Matka Kurka: Ekspert TVN poległ. Takie bagno zbudowano w III RP - zdjęcie
03.10.19, 15:55(fot. wistula cc30/wikipedia/edytowane)

Matka Kurka: Ekspert TVN poległ. Takie bagno zbudowano w III RP

13

W pierwszym zadaniu zaznaczę, że nie zamierzam pisać kolejnego tekstu i brać udziału w kolejnej idiotycznej dyskusji z cyklu „aborcja”. O kredytach we franku i kredytobiorcach napisano już wszystko, z czego 90% to kompletne idiotyzmy, zresztą produkowane i przez jednych i przez drugich. Zatem zwracam się z serdecznym apelem, aby mi nie wypisywać tych wszystkich „mądrości” pod tekstem: „kredyt się bierze w walucie, w której się zarabia”, „poszli do kasyna i przegrali”, itd., itp. Jak również nie życzę sobie równie głupich, albo i jeszcze głupszych komentarzy: „jest 500+ na nierobów, a na oszukanych przez „banksterów” nie ma”. - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Felieton odnosi się do sprawy „frankowiczów” tylko dlatego, że to idealna ilustracja tego, czym jest propagandowy Goliat zbudowany z TVN, GW i wielu innych „mediów”, niczemu więcej dzisiejszy wpis nie służy. Mam nadzieję, że intencje wyłożyłem jasno, zatem do rzeczy i po kolei. Od kilku tygodni w mediach pojawiały się nagłówki zapowiadające rewolucję. Jedni pisali o upadku systemu bankowego, drudzy o wielkich szansach dla kredytobiorców. Wspomniany TVN, ale też GW i pozostałe nowoczesne „media”, były wyjątkowo rozdarte w oczekiwaniach. Oczywiście sponsorzy i „elity” cisnęły usłużne „media”, aby straszyć większym bankructwem państwa niż po wypłacie 500+. Gra się toczy o dziesiątki miliardów, to i presja jest potężna, a kłamstwom nie ma końca. Największym kłamstwem lansowanym przez „media” było masowe bankructwo sektora bankowego, o ile państwo polskie, czyli „my wszyscy nie poniesiemy kosztów”.

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura, kredytów we franku jest zaledwie 5%, z czego zdecydowana większość była udzielana przez zachodnie banki, nawiasem mówiąc sprawa w TSUE dotyczyła Raiffeisen Bank. Po drugie te banki już dawno wyrwały od kredytobiorców większość kredytu, reszta ma być rozłożona w czasie, o ile poszczególni klienci wygrają procesy z bankami lub wywalczą zmiany umów, bo nikt to hurtem niczego załatwiał nie będzie. Z drugiej strony jakieś 90% personelu redakcyjnego TVN, GW i innych, jest ugotowana we frankach i całe to towarzystwo z bardzo kwaśną miną słuchało wywodów „ekspertów”, wiadomo bliższa koszula ciało. Wreszcie przyszedł moment rozstrzygnięcia i sądny dzień, w którym TSUE wydał wyrok, w związku… i tu uwaga… pytaniem prejudycjalnym polskiego sądu.

W studio TVN wszystko gotowe, panienka prowadząca zaprosiła eksperta z TVN Biznes, niejakiego Marka Tejchmana, dla mniej zorientowanych podpowiedź, że to jeden z tych, co uważają Kaczyńskiego za ekonomicznego ignoranta bez konta w banku. Wyrok był transmitowany na żywo i tłumaczony ma polski. Trwało to nie dłużej niż 5 minut, po czym na ekranie pojawiła się panienka z ekspertem i się zaczęło… Jąkanie, bąkanie, yyyy, eeee, aż w końcu ekspert orzekł. Skoro notowania banków na giełdzie rosną, to znaczy, że „frankowicze” przegrali w TSUE. Tyle od eksperta, który przez cały czas się wiercił i sam nie był pewien, jak się nazywa. Potem poszła przebitka na Panią Justynę Dziubak, klientki Raiffeisen Bank i strony w postępowaniu i ta „zwykła” Pani, z uśmiechem na ustach, dokonała pełnej oraz prawidłowej wykładni orzeczenia.

Tejchman wybąkał, że wyrok jest niekorzystny, ponieważ polskie sądy nie mogą zmieniać treści wadliwych umów, tymczasem, to jest właśnie sedno orzeczenia, w połączeniu z kolejnym punktem orzeczenia. Sądy rzeczywiście nie mogą modyfikować części umowy, co jest oczywiste dla każdego, wszak sąd nie jest stroną umowy, ale to oznacza, że sądy mogą unieważnić całą umowę i dokładnie taki wyrok wydał TSUE. Co więcej, według treści orzeczenia sąd tylko w jednym przypadku nie ma prawa unieważnić umowy, mianowicie wówczas, gdy klient (kredytobiorca) sobie tego nie życzy. Naprawdę banalne orzeczenie, na poziomie przysłowiowego studenta I roku prawa i ekspert TVN poległ, w dodatku został ośmieszony przez „zwykłą” Panią.

Z tego obrazka da się namalować cały krajobraz. Przez 30 lata stada ignorantów „liberałów” powtarzają wykute na pamięć formułki podsuwane przez nieuków i doktrynerów z profesorskimi tytułami. Wszystko odbywa się pod presją wielkich korporacji i brudnych biznesów, z sektorem „bankowym” na czele, a na końcu stada niewolników medialnych zamykają dzioby albo bredzą niestworzone rzeczy, nawet jeśli sprawa dotyczy ich bezpośrednio i to na poziomie bankructwa. Takie bagno przez lata zbudowano w III RP i ten jeden epizod w ułamku sekundy ujawnił całą marność, ignorancję i zniewolenie kadr obsługujących zaplanowaną patologię.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (13):

greg bryk2019.10.11 19:31
---------------------- Mości Panowie i Panie.......... za różaniec i modlitwa za Ojczyznę........................ bo nam przetrącą kręgosłup na wieki ---------- diabelskie moce nie próżnują !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! --------------------------------------------------------A POLSKA BĘDZIE WIELKA -----------------------------
babcia z dowodem2019.10.4 11:33
"Wyszło szydło z worka" I by najmniej nie chodzi tu o Panią Premier.
lolek kremowka2019.10.3 21:07
Proszę sobie porównać rosyjski spot wyborczy z PiSowskim :) Rosyjski: https://youtu.be/c0WHTlLwJIk PiSowski: https://youtu.be/2BQjBXutdFY a tu amerykański: https://youtu.be/wJbn7oAXaDc Od kogo PiS zrzyna? :) :) :)
gumowa kaczka2019.10.3 17:27
wszyscy zachęcający do brania kredytu we frankach powinni ponieść konsekwencje -np.pan mateusz m. (ma z czego)
Dam2019.10.3 17:09
Pamiętajcie, że w 2006 to PIS bardzo mocno bronił możliwości brania tych kredytów. Teraz o tym nawet słowem nie wspomną i jak zwykle zrzucają odpowiedzialność na kogoś innego i pokazują, jak pięknie rozwiązują problem, który sami stworzyli. http://old.pis.org.pl/article.php?id=4415
Jaka ku... mać, tak ku... nać. 2019.10.3 17:00
To nie ma żadnego znaczenia czy "dzielnicowy" to Albert, Keller-Krawczyk, pedał, Nowak i taka czy inną ku..wa. To kur...stwo wyniósł z kur... kiego domu, żył całe swoje życie jak ku ..,wa, więc trudno oczekiwać, że powoli zdychając przed komputerm, będzie inna ku...ą. Jaka ku... mać, tak ku... nać.
katolik 2019.10.3 16:29
bankster szMateuszek na frankowiczach dorobił się majątku! mam nadzieje że umrze jak jego ojciec w cierpieniach szcząc i syrając pod siebie!!!
Reytan2019.10.3 17:09
Mateuszek spowodowal samobojstwo setek Polakow.
kamila2019.10.3 17:14
...pod siebie to sra twoja matka po kazdym kliencie ....i znow te fekalia....
PePe2019.10.3 18:38
Ale z ciebie żałosna kreatura.
Patriota 2019.10.3 22:43
Dlaczego nie POdpisujesz się jak zwykle ateista dumny pederasta, czy jakoś tak! Myślisz imbecylu, że zmieniając nicka zmienisz osobowość?! Nic z tego. dla mnie POzostaniesz antypolskim, zaprzanym trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
ardo2019.10.3 16:11
Mógł dodać motto swojego guru. Pinindzy nim i nie będzie.
anonim2019.10.3 16:07
Dokładnie tak, III RP banda ignorantów, leni i nieuków!