Matka Kurka: Grodzki robi robotę, oby królował w Senacie jak najdłużej - zdjęcie
06.01.20, 18:10

Matka Kurka: Grodzki robi robotę, oby królował w Senacie jak najdłużej

36

Jak tylko Jego Eminencja Tomasz Grodzki, miłościwie nam panujący premier, prezydent i minister spraw zagranicznych Senatu, ogłosił, że wstępuje na tron marszałka, napisałem jaka zabawa się z tą chwilą zacznie. Zabawa w dwa modele demokracji, tę „europejską” w senacie, z „poważną” i wydłużoną legislacją, poprzedzoną „merytoryczną debatą” i ten „zamordyzm”, jaki mammy w sejmie. Nie musiałem się przebierać w szaty wróżbity i dmuchać w szklaną kulę, rzecz była tak oczywista, że nie wymagała żadnych dowodów, to się po prostu musiało tak skończyć, no i tak się skończyło. Trafiła do senatu pierwsza konfliktowa ustawa i Grodzki rozpoczął jeden wielki „demokratyczny” cyrk okraszony orędziami i „konsultacjami z naszymi europejskimi partnerami” - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach portalu Kontrowersje.net.

 

Teoretycznie realizuje się scenariusz „liberalnej demokracji”, ale w praktyce ludzie i szczególnie Polacy nie cierpią dwóch typów ludzi. Pierwsi to ci, co noszą cztery litery wyżej od głowy, drudzy to „uprzejmie donoszący”. Eminencja Tomasz Grodzki wypełnia w całości jeden i drugi typ mentalny, a co za tym idzie o pozyskiwanie sympatii poza obozem fanatyków „europejskich” nie ma co liczyć. Do cech charakteru dochodzi jeszcze smród „koperciany”, jaki się ciągnie za Jego wysokością i to dopełnia obraz postaci, która miała być nową jakością opozycji, tymczasem wyszło jak zwykle. Grodzki w tej chwili nie tylko symbolizuje wszystko, co najgorsze w PO, ale stał się wizerunkowym obciążeniem dla dogorywającej partii. Gdy zatwardziali przeciwnicy PiS w gatunku Jażdżewskiego wzywają Grodzkiego do dymisji, to sprawy nie mogą wyglądać dobrze i nie wyglądają.

Jeden problem to nie problem, tyle tylko, że z Grodzkim jest kilka problemów, między innymi z odwołaniem, które byłoby dla PO chyba jeszcze większą katastrofą, niż trwanie na urzędzie. Dymisja Grodzkiego niesie za sobą ryzyko utraty większości w senacie i przede wszystkim rujnuje cała wielką „narrację” o senacie w wersji „modelowa demokracja”. Nie koniec na tym, od Sławka Neumana wiemy, że swoich w PO się nie atakuje, gdyby nawet chcieli, to nie mogą odstrzelić Grodzkiego, bo co najmniej połowa członków PO, z mniejszymi i większymi przekrętami na sumieniu, podniesie jeden wielki alarm. Suma summarum z Grodzkim nic się nie da zrobić i wygląda to jeszcze gorzej niż historia z Banasiem, co naród widzi i odpowiednio ocenia. Efekt? Dopóki Grodzki jest marszałkiem, Polacy nie zapomną czym jest PO i co sobą reprezentują politycy PO. Sami sobie zgotowali ten los i pod żadnym pozorem nie należy im przeszkadzać w autoprezentacji.

Obstrukcje, cyrki i kabotyńskie spektakle, jakie lubością urządza Grodzki, są dużym kapitałem politycznym dla PiS i nic nie trzeba robić, Grodzki wszystko sam zrobi. Takich darów od wroga nie da się przecenić, szczególnie, że to klasyczny kozi róg, z którego nie sposób wyjść, natomiast doskonale widać, co się tam dzieje. Nic nie robić, ewentualnie co jakiś czas pokazywać palcem, gdzie jest ten kozi róg z Grodzkim kręcącym się wokół własnego ogona, a ogon ciągnie się za nim bardzo długi. Tak wygląda cały ten demokratyczny i liberalny eksperyment, o czym uprzedzałem kilka miesięcy temu, gdy większość marudziła nad utratą senatu. Na dobre to wyjdzie rządzącym i elektoratowi PiS też, Grodzki jednocześnie pokazuje, że władzę można łatwo utracić, ale też sprawowanie władzy to nie jest takie proste zadanie i szybciej można się skompromitować niż zdobyć poparcie.
Prawda, że dużo pożytku mamy z marszałka Grodzkiego i zabawy też nie mało? No, ale może są jakieś wady tego „projektu”? Może są, ale ja ich nie widzę, byłby na pewno, gdyby marszałek senatu znaczył tyle ile o sobie mówi i jak się przedstawia. Na szczęście jest to funkcja reprezentacyjna, w praktyce bez żadnego wpływu na cykl legislacyjny, poza 30 dniową obstrukcją. Pozostaje jeszcze raz podkreślić najważniejszą korzyść. Senat miał pokazać prawdziwą demokrację i polityczną jakość, ale zamiast tego pokazał czym jest PO i kim są modelowi politycy PO. Wartość nie do przecenienia.

Matka Kurka

Kontrowersje.org

Komentarze (36):

skarb2020.01.8 10:12
wstyd za" POLAKOW"ktorzy wybieraja swoich I POLSKI wrogow totalna opozycja to czerwono rozowa skorumpowana zaraza ktora ztoczyla POL POLSKI cierpiec za ten wybor beda wszyscy jak spora czesc nierozumnych bedzie glosowac na szumowiny szlodzace POLSCE I POLAKOM
obserwator2020.01.7 22:38
Napoleonów ci u nas dostatek!!
Stefan2020.01.7 19:35
Jak Grodzki straci ptaszka to będą dwie Anny Grodzkie.
AVI2020.01.7 10:14
Panie Matka K!! Dwa ośrodki władzy w Polsce rozgrywane przez putina to nie jest dobra zabawa i temat dla pismaków! To jest ciężka choroba państwa, która może mieć poważne konsekwencje, już zresztą ma. Przykre, że doświadczony skądinąd dziennikarz wypisuje takie piramidalne bzdury!
Asmo2020.01.7 2:08
Ten cały Grodzki to prawdziwa panda !!! Dlaczego ? Pan da, pan da, pan da ...... to sie zoperuje !
zonk2020.01.6 23:37
Parę lat wcześniej mieliśmy marszałka Borusewicza, też z PO, co latał samolotem do Gdańska psa wyprowadzić na siusiu. Różne koncepcje sprawowania urzędu.
no nie?2020.01.7 15:12
A jednak są jeszcze tacy, którzy głosują na takie coś
czerny2020.01.6 23:19
Matka Kurka miałby rację gdyby PO i PIS walczyły przed wyborami parlamentarnymi i liczba głosujących na partie byłaby podobna. Tymczasem jest po wyborach i PO jest w stanie rozkładu. Trzeba zacząć sprzątać po tej partii. Grodzki jest śmieciem, który trzeba pozamiatać a nie zostawiać go na środku pokoju aby znosić jego smród.
rower bez pedałów2020.01.6 22:00
jesli Jego Wysokosc Grodzki bierze koperty, to jaką otrzymał od Putina i Merkel?
JS2020.01.6 21:33
I kto poucza o praworządności ? Ktoś kto jest oskarżany o łamanie prawa, że lekarz na państwowej posadzie nie może przyjmować korzyści materialnych ! A teraz będę kontrowersyjny. To my jesteśmy temu winni, że lekarze biorą łapówki. Pan Bóg każdemu wyznaczył czas na tej ziemi a my chcemy przeskoczyć innych w kolejce. Na tamtym świecie zobaczymy jaki wpływ na zbawienie miało przedłużenie komuś życia za wszelką cenę. Pan Grodzki zachowuje się tak jakby Polska była pod okupacją i jedzie do tego okupanta aby zmusił nasz kraj do poddaństwa i nie ważne czy prawo jest łamane czy nie. Pozdr.
WSI i PO to bandyctwo2020.01.6 21:30
UUUwielbiam matusię kureczkę!!!Pisze z taka swadą i humorem a do tego celnie
pysk2020.01.6 20:59
Brawo Kurka !!!
JoGa2020.01.6 20:05
O, Kurka znowu celnie napisał.
hello dolly2020.01.6 19:45
Ojcze Kurko! Notka the best!!!
Olej2020.01.6 19:42
Nic się nie zaczęło i nic się nie skończyło ! Trwa słabość instytucji państwa, która dopuszcza aby zaistniały sytuacje godzące w państwo. W Braku ustalonych prawnie i instytucjonalnie procedur co wolno i co należy do obowiązków urzędnika na danym stanowisku w państwie. Jak widać prywata tradycją długa się nie kończy, warchoł na stanowisku wyprawia co chce i co mu się rzewnie podoba. A potem efektem działania takiegoż s......syna cierpienie spada na ogół społeczeństwa i prestiż państwa. W 1926 oficerowie marszałka spuściliby mu manto w jakimś edukacyjnym spotkaniu z oficerskimi obcasami, i by się skończyła draka gnoja na którego nie ma w tej chwili sposobu.
no nie?2020.01.7 15:08
Przecież ktoś go wybrał do senatu, niech się wstydzą ci, którzy na niego głosowali
Glaudiusman2020.01.6 19:32
I tak trzymać. Aż cała ta kabotyńska formacja zejdzie na out, na poziom szlaki, mokrej i czarnej. Nic im się nie należy, tylko sromota.
narracja narratora w dyskursie publicznym 2020.01.6 19:16
a może by tak kogoś wysłać z kopertą do "modelowego demokraty" Grodzkiego, żeby zmienił "narracje"?! Można być pewny, że gdyby koperta była dostatecznie gruba, Grodzki zapisałby się do młodzieży wszechpolskiej
antek.b2020.01.6 19:01
Piotrek musi być majętnym człowiekiem,nie to co kiedyś,prawdziwy diament wśród pisowskich lobbystów,taki zenek martyniuk disco polo.
acotomadorzeczy2020.01.6 18:57
Dowodów na wasze oskarżenia brak. Właśnie dostałem spam od Gazety Polskiej pt. nasza akcja - wyślij kopertę Grodzkiemu: W najnowszym numerze Gazety Polskiej na str 50 znajdą Państwo przepis jak włączyć się do naszej akcji „Koperta dla Grodzkiego”. Kochani, przepis jest prosty. Wycinamy kopertę, sklejamy i wypełniamy ją hojnie jak tylko nas stać. Włóżmy również wyprodukowany przez nas banknot i wyślijmy na wskazany na kopercie adres. Niech koperty od nikogo z nas nie zabraknie. Bądźmy hojni. Pomóżmy temu który – jak pisze redaktor Piotr Lisiewicz „bez koperty jest jak Wałęsa bez kuponów totolotka, Kwaśniewski bez flaszki albo Tusk bez Angeli Markel, jednym słowem czuje się nieswojo bez czegoś, co dotąd towarzyszyło mu w życiu”. Powinniście wyprodukować na tę okazję specjalny "banknot" o nominale 4 groszy.
poPO=kurw...i zodzieje2020.01.6 18:48
dosyć ze ZŁODZIEJ w fartuchu lekarza to i kapuś , i w dodatku piekny jak tusku z nogami jakby mu w dup...wsadził ktos granat, GRAŚLAWIEC SOWIECKI
Polak2020.01.6 19:35
Tobie też mamuśka przy porodzie na główke usiadła i ci mózg wypłynął, dlatego zostałeś z zawodu kibolem
forsa2020.01.7 0:10
wizerunkowo straszny a zachowanie targowickie
turkuć podjadek2020.01.6 18:27
cóż mogą pisać PO...pier....leńcy ? zasób wyzwisk ,ubliżeń , przekleństw jest ograniczony ..... ale starajcie się w pocie czoła ..... uwielbiam taki wysiłek bez efektu , można powiedzieć SY syfowe prace , to typowe dla bandy volkSSdojcza tfuSSka .....
tyle w temacie2020.01.6 18:49
Na razie to widać twoja wysoka kulturę chamie zza. Buga
wróg zgredka2020.01.6 19:38
jak turkuć podjadek zza Buga, to ty zza Nevy, lub Fontanki
.2020.01.6 18:51
Ty za to pokazujesz, co mogą pisać PISuary. Niczym się nie różnisz.
Polak2020.01.6 19:31
Mamuśka chyba ci przy porodzie na główke usiadła i ci mózg wypłynął
Jarek baranek2020.01.6 21:49
a ty wiysz paciuloku jak folksdojcze po mordzie lejom ?
nie ślepy2020.01.11 17:24
...lejom, ale w gacie!
M2020.01.6 18:24
Zadziwiające jest to, że Grodzki spotkał się z ambasadorem Rosji w dniu 19 grudnia ub. roku, zaś bezprecedensowy atak Putina na Polskę, w kontekście II wojny, nastąpił dzień później to jest 20 grudnia. Oczywiście, to absolutny przypadek i niech ten Grodzki tak to teraz tłumaczy. W takich tłumaczeniach niech go też wspiera ambasador Rosji w Polsce. Może i Putin stanie w obronie Grodzkiego...
Jarek baranek2020.01.6 21:47
Lepiej było się spotkać z "miłym człowiekiem Łukaszenką"? Tak, wszak Karczewski szlak poprowadził !
Mario2020.01.7 8:38
to zdrada.
tyle w temacie2020.01.6 18:17
Kokoszka z malutkim rozumkiem intelektualnym guru pisich
wróg zgredka2020.01.6 19:21
DAWID KUBACKI MISTRZEM T4S, żegna się i wygrywa, co na to trolle polskie i ruske?
co do tematu2020.01.7 0:07
ty glupi trolu wiesz co w temacie! spie...laj do siebie i tam mąć, won