Matka Kurka: Andrzej Duda nie zostawi Polaków na pożarcie ,,nadzwyczajnej kaście'' - zdjęcie
20.01.20, 13:00(fot. flickr/PiS)

Matka Kurka: Andrzej Duda nie zostawi Polaków na pożarcie ,,nadzwyczajnej kaście''

33

Powoli rusza cała ta machina wyborcza ze wszystkimi jej wadami, zaletami i śmiesznostkami, a ponieważ to nie pierwsza kampania jaką obserwuję, to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że mnie nic nie zaskakuje. Mamy kilkoro kandydatów i znów się powtarza ten sam scenariusz, czyli po pierwsze wszyscy przeciw PiS, choć wszyscy mówią, że mają program dla Polski. Po drugie nikt poza kandydatem PiS nie jest w stanie sformułować jasnych postulatów, ściśle związanych z codziennością, realnym życiem po prostu. Po trzecie przeciw konkretom jedynego poważnego kandydata, cała reszta rzuca bajki i baśnie opowiadane w takim rozkroku „zadowalającym wszystkich”, że aż kości trzeszczą - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Powyższy rys polityczny to oczywistość i trochę głupio szerzej o nim pisać, ale dla porządku przywołam parę szczegółowych argumentów. Spójrzmy na ofertę rywali Andrzeja Dudy. Jaki jeden element wyróżnia te kandydatury? Co proponuje Biedroń? To samo od lat „tolerancję i uśmiech”, kompletny abstrakt, dobry na spotkania „ekologów”, ale żywego i zainteresowanego swoim życiem człowieka niczym nie przekona. Jaką ofertą ma Kosiniak-Kamysz? Też bez zmian, „zakończyć wojnę polsko-polską” i no chyba jeszcze JOW, bo pamiętajmy, że Kukiz został rolnikiem. Czego się można spodziewać po celebrycie Szymonie Hołowni? Celebryctwa i niczego więcej, jeśli ktokolwiek w ogóle wie, że jest taki kandydat, to kojarzy go wyłącznie z doniesień kolorowej prasy, która opisała jak ksiądz nie chciał udzielić Hołowni komunii, no i wszystko z programu dziennikarza TVN. Pozostaje Bosak „narodowiec”, polityczny koloryt ze wszystkimi „oryginalnymi” hasełkami, jakie słyszymy od 30 lat.

 

A od czego zaczęła się kampania Andrzeja Dudy? Od konkretu i to takiego, którym żyje Polska. „Wymiar sprawiedliwości” dotyka prawie każdego Polaka, bezpośrednio lub pośrednio. Nie chodzi też o to, co popularnie nazywa się procesami, ale o procedury administracyjne, księgi wieczyste, spadki, itd. Tutaj również można się załamać jeśli nigdy wcześniej „z sądami nie miało się do czynienia”. I to zaledwie jeden aspekt, wcale nie najważniejszy. Dużo bardzie nośne społecznie są wszystkie skandaliczne wyroki relacjonowane przez media. Przysłowiowy już Najsztub, czy cukierek ugryziony w „Biedronce”, zapadł trwale w głowach obywateli, którzy mają bardzo proste i jednocześnie trafne skojarzenia. Sady to takie miejsca, gdzie „prosty człowiek” jest sponiewierany za byle... co, natomiast lepsze towarzystwo zawsze wychodzi z sądu niewinne, choćby się dopuściło się najgorszych podłości i niegodziwości.

 

Andrzej Duda przemówił do Polaków konkretem i to takim, który bierze Polaków w obronę. Nie jakieś „idziemy środkiem polskiej drogi”, czy inne „wartości europejskie”, ale konkret. Moja druga kadencja to pewność, że Prezydent RP nie zostawi Polaków na pożarcie „nadzwyczajnej kaście”. Mówi o tym sam Andrzej Duda, ale mówią też jego rywale, w tej chwili słowa prezydenta są tematem numer jeden kampanii wyborczej, co „eksperci nazywają „narzucaniem narracji”. Jak wspomniałem, to nie pierwsza kampania, jaką obserwuję i analizuję, dlatego z doświadczenia wiem, że Andrzej Duda niczym nie zaskoczy. Będziemy mieli powtórkę z kampanii PiS, nie zgaduję w jakiej ostatecznej formie, może będzie się to nazywało „piątka Dudy”, może jakoś inaczej, ale na pewno prócz porządków w „wymiarze sądownictwa” usłyszymy o następnych konkretach.

Politycy przyzwyczajają się do zwycięskich strategii, jeśli raz coś zadziałało, to odruchowo łapią się tego samego w kolejnych potyczkach. W 2015 roku Andrzej Duda operował konkretami, na przykład obniżenie wieku emerytalnego i niczego innego w nadchodzącej kampanii się nie spodziewam. Andrzej Duda zaproponuje Polakom konkretne rozwiązania, które będą dla każdego czytelne, a dla większości dotykalne, bo ściśle związane z codzienną walką o swoje. Cała reszta to didaskalia i bicie propagandowej piany, ze wszystkimi zgranymi „czuć atmosferę Berlina z lat trzydziestych” i tak dalej. W zasadzie nudna czeka nas kampania, w każdym razie do bólu przewidywalna.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (33):

skarb2020.01.21 9:24
widac jak lewaccy zdrajcy ktorym POLSKOSC I PRAWORZADNOSC jest na reke panstwo bezprawia i szczuja w opiniach, dzieki kascie uformowali POLAKOW wyksztalciuchow na swoja modle,,,,,,, mamy owoce ,,,,,,, pracy wytezonej komuszastych pacholkow obcych POLSCE I POLAKOM dlatego tak szczuja na PREZYDENTA RZAD
Janko muzykant 2020.01.21 5:58
Od 1944 r. "polskim" I sekretarzem KC PZPR, potem prezydentem mógł / może być tylko ktoś, kto ma żydowskie pochodzenie lub, który ma żonę Żydówkę. Premierem także ktoś z korzeniami czerwonymi lub rosyjskimi albo niemieckimi. Ot i cała technologia polityczna w dzisiejszej Polsce.
XYZ2020.01.20 21:27
Frankowicze tym razem nie pomogą.
Andy Semicki Rabin2020.01.20 20:38
"Andrzej Duda przemówił do Polaków konkretem i to takim, który bierze Polaków w obronę." Jprdl. To jego psi obowiązek, w innym wypadku jest zdrajcą. Z tym felietonem to się kurka Kurka zagalopowałeś trochę. Ochłoń chłopie, bo jak Duda stracisz fanów. Ja w prezydenckim głosowaniu wstrzymam się od oddania głosu.
Andy Semicki Rabin2020.01.20 20:34
Pięć lata temu oddałem mój głos na Dudę, Chwilę potem Duda zawetował ważną dla państwa polskiego ustawę. Ponadto do tej pory nie widać i nie słychać żadnych prób przeprowadzenia lustracji. Gdyby był patriotą, to wiedziałby, że lustracja jest warunkiem koniecznym uzdrowienia państwa. Dla mnie Duda jest trafiony i zatopiony.
Shame on you Fronda2020.01.20 20:03
Jak tam na frondelku idzie kasowanie postów? to ile u was osób zajmuje się wybiórcza moderacją?
anonim2020.01.20 17:40
mocny gość
Newsroom2020.01.20 14:38
Właśnie pada ostatni bastion post komuszych elit - to sądownctwo ! Po reformie sądownictwa, pozostanie nam i rządowi, wygenerowanie nowych patriotycznych pro polskich elit , by wreszcie skończyć raz na zawsze z post sowieckim chlewem w Polsce !!
Zośka2020.01.20 14:30
Tak Tak frankowiczom "pomógł " to i obroni was przed kastą :) https://www.youtube.com/watch?v=vuZ2bMQdEx4
ziutek2020.01.20 14:29
Nikt mi chyba łba nie urwie ale prezydent ma mimikę lepszą od Jasia Fasoli a gada lepiej niż Fidel Castro.
Ambroży2020.01.20 14:01
Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Duda. Pięć lat temu byłem Pana wielkim fanem, ale roztrwonił Pan moje poparcie. Liczyłem, że zrealizuje Pan zapowiadane hasło o tym, że najwyższa pora wstać z kolan, że będzie to prezydentura aktywna, bo ma pan w sobie zbyt dużo sił, by pilnować żyrandola. Jak Polska pod Pana rządami wstała z kolan obserwowałem chociażby po relacjach polsko-ukraińskich czy polsko-izraelskich, pamiętna ustawa o IPN, a Pana aktywna prezydentura to moim subiektywnym zdaniem to już te słynne wypady na narty. Marzyła mi się prezydentura rodem z USA, ba, nawet chciałem, by w Polsce pod Pana rządami wprowadzono system prezydencki. Tymczasem była to prezydentura miałka, bezbarwna, nudna i nijaka, dokładnie taka jak Pana poprzednika. Jedyny plus, to umie Pan ładnie mówić. Być może to przekonało mnie pięć lat temu do hurraoptymistycznego oddania na Pana głosu. Zawiódł mnie Pan, zresztą jak cały PiS. Dziś popieram Konfederację i oddam głos na Pana Bosaka, a w drugiej turze ja osobiście zostanę w domu i nie oddam głosu ani na Pana, ani na Panią Kidawę, aby nie pluć sobie w brodę jak teraz, że dołożyłem cegiełkę do wygranej kandydata rozczarowującego. Dosyć już tej hipokryzji. Dziękuję Państwu za uwagę.
Anna2020.01.20 16:46
Nie kłam Ambroży - nigdy nie głosowałeś na prawicowego prezydenta Dudę tylko teraz nam tu ściemniasz jak to niby się rozczarowałeś. Pan Bosak nie ma szans teraz, może za parę lat. Nie głosując w II turze oddaje pan głos na Kidawę czyli popiera pan PO, a to już świadczy o tym , że nie jest pan patriotą tylko komuchem.
Ambroży2020.01.20 17:47
Pani komentarz to bełkot. Ja nie napisałem ani jednej nieprawdy w moim komentarzu, a pani z bezradności do moich argumentów bełkocze i opowiada brednie. Mogę złożyć przysięgę na wszystkie świętości, że nie napisałem ani jednego słowa kłamstwa. Tak, w 2015 roku głosowałem na Andrzeja Dudę i namawiałem do tego wszystkich znajomych i rodzinę. Przyznaję się do błędu.
JS2020.01.20 13:34
Jak nie kasta to ktoś inny będzie chciał wykręcić prezydentowi ręce. Módlmy się za niego i za jego hejterów. Sami nie damy rady najnowszemu, wielkiemu, niemieckiemu czołgowi, który razem z rosyjskim ładują już amunicję i wkrótce wyjadą na odsiecz prawniczej hydrze i całej tej nienawidzącej wolnej Polski opozycji. Pozdr.
Shame on you Fronda2020.01.20 14:06
....ale masz zrytą banię.
JS2020.01.20 21:31
Nie będę się wdawał w szczegóły i pisał długich rozpraw, których nikomu nie będzie się chciało czytać. Pisze obrazowo, obiektowo i chcę pokazać możliwą dynamikę zdarzeń. Oby tak nie było ale obawiam się, że BĘDZIE. Pozdr.
lady chapel2020.01.20 13:33
"Zły człowiek, marny prezydent mający na względzie interesy własne i partyjne"
Anna2020.01.20 16:54
Zły człowiek? Najlepszy prezydent od czasów wyzwolenia. Mądry, inteligentny, wykształcony, znający języki obce, patriota, katolik. Dobry człowiek, mąż, ojciec, obywatel. Żaden z kontrkandydatów nie ma szans. Kosiniak - miernota, człowiek bez poglądów i swojego zdania, zmienia się w zależności do kogo chce się dopasować, Bosak - nie nadaje się na takie stanowisko, Kidawa - tragedia, marionetka ukraińska Hołownia - wystawiona i wystrugana przez TVN, Biedroń? Pomijam jego preferencje, reszta też dno....
jestem robotem a12020.01.20 20:10
on katolikie, na chanukach wystepuje nie moze byxc jkatolikiem miernota ,fajny byl sondaz na wp wasza miernota by czwarty
antek.b2020.01.20 13:30
Zwróciliście uwagę jakie pisiory mają zacięte miny,w ogóle się nie uśmiechają,za to duda zaciesza się tak bardzo że klękajcie narody,nadrabia za całą dojną zmianę i ich biskupów razem wziętych,tak mi się taka refleksja nasunęła przed robotą,no nic to,trzeba jechać do pracy,nie jestem na liście beneficjentów kaczych plusów,utrzymuję się z tego co zarobię.
jestem robotem a12020.01.20 13:28
dZIEKI TWOJEMU P DU2A POLACY MAJA OBECNIE TRZECH NIEPRZEJEDNANYCH WROGOW 1 PUTINEK 2TRAMP3 SYJONISTA ,WSZYSCY POLACZYLI PRZECIWKO POLAKOM , TO DZIEKI DU2PIE
Matwiej Bej2020.01.20 13:26
Szanowni Recenzenci --NIGDY NIE MA i NIE BĘDZIE PREZYDENTA WSZYSTKICH.Z prostego powodu>>> KASA. Ta Partia Która Płaci ,tej Partii> Opcji jest Prezydent, I będzie Tak DOPÓKI Kandydat nie będzie niezależny Finansowo od Partii.Poglądy nie mają Znaczenia. Dam Wam Ciekawy przykład PiS-Sejm ulega naciskom Kongresu USA i Nowelizuje Ustawę. Takowa trafia na Biurko Prezydenta.Gdzie jest Wybór: Podpis zgodny z Naciskami PiS ,czy Prezydent ODMAWIA Podpisania ŻĄDAJĄC Ustawy sprzed Nowelizacji. Wtedy Prezydent dostaje POPARCIE Suwerena Wygrywa Wybory ,ale Traci Sojusznika PiS.WSZYSTKO ZDARZYĆ DIE MOŻE.
darek2020.01.20 13:23
Matka gdybyś kurka stał się wirtuozem przymiotników jak Stewcio Niesiołowski wzięli by Cię nawet do Nie Urbanka lub do któregoś z Kurskich.
darek2020.01.20 13:27
On się zwie Stefcio a nie Stewcio
Cipak2020.01.20 13:14
Prawo w Polsce jest złe. Konstytucji nie przestrzega żadna opcja. TK - który miał pilnować zgodności ustaw z konstytucją - od zawsze realizował i realizuje okiwania mocodawców. Jego prawne umocowanie - jest zaprzeczeniem trójpodziału władzy. Reformy PiS-u mają tylko jeden cel - PRZEJĘCIE - bo TKM!!!! Przy dobrym prawie - personalia sędziego są bez znaczenia.
Klejnot Nilu2020.01.20 13:08
Kurka ma zdecydowanie za duże parcie na ciepłą posadkę w TVPiS. Takie intensywne wchodzenie może zaszkodzić Prezesowi na hemoroidy.
jestem robotem a12020.01.20 13:05
kretynie to jest p du2a , i nie reprezentuje polakow tylko swoi wa/rc/ho/ski/ch parobkow . ktorzy glosowali na niego ,rtobie radze leczyc swoje paranoje
klaus2020.01.20 13:33
do jestem robotem a 1 no tak ktoś cię zaprogramował i mało bajtów wklepał w łepetynę, a tak na marginesie to tylko zaprogramowano cię w jednym słusznym kierunku ograniczając znacznie poznawczośc świata.
jestem robotem a12020.01.20 15:44
J WYPOWIEDZ PISIORA ,TO ZE NIE ZNOSZE WASZEGO PREZYDENCIKA ,KTORY BEZ ZGODY KARTOFLA ,NIE POTRAFI SAMODZIELNIE MYSLEC , MASZ SZEROKIE HORYZONTY , I BARDZO DUZO MNIE INTERESUJE ZE SWIATA , NIE ZAMYKAM SIE ,JA TY TYLKO GRAJDOLKU PISOWSKIM
Ciekawy2020.01.21 15:21
Robociku a lipiec 2018 i wycieczki Prezesa do Belwederu? To też przejaw niesamodzielnego myślenia? A bałagan w sądownictwie po wecie i dzisiejsza anarchia sędziów to poddaństwo? Nie pisz głupot, zluzuj majty.
Leonidas2020.01.20 14:00
Trochę się nie dziwię, że opozycja nie chce przedstawić programu. Gdyby to zrobila, to zaraz potem mielibyśmy 3 miesiące młócenia w TVPIS o tym, jaki to program jest kiepski i jaki to program PIS jest dobry. Dziwicie się?
ten obcy2020.01.20 14:22
@ jestem robotem a1- my Cię znajdziemy i biada tobie, chyba że mieszkasz nad Fontanką
jestem robotem a12020.01.20 15:47
WY ILU ,WAS JEST TOWARZYSZU , ,PRAWDA BOLI KAZDA MIERNOTE ,