Marcin Horała: Możemy być krajem z pierwszej ligi - zdjęcie
29.11.19, 09:45Screenshot Youtube - Polskie Radio

Marcin Horała: Możemy być krajem z pierwszej ligi

10

Celem jest spięcie komunikacyjne całej Polski, które teraz nie występuje. Polska jest chaotycznie skomunikowana, jest kilka kierunków, w których podróż jest dłuższa, niż wynika to z odległości” - mówił Marcin Horała, który został pełnomocnikiem rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” stwierdził również:

Będę takim zderzakiem, który może na koniec odpadnie, ale ważne, żeby samochód dojechał na miejsce”.

Opozycja w dalszym ciągu krytykuje pomysł powstania CPK, przywołując sytuację, jaka ma miejsce w Niemczech. Horała komentując to stwierdził:

Niemcy faktycznie mają duży problem z Berlinem, ale to jest pytanie: czy Polska to jest poważnym krajem z pierwszej ligi światowej, czy jesteśmy gorsi? Jeżeli inni mogą budować, to czy są to jakieś lepsze państwa?”.

Dodał także:

Możemy być krajem z pierwszej ligi, tylko musimy tego chcieć”.

Podkreślił, że tego typu działania mają za cel integrację komunikacyjną całego kraju. Zaznaczył też, że duże znaczenie ma rozwój Polskich Linii Lotniczych LOT, które są najszybciej rozwijającą się linią w Europie. Zauważył:

Jej portem macierzystym jest lotnisko Chopina. Jak ma lot rozwijać połączenia, jak się okaże, że na lotnisku nie ma już więcej miejsca?”.

Dodał, że dla rozwoju LOT konieczne jest posiadanie większego macierzystego portu lotniczego. Zaznaczył jednocześnie, że projekt CPK to praca na wiele lat i kilka kadencji, na dodatek jego zdaniem jest spóźniona co najmniej o 5 lat. Przypominał też:

Nasz harmonogram zakłada powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego przez 10 lat i dołożymy starań, żeby tak było".

dam/PR1,Fronda.pl 

Komentarze (10):

anonim2019.11.30 11:09
Cóż... jednak to prawda, że wyborcy i posłowie PiS albo nie grzeszą inteligencją, albo żyją w innej rzeczywistości... ich rządy to komplegtna ruina na każdym polu.
Polak2019.11.29 17:11
Horała znowu nie zrozumiał przekazu dnia, przecież pacynka pełniąca obowiązki premiera bajdurzy że już jesteśmy w pierwszej lidze :) A poważniej, oczywiście że Polska może się znaleźć w pierwszej lidze. Musielibyśmy tylko pozbyć się z kraju pisowców i im podobnych rosyjskich służących.
Max Fiend2019.11.29 14:55
Z corocznym przyrostem liczby obywateli żyjących poniżej granicy ubóstwa na pewno stać nas na kosmodrom a nie takie skromniutkie lotnisko :-D
1234562019.11.29 14:48
A ja myślałem,że z ekstraklasy.
anonim2019.11.29 14:30
"Możemy być krajem z pierwszej ligi", a dlaczego nie z ligi mistrzów, dlaczego wiecznie tak skromnie ????????????????????????????????
anonim2019.11.29 10:55
Kiepska propaganda... owszem możemy, ale nie w wykonaniu tego rządu.
ktoś2019.11.29 10:33
Od 30 lat teoretycznie możemy, ale wciąż nie jesteśmy! Dlaczego nie będziemy?
ktoś tam2019.11.29 10:57
Dlatego Misiu, że bodajże 121 banków centralnych jest w rękach rodziny Roschildów. Mają pakiety większościowe. W tym NBP. Byłaby szansa gdyby lud polski posłuchał Jezusa co jest zapisane u św. siostry Faustyny: "Jeśli Polska będzie Mi wierna..." Ale na razie Polska wielbi radośnie Bergoglio, ksywa: "papież Franciszek". I żeby nie było, że to tylko wredne lewactwo i jeszcze wredniejsi PiS-iory popierają... Kto to jest ostatnio Katolickim Bohaterem Konfederatów? Aaaa... Młody Pan Baryła, wzorzec niezłomności katolickiej niczym wzorzec metra w Sevres pod Paryżem. No i ten KATOLICKI WZORZEC - ach, ach, prześladowany przez PiS-owską policję - u p. Roli w programie mówi, że dla niego niedościgłym wzorem jest... "papież Franciszek". He, he, he... To on se może walczyć z LGBT do u... śmierci... he, he, he.. I pozostali Konfederaci też... He, he, he...
Tasman2019.11.29 10:14
„Możemy być krajem z pierwszej ligi" - co też poseł wygaduje? Przecież już nim jesteśmy. Tak przynajmniej zapewniał sam premier i to na długo przed wyborami...
anonim2019.11.29 14:32
To pinokio znowu został złapany na kolejnym KŁAMSTWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!