Matka Kurka: Co łączy Nitrasa i Thun? Niekoniecznie chamstwo... - zdjęcie
02.11.19, 21:00Zdj. screen TVN24, Youtube/Wybierz Polskę

Matka Kurka: Co łączy Nitrasa i Thun? Niekoniecznie chamstwo...

54

"Co łączy chama Nitrasa z chamką Różą Thun?"-pyta Piotr Wielgucki "Matka Kurka" w tytule tekstu na blogu w serwisie Kontrowersje.net

"Jedyna wątpliwość jaką miałem przy tytułowym zdaniu, odnosiła się do warstwy językowej, a ściślej do końcówek żeńskich. W gęstych oparach ideologicznego kretynizmu, człowiek może się poczuć zaczadzony. Tak też się poczułem i przez dobrą chwilę zastanawiałem się, czy „chamka” nie jest przypadkiem „gościnią”. Na szczęście mam w domu parę słowników, w tym mój ulubiony słownik Doroszewskiego, który „Szczerze” polecam wszystkim, bo takie nastały czasy, że podstawowe słowa tracą znaczenie albo zmieniają się w karykaturę. Cała reszta nie wzbudziła żadnych wątpliwości, wszystko w tytule się zgadza co do joty, wystarczy tylko udzielić poprawnej odpowiedzi"-podkreśla na początku. 


"Zapraszam do zabawy w formie epickiej zagadki, która będzie się składać z szeregu podpowiedzi, a raczej przesłanek o nieco zdradliwym i mylącym znaczeniu. Zaczynamy. Czy chama Nitrasa z chamką Różą Thun łączy sposób uprawiania polityki? Zdecydowanie tak, ale nie o taką odpowiedź chodzi, gdyby zagadka była aż tak prosta, zabawa przybrałaby charakter tytułowych polityków"-dodaje publicysta. 

"Czy chama Nitrasa z chamką Różą Thun łączą prymitywne prowokacje wymierzone w Jarosława Kaczyńskiego, nie wykluczając odniesień do tragedii po stracie brata i wielu przyjaciół w katastrofie smoleńskiej? Nie ma co do tego wątpliwości, przykładów jest tak wiele, że nawet w epickiej zagadce się nie zmieszczą, ale nie o to chodzi"-podkreśla bloger. Czy tym, co łączy wspomnianych polityków Platformy Obywatelskiej jest agresja? Aby oddać europosłance Thun sprawiedliwość, Wielgucki przyznaje, że Nitras jest bardziej "pobudzony", choć w rzeczywistości agresja eurodeputowanej wcale nie jest mniejsza, lecz objawia się w innych formach.

"Nitras biega po sejmie, grzebie w cudzych rzeczach, rzuca w Jarosława Kaczyńskiego jakąś maskotką, przepycha się i biega po Sali i korytarzach, jak naszprycowany. Thun tego nie robi, jednak jej agresywne ataki na Polskę i Polaków w niemieckich telewizjach i w Brukseli są znacznie bardziej szkodliwe i w rezultacie agresywne."-konkluduje bloger, dodając, że agresja również nie jest rozwiązaniem zagadki. 

"Czy chama Nitrasa z chamką Różą Thun połączyła pogarda dla polskości, tradycji, wartości, jakie towarzyszyły przez wieki naszym wielkim przypadkom i bohaterom? Kto ma ochotę niech próbuje szukać argumentów przeciw takiej tezie, ale dla mnie jest to na tyle oczywiste, że po prostu powiem TAK. Z tym, że nie na pogardzie dla polskości i tradycji opiera się zagadka, choć to jeden z elementów stanowiący sens zagadki. Czas na podpowiedź najbardziej podstawową i ściśle związaną z treścią zagadki. Czy chama Nitrasa z chamką Różą Thun łączy chamstwo? Komu przyjdzie do głowy tradycyjne: „No jak, nie jak tak”, ten jest już bardzo blisko właściwej odpowiedzi, o ile połączy tę oczywistą oczywistość z czymś, co takie proste do połączenia nie jest. Słowem ciepło, jednak to jeszcze nie to"-dodaje Piotr Wielgucki. 

"Czy chama Nitrasa z chamką Różą Thun łączą ich koleżanki i koledzy? Zdecydowanie tak, wystarczy podać parę nazwisk z brzegu: Niesiołowski, Palikot, Szczerba, Rabiej, Jachira. Zatem może chodzi o to, że chama Nitrasa z chamką Różą Thun łączy formacja polityczna zmieniająca nazwę co kwartał, a w tej chwili chyba nazywa się POKO? O to na pewno chodzi, z tym, że nie w zagadce, którą czas najwyższy rozwiązać, aby sprawdzić na ilu twarzach pojawi się pełne zaskoczenie"-podkreśla bloger. 


"Szanowni Rodacy chama Nitrasa z chamką Różą Thun łączą procesy karne i cywilne o zniesławienie i znieważenie oraz naruszenie dóbr osobistych. Co w tym takiego zaskakującego? i po co urządziłem cały ten cyrk? Otóż oni te procesy wygrali i stali się „ofiarami hejtu”! Pozostawiam wszystkich razem i każdego Polaka z osobna, z pełną treścią, podpowiedziami i ostateczną odpowiedzią na zagadkę, aby sobie na spokojnie odpowiedzieli na jeszcze jedną zagadkę. Jak to, ku…a, możliwe?"-podsumowuje "Matka Kurka".

Kontrowersje.net

 

Komentarze (54):

Ciekawy2019.11.25 21:57
Kokoszka ma tak wysokie wierszówki ze nie boi się ze jak perzegra w sądzie to go z torbami puszcza
Maczek2019.11.4 21:57
Jestem za poślićą TUN i Muchą Kamilą Pichowicz i Premierzycą Kłamaczową i
Jan Radziszewski2019.11.4 8:26
I Nitras i Thum będą razem piać Pieśń Obywatela piekła . + Stał tam nagi, pokryty płonącymi robakami, które nie umierają. (Mr. 9:47-48) On zwrócił się do mnie i westchnął głęboko, podczas gdy otaczały go płomienie. + Głosem bez emocji, tylko w bólu i w przeżywanych torturach, zaczął śpiewać tę pieśń. +++ Tekst pieśni: +++ „Płonące robaki wpełzają, płonące robaki wypełzają, wchodzą do pępka i wychodzą z ust. Z przodu wchodzą, z tyłu wyłażą, wchodzą i wychodzą, w oczy i z uszu. Wołam o miłosierdzie, lecz nikogo to nie obchodzi, nikt tego nie słyszy. Rozpalony ból w mojej krwi, rzeki odchodów, wymiocin i krwi... to wygląda jak powódź. Płomienie są wszędzie, lecz nie rzucają światła. Wszystko, czego doświadczam, to wszelkiego rodzaju ból, terror i przerażenie, gdyż jestem Obywatelem Piekła!!! To jest pierwszy poziom Piekła. Brakuje słów do opisania kolejnych. + Piekło jest tak gorące – odparzona skóra odpada od mojego ciała. Jak mam określić mój piekielny ból? Jestem tak spragniony, a nie mam nawet łez do picia, i och, mój BOŻE, jak to Piekło śmierdzi! +Jestem Obywatelem Piekłaaaaa!!! Nie ma tu żadnej wody, nawet potu, aby ochłodzić moje czoło. Ja wiem, że nigdy nie będę uwolniony z Piekła, podczas gdy demony przeklinają mnie, szydzą i drwią ze mnie. Krzyczę do BOGA: „Proszę, pomóż mi!”, jednak ON nie słyszy. Zamiast tego głos szatana, który śmieje się i drwi: ‘Nie ma tutaj BOGA i nie ma miłosierdzia!!! Mam tortury, potępienie i wszelkiego rodzaju strach!!! Ale BOGA tutaj nie ma!!! Gdyż w końcu jesteś mój, Obywatelu Piekłaaaaaaaaaa!!! +
Mirek2019.11.3 12:22
Nawet nie czytając artykułu odpowiem co tych dwoje łączy . Otóż łączy ich jedno : SZCZUCIE NA POLSKĘ .
gregor2019.11.3 11:20
ich laczy wyprany mozg i nienawisc do Polski
Marek2019.11.3 9:34
Ich łączy jeszcze jedna rzecz-osoba, chodzi o elektorat. Jeżeli głosuje na nich to popiera i promuje a najczęściej reprezentuje podobny poziom chamstwa. Nie spodziewajmy się, że w tym układzie co się zmieni, polepszy- to niemożliwe, bo jak pisał Dołęga Mostowicz, cham honoru nie ma.
joze2019.11.3 8:34
O, Boże jakie te Niemki są brzydkie
Sebastian Lorenc2019.11.3 8:54
Przecież jej panieńskie nazwisko to Woźniakowska, pochodzi z dobrej polskiej rodziny z tradycjami.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.3 16:01
Wez Pietrka i pszyjerzdżaj mam flaszkie z Woronerza. Wy to takie jak ja, mlodom klase wychowalim.
typ2019.11.3 7:11
Czekam aż to całe POKO zniknie ze sceny politycznej. Banda oszołomów i bandytów.
aspirynka2019.11.3 5:55
Z twarzy są podobni.
anonim2019.11.3 1:39
http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/teczowe-lawki-w-kielcach-tak-klamie-wpolityce-pl-proba-odwrocenia-uwagi-od-biernosci-rzadu
anonim2019.11.3 0:17
Kurczak, nie kurka 😕
Kuszelas2019.11.2 22:11
Ta Thun to Un?
Maczek2019.11.4 21:59
Lub poślica Tun
Valentynka2019.11.5 0:35
POślica :-)
JONASIK2019.11.2 22:02
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
Piotr Nowak2019.11.2 22:01
Hej nieuki i przygłupy lewackie, chcieliśmy wam serdecznie podziękować za skreślanie kratki logo PO, zamiast kratki przy nazwisku waszego kandydata do sejmu i senatu. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Wyborczej, wasze nieważne głosy pozwoliły PIS-owi wygrać wybory. Dziękujemy wam raz jeszcze za to, że polubiliście PIS, a tym samym nas – zwolenników PIS-u. Jesteśmy wam za to wdzięczni i prosimy was o dalszą „dobrą robotę” dla PIS-u, a tym samym dla Polski – waszej Ojczyzny ! W maju 2020 kolejne wybory – prezydenckie. Pamiętajcie, żeby skreślać kratkę logo PO (po prawej stronie) nazwiska waszego kandydata na prezydenta. Pozdrowienia !
Piotr Nowak2019.11.2 22:00
Ja pier-dolę ! Debile z POKO złożyli protest wyborczy przeciwko swoim wyborcom !!! Ich wyborcy zamiast wpisać „x” w kratce przy nazwisku, skreślali logo POKO za nazwiskiem. Komisja Wyborcza stwierdziła, że przedszkolaki uczestniczące w próbie przedwyborczej skreślali prawidłowo karty wyborcze, natomiast wyborcy POKO mieli duże trudności.
ojciec kogut2019.11.2 22:32
bo to są POKO totalne głąby
Piotr Nowak2019.11.2 21:33
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
2019.11.2 21:38
Dalej masz atak debilu? :) Co piłeś? Podszyj się pod jeszcze kogoś innego i wklej coś 100 razy. Udowodnij nam że każdy pissowiec to debil. :) Bądź reprezentantem! Bób Rosół Włoszczyzna! ha ha ha :D
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.2 22:29
Pietrek to nie tak. Ten dablju to chiba prezydent to go nie obrarzaj. Nie pytaj co piłeś a zapytaj co bendziemy pic. Mam samogon prosto z Woronerza. Pszyjerzdżaj ale bez Guja bo śmiendzi z rana.
Piotr Nowak2019.11.2 21:33
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Piotr Nowak2019.11.2 21:32
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
KKK2019.11.2 21:29
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
2019.11.2 21:31
Lecz się i nie pij tyle.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.2 22:24
Ty Pietrek go załatfiłes ze hej. Zapomniałeś dodać ze ten KKK to z Hameryki Klu Klux Klan czy jakos tam. Palilim kudzi na kszyżach.
nie ślepy2019.11.3 23:10
Dla ciebie zaś na leczenie za późno...!
aspiring educationalist2019.11.2 21:25
"Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wjechanie w przystanek we Wrocławiu. 37-latek jest pijany, policja czeka z dalszymi czynnościami do momentu, aż wytrzeźwieje." Czyli znowu wasz, swojski, katolicki, pozłacany pszenicą, posrebrzany żytem "ubogacacz".
Piotr Nowak2019.11.2 21:35
Czego wy ateistyczne wieprze i maciory chcecie od nas wierzących ?!! Dlaczego nienawidzicie czegoś w co nie wierzycie, co wam wogóle nie powinno przeszkadzać , co nie powinno was wogóle obchodzić ?! Przecież nikt was nie zmusza chodzić do kościoła, nikt nie zmusza waszych dzieci do uczęszczania na religię, nikt was nie zmusza do pochówku z księdzem, a wasze zwłoki możecie sobie dać skremować i prochy wysypać na śmietnik. No to czego chcecie, z jakiego powodu cierpicie do wierzących w Boga ?! Noście sobie te wasze weginy i penisy na patykach – nic nam do tego, ale odp-ier-dolcie się od naszej Matki Boskiej, mszy świętej i Kościoła !!!
Stachu przez \\\\\\\\\\\\\\\"ch\\\\\\\\\\\\\\\" 2019.11.2 21:46
No właśnie, nie pij tyle. Zamiast chlać wziąłbyś się w końcu i naprawił ową spłuczkę.
Dam2019.11.3 15:29
Problem nie jest z wierzącymi, bo każdy może wierzyć w co mu się podoba. Problem jest z KK, który zajmuje się polityką i ingeruje w życie wszystkich. Kościół powinien mówić do katolików, że nie powinni konkretnych rzeczy robić ale nie ma prawa ograniczać wolności tych, którzy do niego nie należą.
WINETU2019.11.3 8:15
Wódka Królową Polski!
Lennon2019.11.2 21:25
>>>Co łączy Nitrasa i Thun? Obydwoje nie kradli z kontenerów Polskiego Czerwonego Krzyża?
anonim2019.11.3 0:20
😊
2019.11.2 21:22
Co jest? Nasz kato-frondo-piso-debil od wklejek zdechł? Za bardzo się nayebał? :) A to ci... :) Szkoda prawacy że nie widzicie że jak wasz niezrównoważony ziomal wkleja, jakby miał atak pokuurwieństwa to żaden się nawet słowem nie odezwał. Frondo-tchórze hipokryci. Ale za to was kocham, :*
Imowicz2019.11.2 21:31
Stul pysk debilu i idź spać !!!
2019.11.2 21:33
:)
Sebastian Lorenc2019.11.2 21:35
Piotruś, Twój psychofan się uaktywnił, upodabnianie się to największe pochlebstwo, a on nawet chce się nazywać jak Ty.
Marcin №2019.11.2 21:42
Jesu maria... tylko mnie nie podkładajcie pod tego "fana" ja was prosze na wszelkie świetości wasze ( wy ich nie macie, ale co tam ;) ) Aga, dobrze swego bronisz, oby światło pomyslności , nigdy nie zagasło, nigdy, nie zagasło ;P ..kto nie wypije, i cos tam, cos tam ;P
Marcin №2019.11.2 21:57
Dostałem natychmiast 2 minusy... od kogo? ;P Słabe to... Moraliści, warci klechów, na których sami nadają... słabe to ;P ...nie piszac mi tu... ja idę w inne pokłady świadomości, wam nie znane... ale i tak was kocham ;P
Wania2019.11.3 15:56
Nowak to ty?
Marcin №2019.11.2 21:36
myślę Piotrek... że się lekko zapowietrzyłeś w swym szaleństwie, ni to ładne, szkaradne zacne podziwiane... a nuż poklask dostaniesz Nie szukaj zapchajdziury, czekaj konkretów... jak pisał Twardowski ;)
2019.11.2 21:43
O czym ty gadasz, chłopie?
Marcin №2019.11.2 21:51
Mysle Piotr, że ma skrywana od lat orientacja, teraz daje rezultaty, i nie będe owijał w bawełnę... Kocham Ciebie, jak siebie samego! I co mi zrobisz?! Kryje się z tym od dawna, ale serce nie sługa, juz nie mogę tego skrywać... mam ku Tobie, wielka miętę, a nawet dwie, plus drażetka :) Jestesmy sobie przeznaczeni, nie odtrącaj mnie, wejrzyj głęboko w siebie, wiem co myślisz, ....jestesmy sobie przeznaczeni na vieki wieków, oraz kredyt ;) miauuu
2019.11.2 21:55
jaaa prdl ale ty jesteś zryty. :) Idź się połóż. Dobranoc.
Marcin №2019.11.2 22:04
Wiem że jestem "zryty"... dlatego nasza wspólna znajoma... tak nas kocha :D ...do jutra... jak ja Ciebie kocham, Ty mój wafelku :) Noc bedzie słoddddka, a ranek... też, i smietana z rana.... jej, głodny jestem ;) spadam, mój jeżu ;)
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.2 22:15
Oni z rana smiendzom a Mnietek muwi piwko z rana jak śmietana.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.2 22:18
Pietrek ty pisz jaśniej, dam ci radem kohaj tylko księnrzniczki a kradnij miliony. Na klikaniu nie zarobisz, graj w totolotka a bendom z ciebiem ludzie.
Ana2019.11.3 2:34
żal mi ciebie, ale za takich jak ty zawsze się modlę!
Halloween2019.11.2 21:19
"Jak to, ku…a, możliwe?"-podsumowuje cham "Matka Kurka".
ojciec kogut2019.11.2 22:29
tylko nie chamie ty chamie
zatroskany2019.11.2 21:06
Fajnie nie musi ubierać żadnej maski na tą durną imprezę