Marek Suski: Już doszło do rozpadu Koalicji Europejskiej - zdjęcie
28.05.19, 11:13(fot. screen)

Marek Suski: Już doszło do rozpadu Koalicji Europejskiej

3

- Brak wiarygodności był powodem przegranej Koalicji Europejskiej w eurowyborach – ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski. Jego zdaniem już doszło do rozpadu KE. Jak dodaje poseł PiS, "wejście do tej Koalicji doprowadziło PSL do porażki, a partia ta jest teraz w potrzasku”.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza – PiS zwyciężył, zdobywając 45,38 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Wiosna z wynikiem 38,47 proc. Do Parlamentu Europejskiego weszła również Wiosna z wynikiem 6,06 proc.

W skład Koalicji Europejskiej weszło pięć partii: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, SLD, Partia Zieloni, a także inne ugrupowania, takie jak np. stowarzyszenie Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej.

– PiS obiecywało różne rzeczy i myśmy te rzeczy wykonywali w trakcie tych prawie czterech lat (...) Natomiast co do Koalicji Europejskiej, mnóstwo czynników się na to złożyło, ale z całą pewnością to, o czym mówię, brak wiarygodności – powiedział Marek Suski

-  To jest tak, że PSL doznał ogromnej porażki, wchodząc do tej „tęczowej” czy „różowej” Koalicji i ludzie to po prostu odrzucili. Więc oni są dzisiaj w potrzasku: jak zostaną, to przepadną, jak wyjdą, to rzeczywiście mają trudną sytuacją, bo ludzie im będą zarzucali, że wprowadzili do europarlamentu niektóre bardzo dziwne osoby. Natomiast słyszałem też, że (Leszek) Miller też mówi, że pójdzie swoją drogą – powiedział polityk.

– Wszystko jednak wskazuje, że ileś milionów Polaków, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, to są ludzie, którzy podatki płacą. W Polsce praktycznie prawie wszyscy płacą podatki, więc mówienie o tym, że jest ponad 6 mln ludzi, którzy nie płacą podatków, to bzdura, ale pan prezydent nas już przyzwyczaił do różnych dziwnych wypowiedzi, zachowań – powiedział Suski, odnosząc się do stwierdzenia Bronisława Komorowskiego, według którego "PiS wygrał wśród wyborców, którzy nie płacą podatków, natomiast Koalicja Europejska wygrała w grupie wiekowej, która podatki już płaci."

bz/PolskieRadio24.pl/TVP INFO

Komentarze (3):

dr n.med. faszysta2019.05.28 16:59
Zapłaciłem w zeszłym roku ponad 52 tysiace złotych podatku dochodowego. Mimo iż nie wszystko i nie zawsze podoba mi sie to co robi PiS z Komendantem na czele, mimo iż przez 3,5 roku nie wsadzili do mamra żadnego megakryminalisty (wygląda to na układ z mafia) to przynajmniej trochę pomogli biednych ludziom. Co prawda kosztem takich ludzi jak ja, uczciwie płacących podatki a nie oczekujący i nie żądajacy w zamian nic od Państwa.
Magda L.2019.05.29 0:26
DOKTORZE, Takie podatki to i mogłabym płacić. Niektórzy w ciągu roku tyle nie zarabiają, co Ty płacisz podatku . Ale nie zazdroszczę Ci! Też źle nie zarabiam.
Cogito ergo sum2019.05.28 12:09
Komorowski i Platforma usiłują zdeprecjonować elektorat PiS. Podobnie działała całe lata Gazeta Wyborcza. Mówiono, że inteligencja czyta tę Gazetę i każdy kto chciał uchodzić za inteligenta brał ją do ręki wyrzekając się przy tym stopniowo własnej niezależności intelektualnej. Tak oto została sformatowana tekturowa miejska inteligencja, pokolenie 30 i 40 latków