Matka Kurka: Egzotyczni bohaterowie totalnych. Cyrk historyczny w Gdańsku - zdjęcie
02.09.19, 10:00(fot. screen)

Matka Kurka: Egzotyczni bohaterowie totalnych. Cyrk historyczny w Gdańsku

44

Na razie bez charakterystycznego patosu, historii i autorytarnych ekspertyz autorytetów, na nową liderkę opozycji namaszcza się Aleksandrę Dulkiewicz. O Dulkiewicz napisałem praktycznie wszystko, co da się o niej napisać, dlatego posłużę się jej przykładem, by dokonać analizy znacznie szerszego i poważniejszego zjawiska. Dziś odbyły się obchody 80 Rocznicy II Wojny Światowej. Państwo polskie zorganizowało normalne i godne uroczystości, podkreślające skalę tragedii, jakiej doświadczyli Polacy z rak niemieckich okupantów. W Gdańsku zorganizowano cyrk historyczny, z alternatywną oceną przyczyn i skutków II Wojny Światowej i w tym cyrku wzięli udział egzotyczni bohaterowie - pisze Matka Kurka na portalu kontrowersje.net 

Kto wie w jaki sposób Dulkiewicz, która ma wszelkie cechy Petru i Hartwig, potraktowała prezydenta Londynu, Sadiq’a Khan’a, ten wie, że się wyzłośliwiam. Trudno się nie wyzłośliwiać, gdy kolejny raz osoba o intelektualnych i moralnym kompetencjach nie przekraczających poziomu gospodarza domu Stanisław Anioł, są kreowane na przywódców narodu. Oczywiście mamy tu do czynienia z pełną konsekwencją, są to alternatywni przywódcy alternatywnego narodu, co nie znaczy, że to się nie może zmienić. W przeszłości wielokrotnie bywało tak, że Polak nie potrafił rozpoznać polskiej historii, gdy opowiadali o niej towarzysze sekretarze i radzieccy profesorowie.

Dziś Polacy ze wszech miar słusznie oburzają się na to, że zniknęli Niemcy i pojawili się „naziści”, natomiast obozy koncentracyjne mają wyraźny narodowy przymiotnik – polskie. Nie widać też powszechnej akceptacji dla „niemieckich bohaterów” i „niemieckich ofiar”, co próbuje się ludziom wciskać do głów takimi produkcjami jak „Nasze matki, nasi ojcowie”. Tyle tylko, że to żadne novum, z takim pisaniem historii oraz budowaniem bohaterskich życiorysów. Niektórzy optymiści uspakajają, że łgarstw całkowicie odwracających porządek historyczny i aksjologiczny, na chama Polakom sprzedać się nie da. Pewnie dołączyłbym do optymistów, jednak przeszkadza mi jeden fakt. Otóż należę do pokolenia, które w szkole uczyło się o bohaterskiej i wyzwoleńczej Armii Radzieckiej, o generale Świerczewskim, co to się kulom nie kłaniał, o Niemcach mordujących w Katyniu i w ogóle nie słyszałem na lekcjach, że Ribbentrop i Mołotow podpisali pakt o nieagresji.

Prawdą jest, że zorganizowana przez Dulkiewicz impreza wygląda żałośnie i spełnia wszystkie kryteria nauczania historii i wynoszenia na cokoły bohaterów ze stali, jakie starsi Polacy znają ze szkół. Pojawia się jednak pytanie, czy to rzeczywiście jest od początku do końca śmieszne, czy może zawiera bardzo niebezpieczną bombę z ukrytym i opóźnionym zapłonem. Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że przed 2015 rokiem, pożal się Boże, polskim minister spraw zagranicznych, prosił Niemców w Berlinie, aby Niemcy znów zaczęły rządzić Polską i całą Europą. Przed 2015 roku państwowe uroczystości związane z II Wojną Światową wyglądały bardzo podobnie do tych dzisiejszych w Gdańsku. Gdy Prezydent Polski Lech Kaczyński wygłaszał płomienną mowę w obronie polskiej historii, Donald Tusk chował twarz w dłonie i drwił razem z Merkel i Putinem, z polskiego Prezydenta.

Łatwo wyjść z założenia, że wśród opozycji mamy same mierne postaci, no i jeszcze teraz do wyznaczanego poziomu dołącza Dulkiewicz, która ten poziom zaniża. Problem tkwi w tym, że dokładnie tacy ludzie, na takim i jeszcze niższym poziomie rządzili Polską, dość wspomnieć Gomułkę, Wałęsę, Komorowskiego, Kopacz. W tych wszystkich alternatywnych zabawach jest kupa śmiechu, ale też i niebezpieczeństwa, że najgorsza dla Polski i Polaków historia może się powtórzyć. Jeśli sami nie zadbamy o prawdę historyczną, to chętnych do napisania Polsce nowej historii z pewnością nie zabraknie, wielu potencjalnych autorów Dulkiewicz ściągnęła do Gdańska, a jeszcze więcej znajdziemy w Berlinie, Moskwie, Brukseli.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (44):

anonim2019.09.3 9:55
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
AB2019.09.2 19:29
Ja ją widzę jako ekspedientkę w sklepie mięsnym i uważam, że to najwyższe stanowisko, na którym mogłaby się sprawdzić bez obciachu. Jako prezydent miasta jest po prostu żałosna. Nie wiem, co gorsze - jak monotonnie duka napisany przez kogoś tekst, czy wtedy, gdy usiłuje coś powiedzieć od siebie.
Jana2019.09.2 18:50
Dulkiewicz wybrana na prezydenta z litości.To ostrzeżenie.Zawsze powinno sie wybierać na tak ważne stanowiska w pełnych i wolnych wyborach.
100 lat 2019.09.2 18:49
Pani Prezydent Dulkiewicz nasze Cudowne Dziecko polskiej polityki zastąpi Pana Przewodniczącego Schetynę i poprowadzi Platformę Obywatelską do zwycięstwa ! Niech żyje Cudowne Dziecko Prezydenta Komorowskiego i Ryszarda Petru !
bea2019.09.2 18:11
To jest bunt targowiczan zenada
jacek 2019.09.2 17:56
W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie – niekoronowany król Polski, książę Adam Jerzy Czartoryski (14.01.1770 – 15.07.1861)
Bogo2019.09.2 15:34
Franca i obrzypęp dobrana para, buhaha.
Cogito ergo sum2019.09.2 13:49
Bananowa inteligencja popiera Panią Dulkiewicz. Są podobnej krwi
Rodzina polski patriotówi katolikow2019.09.2 12:24
Chłoniemy na Frondzie ten ruczaj autentycznej katolickiej miłości, patriotyzmu, empatii. I dziękujemy Bogu za naszą gdańską otwartość umysłów, tolerancję, niezgodę na głupotę, pogodę ducha. Tak było w 1970, 1980, 1981, 1989 i tak będzie nadal.
Bartek2019.09.2 12:18
Wierzę w Polaków. Przecież wystarczy spojrzeć na twarz p. Brejzy juniora, czy Neumana, albo Olszewskiego, żeby wiedzieć, że tam decydują tylko i wyłącznie deficyty. Porównajmy te twarze z opisywanymi przez wybitnego fizjonomistę Jeffreya Forda, a będziemy pewni, ze wyżej wymienione służyły temu naukowcowi jako wzory do jego albumu. Wiemy, że mogłyby służyć. Małość, głupota, nienawiść, oszustwo i podłość. J. Ford odczytuje bezbłędnie te przymioty z fizjonomii.Twierdzi również, ze są one czytelne dla ludzi. Wierzę, że zostaną odczytane, bo wielu internautów je rozpoznało i zidentyfikowało u tych z deficytami.
Figa z makiem2019.09.2 12:36
Tak wystarczy spojrzeć na twarze tzw.totalnej opozycji i wszystko wiadome
widziane z boku2019.09.2 15:21
A co takiego Jeffreya Forda czytałeś? Pochwal się.
orgi2019.09.2 11:44
żyjątko zwane dalej b.optymistycznie dupkiewicz znalazła niezwykle właściwe towarzystwo dla siebie ..... lewacki knur obnoszący sfuj odwłok niczym ratusz , oraz boluś zdradliwy zwany daleju "otua " . Bukiecik godny fotki vicka pawełka r. i jego "żonusi"
któś2019.09.2 14:13
Co ty, toż to Dulcynea ...
Michał Pasierb 2019.09.2 11:33
Możliwość i zaistnienie takiej hucpy świadczą o tym , że demokracja w POLSCE ma się doskonale wbrew narracjom powyższej czerwono-różowej alternatywy "spod hasła żeby było tak jak było".Sami się zapętlili w w swojej ideologii....
Donek2019.09.2 11:14
Moj rzad jest w Gdansku, nie w Warszawie. Brawo Dulkiewicz!
uriah2019.09.2 12:30
jak każdego volksdojcza
łajza z ina2019.09.2 12:37
Donek załóz sobie dzisiaj kondonek
kalikst2019.09.2 14:07
Głupcy wszystkich krajów łączcie się.
Karol2019.09.2 14:55
No to ci winszuje takiego "rzadu "!! Co za jelop !!!!!
ebi2019.09.2 15:42
Współczuje dobrego samopoczucia, ale nie masz się czym szczycić, no chyba że twoja inteligencja jest na tytm samym poziomie. Brak wyczucia, opanowanie przez obce stacje pani sama nie wie co mówi. Tvn nawet na ten temat milczy bo wstyd!
jacek 2019.09.2 18:34
twój rząd jest w Berlinie, a rząd Berlina w Moskwie
Dariusz Andrzej2019.09.2 11:05
"I jeszcze Murzyn. Zobaczcie, on się nie mył wcale" - tak rydzyk w Częstochowie powitał misjonarza z Afryki. Tłum pielgrzymów zebranych na dorocznej pielgrzymce słuchaczy Radia Maryja wybuchnął śmiechem...
Karol2019.09.2 14:53
Tak sie zastanawialem, kto ma wiekszy rozum, ta mucha , na twoim lbie,czy ty?! Dzis juz wiem !
dzielnicowy2019.09.2 15:07
jak ja taki debil mógłbym przeprosić Polaków ?---zobowiązuje się do olewania PełO-wskich hamów i przeczytaniu historii Polskiej .III rzesza już mi nie imponuje .czopek tuSSk to od dziś zdrajca
jacek 2019.09.2 18:32
Michał Guć PO wiceprezydent Gdyni - "murzyńskie dzieci rodzą się białe a stają się czarne bo się kapią w brudnym bajorze" https://dorzeczy.pl/kraj/109089/Murzynskie-dzieci-rodza-sie-biale-potem-nabieraja-koloru-Oburzenie-po-wpisie-wiceprezydenta-Gdyni.html Setki tysięcy lemingów w Polsce powiedziało "że to wyrwane z kontekstu, i że Guć jest ostatnią osobą którą można by posądzić o rasizm". Setki tysięcy Polaków twierdzi jednocześnie, że o. Rydzyk jest ostatnia osobą ktorą można posądzić o rasizm, a jego wypowiedzi są albo zmanipulowane - zmontowane z dwóch wypowiedzi (słynne: dwa samochody od bezdomnego) albo wyrwane z kontekstu
ebi2019.09.2 10:54
Nawet taka gazeta jak FAKT pominął przemóienie tej pani, ze względów zapewnie aby nie zrażąć nawet tych odmuzdzonych do gazety. Ja czytam wszystko aby miec poglad. Niesamowite jest to, że ta pani jest wykształcona ma studia podyplomowe, co oznacza, że wykształceni z obcji wiadomej to niestety nie idzie tam w parze wykształcenie z inteligencją. Smutne, ze ok. 30% ludzi co prawda z 50% głosujących ma tak niska inteligencję.
Antex2019.09.2 11:43
a czego się można spodziewać po kobiecie która nie może się domyślić (przynajmniej oficjalnie) kto jest ojcem jej dziecka???
bea2019.09.2 18:13
sama sie zaorala egzotycznie
Mejer2019.09.2 10:33
Typowy mongoł z PO
poPO=kurw..., dulkiewicz,odzieje2019.09.2 10:26
chwała polskim żolniezrzom poległym na wszystkich frontach! RIP! odmózdżona psychopatka dulkiewicz moze nas tylko rozbawić
Andrzej2019.09.2 10:24
Cyrk to codzienne powoływanie się na "katolickim" (buhaha) portalu na hejtera który wypłynął hejtowaniem Owsiaka a teraz próbuje obrażać innych bo Owsiak mu się znudził
qwerty2019.09.2 11:09
Brawo Andrzej lepiej tego ując nie mozna
qwerty2019.09.2 12:39
głupio pieprzysz Andrzejku bez ładu i składu
anonim2019.09.2 14:06
Obraza jest wtedy, gdy się mędrca nazwie głupcem i uczciwego złodziejem. natomiast jak się głupca nazwie głupcem a mędrca - mędrce, to nie ma obrazy. Hejtem jest obrażanie przez kłamliwe pomówienia. Jeśli zarzuty są prawdziwe, to nie ma hejtu.
Porownanie2019.09.2 10:20
Chwałą wszystkim bohaterom obrońcom - https://www.cda.pl/video/31629471b?wersja=1080p
Karol2019.09.2 14:48
Czesc i Chwala Bohaterom !
JS2019.09.2 10:18
Oni nie potrafią odnaleźć się w nowej Polsce ! Wściekają się, pałają ukrytą nienawiścią do tego co Polskie, co narodowe, co chrześcijańskie. Ale zamiast im złorzeczyć okażmy im dobroć i modlitwę. Jak odrzucą dobroć, strząśnijmy proch z sandałów i oddajmy Miłosierdziu Bożemu ale nie potępiajmy ich ! Pozdr.
Figa z makiem2019.09.2 12:33
Nie prawda!!!trzeba ich demaskowac na każdym kroku to niebezpieczne menele na usługach Berlina i Moskwy
JS2019.09.2 17:38
Tak, trzeba ich demaskować ! Zło w w PIS także ! Pozdr.
precz z neokomuną2019.09.2 10:17
calaa plejada starych i nowych sowietów + jeden muzułmanin czyli "egzotyczny" wróg cywilizacji chrześcijańskiej :))
dzielnicowy2019.09.2 15:13
tak wygląda PełOwska świnia ----morda tego timermansa .wiedza dulkiewicz,komorowski ,wielki ryszard,patriotyzm kiszczak tuSSk,michnik ----""całe w Polsce zło to PełO PełO""
Moni2019.09.2 10:05
Bardzo egzotyczni ci uczestnicy tego "totalnego" cyrku. Tak egzotyczni, że w normalnej głowie się nie mieści, że taka egzotyka jest w Gdańsku już na co dzień, do tego za darmo i jeszcze w wyniku własnego wyboru.
jan lesiak2019.09.2 10:59
mieszkanka okolic miasta Gdańsk, korzenie wileńskie, młodzieżowy mentor to tow. Kwsniewski , wyznaje ,,ze jest gdańszczanką i to co ona robi jest ekspresją wolności.