Marcin Przydacz: Jesteśmy w stanie odeprzeć kłamliwy atak rosyjskiej propagandy - zdjęcie
31.12.19, 08:15Fot. Gabriel Piętka - MSZ via Flickr CC BY-NC 2.0 / Kremlin.ru via Wikipedia, CC BY 4.0

Marcin Przydacz: Jesteśmy w stanie odeprzeć kłamliwy atak rosyjskiej propagandy

9

Jesteśmy w stanie odeprzeć kłamliwy atak rosyjskiej propagandy” - podkreślił dziś wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz odpowiadają na kolejne zaczepki Rosji.

W rozmowie na antenie TVP Info podkreślił, że dyplomacja Rosji pozostaje nieskuteczna, a prawda stoi po stronie Polski i jest odpowiednio wzmacniania przez naszą dyplomację.

Komentując ostatnie wypowiedzi pojawiające się po stronie Rosji powiedział:

Na szczęście świat odpowiada jednoznacznie. Ta próba reinterpretacji historii jest tak absurdalna, ale również niebezpieczna, że świat reaguje. Wygrywamy to starcie na poziomie serc zwykłych ludzi. Ludzie reagują na całym świecie, po prostu pukają się w głowę”.

Jego zdaniem, cała ta sytuacja może prowadzić do powrotu do dyskusji na temat zachowania ZSRR przed wojną. Wiceszef MSZ komentował też krytykę, jaka ze strony Rosji spadła na ambasador USA Georgette Mosbacher. Jak ocenił:

To jakaś forma frustracji przybiera w głowie pana ambasadora Andriejewa. Nie jest to wysublimowana dyplomacja, to raczej dyplomacja uprawiana cepem. Ten tweet więcej świadczy o autorze tego wpisu, niż o pani ambasador Mosbacher, która napisała prawdę”.

Opowiedział także o tym, jak wyglądało spotkanie Andriejewa w polskim MSZ:

Przyjęty w ministerstwie ambasador usłyszał, jaka była prawdziwa wersja historii. Próbował bronić stanowiska swojego prezydenta. Sam stwierdził, że się z tym nie zgadza, przekazał swoją wersję historii”.

Dodał, że rosyjski MSZ rozpętał już wojnę informacyjną z niemal wszystkim państwami. Byli to zarówno Czesi, Francuzi, nawet Bułgarzy, a teraz także USA. Pokazuje to, zdaniem wiceszefa MSZ, wewnętrzny niepokój i narastającą frustrację, a Rosji i tak nie udaje się przekonać świata do swoich insynuacji.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze (9):

Matwiej Łagodny2019.12.31 11:51
Mnie Interesują` GOŁE Fakty i Słowa które powiedział Ambasador J.L. Reszta to Interpretacja Wołodii.
1002019.12.31 10:53
skad wiesz pisuarze jaka jest historia POLSKI nie wolakow , ze wypowiadasz na ten temat ,
Cipak2019.12.31 9:04
Zwisa mi - co mówi Putin o Lipskim. Rypnę go bez pysk - gdy powie coś na mnie.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.31 9:03
PiS odważnie i zdecydowanie mówi "NIE" Rosji. Na początek z sejmowej restauracji wycofano ruskie pierogi!
ateusz2019.12.31 10:02
Pierogi nie pochodzą z Rosji tylko z Rusi Czerwonej
Ryszard Olejniczak2019.12.31 8:47
Putin oznajmiając, że nie pozwoli obrażać rosyjskich przodków, czym wg niego jest obrażanie Stalina za pakt z Hitlerem , obraża śmiertelnie w pierwszym rzędzie samych Rosjan.
wicek2019.12.31 8:41
Rosja zaczyna popełniać dziecinne błędy. A ich dyplomacja to śmiech. Zaangażowali już w nią nawet Putina, żeby nadać jak największą rangę tym swoim głupotom. Efekt taki, że reszta świata każe im się popukać w łeb. Ruskie trolle zaś odbijają się jak od ściany, bo USA i UE też już się za nich wzięły.
Grizzly2019.12.31 9:03
Dostali kopa w sowiecki zad z Igrzysk Olimpijskich, Nord St., liczą chyba na takiego w słabiznę!
1002019.12.31 10:54
a co ma jedno do drugiego pisuarze