Matka Kurka: Dzień, w którym zawył najtwardszy leming - zdjęcie
20.12.19, 18:30Zdj. EPP, CC BY SA 2.0, Flickr

Matka Kurka: Dzień, w którym zawył najtwardszy leming

46

Z tak głębokiego dna nie da się wydobyć podskakiwaniem, tutaj potrzeba drabiny albo trampoliny, czyli przestawienia wajchy i wyprodukowania zupełnie innego szyldu, bo o nowej jakości nie ma mowy. Nie znaczy to jednak, że coś takiego zaistnieje, równie dobrze wszystko może się dalej kisić i gnić, ale to już się będzie działo na otwartych oczach elektoratu, do którego dotarła naga prawda - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach strony Kontrowersje.net.

 

Bez zbędnych wstępów i opisów przyrody, przechodzimy od razu do rzeczy. Wczoraj mieliśmy wyjątkowy dzień, ale tylko pod jednym względem, bo reszta to dzień jak co dzień. Najwięcej mówiło się o kompromitacji w czasie głosowania, kiedy to opozycja mając niepowtarzalną szansę na wygraną z PiS, poniosła spektakularna porażkę, a to dlatego, że posłowie pojechali na wakacje i pokazywali zdjęcia kotów na Twitterze, gdy „ważyły się losy demokracji”. W przeciwieństwie do powszechnych opinii, zgłaszam w tej kwestii zdanie odrębne i w pierwszym słowie zgadzam się z wykładnią posła opozycyjnego, choć on akurat nie powinien się odzywać, że to głosowanie nie miało większego znaczenia.

Idąc dalej trzeba też znieść wszystkie misternie tkane teorie spiskowe, że to Kaczyński zastawił pułapkę, aby ośmieszyć „opozycję”, czy tez Schetyna chciał utopić konkurenta Budkę. Nic z tych rzeczy, to akurat był jeden wielki przypadek i chaos, który zaskoczył wszystkich, nie było ponad 30 posłów PiS na sali i drugie tyle ze strony opozycji. Padł wniosek o wyłączenie z posiedzenia pierwszego czytania nowelizacji ustaw sądowniczych i dopiero wtedy wszyscy się zorientowali, jak blisko było do sensacji. Normalna sytuacja w sejmie, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, ale konsekwencje ewentualnie przegranego głosowania przez PiS miałby dokładnie taki sam charakter, jak po przegranej opozycji, nic więcej. Elektorat PiS wściekłby się i zepsułby sobie święta, PiS musiałby ukarać posłów i pewnie pojawiłaby się cała seria teorii o tym jak to koalicja się rozsypuje, natomiast ustawa i tak zostałby przegłosowana w późniejszym terminie.

Pech chciał, że porażka przydarzyła się opozycji i to w fatalnych okolicznościach, co doprowadziło do wyjątkowego zachowania elektoratu opozycji, o czym wspomniałem na wstępie. Dzień wcześniej co prawda garstka, ale jednak, przyszła, w taką sobie pogodę, przed sądy, aby zaśpiewać piosenki o wolności i krzyczeć: „konstytucja”. Na te demonstracje nie udało się dotrzeć Tuskowi, który siedział w cieplej sali i promował swoją książkę. Oczywiście Tusk znalazłby czas, aby wyjść do tłumów, problem w tym, że żadnych tłumów nie było, a Tusk porażek swoją twarzą nie firmuje. Pierwszy iskrę pod beczką prochu wykrzesał włąśnie Tusk, jednak wybuch nastąpił dopiero po kompromitacji w głosowaniu i serii głupich tłumaczeń. Hitem stała się „Madera 2”, czyli wyjazd Napieralskiego na urlop z rodziną, gdy „lud konstytucyjny” walczył na barykadzie, pan Grzegorz się wczasował. Tego było już za wiele i co ciekawe najtwardszy „leming” zawył najgłośniej, nie ważąc słów.

Rzecz niespotykana od ponad czterech lat, zawsze, ale to zawsze uciszano wszystkich najłagodniejszych i racjonalnych krytyków jednym hasłem: „dajesz paliwo PiS”. Tym razem uciszano naprawdę nieliczne jednostki, które się do tego knebla odwołały. Tragedia zatoczyła tak wielkie kręgi, że do ogólnego lamentu dołączyły się media i autorytety. Proszę sobie wyobrazić, że nawet Owsiak nie wytrzymał i w nocy w swoim stylu zgnoił opozycję:

Największym przegranym jest tutaj opozycja. Przegranym? Co ja gadam! To według mnie kompletna nieudolność. Zło! Wielkie zło!
Cuda chciałoby się powiedzieć, przed Wigilią najbardziej zatwardziali antypisowcy przemówili ludzkim głosem i dostrzegli, że są mięsem armatnim dla polityków opozycji, co średnio rozgarnięty człowiek wiedział od zawsze. Na koniec doszło nocne nagranie z posiedzenia komisji sprawiedliwości i tam usłyszeliśmy, że jedynym pomysłem POKO jest „robienie sobie jaj” i obstrukcji, co część opozycji nazwała „kodziarstwem” i to parokrotnie. Nie muszę tłumaczyć, że afera rozlała się z taką siłą, której i wymowne milczenie TVN nie powstrzyma. Publicyści mają skłonność do podniet i często przy takich okazjach wyciągają daleko idące wnioski. Powstrzymam się zatem od wielkich uniesień i nie napiszę, że to koniec czegokolwiek, natomiast na pewno jest to początek totalnej apatii w szeregach elektoratu opozycji i całkowitej niemocy polityków opozycji.

Z tak głębokiego dna nie da się wydobyć podskakiwaniem, tutaj potrzeba drabiny albo trampoliny, czyli przestawienia wajchy i wyprodukowania zupełnie innego szyldu, bo o nowej jakości nie ma mowy. Nie znaczy to jednak, że coś takiego zaistnieje, równie dobrze wszystko może się dalej kisić i gnić, ale to już się będzie działo na otwartych oczach elektoratu, do którego dotarła naga prawda.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (46):

Dr Nobody2019.12.21 22:45
Brawo Panie Piotrze! Łoi Pan tak ostro, że to zdradzieckie ścierwo na forum nie potrafi nawet podyskutować tylko od razu bluźni z braku argumentów:):) Gratulacje!
Zenon2019.12.21 12:30
Można rzec, że kończy się "połowiczny czas rozpadu komunizmu". Jeszcze będzie nas boleć zanim calkowicie uwolnimy się od tej zarazy, ale to już koniec tej wynaturzonej żydowskiej ideologii. Tfu na nich i na ich groby.
Janek2019.12.21 10:27
Radio WNET: Michałowski: Schetyna i Tusk są nadal prowadzeni przez służby. Wiadomo, że TVN ma pieniądze z FOZZ youtube.com/watch?v=5Fb2MP8aGaM
anonim2019.12.21 9:51
Nasz Kmicic pewnie ładnie umoczony, że tak gra w tym nie swoim filmie i bełkocze tym nie swoim slangiem. Odnoszę się do zdjęcia oczywiście. ładna przeszłość, szkoda, że tylko przeszłość.
5552019.12.21 9:28
ale lemingi wyją.....uwialbiam !!! jeszcze jeszcze jeszcze ...wdzieczne to jest dla moich uchów
Weteran Prawdziwy2019.12.21 8:50
Brawo "MATKA KURKA". Tym anty-polakom przypomnę "TYLKO KROWA i TRUP NIE ZMIENIA ZDANIA".
lucjanhenryk2019.12.21 5:50
"Zakwiczały świnie odrywane od koryta......."
Jarek2019.12.20 23:12
No, tak ończy zajob, który chciał strząsać szarańczę ze zdrowych drzew ! Ktoś zatrząsł, ale spadł jeden szarańcz-samiec ! Brawo, lwowski żulik ! Na razie trzech kandydatów na przewodniczącego PO-je-bów (kąamców, złodziei i zdrajców ) Budka, Mucha i Zdrojewski . Naszym faworytem jest Mucha ! Mucha ! Mucha ! Mucha ! Mucha !! Proponujemy manifestację pod senatem na temat: „Senat wolny od łapówkarza Grodzkiego”
Antek z Czerniakowa2019.12.20 22:30
Za POdanie ręki starym komuchom i wprowadzenie ich do eurokołchozu i za sojusz partyjny z młodym lewactwem, Schetyna i reszta tych platformianych drani powinna być zmieciona z powierzchni ziemi.
Alojzy Cedzidło 2019.12.20 22:56
Tym razem uznanie ,panie ,,Antku " Diagnoza w 100 % słuszna . Tylko z tym ,,zmiecieniem " to bym się nie zgodził . To nie kara . Marzy mi się aby 100% Polaków miało podobną do Pana opinię , ocenę .. Czy to możliwe ? Nie wiem . Komuchy nie wyprowadzili swojego sztandaru z podziemia , na polecenie Schetyny . On im tylko z grobowca płytę odwalił..i stworzył klimat do wyjścia . A ,,klimat " napłynął rurą Nord Strem ze wschodu na zachód.
Grizzly2019.12.20 21:48
Panie Matka, prosimy o napisanie felietonu nie całkiem political fiction o czymś takim: Tusk nie chce ale będzie musiał "kandydować" np. na skutek jakiegoś monstrualnego zamachu! Końska wtedy do stajni a on ... musi!
B522019.12.20 19:47
leming wyliniał
1002019.12.20 19:44
jak trzeba byc je,,,y zeby popierac ten bubel prawny . Mam nadzieje ze dozyje dnia kiedy ty i podobni beda mieli sprawe u tych miernot ktore popieralec , zachwytu wyjec
lech keller-krawczyk ohydny staruch2019.12.20 19:38
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata", "Bjorn z Rogiem w Doopie"... Jest 𝐒𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych idiotycznych pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-"genetyk słowianszczyzny" jest rzeczywiście 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫 kręci się koło szkół i 𝐬𝐭𝐚𝐥𝐤𝐢𝐧𝐠 chłopczyków. Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
realista2019.12.20 19:20
Halo pomyleńcy, wam się w pewnym okresie waszego „rozwoju” coś pomyliło – w wasze życie wkradł się jakić błąd ! Wiecie dlaczego nazywamy was gorszym sortem ?! Bo każdy normalny człowiek jak popełni błąd lub się pomyli, to przynajmniej stara się ten błąd usunąć, a tą pomyłkę naprawić ! A wy tkwicie w tej waszej PO-głupiźnie bez końca. Wy nie jesteście normalni. Wy jesteście po prostu gorszym sortem !!!
Urszula2019.12.20 20:10
A wy kim jesteście żeby oceniać tych, którzy was nie popierają? Jesteście tylko pismatołami i trzeba być cholernie pyszałkowatym aby krytykować kogoś, kto jest lepszy i mądrzejszy od tego pisdzielskiego pospólstwa. No, ale miernoty muszą się dowartościować próbami poniżania innych. Niedoczekanie wasze, jesteście tylko pismatołami i takimi pozostaniecie.
Jarek2019.12.20 23:16
Orszulko z Katowic, stara chłolero ! Nawet jeśli jesteśmy pismatołami, jak piszesz, to dalej jesteśmy lepszym sortem - a wy gorszym !
Zenon2019.12.21 12:15
Love this comment 😁
Zenon2019.12.21 12:22
Im nie tyle się pomyliło, ile zaszczepiono im nieuleczalną chorobę umysłu i ducha, zwaną marksizmem. Na to jest tylko jedno lekarstwo: ołowiane czopki w miedzianej polewie.
Bizon2019.12.20 19:18
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Alojzy Cedzidło. 2019.12.20 22:37
Lepiej sytuacji bym nie ocenił Pełna racja . Dołączam się i ja do ,,życzeń " . Oby się sprawdziły. Pozdro.
Lewak2019.12.20 19:17
Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
ewa2019.12.20 19:12
Brawo kuraka - w punkt
gumowa kaczka2019.12.20 19:11
pisowska marionetka dała głos
Urszula2019.12.20 18:57
Co do powiedzenia na temat ostatnich wydarzeń w Sejmie ma do powiedzenia konstytucjonalista prof. Jacek Zaleśny. "To nawiązuje do najgorszych praktyk komunistycznych".
B522019.12.20 19:09
powoływanie się na kogokolwiek jest niepoważne przeczytaj co to jest Protokół brytyjski podpisany przez Polskę
Urszula2019.12.20 20:06
Jest jeden szkopuł w tym wszystkim: ja to zdanie popieram i nie jest to powoływanie się, ale moje osobiste przekonanie. A, że forma ci nie odpowiada to już twój problem. A propos powoływania się: które wg ciebie protokoły są warte powoływania się na nie? Te, które wam pasują są ok, a inne już nie?
fronda.pl2019.12.20 18:57
https://natemat.pl/189321,pier-ol-sie-mowi-do-owsiaka-matka-kurka-frustracja-jest-na-miejscu-bo-bloger-od-lat-usiluje-zniszczyc-owsiaka
Krystian. 2019.12.20 18:55
Matki Kurvy, już nikt nie bierze poważnie, jak się sytuacja zmieni będzie pluł na Pis z całą zaciętością, żeby się nowym przymilić. To zwykła sprzedajna Kurva jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alojzy Cedzidło2019.12.20 19:25
A pan /i ,,Krystian " to ma rezydencję pod latarnią . Czy inny ,,gabinet rozkoszy " wszelakiej.
Kim jest Piotr Wielgucki vel \\\"Matka Kurka\\\"? 2019.12.20 18:55
PiS, to jak TU-154 lecący do smoleńska! Alarm "pull up" nic nie daje! Łamanie procedur i chore ambicje to dla nich norma! Na pogrzebie będą , tylko bezdomne psy szczące na krzyże...
B522019.12.20 19:15
powiedz jaki masz problem nie możesz się bzykać z kolegą czy tacie uwalili emeryturę
kapral2019.12.20 20:40
bzykać kolegę!!!
Japa2019.12.20 19:31
Szanowny ,,Stalker " tematu elaboratu Wielguckiego nie zauważył . A tak prywatnie zapytam Pan /i ,,Stalker " często na bani pisze. ?
Kim jest Piotr Wielgucki vel "Matka Kurka"? 2019.12.20 18:43
Wiejski chamek mieszkający w zakutej wsi Biskupin pod Chojnowem na Dolnym Śląsku. Niewierzący(!) i jak sam przyznał: syn pijaka i sekretarza PZPR, posiadacz żony i dzieci. W młodości punkował i jeździł do Jarocina. W internecie zaczął funkcjonować pod koniec lat 90 podpisywał się jako "Wielbłąd" i "Ketman", później przechrzcił się na "Matka Kurka" postanowił, takim nickiem, "przyłożyć" Ojcowi Rydzykowi! Stworzył portal Kontrowersje.net, który redaguje i którego jest niekwestionowaną "gwiazdą"! Poniżej kilka jego złotych myśli które zamieszczał: "Nikt o Kaczyńskich tak naprawdę nie słyszał, każdy Polak znał Kuronia, Wałęsę, Lisa, Gwiazdę, Modzelewskiego, Frasyniuka, Bujaka, ale nie Kaczyńskich, nie znał, bo się niczym szczególnym nie wyróżniali, siedzieli cichutko przyklejeni do Wałęsy, który ich później wylansował, a którego oni opluli i odsądzili od czci i wiary" "Nie lubię Kaczyńskich, ponieważ są chodzącym symbolem polskiego stereotypu, wszystko, co można najgorszego powiedzieć o Polakach, jest zawarte w organizmach i działaniach tych dwóch Panów. () Jednym z flagowych zawołań Kaczyńskich jest wiara ojców, ale za symbol wiary ojców wybrali Kaczyńscy katolicką mutację, katolicką patologię i antypapieża Tadeusza Rydzyka" W październiku 2008 r., gdy Palikot zarzucał prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadużywanie alkoholu, "Matka Kurka" notował na swoim blogu: "Powiedział dwie prawdziwe rzeczy (Palikot), co do których nie mam już najmniejszych wątpliwości: prezydent jest chamem, prezydent ma problem alkoholowy, (...) jest pijakiem". "Matka Kurka" albo Piotr Wielgucki, jak kto woli, jest książkowym przykładem słabego intelektualnie internetowego trolla i politycznej chorągiewy, który napisze wszystko i opluje każdego, byle zaistnieć i zainteresować tym ludzi... GRATULACJE dla portalu 'Fronda' za "autorytet" moralny jakim karmi swoich czytelników!
KKK2019.12.20 19:16
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
B522019.12.20 19:17
spokojnie polacy zapomną jak byli rąbani w poroże i postkomuna powróci
1002019.12.20 19:52
juz wocila komuna wersji krasnala
Alojzy Cedzidło2019.12.20 19:19
Pewno oberwę od autora tego krytycznego elaboratu na temat życiorysu ,,Matki Kurka ,ale myślę ,że jego autor mocno się wnerwił . Powód ? Tylko jeden . Wielgucki napisał prawdę niewygodną dla ,,uczonego" Bolesna prawda na temat tego typu ,,krytyki' .Zamiast udowodnić ,że ,,Matula " się myli . bo może się mylić , autor ,,pojechał " PRYMITYWNIE po życiorysie Wielguckiego. Takie ,,krytyki " to specjalność totalnych .Możecie pytać co chcecie , a odpowiedz bezpośrednia to marzenie pytajaqcego. Reasumując . Tez się czasem z p. Wielguckim nie zgadzam ,ale przyznaję , nie stać mnie na polemikę . A takie grzebanie w JEGO ŻYCIORYSIE , dalekie od intelektualnego dna nie jest. I to by było na tyle panie ,,Pytaczu"
1002019.12.20 19:51
wszystko zalezy kto mu placi teraz wielb9 wielkiego kaczora i lubi katolikow . dla mnie jest to taka oslizgla zmija , zmienia poglady zaleznosci z ktorej strony wieje wiatr , jest wyrachowany
Japa2019.12.20 22:21
,,Seto " Szanowna . To wy z Farmy zawsze tak nie na temat . Byle okichać , zwłaszcza jak nie chłosta PiS ? Nie jestem ,,badaczem " twórczości ,,Matki Kurka " . Potwierdzić więc nie mogę Jego podatności na watr . Dlatego , zamiast wpisu o życiu Wielguckiego , wolał bym poczytać uzasadniony logicznie , oparty, o fakty komentarz .A nie wiaderko pomyj bez uzasadnienia .
1002019.12.21 0:27
wypowiedz pisuara
Japa2019.12.21 10:54
No właśnie . Na taką ripostę tylko Was stać . Ubogie to . Jak przemówienie POwca .
norge2019.12.20 20:58
POKOjeby to anus mundi. Masz oralna diaree,
ian2019.12.20 23:16
peowsko kodziarsko lewackie qrwy wyją znaczy jest cool mają wyć miód na serce
Polka2019.12.22 3:16
pamietam jak Matka kurka mnie wnerwiala ale w czasie prezydentury Lecha Kaczynskiego juz byl na dobrej drodze. TO co przytoczylesd z innych cvzasow trudno mi stwierdzic czy mowisz prawde.