Matka Kurka: Cała ,,zagadka'' nominacji do TK - zdjęcie
06.11.19, 08:30(fot. flickr/wikipedia Adrian Grycuk)

Matka Kurka: Cała ,,zagadka'' nominacji do TK

57

Ciężko powiedzieć z czego to wynika, na pewno z braku wiedzy i doświadczenia, ale z drugiej strony ile razy można popełniać te same błędy? „Otwierasz” sobie człowieku Internet, a tam bzdura na bzdurze, w ramach najnowszych interpretacji, prostej jak autostrada decyzji PiS, choć w moim przekonaniu była to decyzja samego Jarosława Kaczyńskiego. Wszystkiego nie dam rady, ale z grubsza postaram się odsiać głupotę od faktów, zaczynając od sprawy najbardziej podstawowej i pewnej - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Tak się składa, że przynajmniej część nominacji do Trybunału Konstytucyjnego jest mi znana od pół roku i piszę o tym nie po to, aby łechtać ego, ale by ostatecznie przerwać głupotę związaną z „przykrywką Banasia”. Kaczyński jest genialny, ale chyba nie aż tak, by przewidzieć co się stanie za pół roku i jak to przykryć. Druga, jeszcze głupsza teoria głosi, że to jest „ustawka”. PiS wystawił kandydatów kontrowersyjnych, żeby Andrzej Duda mógł wyjść cały na biało i powiedzieć „nie dla psucia standardów, nie odbiorę przyrzeczenia od takich kandydatów”. Prawny i polityczny idiotyzm, jednak powtarzany przez bardzo wielu, od Kosiniaka-Kamysza po całkiem rozsądnych ludzi, których poniosła fantazja i chęć zabłyśnięcia oryginalnością. Całą tę śmieszną teorię obala prosty fakt, dotyczący pierwszego „spisku”, nie było żadnej „przykrywki”, to i nie może być „ustawki”, skoro kandydaci zostali wybrani wiele miesięcy temu.

Prócz kompletnego wymysłu i budowania tanich sensacji, są jeszcze okoliczności prawne i polityczne. Naprawdę wystarczy odrobina podstawowej wiedzy, właściwie kawałek historycznej pamięci, żeby nie powtarzać bzdur. Jedyną kompetencją Prezydenta RP przy powoływaniu sędziów TK jest odebranie przyrzeczenia i dokładnie o to się rozbijał wstęp do konfliktu o TK, gdy Andrzej Duda nie odebrał przyrzeczenia od trzech sędziów. W tym momencie głosiciele teorii, krzykną: „No to mieliśmy rację!”. Nie, nie mieliście racji, powodem nieodebrania przyrzeczenia był nielegalny, łamiący konstytucję wybór sędziów, ale nawet ten powód spotkał się z ostrą krytyką Andrzeja Dudy i całą serią eksperckich wywodów, że Prezydent RP nie może odmówić odebrania przyrzeczenia. I prawdą jest, że Andrzej Duda przy zgodnym z prawem wyborem sędziów nie może odmówić zaprzysiężenia.

 

Prezydent miałby jeszcze jeden problem, prócz prawnego, gdyby zablokował sędziów nominowanych przez PiS i byłby to problem polityczny. Przypominam, że to PiS wybierze kandydata na Prezydenta RP i około 80% elektoratu Andrzeja Dudy to elektorat PiS. Teraz proszę sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby Andrzej Duda na starcie kampanii powtórzył taki „numer”, jak z wetem ustaw sądowniczych, co elektorat PiS ledwie zapomniał lub wybaczył? Ostatnią rzeczą jakiej potrzebuje Andrzej Duda to choćby pozorowany i ustawiony konflikt z PiS, tylko ktoś wyjątkowo mało mądry mógłby taki scenariusz podrzucić i próbować wcielać w życie. Żadna z bzdurnych hipotez krążących po Internecie i w mediach nie zawiera cienia prawdy i skrawka zdrowego rozsądku, natomiast same nominacje są bardzo proste do interpretacji.

Jarosław Kaczyński wybrał kandydatów najbardziej znienawidzonych przez „nadzwyczajną kastę” i „elity’ III RP, zrobił to celowo i z pełną premedytacją, aby posłać kilka ważnych sygnałów. Po pierwsze to jest jasne powiedzenie, że „kaście” nie odpuścimy i ze szczucia „kasty” się śmiejemy. Po drugie ludzie, którzy poświęcają się sprawie i ponoszą za to olbrzymie koszty, w tym osobiste, zostaną nagrodzeni. Po trzecie brak konsultacji z koalicjantami wskazuje im miejsce w szeregu i mówi jasno, dostaliście więcej niż wam się należy i po więcej nie próbujcie sięgać, takie decyzje należą wyłącznie do PiS. Mało sensacyjne, bardzo proste i… prawdziwe. Cała „zagadka” nominacji do TK.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (57):

Leon2019.11.7 4:58
Sluchac wycie,znakomicie.Genialne wprost posuniecie PiS,sedziulkowie dostali jasny przekaz,nie odpuscimy i slusznie.Taki jeden byly,zoll,moll,coll czy jakos tak podobnie pyta,czy byl wczesniej polityczny sedziulk w TK,no trzeba byc wyjatkowo bezczelnym,lub wprost kanalia,zeby udawac glupiego i nie wiedziec iz rzeplinski byl taka osoba.
Pioter2019.11.6 20:10
Mam nadzieję, że kiedyś J. Kaczyński wysra się na mównicy sejmowej, albo wystawi tego swojego kuzyna na premiera. Wtedy chętnie przeczytam jak pan bloger "ja to wszystko przewidziałem" będzie się gimnastykował, żeby wykazać jakie to iście wspaniałe pokerowe zagranie prezesa.
Dr Aloha2019.11.6 19:44
Tak to jest najlepszy możliwy wybór w PIS nie ma osób które by się bardziej na takie stanowisko nadawały. Nie ma nikogo kto byłby mądrzejszy, uczciwszy czy stabilniejszy emocjonalnie. Są to najlepsi kryształowo moralni kandydaci.
Foster2019.11.6 19:38
Czy TK jest jeszcze Trybunałem Konstytucyjnym ?
Reytan2019.11.6 17:35
Sadzac po reakcji zasranych sowieciarzy to naprawde trudno o lepsze kandydatury.
Urszula2019.11.6 15:35
Dobre :D "Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk dwoił się i troił, gdy tłumaczył, dlaczego Stanisław Piotrowicz jest odpowiednim kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Prowadzący audycję w radiu zapytał w końcu, ile polityk zarabia. - Ok. 9,5 tys. zł - odpowiedział. - Stanowczo za mało jak na to, co pan musi tutaj wygadywać - skwitował dziennikarz."
Leo2019.11.6 15:26
Super trupa
OZ2019.11.6 14:56
TRZECH POLSKICH MUSZKIETERÓW : Pani Prof. Krystyna Pawłowicz, dr Elżbieta Chojna-Duch, prokurator Stanisław Piotrowicz.
Pisbusters2019.11.6 14:54
Ja myśle że oni wiedzą takie rzeczy które nie powinny wyjść na jaw, może prezes by uniknąć więzienia w stanie wojennym ciągnął prokuratorowi a niby profesorka dobrze wie że prezesowi nie staje
Mirek T2019.11.6 15:51
To że mu nie staje wie cała POLSKA!
Urszula2019.11.6 12:11
Debil podszywacz pod Piotr Nowak był napisał: "prawnik z wywróconym muzgowiem" Co za bezmózg. Taki z niego Polak jak z koziego tyłka trąba. Przynajmniej miej, sieroto obrzygana, szacunek do własnego języka jeśli nie masz do ludzi.
Mirek T2019.11.6 15:49
Urszula musimy przestać odpowiadać temu płatnemu trolowi, to może przestanie szczekać.
Reytan2019.11.6 17:33
Urszula smierdzi.
Piotr Nowak2019.11.6 11:09
Jak wygracie wybory to wróci wasz rzepliński - OK ?!
Mirek T2019.11.6 14:49
Nowak przestań się wysilać, bo się obsrasz i wikary nie będzie chciał Ci wypełnić kiszki stolcowej!
Reytan2019.11.6 17:31
Komuchy smierdza siarka.
wypalacz węgla drzewnego w Bieszczadach2019.11.6 10:49
lustracja, dekomunizacja, repolonizacja, historia w szkołach- amen
Piotr Nowak2019.11.6 10:32
Jeśli jesteś Wilgucki przeciwko tym trzem kandydaturom, to podaję ci inne kandydatury, z których napewno będziesz zadowolony: prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens, prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens, prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. Złodziej, prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens, prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem, prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens, prof. Radosław Markowski – prof. Debil, prof. Jadwiga Staniszkis – feministka, prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić, prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności, prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności), prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności słowa, prof. Maciej Giertych- należy do Homo insipiens, prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka), prof. Ewa Graczyk (z Gdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy, a także Rzepliński, Zoll, Stępień, i inni lewaccy skur.......................
Tubylec2019.11.6 10:37
Ale się księżulo popisał, będą rubelki brzęczały w kieszonce...
Piotr Nowak2019.11.6 10:38
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Urszula2019.11.6 12:05
Ups, uwaga debil na portalu. Nie komentować
Reytan2019.11.6 17:29
Smierdzisz komuchu.
Mirek T2019.11.6 14:45
Nowak, albo ubliżasz kobietom facetom,co Ty sobą reprezentujesz,że ubliżasz innym? Nawet 500+ nie dostaniesz bo Ci nie staje Kato- Talibski zorany łbie. Masz 3 zwoje mniej od KURY!!!
Realista2019.11.6 10:32
Matka kurka chyba myśli, że jak się trochę poawanturowała z Owsiakiem w sądzie to jest ekspertem prawnym, w tym konstytucjonalistą. Chłopie zacznij w jakiś uczciwy sposób zarabiać pieniądze. Zarabianie na ciemnym ludzie wypisywaniem dla niego idiotyzmów w sieci takim sposobem nie jest. Duda nie miał żadnej podstawy prawnej do dokonywania oceny czy wybór sędziów TK przez sejm był legalny czy nie. Jeśli tego dokonał tzn, że przyjął twórczą interpretację, że odebranie przez niego przyrzeczenia stanowi element procedury wyboru sędziów i uznaniowo może zablokować wybór sędziego. Analogicznie teraz mógłby zablokować wybór tej pisowskiej neoelity. Oczywiście, że tego nie zrobi. Z prostego powodu, bo jest Adrianem. Mam nadzieję, że opozycji wystarczy kiedyś jaj, żeby Dudę postawić przed Trybunałem Stanu. Niepowołanie sędziów TK to był chyba jego najbardziej jaskrawy delikt konstytucyjny. To był pierwszy krok do rozwalenia TK, teraz Pawłowicz i Piotrowicz to kolejny etap. W przyszłym roku kolejne stanowiska w TK będą do obsadzenia. Miernych ale wiernych w PIS nie brakuje. Może by tak Misiewicza na sędziego TK? Chłopak się przecież zasłużył, medal nawet dostał;) A moze Banaś jak złoży rezygnację z NIK to by go wstawić do TK?;) PIS już mnie niczym nie zdziwi.
Wilgucki2019.11.6 10:44
Z debilami nie rozmawiam !
Realista2019.11.6 10:47
To nie pogadasz sam ze sobą.
Palindrom2019.11.6 17:18
Czy ktoś ci już mówił, ze bredzisz? Zajmij się, jak sam radzisz Kurce – tym, co potrafisz: filatelistyką, masturbacją…
Bez żadnego trybu2019.11.6 10:31
W przypadk komunistycznego prokuratora Piotrowicza nie ma żadnej zagadki jego nominacji. Ma robić to samo, za co w stanie wojennym był odznaczony przez Jaruzelskiego Brązowym Krzyżem - tak jak wtedy ma tępić demokrację i opozycję. Tego od niego wymaga prezes. I za to ma szansę znów być odznaczony przez kroczącą ku PRLbis partię PiS.
Piotr Nowak2019.11.6 10:41
Masz zupełną rację. Tyle tylko, że teraz role się odwrócą, i skazywanymi będzie lewactwo i czerwona i tęczowa zaraza. Kapujesz teraz ?! Debil !
Bez żadnego trybu2019.11.6 12:47
Piotr, miusisz uzupełnić wiedzę. Pomogę ci. Otóż Piotrowicz i jemu podobni czerwonych nie skazywali bo sami nimi byli i on sam siebie by musiał teraz skazać. Lewicę owszem prokurator Piotrowicz ze swoimi kumplami za komuny skazywał m.in. Kuronia, Michnika, Geremka na wiele lat więzienia. I tu masz rację obecna władza znowu ich chce skazywać. I po to jest potrzebny PiSowi komunistyczny prokurator Piotrowicz, żeby skazywał tych samych co skazywał w stanie. wojennym. Docenił to ówczesny prezes PZPR Jaruzelski, docenia dziś prezes PiS.
wojt2019.11.6 10:30
Kurek, skoro taki z ciebie mędrzec to powiedz jak to było z tą opona w samochodzie rezydenta
qwerty2019.11.6 10:12
A i biskupie Sławoju Leszku Głódziu i jego wyczynach nic nie napiszesz ? Co głupio tak o swoich idola pisac że okazali się zwykłymi gnojami.?
Reytan2019.11.6 17:27
Smierdzisz komuchu !
kira2019.11.6 10:09
Należy zakupić Pawłowicz roczny zapas sałatek.....
a_l2019.11.6 11:07
Tu jest jej największe przestępstwo! Czy aby nie uprawiasz stalkingu?
Reytan2019.11.6 17:25
Oto rekord bolszewickiej glupoty. Oni morduja miliony,a druga strona,o zgrozo,wcina smaczne salatki !
Benio2019.11.6 10:08
Czyli PiS wysyła jasny komunikat - TKM! TKM! TKM! Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi! Niczego innego się nie spodziewałem. Ale jakiego by Jarosław łajdactwa nie zrobił, nie ożywi brata. Musi z tym żyć.
Reytan2019.11.6 17:23
Komunisci smierdza i morduja.
Dzek2019.11.6 9:35
To nawet nie są wypociny,to są szczochy!!
Urszula2019.11.6 9:35
TK i tak już prawie nie istnieje. Te wskazane persony nie przyczynią się do odbudowy znaczenia Trybunału, a wręcz przeciwnie.
Piotr Nowak2019.11.6 10:37
Szkoda Olszulo, że nie ma rzeplińskiego - no nie ?! To bał fachowiec pierwszej klasy - nie Orszulo ?! A Stępień, Zoll i inni złodzieje i przygłupy - nie Orszula ?! Puszko na spermę !
Urszula2019.11.6 12:04
Puszkę na spermę to masz w swoim domu tylko czy to aby w tej puszce jest twoja sperma. Jakbym miała takiego idiotę obok siebie to miałby rogi dłuższe niż jeleń. Co ukradli Zoll, Stępień i inni? Jeśli ty ich nazywasz przygłupami to kim ty jesteś? Kononowiczem najwyraźniej. I zejdź z nicku Piotra Nowaka, debilu.
bogdanus bis2019.11.6 12:25
pewnie ma, najprędzej mu je proboszcz przyprawia
Reytan2019.11.6 17:19
Urszula to znany prowokator komunistyczny i lajdak.
Mirek T2019.11.6 14:37
Nowak Ty chamie nie pierwszy raz obrażasz kobiety, Twoja matka też była puszką na Spermę? Twoją puszką jest muszla klozetowa.
Reytan2019.11.6 17:21
Komunstki nie sa kobietami. To tacy sami ubeccy kaci,jak reszta.
Palindrom2019.11.6 17:13
A po co TK znaczenie? Konstytucja nie przewiduje dla TK funkcji "żeby miał znaczenie". i "dbał o swoje znaczenie". TK ma spełniać swoja konstytucyjna rolę. Tyle i tylko tyle. Rzepliński, kiedy skupił się na "trosce o znaczenie" TK, zrobił z niego redutę walki politycznej w najgorszej możliwej postaci.
anonim2019.11.6 9:21
Najważniejszy punkt to ten, iż karawana idzie dalej nie dając się zastraszyć!
XXX2019.11.6 9:15
Proponuję powyższą fotografię uznać za lek wczesnoporonny :D
Tubylec2019.11.6 10:34
...oraz specyfik wymiotny...
anonim2019.11.6 9:13
Prezes Kaczyński powinien dostać Nobla z dziedziny szachów politycznych.
Benio2019.11.6 10:23
Szachów? Raczej gry w trzy karty.
Piotr Nowak2019.11.6 10:35
Benio ?! Ty job twoju mać benio ? A tatuś głupszy, czy mamusia ? Benio ? Pytam, bo po kimś musiałeś odziedziczyć twój debilizm ?!
Mirek T2019.11.6 14:28
TY Piotrusiu nawet nie wiesz kto jest Twoim tatusiem,mamusia też nie ma pewności Twój zorany Kato- Talibski łeb działa na poziomie Kury.Nawet nazwać Cię DEBILEM to przesada!!!
Proffo2019.11.6 9:03
Czysta prawda, jak to, że 1939 Polka zdradziecko zaatakowała sąsiadów.
lady chapel2019.11.6 8:36
TK będzie apolityczny. Tak jak nasz polski KK.
Palindrom2019.11.6 17:05
A kiedy TK był apolityczny? Zapewne wtedy, kiedy go nie było.