Matka Kurka: Ekologizm – opis celebryckiej głupoty - zdjęcie
29.12.19, 09:00(fot. screen)

Matka Kurka: Ekologizm – opis celebryckiej głupoty

44

Nowe słowo króluje w eterze, przynajmniej dla mnie zupełnie nowe. Poszperałem po słownikach, bo nie potrafiłem „ekologizmu” umieścić wśród słów, które są mi znane i postawiłbym sporą gotówkę, że to neologizm, jednak myliłem się. Wyszła ze mnie ignorancja, „nie byłem w temacie”. Mam jednak usprawiedliwienie, wszystkie edytory tekstu podkreślają „ekologizm” jako błąd. Co innego twierdzi słownik PWN i tutaj czytamy: 1. zob. ekologia w zn. 2. 2. «pogląd zakładający możliwość wpływu środowiska społecznego na cechy psychiczne i zachowania człowieka». Jak widać „ekologizm” to jest taki trochę Miodek: „obie formy są dopuszczalne, ze względu na uzus społeczny”. Odrobiłem lekcje, teraz mogę z czystym sumieniem przejść do wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego, któremu „ekologizm” przypisano i celebryckim rechotem potraktowano - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

 

W przeciwieństwie do mnie cała armia celebrytów i reszty „ekspertów” ani nie odrobiła lekcji, ani nie potrafi słuchać ze zrozumieniem, w sumie bardzo prostej oceny powszechnego zjawiska. Cóż takiego powiedział Jędraszewski? Dokładnie brzmiało to tak:

To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga.

Wytężam wzrok powielekroć, czytam powyższe 5 razy (naprawdę) i w głowę zachodzę, co tu jest bulwersującego, „faszystowskiego” i przede wszystkim wrogiego dla segregowania śmieci, czy zakładania katalizatorów na wydechy? Jedyna rzecz, do której można się doczepić, to nieszczęsny „ekologizm”, istniejący termin niewłaściwie użyty przez dziennikarza jako neologizm, czym zapewne chciał sparafrazować inne „izmy” powiązane z ideologiami. Problem w tym, że Jędraszewski „ekologizmu” w swojej wypowiedzi nie użył. Przechodząc do treści, formy i sensu słów Jędraszewskiego, człowiek wykształcony, i to jako tako, nie dostrzeże tu nic niezgodnego ze społeczno-polityczną rzeczywistością oraz przywołaniem nauki Kościoła Katolickiego, co w wykonaniu arcybiskupa może dziwić jedynie celebrytów.

Treść, forma i sens są jednoznaczne w odczycie, duchowny powiedział tylko tyle, że nowe ruchy powiązane z tzw. „ekologią” pod płaszczykiem ochrony drzew, krzewów, zwierząt i klimatu, nachalnie propagują społeczno-polityczną doktrynę, która wywraca dotychczasowy porządek naturalny i naukę Kościoła. Naturalnie można udawać głupiego i twierdzić, że tzw. „ruchy ekologiczne” nie są powiązane ze skrajną lewicą i jeden do jednego nie popierają kluczowych postulatów lewicy odnoszących się kwestii „obyczajowych”, jednak takie udawanie nie zmienia stanu faktycznego. „Ekologizm” rozumiany jako ideologia, w sposób oczywisty niesie za sobą „filozofię”, którą w wersji tragikomicznej reprezentuje współczesna, pożal się Boże, Pippi Langstrumpf. Proste, jak Małgorzata Kidawa-Błońska, a w ustach księdza oczywiste. Co z tego zrozumieli celebryci i eksperci? Podam przykład, celebryta nazywa się Krzysztof Stanowski i uchodzi za takiego bardziej rozgarniętego, tymczasem jego komentarz do słów arcybiskupa brzmi następująco:

 

 

Przepraszam bardzo, ale to jest „dowcipne” dzieło idioty, który albo nie wie o czym pisze albo nie potrafi na poziomie szkoły podstawowej dokonać prostej interpretacji „co podmiot liryczny miał na myśli”. Nie wiem do jak niskiego poziomu wiedzy trzeba zejść i jak wielki poziom koniunkturalizmu zaliczyć, aby bez skrępowania robić z siebie takiego kretyna. Wiem natomiast, że te powtarzalne „dowcipne wypowiedzi” w wykonaniu setek celebrytów, niezwykle się podobają fanom celebrytów, którzy żerują na jeszcze niższych poziomach. Rozumiem, można się z kimś zgodzić lub nie zgodzić, wykpić albo przyklasnąć, ale gdy się „nie jest w temacie” i robi się z siebie samego ciężkiego idiotę, za co otrzymuje się gromkie brawa, no to dokładnie o tym mówił arcybiskup Jędraszewski. To pisałem ja, Piotr Wielgucki, ateista, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnowie.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (44):

arbiter elegancji2019.12.29 19:01
Za PWN: ekologizm [gr.], kierunek filozoficzny (2. połowa XX w.) podejmujący problemy ochrony środowiska oraz miejsca człowieka w świecie — głównie wzajemne zależności między człowiekiem a przyrodą, które decydują w niewielkim przedziale czasu o jakości życia, w dalszej zaś perspektywie — o warunkach przeżycia populacji ludzkich, stanowi nową postać humanizmu kształtującego przyrodnicze sumienie człowieka.
Dr Aloha2019.12.29 18:34
Przepiękne są te intelektualne piruety. Dla każdego rozsądnego człowieka, w momencie kiedy wypowiedzi Jędraszewskiego oddzielimy o jego pozycji arcybiskupa, staję się jasnym że z uwagi na wiek słabuje na umyśle i bredzi. Niestety w momencie kiedy jesteśmy uwikłani w wierzenia kościoła katolickiego musimy te brednie traktować poważnie i wtedy zaczynamy wyczyniać różne intelektualne ewolucje aby uniknąć bolesnego dysonansu poznawczego. Najśmieszniejsze jest to że te brednie są niezgodne z nauką papieża który spotkał się Gretą Thunberg
andrzejhahn32019.12.29 16:38
jedraszewski ty parszywa kreaturo koscielna................SRAM TOBIE DO RYJA SZMACIARZU,NIEROBIE I PASOZYCIE koscielny
Jacek2019.12.29 18:18
Debil?
Majestic2019.12.29 18:31
nieladnie tak mowic, do cna postradales rozum, to wynik korzystania z gazety wyborczej, zrobili ci w glowie nieporzadek.
stara znajoma2019.12.29 15:22
stara znajoma 29.12.19 15:19 usuńcie ten komentarz! link „ ..moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,” - „Jako potomek niemieckich Żydów…” Tego jeszcze nie było; "praktycznie czystej krwi niemieckiej żyd". Kto tak o sobie napisał? 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫, 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 dodał sobie żeby nie być bardzo żydowski. A kim on jest? Jest oczywiście żydem który z tego powodu ma wielki kompleks niższości stąd jego idiotyczno-mitomańskie pseudonimy, że przypomnę; "PolishPatriot" (jego ulubionym jest użycie "polaczki"), "Poliamorysta" (nie miał "doopy" od dekad), "Sarmata" ( a to dobre, sarmata obrzezany), był "wikingiem" (niektórzy byli "obrzezani" po bitwie z Saxonami) jest 'stalker", i tak dalej. Z. Freud o takich pisał. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. Oto kim jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤. Mieszka w norze postalinowskiej na Starych Bielanach, jeździ używana Hondą z ubiegłego millenium która kupił od jugola pod Berlinem. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 po "40-letnim" pobycie w "australii" jest tak biegły w "angielskim" jak inny mitoman, Albert.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.29 14:10
Kurka liż PiSiom dupę, liż... wielgucki myśli że jak będzie wchodził bez nawilżania to w końcu go PiS zauważy i dostanie w nagrodę jakieś dotacje albo rządowe zlecenia jak portal Karnowskich itp. wspierających kaczą dyktaturę!
Majestic2019.12.29 18:29
Dotknelo cie to co Wielgucki zaprezentowal, on jest waszym sennym koszmarem po tym gdy Jurasa zlapal za reke. A ty osobiscie to nie mow gdzie jezyk i w co wkladasz, po sposobie wyslwiania czuc ze w gazecie wyborczej smakujesz, ble.
Drop2019.12.29 13:27
Panie Piotrze- szacunek
ela2019.12.29 12:24
Stary klecha, obrońca zboczeńców zazdrości, że on nie jest taką wyrocznią dla wszystkich. Dwoi się i troi, żeby być na tapecie, ale dla niego to za mało. A tu gówniarę pokazują wszędzie i zapraszają.
bogdanus2019.12.29 12:18
Mówimy o ekologizmie a już się zbliża a nawet już jest animalizm, kult zwierzęcia.
Maxx772019.12.29 12:11
Niech lewacy, "ekolodzy na zamówienie" i ich marionetki jak niejaka GRETA, zajmą się faktycznie ekologizmem w takich państwach jak NIEMCY, ROSJA, CHINY, INDIE bo jak widać to panicznie boją się podjąć działania w tych państwach.... tak samo panicznie się boją zajmować ekologizmem w w/w państwach ja FEMENISTKI sprawami kobiet w państwach arabskich... gdzie pracy jest co nie miara czyli na całe stulecia... a niestety jedni i drudzy wiedzą że gdyby coś zaczęli działać... to tylko smórd i gacie... by po nich zostały w w/w krajach...
Gabriel2019.12.29 12:57
Tak jak polscy katolicy bronią mordowanych katolików w krajach arabskich!!!
ZERR02019.12.29 11:49
Te szczeknięcia o wywalaniu śmieci do lasu nie dowodzą skrajnej głupoty. One dowodzą skrajnej wręcz NIENAWIŚCI do katolików. To typowy dla czerwonych podział - jeśli nie kucamy w takt lewactwa, to jesteśmy: ciemniakami, podłotą, ludzkim bydłem, mordercami, na pewno nie jesteśmy ludźmi. Na odpowiednie wnioski przyjdzie jeszcze czas... A jakie mogą to być wnioski? A co się robi z mordercami i ciemniakami? Konfiskaty mienia i na szafot z nimi. Naprawdę, jeśli jeszcze nas nie zabijają to tylko z tego powodu, ze są nieliczni. Ale hodują sobie stado hunwejbinów, indoktrynowanych w szkołach na potęgę. Nie przeminie to pokolenie, a zobaczycie dymiące krematoria i pola śmierci, gdzie kruki obdziobywać będą kości "homofobów".
Sebastian Lorenc2019.12.29 12:06
Ty jednak jesteś do leczenia. Definitywnie i nieodwracalnie. Myślę, że możesz być zagrożeniem dla otoczenia. Te katastroficzne wizje, trupy, śmierć. Nie jestem lekarzem, ale to mi śmierdzi chorobą psychiczną.Sorry stary. Czytam cię od lat i pogarsza ci się bardzo. Dla dobra rodziny powinieneś poddać się terapii.
ZERR02019.12.29 12:23
Będę miły i dam i wskazówkę. Jeden wpis powyżej turbolewak "azaradel" zwyzywał "katolickich idiotów" jako "morderców zwierząt". Inaczej to ujmując, jako ciemniaków i morderców. Teraz to już tylko jeden mały kroczek aby wyartykułować pełną paszczą, że właściwą metoda postępowania z "mordercami" jest pozabijanie ich. W XX wieku lewica taki słowny myk robiła wielokrotnie. Czekamy kiedy znowu.
Igor Seruga2019.12.29 12:35
Kiedyś zrozumiesz, oby nie było za późno, a ty obyś się nie ockną w kaftanie w karetce pogotowia
ZERR02019.12.29 12:39
Nowa strategia obrażania? W sumie kawał chama z ciebie.
Igor Seruga2019.12.29 12:50
Nie mam zamiaru Cię obrażać. W swoim życiu zawodowym spotkałem się z takim ludźmi jak Ty. Paranoja,depresja urojeniowa jest bardzo ciężka do leczenia. A choroby psychiczne dotykają dziś wielu. Ani to wstyd, ani obraza. Sam po śmierci żony walczyłem z depresją.
ZERR02019.12.29 12:56
Odważnie przekraczasz kolejne szczeble. Prosiłbym żebyś się więcej do mnie nie odzywał, tak będzie lepiej
j232019.12.29 12:57
O widzę! Psychiatra czy idiota. Nowoczesny inaczej. Żenada.
Igor Seruga2019.12.29 12:14
Fakt. Lorenc ma rację. Człowieku nie jesteś głupi. Zrób coś z sobą zanim będzie za późno. Zanim zaczniesz robić krzywdę bliskim i otoczeniu. Chorzy najczęściej nie mają świadomości swojej choroby, dlatego ważna jest reakcja otoczenia. Jeśli nie dla siebie, zrób coś dla swojej rodziny.
Azazel2019.12.30 10:03
Jakże mi miło: katohunwejbin ZERRO nazwał mnie "turbolewakiem". Bluzg ze strony takiego czegoś to dla normalnego człowieka komplement i sygnał, że idzie w dobrym kierunku: udało się przebić przez zerową tępotę i dotrzeć do jąderka - czyli reszteczek mózgu.
anonim2019.12.29 11:43
Kurkizm - opis wielguckiej głupoty. Wielguckie właśnie po raz kolejny wydało z siebie dowód na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ze słów Jędraszewskiego (wyjątkowego nawet jak na biskupa bydlaka) nie zrozumiało najważniejszego - cytatu ze "świętej" książeczki o nazwie Biblia: czyńcie sobie ziemię poddaną. I oto katolickim idiotom wydaje się, że w związku z tym mogą niszczyć ziemię i mordować zwierzęta, bo panbóczek im pozwolił. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnowie powinna się wstydzić, że takie wielguckie w niej bywało, bo niczego się nie nauczyło. I taki z tego czego ateista, jak z koziej d... trąba.
ZERR02019.12.29 11:52
Dlaczego piszesz, że chcemy cię mordować, bo Pan Bóg pozwolił? Nie chcemy. My chcemy tylko tego, żebyś wrócił do swojej zagrody i nie biegał z pałką nienawiści po ulicach miasta.
Azazel2019.12.30 10:00
Zerro Jasne. Biegać z pałami nienawiści i włazić ludziom z butami do łóżek mogą tylko bogobojni katolicy twojego pokroju. Gdybyś miał choć odrobinę rozumu, to już dawno przestałbyś pisać bzdury na frondzie i zajął się tym, do czego powstałeś - czyszczeniem szamba.
Normal2019.12.29 11:25
No nareszcie ! czekałem na etatowego ( ciekawe ile zarabia na frondzie za 1-3 "rzygów" dziennie) hejtera RP! Dość długo trwało aż kolejne szambo stworzył ale oto jest! Czytajcie bo niebawem zniknie! Wszak już kolejne "rzygi" są przygotowywane
Polak2019.12.29 11:24
Ponieważ lewacka antypolska szczujnia,celebryty wszelkiej rasy,koderaści, pederaści , homo- i ekoterroryści to typki o IQ poniżej 20, których rozwój intelektualny zatrzymał się na poziomie 10-latka, więc nie dziwota, że wściekle wyją na słowa JE Ks. Abp. prof. MJ, zupełnie nie rozumiejąc ich treści!!!!! Czym tm sposobem nie obnażają swojego niedorozwoju intelektualnego i ciemnoty?
anonim2019.12.29 17:15
O widzę, że z ortografią już troszkę lepiej, ale z rozumkiem nadal nie bardzo. Znowu ci się bidulku pojęcia dotyczące IQ i rozumienia pomieszały - jest dokładnie na odwrót.
a.b.c.2019.12.29 17:20
Ksiądz Józef Tischner dokładnie określił takich jak ty: "Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać."
Zosia. 2019.12.29 11:21
Matka Kurva, ty pisowskie ścierwo z wiochy Biskupin idż do kibla, zwal konia to ci przestanie sperma w dekiel walić !!!!!!!!!!!!
ABC2019.12.29 17:32
Widać ,że często to robisz.Smutne
Majestic2019.12.29 18:25
Masz obrzydliwy jezyk, nie pokazuj go czesto bo My tutaj nie pozwolimy bys nam swoj okropny jezyk wystawiala,
Andrzej2019.12.29 10:13
Jak tam, Wielgucki, twoje dochodzenie w sprawie zamachu na Dudę przy pomocy opony?
Michauowa2019.12.29 9:46
Jędraszewski i spółka powinni być postawieni przed Trybunał Stanu za działalność wywrotową i antypolską, za szczucie Polaków na siebie i nawoływanie do pogromów i wojny domowej!
j232019.12.29 12:54
TWój tatuś tak robił. Stawiał pod murem a koledzy zakopywali pod chodnikiem. by nikt nigdy nie usłyszał o tatusia zbrodni. Gratuluję rodzinki. Swołocz.
Michauowa2019.12.29 14:11
Za pomówienia się idzie do pierdla!
Jacek2019.12.29 18:16
Dokładnie, sama tam powinnaś iść za hejt.
anonim2019.12.29 18:51
Dobrze ,że o tym wiesz ,przyjdzie czas ,że tam trafisz ,bo to właśnie robisz ,pomawiasz.i to jak widać świadomie.
Majestic2019.12.29 18:34
Przesada, nie ma podstaw do takiego dzialania, ale twoja rekacja pokazuje ze wolnosci slowa nie uznajecie jesli wypowiadane slowa uanaczniaja ze ekologizm jest zaraza
Ciekawy2019.12.29 9:44
Pisia ciemnota ma tak ograniczona ilość szarych komórek ze wyobrażenie sobie ze jej własne dzieci i wnukui będą miały dzięki nam piekło na ziemi przekracza możliwości percepcyjnejDlatego PAN BÓG NIE STWORZYŁ SAMYCH DEBILI
Majestic2019.12.29 18:37
Greta Thunberg nie sprawi ze postepujace cyklicznie zmiany warunkow atmosferyczne zostana zatrzymane, nie ma takiej sily zadna lewacka ekologistyczna organizacja czerpiaca zyski z naiwnosci ludzkiej.
anonim2019.12.29 9:13
A tu jedna z najnowszych "gwiazd", na którą trzeba uważać... https://wolna-polska.pl/wiadomosci/david-mayer-de-rothschild-szykowany-antychrysta-2016-10
T2019.12.29 17:42
kąd się wziął Ekologizm? Ten pan już w latach 70 go lansował i związaną z nim depopulację. https://www.pch24.pl/david-rockefeller-nie-zyje--miliarder-i-globalista---walczyl-z-religia-i-wzywal-do-depopulacji,50337,i.html