Matka Kurka: Kaczyński daje Gowinowi ostatnią szansę - zdjęcie
28.04.20, 11:35

Matka Kurka: Kaczyński daje Gowinowi ostatnią szansę

85

"Czeka nas małe albo i duże trzęsienie ziemi w polskiej polityce" - pisze Matka Kurka na łamach portalu Kontrowersje.net.


Takich nagłówków media produkują ponad miarę, co i rusz mamy jakieś trzęsienie ziemi, koniec początku i tak dalej, samych końców PiS i PO nie da się policzyć, ale z mediami mam niewiele wspólnego, dlatego staram się odpowiednie nadać rzeczy słowo. Czy to się komuś podoba, czy nie, będziemy mieli lada chwila poważne roszady na polskiej szachownicy politycznej, a kto wie, może i szach z matem. Nie trudno się domyślić, że taka daleko idącą tezę można oprzeć wyłącznie nie utracie większości przez koalicję rządzącą i tak rzeczywiście jest, z tym, że to jeden, ale nie jedyny powód gwałtownych zmian. Gowina przerosły własne ambicje, za którymi idą umiejętności polityczne na poziomie Ryszarda Petru, czy Borysa Budki, no i ten drugi obok Gowina przyłoży się do „nowej normalności”.Zachowując chronologię i hierarchię pierwszy akapit uzasadnienia poświęcam Gowinowi, który w tej chwili nie ma dokąd pójść, co oznacza, że zawsze może trafić pod skrzydła PSL. Doświadczenie uczy, że wszystkie tego typu grupki polityczne zostają kołami poselskimi i wcześniej niż później trafiają do PSL albo kończą swój byt. Chyba nawet sam Gowin nie marzy o budowaniu nowej formacji, co zresztą byłoby absurdalne, w końcu mówimy o liderze „Porozumienia”. Cóż mu w takim razie pozostaje? Na pewno nie to, co w nieudolności politycznej sobie wymyślił. Kaczyński nie pozwoli, aby Gowin przy pomocy 5-8 posłów, co pięć minut biegał na Nowogrodzką i targował się o każde głosowanie. Tak po prostu nie da się pracować i utrzymać stabilnej większości w sejmie. Ostatnich szans Gowin w ciągu paru miesięcy dostał kilka i wszystkie sygnały zlekceważył, ale cierpliwy Kaczyński daje mu jeszcze jedną i tym razem ostatnią z ostatnich szans. Gorzej, że dzieje się to kosztem powagi państwa, bo testem dla Gowina ma być głosowanie w sprawie terminu i formy wyborów.

Stawka jest najwyższa z możliwych, nie licząc utrzymania samej koalicji, stąd też determinacja Kaczyńskiego w dążeniu do głosowania. Bardziej dokładnej weryfikacji nie będzie, w takim momencie oddziela się mężczyzn od smarkaczy. Czym innym jest położenie jakiegoś tam projektu ustawy, a czym innym głosowanie w tak fundamentalnej sprawie. Po 7 maja poznamy odpowiedzi na większość pytań, co dalej z koalicją rządzącą. Jeśli Gowinowi uda się utrzymać 5-8 posłów, co samo w sobie jest porażką przewodniczącego „Porozumienia”, to mimo wszystko stanie się ważnym elementem nowej politycznej układanki. Kiedyś PSL bazował na podobnej strategii, ledwie dostawał się do sejmu z 5% głosów, ale bez PSL przez długi czas nie mógł postać żaden rząd. Gowin będzie anty-PSL i zajmie się rozbijaniem koalicji. Ostatecznie i tak skończy w PSL albo wyleci poza sejmową politykę, innej przyszłości dla niego nie widzę. Teraz ma swoje pięć minut i wystawia się na licytację, ale nie wszyscy wezmą w niej udział. Dla Lewicy i Konfederacji jakiekolwiek układanie się z Gowinem to polityczna głupota, zwłaszcza przy słabnącej, jeśli nie konającej PO i tak dochodzimy do Borysa Budki.

Wieść gmina niesie, że w PO doszło do takich granic paranoi, że szef partii wstydzi się kandydatki partii na Prezydenta RP. Niby jest to plotka, ale biorąc pod uwagę wynik sondażowy Kidawy-Błońskiej na poziomie 4%, jakoś nie mam problemów z wyobrażeniem sobie, jak Budka podrzuca Kidawę-Błońską Schetynie i odwrotnie. Gdyby do wyborów doszło w maju, to się PO z tej kompromitacji, przynajmniej wewnętrznie, nie podniesie i nastanie czas Gowinów PO. Swoje będzie mógł powiedzieć Schetyna i jakby nie oceniać kabotyna Grodzkiego, jest to drugi polityk, który w PO wyrasta na lidera. Oczywiście te dwa nazwiska Schetyna i Grodzki, jako alternatywa dla Budki, mogą wywoływać bardzo szeroki uśmiech, ale to właśnie pokazuje w jakim stanie jest PO. Tam musi dojść do ostrego przesilania i albo się to rozsypie na dwie części, które przejdą do PSL i Lewicy albo jak zawsze powstanie „Nowoczesna”.

Trzęsienie ziemi w polskiej polityce, według powyższego opisu, spełnia podstawowy wymóg trzęsienia występującego w przyrodzie. Zderzają się dwie płyty tektoniczne i tak dochodzi do przestawiania mebli lub do prawdziwej katastrofy. W tej chwili sejsmografy polityczne pokazują stany dochodzące do środka skali, czy to się uspokoi i pójdzie w dół, czy wręcz przeciwnie, dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni. Dwie daty będą przełomowe, głosowanie 7 maja w sejmie i dzień ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich. Po tym czasie polska polityka będzie wyglądać zupełnie inaczej. Na koniec warto pamiętać, że po trzęsieniu ziemi zazwyczaj buduje się z nowych materiałów, w polityce takich cudów nie będzie, z tych samych klocków poukładają się „nowe” domki i chałupki.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (85):

Moisiey2020.04.29 14:19
Matka Srulka ? Z jakiego ona sztetla ?
Alojzy Cedzidło2020.04.28 23:08
Przyznaję ,nie włożyłem zbyt wiele wysiłku w " przetrawienie " strony z naszą ,,matuchną " Uzasadniam .To ze czeka nas trzęsienie ,,ziemi po .wyczynach Gowina .nie mam najmniejszej watpliwości ( no dobra , nikomu na moich wątpliwściach nie zalezy ) W Senacie ,,kopertowiec " Grodzki i ta jednoosobowa większość W Sejmie na razie OK . Na razie . Gowin poszedł do macierzy ,To nic Byle reszta pozostala. A jak nie zotanie ? ,,Nie bo nie 'dojdzie do władzy . Bedzie Prezydent .i co z tego ?Na wetach gospodarki po tym ,,koronowanym"( oby po) nie odbudujemy .Pomijam ,,trzęsienie ziemi". A my Polacy ?Jakoś cicho ,,, co z nami. " Bez roboty, bez kasy .Z maskami na buziach...A totalni ? Eeee ...Co tam.I tak PiS to jedyny winny. No więc ,,matulu".a co z nami?
na co czekasz frajerze? 2020.04.28 20:37
Chcesz wylądowac w kiciu za NIELEGALNE - PIRACKIE FILMY? Wejdź na tą stronę: filmvod.pl Chcesz żeby ci WYCZYŚCILI KACAPY KONTO? Wejdź na tą stronę: filmvod.pl Nie wystarczy ci AIDS, chcesz podłapać VIRUSY - MALWARE? Wejdź na tą stronę:filmvod.pl Chcesz być takim idiotą jak Leszek Keller-Krawczyk? Kopiuj jego "reklamy".
żadnych szans dla Gowina!2020.04.28 20:05
Panie Prezesie Kaczyński, żadnych szans dla sprzedawczyka i zdrajcy Gowina bo kto raz zdradzi, czy uderzy, to bedziue zdradzał i bił i niech Pan pamięta, że kto ma miękkie serce, to musi mieć twardą d pę.
Hity kinowe online 2020.04.28 20:01
Najlepsze hity i premiery kinowe dostępne w każdym domu. Wygodny sposób, aby oglądać tysiące filmów i seriali. Znajdują się też produkcje przedpremierowe, co oznacza, ze możesz legalnie oglądać filmy, które aktualnie dostępne są jeszcze w kinach! Wszystkie możliwe filmy oraz seriale z dożywotnim dostępem. https://filmvod.pl
Reytan2020.04.28 18:34
Komuchy z Konfa pluja na Kaczora,wiec ja go warunkowo popieram na czas wojny z wirusem.
Lutek2020.04.28 18:29
Matka Kurka znów jadem tryska Aż mu ślina kapie z pyska.
PrawyCzłowiek 2020.04.28 18:03
Kaczor skończy w pasiakach i Gowin dobrze o tym wie.
BÓG BYL, JEST I BĘDZIE! 2020.04.28 17:33
PISZESZ, ŻE BOGA NIE MA?? WIELKI BŁĄD ! Jeżeli nie ma Boga, to odpisz, dlaczego z nim walczysz? Przeczysz sam sobie! Jesteś tu, aby walczyć z NIM! ALE NA DARMO! EFEKTÓW BRAK! PRZYPOMINAM CI! Z BOGIEM PRZEZ PONAD 2 TYS. LAT, NIKT, NIGDY NIE WYGRAŁ I NIE WYGRA ! A TY TEŻ TYLKO PRZEGRASZ ! Sam widzisz, Lechu K...że już teraz, masz ponad 130 "minusów! Więc odpuść sobie! NIC Z TEGO !
alosza.122020.04.28 16:21
Ten człowiek w tak trudnym czasie dla Polski, szarmuje dla własnej korzyści politycznej losami Naszego kraju i ludzi. Powiem prosto - zeszmacił się, nazywam go teraz......Gów...in zdrajca.
MM2020.04.28 15:29
Co za brednie... jest dokładnie onadwrót, to Gowin daje ostatnią szansę paranoikowi Kaczyńskiemu.
Mydło2020.04.28 15:29
Matka Kurka: Kaczyński daje Gowinowi ostatnią szansę. Czytam i nie wierzę. Jakiś ,,jasnowidz'' się znalazł i zapisał swoje mądrości na portalu fronda, a tak zaangażował się emocjonalnie, że popełnił w tekście błędy. Jakiż, to skarb narodowy się marnuje!  My katolicy nikogo nie potępiamy, zawsze z otwartym sercem modlimy się za złych ludzi by dostąpili nieba. Nienawiść jest nam obca. W rozmowach na frondzie nigdy nie obrażamy, słuchamy rozmówców, próbujemy zrozumieć. Szanujemy inne poglądy. Panom Jarosławom życzymy, aby Ich Duch Święty oświecił. Amen.
Reytan2020.04.28 18:30
Mydlo jestes swinio prowokatorem komunistycznym,
anonim2020.04.28 15:28
Dla komuchów z PiS tylko koryto i nepotyzm się liczy... gdzieś mają prawo oraz zdrowoe i dobrobyt obywateli.
Bogo2020.04.28 15:21
Pan Gowin stał się Covin-20 zmutowany Koronawirus zabełtał mu błękit we łbie i teraz niech kupi sobie blaszkę i.... to był mundry chłop, kurła.
Jarek2020.04.28 14:43
:) A kto to jest Jarosław Kaczyński? Kto i co daje mu prawo dawać komuś ostatnią szansę? Ostatnią szansę na co? A ja na własne uszy słyszałem jak obywatel Jarosław Kaczyński imputował,że jest tylko szeregowym posłem...
Sonia2020.04.28 17:45
Jarosław Kaczyński jest szefem partii,która wygrała wybory ,i może sobie tak ustawiać rząd jak mu pasuje.Czy teraz zrozumiałeś ?
Irena2020.04.28 14:13
Autor ma rację, ale od wyborców też dużo zależy. Za 3 lata Gowin dostanie od nich "czerwoną kartkę" i wyleci poza margines polityczny. To po pierwsze primo. Po drugie primo: skoro wybory się nie odbędą w formie korespondencyjnej, to się odbędą w formie tradycyjnej 17 albo 24 maja. POkemony i Lewica, wrzeszczący "Konstytucja! Konstytucja!" niech wreszcie wezmą ją do rąk i przeczytają o wyborach na prezydenta.
Popieram formę tradycyjną 2020.04.28 19:56
Chodzimy do sklepów na zakupy, do urzędów załatwić sprawę, do przychodni po poradę lek. itp. to z przyjemnością, śmiało i odważnie z podniesioną dumnie głową i usmiechem na twarzy pójdziemy do lokalu wyborczego, przy zachowaniu obowiązujących zasad tak przez nas wyborców jak i organizatorów wyb. członków komisji itp.
Michał Jan2020.04.28 22:29
Przydałyby się lampy przepływowe UV w lokalach i po parze zwykłych w szczelinie każdej urny. Niestety, wszystkie lampy zgarniają szpitale i DPS-y. Ale, co ciekawe, wybory bezpośrednie jeżeli się odbędą, to właśnie dzięki tak oczernianemu p. Gowinowi.
gumowa kaczka2020.04.28 13:36
dobrze ,że pandemii nie ma MATKA
bleble2020.04.28 13:36
O koromysło wróciło .Włochy piękne prawda panie podnóżku?
Olej2020.04.28 13:34
Historia daje nam szansę, niepowtarzalną, abyśmy przeważyli szalę dalszych losów Polski, losów etapu, który chociaż w części ma perspektywę powodzenia. PiS nie jest ideałem, ale jedyną istniejącą alternatywą, innej nie ma i nie będzie do chwili wytworzenia się warstwy nowych ludzi, nowych elit rozumiejących politykę i istotę naszej państwowości, konieczność jej umacniania bez względu na orientacje te lub inne. Państwo jest priorytetem i jego siła, jest organizmem, który jedynie może zapewnić nam Polakom bezpieczeństwo swojego własnego losu i miejsca. Nie zaprzepaśćmy tej chwili nam danej abyśmy nie płakali jak mądrzy po szkodzie. Trzeba powtarzać tę kwestię naszego istnienia gdziekolwiek jesteśmy, powtarzać bez względu na okoliczności i środowisko. Toczy się walka o Polskę, !!!
Mydło2020.04.28 15:49
@ Olej Historia nic nam nie daje. To nie jest jakiś osobowy byt . Historię tworzą ludzie, a w dodatku wcale nie jest nauczycielką życia. Ja czytając te komentarze nie widzę szubrawców. Każdy sądzi według siebie. W mojej ocenie piszą tu ludzie, którym się wydaje, że są tacy mądrzy, a stać ich tylko na obrażanie innych.
Olej2020.04.28 16:33
Właściwie nie powinienem odpowiadać gdyż głupota i arogancja to najgorszy melanż - dla starych durniów, których wokół nie brakuje.. Mniemam jednak, że mam do czynienia z osobą młodą, i dość charakterystyczna dla epoki, w której nie szanuje się starszych i mających doświadczenie życia - patrz mądrość życiową, cóż to jest takiego ta mądrość życiowa ? Otóż, warto pokazać przykład gdy ludzie jeszcze w ogromnym stopniu zależeli od natury, jej obserwacji i tego jak z niej pozyskać środki do przetrwania, i wówczas młodzi mężczyźni, kobiety również zasięgali / ły rady starszych i mądrych wiekiem. I te rady i wiedza były bezcenne, stanowiły o życiu lub śmierci. Była to historia ustna przekazywana z pokolenia na pokolenie. Później tę wiedzę zaczęto spisywać znakami piktograficznymi, obrazkami a następnie pismem. Dlatego wtedy szanowano starców i wiekowych ludzi, oni byli doradcami, z ich głosem się liczono. Teraz tej ciągłości nie ma gdyż inżynieria władzy tę ciągłość perfidnie rozrywa, to dlatego na wojny wysyłani są młodzi i zazwyczaj głupi życiowo ludzie. Są również sterowani emocjonalnie i wykorzystywani przez cwaniaków. Historia jest po to aby ją analizować, wnioskować z niej wszystko co jest niezmienne - a tym są; walka o władzę, pieniądze, gra sił w polityce. Mądrzy wiedzą historyczną ludzie wyciągają z tej wiedzy wnioski na przyszłość aby nie popełniać raz popełnionych błędów. Dlatego zwykło się mówić Magistra historia vita est... Trudno podważać sentencje poczynione przez mądrych i posługujących się nią od dawien dawna. Polska jest słaba, ledwie 30 lat jako takiej państwowości bez nadzoru jaki był za sowieta. I mądrym dość słów, żeby z tej sytuacji wyciągnąć stosowne wnioski, a są nimi; przede wszystkim, wspieranie tych sił, które dążą do umocnienia państwa, nie partii tej czy innej ale państwa. Każdy kto działa na jego rzecz, na rzecz siły Polski powinien być wspierany przez naród. Nie dla swoich partykularnych interesów, prywaty czy korzyści, ale dla dobra wspólnego jakim jest silne i sprawne państwo. Na warcholstwie i sztucznie robionych i podsycanych podziałach grają nasi wrogowie, i robią to od XVII wieku, z powodzeniem. A my jak te osły nie wyciągamy z tej ciągłej lekcji dziejów właściwych wniosków. Dlatego nas ustawicznie i cyklicznie rżną, mordują i palą, wmawiając przy tym, że nie zasługujemy by być narodem i mieć państwo. Gdy czytam te brednie, ogrom zła, zdrady, i zwykłej głupoty poraża. Należałoby wytłuc tę przysłowiową swołocz gdyż przez nią cierpi naród w swej zbiorowości, nie mogąc się skutecznie z tejże oczyścić. To co piszę było zrozumiałe dla polityków przedwojennych, dla marszałka Piłsudskiego, wiedział, że Polaków trzeba brać za pysk twardą łapą, gdyż w innym razie państwo szlag trafi. I ta maksyma jest wciąż aktualna.
Olej2020.04.28 23:38
Panie Janie Michale - realizm proszę ! Jak nie PiS to kto ? Mamy przed sobą etap do pokonania, który będzie początkiem dla innej i mocniejszej ekipy władzy, i mam nadzieję na przyjście patriotów z nowego młodego pokolenia, to się dopiero kształtuje, to jest widoczne w młodych mądrych ludziach, młodzieży, patriotycznie kształtowanej i wychowywanej, która rozumie znaczenie swojego miejsca, tradycji, która rozumie świat poprzez kontakt bezpośredni z innymi kulturami ,krajami, rozumie, że nigdzie nie jest się u siebie, że trzeba oprzeć swoją przyszłość o swój kraj.
Michał Jan2020.04.28 22:25
Na epidemii można wiele zyskać, bo idzie światowe przetasowanie. PO praktycznie już leży, więc sens dalszego istnienia PiS powoli znika. I słusznie, bo to nie jest partia, w której znajdzie się ktoś, kto będzie miał wizję, jak Polskę z 3. do 2. ligi awansować.
katolik2020.04.28 13:34
Uwaga. aborcja + in vitro = zagłada homo sapiens. Jeśli my ludzie nie będziemy chronić ludzi, wszystkich i nienarodzonych, to AI także tego nie zrobi. Robi się bardzo niebezpiecznie.
katolik2020.04.28 16:48
prof. Stephen Hawking miał rację w tym temacie
Olej2020.04.28 13:18
Jakże podobna jest sytuacja, iluż tu Kuklinowskich, Ponińskich, drobnej żulii na paskach i ochłapie z pańskiej klamki. Iluż łajdaków się zbiegło aby coś dla siebie uszarpać. Ludzie kochani zmobilizujcie się bo w przeciwnym razie stracimy państwo, w konsekwencji zrobią z nas dziadów i parobów do służby u ościennych i możnych, wyszykują nam rolę jak dotychczas; gary, pomywactwo, obmywanie tyłków dogorywającym ubermenschom, zostaniemy na trwałe wpisani w schemat, który nam pisze historia łapskami rodzimych łotrów i agentury. Zobaczcie iluż tu łajdaków skrybie, iluż szubrawców skończonych, lub pospolitych opłacanych durniów. I my mamy pozwolić im sobą zawładnąć ?
prosty2020.04.28 13:06
"słabnącej, jeśli nie konającej PO..." Raczej konającej. Jeżeli KE i TSUE wycofały się z potępienia majowych wyborów u nas, to znaczy, że poparcie dla PO zostało wycofane. Tam nikt ze słabymi nie trzyma, bo po co? A brak "trzymania" przyspieszy upadek. Ciekawie wygląda pozycja Tuska, wprawdzie EPL skrytykowała wybory, ale skoro boss ma u nas startować z listy KO po nowym rozdaniu wyborczym i zabrać dziś głos w tej sprawie, to też chyba trzymany jest za zasługi, a przy lada okazji wyleci. Koronawirus strąca korony...
jawol2020.04.28 12:57
Wszystkiemu jest winien Kaczyński,to nieudacznik i człowiek bez wyobrażni i bez woli walki.To On zciagnął na swoja głowę i na niesczęście dla PiS-u Giertycha i Lepera,a teraz tego Gowina człowieka bez pojęcia z wygórowanymi ambicjami na stanowisko co najmniej premiera,a jak się uda to może prezydenta.
Potrzeba2020.04.28 12:54
Bardzo proszę o pomoc i wpłatę choć złotówki. Jestem w tragicznej sytuacji. Dziękuję i proszę nie hejtować.Bardzo dziękuję osobom, które mnie wsparły - obiecuję codzienną modlitwę. 57 1020 2528 0000 0502 0466 3227
Katolik2020.04.28 12:47
Ludzie czy wy nie widzicie że Kaczyński jest oderwany od rzeczywistości, przecież nie chciał sie poddać badaniom psychiatrycznym, a według katolicyzmu nazywa się to opętaniem demonicznym
gnida koszerna2020.04.28 12:56
WAM ZYDKI PO UTRACIE KORYTA JUZ CALKIEM ODBILO.
Katolik2020.04.28 13:19
Jesteś nim zaślepiony jak kiedyś Niemcy byli zaślepieni Hitlerem, ale obudzicie się i będziecie krzyczeć i przeklinać pis że tak was nabrał
Sonia2020.04.28 17:34
Przecież ty sam nie wierzysz w to co piszesz.Tu nie jest potrzebne oślepienie, tylko uważna obserwacja.Społeczeństwo potrafi oddzielić ziarno od plew ,nawet w tak krytycznej sytuacji jak obecnie.
StanPio2020.04.28 15:19
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
Diabeł2020.04.28 16:43
Nie bluźnij tak bo mi rogi odpadną!
Adam2020.05.4 17:44
ty jesteś katolik ale prawosławny
ladychapel2020.04.28 12:30
Co sądzicie o tym? Czy dalej twierdzić będziecie, że TVP to niezależna telewizja? https://scontent.fvno6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/94922548_10213362667140151_8106994566428622848_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=825194&_nc_ohc=HIEo8i4zXZQAX-MMZ1e&_nc_ht=scontent.fvno6-1.fna&oh=b3d1cae88fc1f3d0506002d2e86fec5e&oe=5ECE1DCD
gumowa kaczka2020.04.28 13:38
PLASTUSIE NIE DZIENNIKARZE
Newsroom2020.04.28 12:27
Porozumienie jak i Jarosław Gowin staną się niedługo folklorem politycznym na naszej scenie politycznej ! Gdyby nawet doszło do rozłamu na prawicy i gdyby "Porozumienie" zagłosowało przeciw, to za kilka miesięcy nawet w tak trudnej sytuacji politycznej gospodarczej czy epidemiologicznej, prezes Kaczyński może ogłosić przyspieszone wybory parlamentarne,a wtedy PiS z takim poparciem, jakie ma obecnie, zniszczy totalną post komuszą opozycję włącznie z "Porozumieniem" Gowina - po wyborach parlamentarnych z opozycji zostaną tylko dym i niedopałki - na to się zanosi. Post komuna wraz z Gowinem dalej tylko może marzyć o rządzeniu !!
Co ten PiS wyporawia z n. danymi!2020.04.28 12:22
Posłuchajcię Wrońskiego: https://www.facebook.com/100009260666601/videos/2621185518200111/
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.28 12:20
Nie będę oryginalny i napiszę tak: Jest dokładnie odwrotnie: to p. Gowin daje ostatnią szansę, na opamiętanie się, p. Kaczyńskiemu.
Michał Jan2020.04.28 22:20
Na godzinę 22:20 prowadzę w minusach, a bilans mam o -1 lepszy. Za to samo :-)
Agnieszka Dz. 2020.04.29 5:41
Tu sie dostaje minusy nie za wpis, ale za to, kim sie jest. Ja potrafie zebrać dość sporo za komentarz typu " dziękuję, również pozdrawiam"
Michał Jan2020.04.29 9:03
Ja najbardziej lubię minusy za fakty.
Michał Jan2020.04.28 12:19
Jest dokładnie odwrotnie: to p. Gowin daje ostatnią szansę, na opamiętanie się, p. Kaczyńskiemu.
Adam2020.05.4 17:42
kaczyński to pan aleluja ido pszodu
Janek2020.04.28 12:00
Słabo musi być bo frondzia po przerwie znowu sięga do naczelnego hejtera i bredzisława RP matki k..... Słabo słabo. Tonący brzydko się chwyta
sdfgh2020.04.28 11:53
Pojechałeś na ten urlop do Włoch?
Bogo2020.04.28 11:53
Pan Gowin stał się Covin-20, zmutowany Koronawirus zabełtał mu błękit we łbie i teraz niech kupi sobie blaszkę i.... to był mundry chłop, kurła.
Olej2020.04.28 11:53
Ostatecznie najważniejsza rola przypada nam, zwykłym ludziom. I to od nas zależy czy dalej będzie trwał stan rozchwiania państwa i rozzuchwalenie łajdaków wspieranych agenturą, czy też my naszym jednoznacznie większościowym głosem zadecydujemy o utrzymaniu państwa i silnej władzy, mogącej państwo reformować. Nasz głos zadecyduje czy damy ponad 60 % i ostatecznie zmiażdżymy łeb szubrawcom i zbieraninie doborowych szumowin, które wsparte cwaniakami siedzą tam gdzie być ich dawno nie powinno.
Milka 2020.04.28 16:39
Całkowita prawda
Maciej Łagodny.2020.04.28 11:50
Marzy Mi się Stan Wyjątkowy 60 dniowy ,Delegalizacja Partii Totalnej Opozycji .Oraz Przedterminowe Wybory Parlamentarno--Prezydenckie 6 Lipca.
BOGAnieMA2020.04.28 11:53
A noc kryształowa ci sie nie marzy?
Olej2020.04.28 12:06
Kryształowa Noc nie ! Ale Bereza lub Sztum jak najbardziej !
Michał Jan2020.04.28 12:18
No to chyba w 2021 r. Liczymy od dziś: 60 dni, to 27.06. Dodajemy konstytucyjne 90 dni (Art. 228, p. 7) i mamy 25.09. Dojdą jakieś dni ustawowe, więc najbliższy możliwy termin, to 4.10. Miałeś rację, że przeniosłeś się tu z nczas.com. Tu znacznie mniej się wyróżniasz.
Maciej Łagodny.2020.04.28 19:19
@ Michał Maj=30 ,Czerwiec= 30.Michale Coś pomyliłeś.Bo dodając 90 dni (Art 228,7) plus 60 to mamy 150 dni.Nie ma możliwości wprowadzenia Stanu ,oprócz Wojennego na 150 dni.Mija 60 dni i można przeprowadzić Przedterminowe Wybory [email protected] Michale w nczas.com Nie Prowadziłem recenzji.Pomyliłeś się.Ale nic się nie stało.Bo jakiś ZŁODZIEJ ukradł mój podpis MATWIEJ Łagodny.A teraz podpisuje się MACIEJ Ł[email protected] Olej popieram Bereza,Sztum ITD.To miejsce ODPOWIEDNIE dla Tych Sprzedawczyków.
Michał Jan2020.04.28 22:19
"W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu..". Najprościej jest się zalogować - "Proca" to umożliwia, red. Tomasz Sommer już nie.
Piotr Nowak2020.04.28 11:48
O! Wielgucki ciemniaku. Wróciłeś z Włoch? Jak było?
Piotruś Nowaczek2020.04.28 16:04
a ty Nowak wróciłes z kosmosu? Jak było?
Piotr Nowak2020.04.28 16:53
Ja w przeciwieństwie do przyglupa Wielguckiego nie wypisywałem rozprawek o wycieczce w kosmos
schell2020.04.28 22:17
nie wypisywałeś bo jesteś jak kosmos!
harry2020.04.28 11:46
Tylko czekać jak wszystkie te gnidy z PO zaczną wrzeszczeć, że przecież nigdy z PO nie mieli nic wspólnego albo naprawdę bardzo niewiele. U schizoli takie wolty to norma. Prezes Kaczyński twardo stąpa po arenie polityki w Polsce. Dlatego tak trudno z nim mają i obłąkani paranoicy z "totalnej" opozycji, i próbujący z nimi niezdarnie kolaborować niepewni sojusznicy, i wszyscy ci, którzy za nic mają interes Polski.
sylwe2020.04.28 11:46
matka kurka, coś dziś bredzi
Czytelnik2020.04.28 11:45
Można by powiedzieć, że Kaczyński zrobi z Gowina głupa, ale to nie do końca tak, bo trudno zrobić głupa z kogoś, kto głupem jest. Natomiast ktoś tych gowinistów do PiS-u ściągnął... PS: Dlaczego redakcja toleruje trolli (np.BOGAnieMA)?
Michał Jan2020.04.28 12:47
Bo toleruje obrażanie osób sprawujących funkcje poselskie, a do niedawna ministerialne i wicepremierowskie.
ladychapel2020.04.28 11:45
O! Lurwka - wróciłeś już z Włoch??? https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-biore-urlop-i-lece-do-wloch,141409.html
Izydor2020.04.28 11:44
Wycieczka do Włoch się udała?
Jenny2020.04.28 11:44
Kim dzon Kacz,moze jedynie premierowi Gowinowi buty wyczyscic,dyktatorek rzadzacy z kuwety.
Bocis2020.04.28 15:48
Jenny Julek, a ty nawet kuwety kota pana premiera Kaczyńskiego nie jesteś godzien opróżniać, głąbie jeden.
Sonia2020.04.28 17:25
Oj przydałby się wam taki ,,dyktatorek'' a tu lipa ,same miernoty.Wiesz ile tych waszych miernot zazdrości J.K.. ? Schetyna chciał zrobić podobnie jak J.K. ale nie miał z kim,pozbyli się go,wybrali Budkę i teraz płyną ostro w dół.
Tomasz Kopertnik Powiatowy III2020.04.28 17:31
jaki merytoryczny komentarz no genialny,jak zawartość kuwety
BOGAnieMA2020.04.28 11:41
Kaczor chce być dyktatorem, a wychodzi tylko dykta...
gnida koszerna2020.04.28 12:53
WY MACIE SZATANA
BOGAnieMA2020.04.28 13:02
tylko między nogami ;)
Ziuta 2020.04.28 14:01
Pomarzyć dobra rzecz
Ruda2020.04.28 14:03
Możesz go pocałować w d... e jak ci pozwoli
w sam środek2020.04.28 18:06
bo to pedał
Irena2020.04.28 14:07
Skoro dla kogoś Boga nie ma, to co robi na "portalu poświęconym"? Jarosław Kaczyński przetrzymał wiele, taki Gowin to może co najwyżej POdskoczyć, jak małpka na gumie.
StanPio2020.04.28 15:15
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
Damian Cz...2020.04.28 21:51
LECHU, piszesz, że NIE MA BOGA....? Ależ doskonale wiesz, że BÓG jest! Przecież inaczej, tu na Portalu nie byłoby ciebie! Jest też i szatan, /twój szef/ i piekło! Są TYLKO DWIE OPCJE, ALBO Z BOGIEM, ALBO Z DIABŁEM W PIEKLE ! Jesteś tu i walczycz, bluźniąc na Boga i KK! , czyli wybrałeś?? Masz wiele "za uszami"! Wielkie wyrzuty sumienia, których nie da ci się, mimo wszystko zapomnieć! TAKA JEST PRAWDA!!
Emilia 2020.04.29 1:53
"Ladychapel, Lechu Keller. ..nick "Boga nie......."! Tyle razy ci pisałam, że Bóg jest i będzie na wieki! Zapamiętaj sobie w końcu! Po śmierci na Sądzie, też Bogu powiesz, że chociaż widzisz GO, to nie ma? Ogarnij się, chłopie.