Mary Wagner uwolniona! Bogu dzięki! - zdjęcie
25.07.15, 17:49

Mary Wagner uwolniona! Bogu dzięki!

6

Kanadyjska obrończyni życia, Mary Wagner, wyjdzie dzisiaj na wolność.  Kobieta została aresztowana pod koniec zeszłego roku za to, że mimo zakazu weszła do jednego z ośrodków aborcyjnych. Wręczała matkom róże, przekazując informacje, gdzie mogą szukać pomocy. Prosiła także, aby nie zabijały swoich dzieci.

 - Jest to także sukces protestujących pod siedzibą kanadyjskiej ambasady w Warszawie polskich obrońców życia – podkreśla Jacek Kotula, obrońca życia, szef fundacji PRO – Prawo do Życia na Podkarpaciu

- Mary Wagner wychodzi na wolność po siedmiu miesiącach więzienia. W czerwcu sąd orzekł, że będzie siedziała dziesięć miesięcy, a jednak tak po przeliczali to wszystko, że wychodzi już teraz. Wcześniej siedziała prawie dwa lata. Teraz jest recydywa. Myślę, że nacisk Polaków, Kanadyjczyków, nasze działania i modlitwy spowodowały, że pomimo że ma taki sam zarzut i powinna być skazana na jeszcze więcej – ona siedziała mniej – wskazuje Jacek Kotula.

Wagner po wyjściu z więzienia będzie modlić się w kościele Najdroższej Krwi w Toronto, a następnie weźmie udział w dziękczynnej Mszy Świętej.

Od kilkudziesięciu lat w Kanadzie, podobnie do Mary Wagner o prawo do życia poczętych dzieci walczy Linda Gibbons. W przeciągu dwudziestu lat, ponad dziesięć spędziła w więzieniach.

Jacek Kotula chce zaprosić do Polski obie Kanadyjki. Prawdopodobna wizyta, już we wrześniu.

KZ/Radiomaryja.pl

Komentarze (6):

anonim2015.07.25 19:48
Katolików prawo obowiązuje. Gdyby nie obowiązywało, to MW nie byłaby więziona. Katolików obowiązuje nawet skrajnie głupie i niegodziwe prawo. Zwłaszcza wtedy, gdy tej niegodziwości czynnie sprzeciwiają się, czego świadectwo daje jedna i druga kobieta. A prawo można ustanowić dowolnie? Na przykład w III Rzeszy można było bezkarnie zabić Żyda, Polaka, Rosjanina, Cygana. Teodor oczywiście ma szczęście, że nie żyje 70 lat temu i nie ma ówczesnego dylematu moralnego. Ma nieszczęście żyć w obecnych czasach. Sprawa jest subtelniejsza. Nie taka toporna. Lepiej grać wariata.
anonim2015.07.25 21:28
"Żyj i daj żyć(Matko, nie odnosić do aborcji, in-vitro, błagam)" A czemu nie odnosić? Skoro sam widzisz, że sobie przeczysz, to nie próbuj manipulować, żebyśmy na to nie zwracali uwagi.
anonim2015.07.25 23:30
Amen +++ :)
anonim2015.07.26 5:46
Jak można być takim potworem, żeby uważać obronę tych, którym odmawia się prawa do życia, za zboczenie?
anonim2015.07.26 8:07
Z Teodorem zgadzam się w 99/100. 1/100 - życie dziecka poczętego nie jest kwestią poglądów. To fakt biologiczny.
anonim2015.07.26 9:41
jakie problemy 'z prawem'? Raczej - z bezprawiem ale przecież postempacy wiedzą lepiej... Mary kibluje za załamia 'prawa'... okej... w CCCP opozycjoniści też siedzieli latami w psychuszkach nie za opozycję tylko za schizofrenię, może być bezobjawowa. ale spoko. to już długo nie potrwa a nowe sądy i sędziowie będą wiedzieli jak potraktować nosicieli bestialstwa i propagandystów zbrodni. Nie będzie pitolenia ' i daj żyć'. Nie dadzą wam żyć, nie ma mowy.