07.04.19, 20:17

Mariusz Błaszczak: Bezpieczeństwo Polski to priorytet rządu

"Bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu PiS, dlatego przeznaczamy duże pieniądze na modernizację Wojska Polskiego; zależy mi na tym, by wszystkie zaniedbania, które przez lata miały miejsce, zostały teraz nadrobione" - mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w trakcie wizytacji 12. Brygady Zmechanizowanej.

"Bardzo się cieszę z tego, co widziałem, z tej rozmowy, którą odbyłem zarówno z dowódcami, jak i z żołnierzami. To jest dowód tego, że Wojsko Polskie spełnia najwyższe standardy" - mówił szef MON.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że priorytetem rządu PiS jest silna armia i bezpieczeństwo kraju.

"W ostatni piątek spotkałem się z wiceprezydentem Lockheed Martin, z firmą, która dostarcza pociski do systemu Patriot dla Polski, która dostarcza również system HIMARS, czyli rakiety do 300 km dla Wojska Polskiego. Rozmawiałem również nt. F-35, a więc samolotów piątej generacji, które - jestem o tym przekonany - zostaną dostarczone do Wojska Polskiego w stosunkowo krótkim czasie i za dobrą cenę" - przekonywał polityk.

"Bardzo dziękuję żołnierzom za ich ćwiczenia. Uważam, że te ćwiczenia są niezwykle korzystne, niezwykle budują zdolności bojowe Wojska Polskiego" - podsumował minister.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

LotniskowiecZNapędemWęglowoBiogazowym2019.04.7 23:04
Partyzantom przydomowym zwanym WOT dodać na wychów po świni i krowie. Sojusz wojskowo-rolny to na pewno pomysł tego bezzębnego gnoma żoliborskiego, któremu buty wiąże pani Basia, jak sierocie z wodogłowiem.
Witek2019.04.7 20:43
Musimy Produkować sami rakiety , satelity i środki łączności . Musimy mieć własną broń atomową , biologiczną i chemiczną . Musimy mieć swój rząd w Warszawie a nie w Brukseli . Musimy mieć żołnierza . Polskiego żołnierza . Samoloty , okręty podwodne , czołgi i reszta to będą dodatki do broni atomowej czy neutronowej .
Angelus2019.04.7 20:22
Gdyby bezpieczeństwo było priorytetem dla rządu, to na stanowisku ministra ON, stałby ktoś kto się na tym zna. Dziś czytam, że Chińczycy pracują nad bronią elektromagnetyczną jako jedno z 5 państw. Nie jest też tajemnicą, że bardzo zaawansowane są prace nad bonią hipersoniczną, a my w tym czasie wydajemy 1/3 budżetu obrony na reaktywację partyzantki.