnością nie pis. To, co wyprawia pis, może doprowadzić do rewolucji lub wojny. Przypuszczam, że wielu ucieszyłby taki obrót spraw, wręcz palą się do "wymierzania sprawiedliwosci" i do zwykłego mordu, ale ja i moja rodzina do nich nie należymy. Czy trudno Wam pojąć, że można nie znosić metod pis nie będąc jednocześnie zaangażowanym politycznie i nie wspierając żadnej innej konkretnej partii? Co do WOSP - tu zwracam się do Ciebie i do @akia - to, co Polacy robią z ich pieniędzmi to ich prywatna sprawa. Nawet, jeśli część dokumentów przytoczona przez tego stronniczego i niekompetentnego autora byłaby autentyczna, to ewentualne (choćby i niemałe) zyski rodziny Jurka Owsiaka nie powstrzymają ani mnie, ani milionów Polaków przed wspieraniem jego inicjatywy. Z prostej przyczyny - jego inicjatywa pomaga ludziom. Pomaga w sposób realny, rzeczowy i namacalny. Pomaga ocalić niejedno życie. Doceniam również pracę Caritasu, doceniam KAŻDEGO kto pomaga. I nie interesuje mnie, kto i ile na tym zarabia tak długo, jak długo pozwoli to ocalić CHOĆ JEDNO ŻYCIE. Wasza postawa wydaje mi się natomiast antyludzka i z pewnością nie ma nic wspólnego z miłosierdziem.