Magdalena Środa pisze list do papieża. "Świat wstrzymał oddech!" - zdjęcie
28.11.13, 08:23Prof. Magdalena Środa (fot. Radosław Cetra/Wikipedia)

Magdalena Środa pisze list do papieża. "Świat wstrzymał oddech!"

49

Pierwszy Program Polskiego Radia podał szokującą informację – oto prof. Magdalena Środa pisze list do papieża Franciszka. Zdaniem etyczki, w Polsce dochodzi do „bezprecedensowej akcji nienawiści”, co jest przecież niezgodne z tym, co głosi Ojciec Święty i chrześcijaństwo.

Któż padł tą ofiarną nienawiści,o której ma zamiar napisać prof. Środa? Należałoby raczej zapytać, nie kto, ale co. Chodzi bowiem o... gender. „Gender to ideologia, która od kilkunastu lat jest coraz bardziej modna, a nawet w ramach poprawności politycznej jest obowiązującą doktryną” - powiedział metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski podczas spotkania z młodzieżą w Pabianicach, gdzie wygłosił wykład na temat ateizmu i gender.

Hierarcha podkreślał, że gender dąży do zniesienia naturalnych różnic między kobietą a mężczyzną i w tym sensie stanowi zagrożenie dla instytucji małżeństwa i rodziny. Jak zwykle czujna prof. Magdalena Środa szybko odniosła się do słów abp Jędraszewskiego na łamach „Gazety Wyborczej”. „Mam nieodparte wrażenie, że gdzieś w sferach polityczno-kościelnych istnieje ośrodek propagandy, który ciężko pracuje nad produktem o nazwie 'ideologia gender' tylko w celu krytykowania go" – napisała działaczka Kongresu Kobiet.

Prof. Środa ma nadzieję, że papież pochyli się nad opisywanym przez nią problemem. Liczy także na spotkanie z Ojcem Świętym.

Zamiary etyczki ironicznie skomentował prof. Jacek Bartyzel. „Świat wstrzymał oddech! Powód jest oczywisty, albowiem podano, że "etyczka" Magdalena Środa pisze epistołę do papieża. "Pisze", bo nawet jeszcze nie napisała, a mimo to news ten jest faktem medialnym dnia. Muszę jednak zganić ten minimalizm. Listy do papieża to mogła sobie pisać jakaś tam prostaczka, Katarzyna ze Sieny. Natomiast jedynym adresatem godnym mędrczyni Środy jest Pan Bóg - tym bardziej, że materia jej listu (jak wynika z zapowiedzi) wykracza poza kompetencje papieża; wszakże to Pan Bóg a nie papież "mężczyzną i kobietą stworzył ich", co bardzo się Człowiekowi, który jest Środą, nie podoba i żąda, aby to zmienić” - napisał na Facebooku.

MBW/IAR/Dziennik Łódzki/Gazeta.pl/Naszapolska.pl

Komentarze (49):

anonim2013.11.28 8:46
@Tzeentch: Dlaczego 'bredzi' ? Świetny komentarz. Jeżli mówimy o bredzeniu to dotyczy to chyba Środy. Zastanawiam się tyko kto i za co dał jej profesorski tytuł ? Za prace nad 'filozofią vaginy ' ? Śmieszne...
anonim2013.11.28 8:47
błaźni się ta wiejska baba do końca!
anonim2013.11.28 8:52
Twarzowa czapeczka :)
anonim2013.11.28 8:54
@arbiter e.....!, ale po co Ty tu piszesz? Zdaje się tu nie Twoje środowisko.
anonim2013.11.28 8:59
To bardzo dobry kierunek pani Środa-o może po spotkaniu z Ojcem Świętym otrzyma pani łaskę nawrócenia szczerze tego życzę
anonim2013.11.28 9:02
@arbiter: "chodzi o odrzucenie stereotypów dotyczących społecznych ról kobiet i mężczyzn". Oczywiście, chętnie odrzucę te stereotypy. Już to robię. Co mam robić dalej? Czy w odrzucaniu "stereotypów" nie skazujemy się na tworzenie nowych stereotypów? Czy odrzucając stereotypy, zbliżamy się do prawdy? Kto ustanawia tę prawdę? Ty? Kto jeszcze? Jak odróżnić role kształtowane determinizmem biologicznym od tych, które są uwarunkowane kulturą (albo tym "obrzydliwym " chrześcijaństwem)? Słowo "odrzucenie" zawsze pachnie ekstremizmem. Po 1945 roku w Polsce kazano nam odrzucać burżuazyjne przyzwyczajenia, burżuazyjną kulturę itd. Konieczność historyczna była jedyną prawdą. Czy Ty odrzuciłeś te stereotypy? Wszystkie? Napewno?
anonim2013.11.28 9:05
@arbiter - martw się o siebie... Rozumiem ze Jesteś innym (kolejnym) wcieleniem @Piogala
anonim2013.11.28 9:25
"Powtórzę wam: w gender nie chodzi o negowanie biologicznej płci, chodzi o odrzucenie stereotypów dotyczących społecznych ról kobiet i mężczyzn." No to pozostaje ci wychodowac sobie cycki, i urodzic swoje pierwsze dziecko. Po czym mozesz przelamywac w spoleczenstwie stereotypy plci... gdzie takich robia... ani to glupie, ani smieszne... http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5oGL7njQwrg smacznego.
anonim2013.11.28 9:26
Codziennie pojawia się artykuł o gender i nic z późniejszej dyskusji wartościowego nie wyszło. Jedni mówią, że to jest szkodliwe, inni wręcz przeciwnie. Gender nie polega na zacieraniu różnic między kobietą a mężczyzną w sensie biologicznym, ale o zacieraniu różnic w społeczeństwie w których panują stereotypy. Tylko o to chodzi. Ani ja ani osoby podzielające mój pogląd nie zmienią waszego myślenia ani niczym w Was nie uświadomimy, tak samo wy nie nauczycie nas swojego toku rozumowania i pojmowania niektórych rzeczy w taki a nie inny sposób.
anonim2013.11.28 9:35
Jeszcze trafniej niż prof. Bartyzel ujął to Boy - Żeleński Pasuje jak ulał... ;) Inwokacja Dostojna Pani! Sporo lat już mija, jak słucham potulnie i cierpliwie potoków Twej wymowy; racz więc przymknąć teraz na chwilę Twe słodkie usteczka i pozwól mi przemówić, a postaram się - w przeciwieństwie do Ciebie, Pani - być zwięzłym i treściwym. O ty, polskiej ziemi chwało, Ty, postaci wpółmonarsza, Ty, czcigodna, nazbyt mało Opiewana "damo starsza"; Ty, co z głębin swej kanapy Wychylając kibić tłustą, Brzydkie swe nadstawiasz łapy Przerażonym naszym ustom; Ty, co z dostojeństwem w twarzy Dźwigasz swe potworne kłęby, O których Lustmörder marzy Szczerząc zakrwawione zęby; I ty, uroczysta klępo, W swojej wiecznej sukni bordo, Ze swą beznadziejnie tępą - Powiedzmy otwarcie - mordą; Ty orędowniczko dzielna Uciśnionej polskiej nacji, Arcykapłanko naczelna Naszej starobabokracji; Ty, co w "Piątki" lub "Soboty" Polskich dusz sprawujesz rządy, Starodawne wskrzeszasz cnoty A druzgoczesz "nowe prądy"; Co na fiksach i na rautach, I na dobroczynnej sesji Pytlujesz o pruskich gwałtach, O modernie i secesji; Ty, co wszelkich zadań bytu W mig rozcinasz każdy problem, Gdy człek myśli, jakim by tu Zamknąć babie gębę skoblem; Ty, strącona z Łysej Góry - W salonu fałszywy "ampir", Gdzie nas bierzesz na tortury I krew nudą ssiesz jak wampir; Ty, co głupoty powagą Najmądrzejszych wodzisz za łby; Ty, którą po śniegu nago Człowiek bez litości gnałby; Ty, elokwencji patoko, Coś jest wiecznych sporów źródłem, Czy cię nazwać starą kwoką, Czy też raczej starym pudłem; Ty, co gorzko winisz męża O prozaizm i codzienność, Gdy twa energia zwycięża Nazbyt rzadko jego senność; I ty, której czujność tępi Młodych wzruszeń powab czysty, A co w Tomaszu a Kempi Dawnych gachów chowasz listy; Ty, co zdarłszy z siebie płótna Oglądasz się w lustrze całą I wzdychasz, ropucho smutna: "On tak lubił moje ciało..." Ty, obrazie wiedźmy starej, Wydarty ze sztychów Goyi - Powiedz mi: przez jakie czary Jęczymy w niewoli twojej? Z jakim czartowskim blekotem Omamienie na nas padło, Że czynimy czci przedmiotem Szpetność, głupotę i sadło? Przez jakie dziwne kuriozum Tłuszcz bierzemy za charakter, Pustą grzechotkę za rozum, A za obraz cnót - klimakter? Za co stwór podeszły wiekiem, Co kobietą być już przestał, A nigdy nie był człowiekiem, Windujemy na piedestał???! Próżne gniewy, próżne męstwo, Nie nadeszła chwila jeszcze - Nazbyt silnie czarnoksięstwo Ściska nas w potworne kleszcze; Coraz ciaśniej, coraz duszniej, Coraz bardziej smutni, słabi, W takt kręcimy się, posłuszni, Jak nam zagra chochoł babi; I tylko w tęsknocie żyjem, Czy nie wstanie jaki Wandal, Co przepędzi babę kijem I zakończy raz ten skandal!...
anonim2013.11.28 9:47
CUD NA RODOS !!! - od października b.r. drewniana ikona Michała Archanioła płacze obfitymi łzami o zapachu mirry: http://www.youtube.com/watch?v=LVi28K77x4w Mirra - dawniej używana do balsamowania zwłok, jest symbolem i zapowiedzią śmierci - Jezus dostał ją w darze od Królów przy swym narodzeniu. Z ikony Michała Archanioła ciekną łzy płynnej mirry - dlaczego? W Apokalipsie według św. Jana, Michał Archanioł ma stoczyć ostateczną walkę ze złem i ma strącić je do piekła. Michał Archanioł płacze przed Apokalipsą i na znak nadchodzącej żałoby po milionach ludzi. Ostrzegam was od ponad trzech lat, że Ameryka zostanie zniszczona atakiem atomowym. http://www.youtube.com/watch?v=q8GbjsKSlk4 Ale wy śpicie twardym snem. Obudzicie się, jak będzie za późno. https://www.youtube.com/watch?v=zDrrg6_vzKY
anonim2013.11.28 10:05
A niech sobie napisze.Papa i tak ma na te listy dyplomatyczne odpowiedzi. A pojechać "na widzenie" z Franciszkiem może w każdą niedziele -w południe ,na placu św.Piotra w Watykanie!.
anonim2013.11.28 10:07
Etyczka? szkoda że te lewaki promują jakieś gówniane słówka co nie ?
anonim2013.11.28 10:33
Jak już napisze ten list to niech dołączy filmik z wystawy w CSW ''adoracja" i drugi filmik jak gostek sika na modlących się ludzi, coby Papież wiedział do jakich bezprecedensowych akcji nienawiści i bluźnierstw dochodzi wobec Boga i ludzi wierzących.
anonim2013.11.28 10:53
@arbiter - "w gender nie chodzi o negowanie biologicznej płci, chodzi o odrzucenie stereotypów dotyczących społecznych ról kobiet i mężczyzn" Po pierwsze: to nie są żadne kulturowe stereotypy, a skutek działania somy na psyche, a z tym nie wygrasz, choć - jak każdy rewolucjonista widzę, że chciałbyś naturę postawić do góry nogami. A po drugie: po co to odrzucać? "dla KK równouprawnienie jest nie w smak, bo od zarania do dnia dzisiejszego traktował kobiety jako gorsze, stąd ten nieustanny wściekły atak" Ach, prawie się wzruszyłem. A jak się mają rzeczy z równouprawnieniem w Izraelu? "Ultraortodoksi żądają w ramach podziału płci m.in., by kobiety zajmowały tylne miejsca w tramwajach i autobusach. Poza tym żądają oni, by kobiety w pobliżu synagogi przechodziły drugą stroną jezdni, a w supermarketach miały odrębne kolejki do kas" W polskich autobusach niczego takiego nie obserwujemy, a zwłaszcza nikt uczciwy nie powie, że to Kościół jest rozsadnikiem nietolerancji. Nie liczę na to, że swoje słowa odszczekasz, ale przynajmniej od tej pory nie grzesz przeciwko ulubionemu VIII przykazaniu, które chyba co dzień tutaj innym użytkownikom wypominasz.
anonim2013.11.28 10:59
"Co mają "cycki" i rodzenie dzieci np. do takiego obrazka: kobieta cały dzień w kuchni przy garach, facet cały dzień na kanapie przed telewizorem?" To maja ze np kobieta zrezygnowala z pracy zeby pracowac w domu i zajmowac sie dzieckiem, a facet po pracy odpoczywa na kanapie, Zwykly podzial rol w rodzinie. Przeszkadza ci to? pogon babe do roboty, a domowe obowiazki rozdziel. Co to ma wspolnego z gender barania glowo?
anonim2013.11.28 11:14
Propozycja ode mnie: nasza piękna Pani Madziu, ubolewamy, iż źle się dzieje w dzisiejszym nowoczesnym państwie jakim jest Izrael, ech, znacznie gorzej niźli w kraju nad Wisłą. Może by tak skrzyknąć feministki-bojowniczki o równouprawnienie płci oraz teoretyczki razem z praktyczkami "gendera" i zorganizować pikietę protestacyjną pod ambasadą Izraela w Warszawie?
anonim2013.11.28 11:24
@Mniemanologia - "Ato gender właśnie..." Nie. To tylko kwestia zwyczajów i prawa. "Gender" to wprowadzane pod naciskiem międzynarodowych lewaków i państwowo usankcjonowane wykolejanie dzieci i tworzenie chaosu w życiu dorosłych. No wiesz, auto jak auto, ale jak to się stało, że chłopców nie ubiera się w spódniczki?! To jest dopiero horrendum! Na całe szczęście rewolucyjny walec "gendera" próbuje te bolesne nierówności wyrównywać... Proponuję, żeby heteroseksualny mężczyzna miał prawo w USC nazwać się żoną, a hetero-żona mężem.
anonim2013.11.28 11:28
Mniemanologia, "Zanim list powstał - mamy już jego krytykę." mamy, bo ta "Pani" ujawniła jego treść czy sprawę, którą chce poruszyć, a że jest to gorący temat to cóż w tym dziwnego ? Wiedząc dodatkowo jakie objawy od lat występują u niej. Oczywiście, tak naprawdę powinien się tym zając psycholog, psychiatra, bo na egzorcystę to raczej nie ma szans, a nie media, do któych dołącza Fronda. Widać, że ktoś wykorzystuje te jej słabości instrumentalnie do walki z polskim społeczeństwem, jego zdrowiem psychicznym. Jak to napisał poeta: "Wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie."
anonim2013.11.28 11:45
""To maja ze np kobieta zrezygnowala z pracy zeby pracowac w domu i zajmowac sie dzieckiem, a facet po pracy odpoczywa na kanapie, Zwykły podział rol w rodzinie." - a jeżeli kobieta też pracuje? Nie rżnij głupa, w wielu rodzinach oboje małżonkowie pracują, a kobieta oprócz tego ma dom na głowie. W wielu innych kobieta nie pracuje, bo jest pod presją męża." Glupa to chyba ty rzniesz, bo nikogo innego nie dales rady. JEST ROZNICA w budowie mozgow mezczyzny i kobiety, z tej roznicy wynika inne spojrzenie na swiat, i odbieranie tego swiata. Kobiety sa bardziej empatyczne, maja wieksza chec zajmowania sie dziecmi, relacjach miedzyludzkich. Mezczyzni sa tymi ktorzy sa ustawieni na mechanike, technike, na dzialanie, na rozumienie procesow. Wyrywanie tych relacji i sprowadzanie ich do rownego poziomu cio ma na celu? Co ma na celu wymuszanie ucieczki od tego kto sie z jaka plcia urodzil? Powiedz mi, panie pseudonaukowcu. ""Co to ma wspolnego z gender barania glowo?" - i tu dochodzimy do sedna, właśnie to jest esencja gender, nie masturbacja, transseksualiści, "homopropaganda", noszenie sukienki przez tatę, jak wciska KK i prawaccy "publicyści". O tym właśnie mówimy, mam nadzieję, że wreszcie dotrze do tych waszych łepetyn!" Kolejne bzdury prawisz. Zajrzyj w temat: http://www.fronda.pl/forum/gender-gender,53407.html
anonim2013.11.28 11:45
@arbiter - jakim psychiatrą? Wystarczy mieć trochę wyobraźni i uczciwości wobec siebie i innych tutaj piszących, aby dojść do takich wniosków. "stereotypy są źródłem niesprawiedliwości społecznych" Obawiam się, że nadinterpretujesz, a właściwie demonizujesz słowo "stereotyp", bądź nie wiesz co ono oznacza. No i brzmiące znajomo z czasów PRL-u pojęcie "niesprawiedliwości społecznej", które dżenderówki mają niby wyeliminować. 1. Zrób w Polsce ankietę wśród jakichś 10.000 kobiet losowo wybranych kobiet i zapytaj, czy brak babskiego kapłaństwa ich uwiera. 2. „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa”. Jak widać, Pan Jezus, wbrew temu, co insynuujesz, nie pochwala sytuacji, gdy "faceci mogą się gzić na lewo i prawo". Ale to już zależy od konkretnego faceta. Ósme przykazanie złamane jak nic.
anonim2013.11.28 12:19
Jesteście bezradne spowodowane odrzuceniem waszych antyrodzinnych praw przez społeczeństwo. KK oświeca i uświadamia wiernych o deprawacji społeczeństwa. W tej walce szala zwycięstwa przechyla się na korzyść wartości prorodzinnych. Dlatego w zakłamany sposób próbujecie zwieść Papieża Franciszka jako te biedne i pokrzywdzone. My was nie chcemy wsadzać do więzienia, natomiast wy wsadzilibyście wszystkich, którzy nie godzą się z waszą pseudo równością. Pytam się zatem, kto zieje nienawiścią my czy wy.
anonim2013.11.28 12:20
"- i znowu rżniesz głupa... Znam kobiety - wybitnych informatyków, inżynierów i matematyków, pytanie czy nie byłoby ich więcej gdyby nie były tłumione przez takie właśnie stereotypy jak tu zaprezentowałeś... i nie odsyłaj mnie do jakichś dyskusji innych, rozmawiamy tu i teraz!" Tak, tak, bo w swiecie Arbitra wyjatek wiecznie stwarza regule. Do do stereotypow spolecznych - obejrzyj ponizej - calosc - wnioski sa sformulowane w bardzo prosty i przystepny sposob, nawet ty powinienes zrozumiec. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5oGL7njQwrg
anonim2013.11.28 12:40
@arbiter: No właśnie, to nie Twoje środowisko, więc noś kaganek oświaty tym, którzy tego chcą, a nie rób z siebie pośmiewiska. No chyba, że wykonujesz jakąś zleconą robotę. Wówczas jednak byłbyś tylko godny pogardy.
anonim2013.11.28 13:12
@Gaucho Boy -Żeleński świetny. Powieszę sobie na lustrze ku przestrodze."Ty, co zdarłszy z siebie płótna Oglądasz się w lustrze całą I wzdychasz, ropucho smutna: "On tak lubił moje ciało..." szczególnie to . Całość świetna.:))))))
anonim2013.11.28 13:14
"Tak, tak, bo w swiecie Arbitra wyjatek wiecznie stwarza regule." "- to nie są wyjątki. A nawet jak by były to rozumiem, że mamy pielęgnować stereotypy i zagonić te dziewczyny do garów. Niedoczekanie wasze..." NIKT ICH NIE ZAGANIA, SAME TAM IDA JAK CHCA!!!!!
anonim2013.11.28 13:38
"Kobiety przeznaczone tylko do "czarnej roboty" - od obowiązków domowych do opieki nad chorymi." Od kiedy to opieka nad chorymi to czarna robota? Rodzenie dzieci , karmienie ,bycie z nimi trudne i czasochłonne ,ale to moje dzieci i mój wybór wręcz honor. Żaden facet nie wykarmi dziecka piersią i nie będzie wiedział kiedy ono śpi będąc jeszcze w brzuchu. Będąc w ciąży do pracy, jeździliśmy z synami we dwójkę. Młodszy kocha salami bo jedliśmy je razem , on w brzuchu. Zostawię po sobie moją miłość do salami , w kimś innym.
anonim2013.11.28 13:41
@arbiter - "chodzi o to, że KK w ten sposób pokazuje jakoby kobiety były niegodne piastowania tak ważnego (według KK) urzędu" Znaczy się: gdyby Kościół wprowadził kapłaństwo kobiet, obok chłopców dzwoniących na mszy pojawiłyby się ministrantki, a celibat zostałby zniesiony, to stałbyś się gorącym rycerzem Kościoła, broniłbyś go przed Piogalem, nie wspominając już o tym, że codziennie przystępowałbyś do komunii świętej?:-) Powtarzam Ci jeszcze raz: to są Twoje fantasmagorie na zasadzie: skoro teoria nie pasi do faktów tym gorzej dla tych drugich. No bo jak inaczej wytłumaczyć uparte pomijanie mojego przykładu z ankietą i mechaniczne powtarzanie, że Kościół dyskryminuje kobiety. A może kobietom nie zależy na byciu kapłankami? Zapytajmy je same! Owszem, przyznaję, że to powiedział Jezus, a nie Kościół, ale Kościół jest przekazicielem Jego słów i jeśli coś "akcentuje", to tylko powtarza to, co jest w Piśmie napisane.
anonim2013.11.28 13:42
"Niektóre chcą, a inne nie tyle chcą co czują się zobligowane przez naciski męża, rodziców, teściów i społeczeństwa. A wszystko przez stereotypowe myślenie. O tym właśnie m.in. mówi nauka gender." widze ze nie obejrzales filmu, i dalej rzniesz tego swojego glupa,,, polska to nie afganistan chlopie. obudz sie.
anonim2013.11.28 13:51
@Arbiter rozumiem ,że kobiety nie korzystają z tych garnków. Tylko mężczyźni jedzą, piją, korzystają z wanien, toalet, podłogi, dywanu, kubka łyżki, widelca, i ścierki, zmieniają skarpetki i inną bieliznę. Te kobiety to są bardzo nieucywilizowane ,że powiem delikatnie.
anonim2013.11.28 13:57
"A wszystko przez stereotypowe myślenie." Jak chce zjeść zupę to biorę garnek , warzywa inne różne takie , potem gotuję jem i myję garnek. Stereotypowo.
anonim2013.11.28 14:01
@arbiter: No ma chłop czas, już 6 godzin pracowicie nas edukuje. Toś sobie przybrał do głowy. Więc jednak pośmiewisko, a nie pogarda. Zawsze to chyba lepiej.
anonim2013.11.28 14:05
@Mniemanologia - mnie się nic nie wydaje, bo to w gruncie rzeczy sprowadza się jedynie do wywołania chaosu i metodycznego rozwalania cywilizacji, głównie chrześcijańskiej. Ale mnie nie musisz wierzyć. A co do tych jąder to niech dżenderówki zawalczą po prostu o powrót do czasów małpoludów i wylansują modę na chodzenie całkiem nago. Będzie to podwójny tryumf "genderideologii", bo i płodność się wśród mężczyzn zwiększy, więc i demografia odetchnie z ulgą, a po drugie zaniknie potrzeba przyporządkowywania obu płci do tradycyjnego, nieznośnego i stygmatyzującego schematu spódnica-spodnie. Tylko że to by mogło uświadomić co niektórym bardziej spostrzegawczym, że cały ten lewicowy "postęp" to jakoś dziwnie do czasów barbarzyństwa postępuje.
anonim2013.11.28 14:08
Czarna robota..... rozmawiałam ostatnio z mężczyzną , który w pracy z kolegą nosi 200 kg drzwi.Ledwo chodzi.No dziewczyny ręce do góry ,która chciałaby w ramach nauki gender pobiegać z bramą i mieć skompresowane kręgi .
anonim2013.11.28 14:23
@Kamykowa "Ty tak robisz, natomiast często jest tak, że jak facet chce jeść to woła sprzed telewizora do kuchni – kobieto daj mi jeść! I wtedy ona wyjmuje garnek i dalej jest tak jak opisałaś… Wiec nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi, bo nie podejrzewam Cię o taki brak inteligencji. " A często tak jest że kobieta wychodzi za mąż z miłości . Zdarza się. A potem bierze garnek i gotuje zupę , też z tego powodu , i jest szczęśliwa jak wszystkim smakuje. Też bywają takie mrożące krew w żyłach sytuacje. I zna takie co to nie gotowały i nie pielęgnowały tej miłości i teraz jest za późno i nie ma do czego wracać. Lubię uczyć się na cudzych błędach.
anonim2013.11.28 14:25
Ktoś musi te bramy nosić , nauka nie ma pleców.
anonim2013.11.28 14:27
@arbiter: Hm...., misjonarz? Khm, a z jakiego kościoła, czy jakiej wiary Waćpan? Proszę się przedstawić. Poza tym proszę szanować wolność religijną i nie narzucać nam tu swoich wątpliwej jakości przekonań.
anonim2013.11.28 14:33
Włączam telewizor - M. Środa. Włączam radio - M. Środa. Otwieram internet - M. Środa. Otwieram lodòwkę - Uff - czwartek, więc można jeść mięso. Kogo interesuje, że pingwin podskakuje? Taka jego natura i koniec. Nikt się tym nie ekscytuje, nie trąbi w mediach, że pingwin podskoczył. M. Środa inaczej nie może żyć, mówić, myśleć. Taka jej natura, ale po co ją promować? Ona tak ma: dobrze czy źle - ważne żeby o nie mòwili. Jak cię nie ma w mediach to już nie żyjesz. Ale to jej chory sposòb funkcjonowania. Może lepiej jednak dać jej umrzeć medialnie. Ja w każdy bądź razie maj jej dość w lewicowych mediach. Czy musi tu też istnieć? Zajmijmy się promowaniem dobra, ukazywaniem pięknych postaw chrześcijańskich. A dla niej szkoda miejsca.
anonim2013.11.28 15:34
@Arbiter- Jeśli chodzi o kapłaństwo kobiet, to gdyby Pan Jezus tego chciał ustanowiłby apostołki. Jednak tego nie zrobił.
anonim2013.11.28 15:48
Napisała list do Papieża, a dlaczego nie do Putina ?
anonim2013.11.28 16:19
@arbiter - o kurka wodna, skoro w Kościele "muszą" zajść poważniejsze zmiany niż li tylko zadekretowanie kapłaństwa kobiet, to aż się boję zapytać jakie to zmiany:-) Gdyby wprowadzić kapłaństwo kobiet Kościół skończyłby tak jak te protestanckie sekty, gdzie lesbijka jest "biskupką". Odnoszę wrażenie, że taki koniec Kościoła bardzo poprawiłby Ci humor. PS. Czy Ty naprawdę jesteś mężczyzną? Obłąkańcze postulaty, które tutaj z siebie wyrzucasz charakterystyczne są raczej dla ideolożek feministycznych oraz ślepo im wtórujących nastolatek.
anonim2013.11.28 17:57
jedno słowo za komentarz: idiotka !!!
anonim2013.11.29 5:18
@arbiter - "«Jeśli chodzi o kapłaństwo kobiet, to gdyby Pan Jezus tego chciał ustanowiłby apostołki. Jednak tego nie zrobił.» - weź pod uwagę jaka byłą wtedy kultura" Oto jest dzisiejsza kultura, towarzyszu arbiter: http://pokazywarka.pl/dxm4b8/ Kultura polegająca na rzyganiu na wszystko co swoje, tradycyjne, na dziedzictwo własnych przodków to nie kultura tylko zdziczenie, a każdy kto temu ulega i angażuje się w obronę tego rozkładu, w interesie światowej żydokomuny, nie jest wart, by porządny człowiek podał mu rękę. "gender studies" to nie nauka, a coraz agresywniej wprowadzana przez marionetki reżimu jak J.K.Rostkowska ideologia mająca - jak każde lewactwo - zniszczyć naszą łacińską cywilizację. Wśród obecnych parlamentarzystów chyba tylko PiSiaki temu niebezpieczeństwu się sprzeciwiają. Reszta to usłużne dziwki obojga płci gotowe za pieniądze i inne korzyści przyjąć rolę trybika w komunistycznym marszu przez instytucje. Komunizm podany w nowszej formie, dzisiaj bardziej strawnej, atrakcyjniejszej i dzięki temu mogący zwerbować miliony naiwnych jego obrońców zwanych tutaj młodymi wykształconymi z dużych miast. Ideologia "dżenderu" to nowe wcielenie komuny. Każdy, kto to popiera i ludziom stręczy jest: a) naiwny b) pierd....ęty Tyle ode mnie. Miłego weekendu.
anonim2013.11.29 8:45
""I zna takie co to nie gotowały i nie pielęgnowały tej miłości i teraz jest za późno i nie ma do czego wracać. Lubię uczyć się na cudzych błędach." - no jeśli warunkiem koniecznym utrzymania miłości jest gotowanie, to słowo "miłość" jest tu zupełnie nieadekwatne." Warunkiem koniecznym do życia jest jedzenie.Wielu ludzi aby zjeść gotuje. Nie wszyscy jedzą sushi (chociaż ryż do sushi też się gotuje i to niestety w garnku, który się potem zmywa). Warunkiem koniecznym do utrzymania miłości jest dawanie siebie w zupie, w uśmiechu , w byciu obok. Wklejam Ci definicję idealnej miłości w ramach nauki 1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. 3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. 4 Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; 5 nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; 6 nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. 7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. 8 Miłość nigdy nie ustaje (...) ” — 1 Kor 13,4-8a[24]
anonim2013.11.29 11:21
Konferencja z dnia 29.05.2013r. na temat globalnej rewolucji seksualnej. Dowiecie się wszystkiego co jest skrywane przez feministki, genderystów itd. http://www.youtube.com/watch?v=MylOkOnd9eI
anonim2013.11.29 20:00
@arbiter - "za swoje insynuacje związane z komunizmem pod moim adresem będziesz mnie musiał przeprosić" Uderz w stół, a nożyce się odezwą;-) W inkryminowanym wpisie bynajmniej nie było moim zamiarem obrażenie Cię. Jednak skoro wyłuskałeś z tego powód do dąsów, może faktycznie masz coś za uszami... Chciałem tylko zasugerować, iż skrajna lewica pod każdym kostiumem - również "genderyści" - kryje starą dobrą szkołę Marksa.
anonim2013.11.29 20:05
@arbiter - i jeszcze jedno na koniec: ja rozumem co to "gender", bo nie ma w tym niczego trudnego do ogarnięcia. Mam nadzieję, że przyjdzie nam kiedyś pogadać w mniej emocjonalny sposób. To tyle. Bez odbioru.
anonim2013.11.29 20:11
@arbiter: jaki pogląd Ci narzucam?
anonim2013.12.4 23:58
sądząc po jej figurze cholesterol zaczyna działać.