Mateusz Morawiecki: Jesteśmy wdzięczni Powstańcom Śląskim - zdjęcie
18.05.19, 14:05

Mateusz Morawiecki: Jesteśmy wdzięczni Powstańcom Śląskim

3

Lekcja, jaką zostawili nam powstańcy śląscy, to nie jest tylko lekcja historii, lekcja o przeszłości. To jest też lekcja o przyszłości, o tym, że Polska to wybór, często niełatwy wybór - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystego apelu w ramach pikniku militarnego z okazji 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

W takim momencie, momencie największego zagrożenia, powstańcy śląscy, mieszkańcy Śląska opowiedzieli się za Polską. Opowiedzieli się za polskością - podkreślił premier.

Dodał, że Wojciech Korfanty mówił, że "Polska nie jest taka do końca, jaką sobie zamarzyliśmy, ale dodawał, że będziemy wszyscy starać się i pracować, po to żeby była coraz lepsza".

I to też jest dla nas lekcja III RP i państwa, które staramy się, by było coraz silniejsze, lepsze dla wszystkich - oświadczył Morawiecki.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze (3):

Gnostyk2019.05.18 21:01
Małpa zegarek zepsuła!
JanP2019.05.18 15:57
Chyba zielonym ludzikom dla niepoznaki zwanymi powstańcami śląskimi.
Ruskie onuce w odwrocie2019.05.18 14:58
Ruskie onuce w odwrocie Wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache ustępuje ze wszystkich urzędów państwowych i partyjnych oraz składa mandat posła.Rónież jego przyboczny Johann Gudenus, znany z kontaktów moskiewskich , podaje sie do dymisji. Powodem udokumentowane nagraniem kontakty z rodziną oligarchy rosyjskiego , rozmowy na temat nielegalnych dotacji dla Liberalnej Partii Austrii i rządowych kontraktów . Strache znany jest z antyimigranckiej polityki , narodowosocjalisycznych epizodów z lat młodości i dość swobodnego stylu życia