Magdalena Merta: Nowy zespół ds. katastrofy smoleńska pokaże kłamstwa - zdjęcie
21.03.16, 20:33

Magdalena Merta: Nowy zespół ds. katastrofy smoleńska pokaże kłamstwa

5

"20 miesięcy po tragedii, po ekshumacji Ministra Wassermana, wiemy jak niewiele warta jest dokumentacja dostarczona przez Rosjan” - ostrzega Magdalena Merta w Temacie Dnia Salve TV.

Minister Sprawiedliwości powołał dziś nowy zespół prokuratorów ds. śledztwa smoleńskiego. Magdalena Merta, żona zmarłego w Smoleńsku Tomasza Merty, komentuje: “Trzeba dokonać rejestru kłamstw i fałszerstw, które pochodzą ze zbiorów rosyjskich”.

“Prokurator Marek Pasionek zapłacił bardzo wysoką cenę za próbę uczciwego postępowania. Toczyło się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Próbował pozyskać od strony amerykańskiej materiały dotyczące śledztwa, więc zastraszano go i wdrożono kroki dyscyplinarne przeciwko niemu” - przypomina gość Salve TV.

Wdowa po Tomaszu Mercie wierzy w nadzieję na ujawnienie prawdy o tragicznym zdarzeniu sprzed 6 lat: “Jesteśmy w lepszym momencie niż rok temu, bo mamy przyjazne państwo, które nie próbuje zamieść tego co się stało pod dywan” - i dodaje - "Myślę że to będzie pierwsze prawdziwe śledztwo. Będzie dążenie do prawdy”.

 

Komentarze (5):

anonim2016.03.21 20:56
Prawda opluwana przez kłamców czekała na swój czas. Ten czas właśnie nadszedł.
anonim2016.03.21 21:29
Pomnik powinien powstać. Pytanie tylko w jakiej formie. Wydaje się, że powinien połączyć motywy Katyńskie ze Smoleńskimi, narodowe z religijnymi, czy duchowymi. Wszak osoby, które zgineły udawały się z określoną intencją, miały uczestniczyć na mszy świętej. Nie udawały się tam na wakacje, turystycznie, lub biznesowo.
anonim2016.03.21 22:12
''Będzie dążenie do prawdy'' Powinno być ''Będą dążyć do prawdy'' lub 'będziemy'. Nie przejmujcie od Kaczyńskiego mówienia w formie bezosobowej. To czysty marksizm. W marksizmie nie ma osoby, jest państwo, masa.
anonim2016.03.22 8:16
No to szykujemy się na falę pozwów o pomówienie? :-D
anonim2016.03.26 1:24
Prawda już została ustalona. Teraz zostało ją tylko potwierdzić. Proponuję wysyłać do podkomisji zdjęcia parówek i puszek po piwie. Im więcej dowodów tym ustalenia bardziej wiarygodne.